Astro Gündem astroderki Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Başak Burcunda Yeniay

Başak Burcunda Yeniay

7 Eylül 2021, saat 03:52 de Başak burcunun 14°38’ derecesinde Yeniay meydana gelecek.

İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların  11-17,

Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 27-30,

Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 0-1 derecelerinde gezegenleri ve/veya önemli yerleşimleri olanlar yeniaydan özellikle etkileneceklerdir.

Eylül yeniayının başlattığı konular 20 Eylül dolunayının etkileri ile tamamlanır. Dolayısı ile bu etkiler 6 Ekim yeni ayına kadar sürer.

Toprak Burcundaki Yeniay Kurulu Düzenleri Revize Ettirecektir

Bu Yeni Ay, Uranüs ile ekzakt üçgen açı yapmakta. Dolayısı ile olumlusu da olumsuzu da bu açı altında pürüzsüzce gerçekleşme potansiyeline sahip. Yeniayda çok fazla üçgen açı dikkati çekmekte. Venüs ve Jüpiter arasında hava üçgeni varken, Pluto ve Mars arasında da toprak üçgeni bulunmakta. Dolayısı ile bir uyanış, farkındalık ve sürpriz de gündemde olacak!

Başak analitik, mükemmeliyetçi, çalışkan, mantıklı bir burç. Olumsuz açıdan bakıldığında ise detayda boğulurken bütünü kaçırma ve gerginlik potansiyeli de bulunur. Ayrıca Başak burcu; doktorlar, hemşireler, eczacılar, veterinerler, hizmet, temizlik ve sağlık sektörü ile fizikçiler, kimyagerler, biyologlar, mühendisler, matematikçiler, istatistikçiler, bankacılar, hesap uzmanları ve yazılımcılar, eleştirmenler, yazarlar, basın-yayın çalışanları ile de ilgidir.

Bu sebeple dolunayda Başak  burcu konuları ve temsil ettiği meslek grupları ile ilişkili konular gündeme gelecektir.

Yeniay ise Mizar sabiti ile etkileşimde.

Mizar sabit yıldızı; Saturn ve Venus karakterinde olup görüş gücü ile ilgilidir. Geleceği görme gücünden tutun da her şekilde görmeyle alakalı bir yıldızdır. Fakat bu yıldız kitlesel felaketlere maruz kalmayla da alakalıdır. Tutulmalarda büyük felaketler verdiği gözlenmişken; Yeniay da etkisi daha düşük olmakla birlikte depremler, su felaketleri, patlama, terör olayları verme potansiyeli taşımaktadır. Ayrıca Tıp doktorlarında çok rastlanan bir sabittir.

Haritanın Yükselen derecesinde ise Aslan Burcundaki Dubhe sabit yıldızının etkisi bulunmakta. Aslan burcu, egoyu, gösterişi, yöneticiliği temsil eder. Aslan egosu dediğimiz şey Dubhedir. Yükselende olduğunda dışarıya karşı kendini baskın ve güçlü gösteriyorsun demektir. Bu yıldız, Stalin gibi baskıcı liderlerde vardır. İnanılmaz düzeyde güçlü bir yıldızdır, büyük otoriterlerde görülür.

Yeniay, maddi manevi değerler, para, bankalar, halkın yetenekleri, üretim, güven, fiziki ve zihinsel gücü ile ilgili alanda meydana gelmekte. Mars ile açı bağı yoksa da aynı bölgede bulunması ve 8. Evdeki Neptün ile karşıtlığı sebebi ile maddi ve üretime dönük konularda, borç, kredi, vergi, bankacılık ve finans alanında hareketlilik bekleyebiliriz.

Yeniayda işlerimizde, sağlığımızda, kişisel bakım programlarımızda ve alışkanlıklarımızda pratik çözümler ve yenilikler getiren güçlü bir etki var.

Bu Yeni Ay’ın Uranüs ile üçgen açı yapması, yeniye açık olacağımızı ve değişimi istesek de istemesek de yaşamak durumunda olacağımızı gösteriyor. En azından işimiz, rutinlerimiz veya görevlerimiz ile ilgili işleri yapma şeklimizi değiştirecek yeni yöntemler bulmak durumunda kalacağız..

 • Evimizi düzene sokmak, sokağımızı temizlemek, gereken tüm planları yapmak için yeni bir dönem.
 • Bağışıklığınızı güçlendirmeyi ihmal etmemeliyiz.
 • Yeni sağlık düzeni benimsemek, başlatmak, beslenme ve beslenmeyi araştırmak ve beslenmemize dikkat etmek iyi olur.
 • Hayatımızı yapıcı ve dikkatli bir şekilde yönetmemize yardımcı olacak belirli rutinler oluşturmamız gerekecek.
 • Sulardan, sıvılardan kaynaklı problemler görülebilir.
 • Yeniay sürecinde yediğimize, içtiğimize dikkat etmeliyiz. Bağırsak sorunları yaşanabilir
 • Gerçek yaratıcı doğa ile uyumlu olanlar
 • Üreten, yazan çizen, pratik olup yeteneklerini kullananlar
 • Rutin yaşamında ve çalışma şeklinde ve iletişimi ve teknolojiyi de kullananlar
 • Bu donanımla yeni başlangıçlar ve planlamalar, hesap kitap yapanlar kazanacak.
 • Bu düzene uygun olmayanlar bir yol ayrımına girebilecekler.
 • Taşınabilir mallar ve verilmiş borçlar konusunda hareketlilikler olacaktır.
 • Empati kurmak, güven hissetmek kolay olmayabilir.

YENİAYIN BURÇLARA OLASI ETKİLERİ

Başak burcunun herkesin haritasında bir yerde bulunduğunu ve bunların hayatımızın şu an en çok etkilenen alanları olacağını aklımızda tutarak okumakta yarar var.

 • İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 11-17
 • Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 27-30
 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 0-1

Derecelerinde gezegenleri ve/veya önemli yerleşimleri olanlar yeniaydan özellikle etkileneceklerdir.

Koç ve yükselen Koçlar yeniay günlük rutinlerimiz, çalışma koşullarımız, yanımızda çalışanlar, kiracılarımız, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımızla ilgili alana odaklanacağımız bir dönem. Kendimiz için iyi yaşam koşulları oluşturmak için harekete geçebiliriz. Maddi ve manevi anlamda koşullarımızı yeniden revize edebiliriz.

Boğa ve yükselen Boğalar Yeniay aşk hayatı, çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönleriniz, hobileriniz, orta uzunluktaki seyahatlerinizle ilgili alanda gerçekleşmekte.  Aşk ve flört yatırım, çocuklarımızla ilgili  konularımızı revize etmemiz icap edebilir. Spor vb hobilere ağırlık verirken, Sosyal yaşamınız da aktifleşebilir. Parasal konularla ve kariyerinizle ilgili alanlarda kararlar almanız da mümkün

İkizler ve yükselen İkizler Yeniay, ev, emlak gibi mülkler, ailemiz, atalarımız, köklerimiz, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, ebeveynin sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumlar, zorluklar, meditasyon, arınma çalışmaları ile ilgili alanda gerçekleşmekte. Bu konularda bazı kararlar alacağımız bir dönemdeyiz.

Yengeç ve yükselen Yengeçler Yeniay yakın çevreniz, eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa seyahatler ile ilgili alanda gerçekleşmekte. Yakın çevrenizle iletişim kurma tarzınızı değiştirebileceğiniz bir dönem. İlişkilerde seçici davranabilirken yakın bulduklarınızla iletişiminiz de artacaktır. İş ve eğitim ile ilgili alanda da verimli bir dönem diyebiliriz. Bazı yengeçler için aile, partner ve ev konularında da kararlar söz konusu olabilir.

Aslan ve yükselen Aslanlar Yeniay, maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar ile ilgili alanda gerçekleşmekte. Birikimlerinizi değerlendirmek ve kişisel kaynaklarınızı kullanma konusuna eğileceksiniz. Yeniay size yeni kararları ve fikir değişiklikleri getirirken kariyeriniz ile ilgili değişiklik vaadi de bulunmakta. Kalıcı kararlar almak gündeminiz bulunmakta.

Başak ve yükselen Başaklar Yeniay sizi ilgilendiren hemen her konu ile ilgili olabilir. Kişisel konularda yeni bir başlangıç görünmekte.Fiziksel görünümünüz, sağlık, yakın çevre ilişkileriniz, kendinizi dışarıya ifade ediş ve başkalarını ve hayatı algılama tarzınız değişebilir. Projektörü her anlamda kendinize yönelttiğiniz dönem olabilir. Maddi manevi yetenekleriniz, işiniz ve sahip olduklarınızla ilgili alanda kalıcı kararlar almanız olası.

Terazi ve yükselen Teraziler Yeniay bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi alanları ilgilendiren durumlar, başkalarından gizledikleriniz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar ve bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar ile ilgili alanda gerçekleşmekte. Sağlık ve gündelik koşullarınızın düzenlenmesi ve yatırım için birikimler, borç alacak ve çocuklar ile ilgili kararlar gündeminizde olabilirken. Hukuksal konular, seyahat ve yurt dışı ile ilgili gelişmeler söz konusu olabilir.

Akrep ve yükselen Akrepler Yeniay, arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancınız, içinde bulunduğunuz gruplar, organizasyonlar ile ilgili alanda gerçekleşmekte. Dolayısı ile bu alanlarda yeni gelişmeler mümkün.  Ekip çalışması, ortaklıklar alanında revizyon mümkün. Ev aile ve ebeveynlerle ilgili gizli kalmış konular, zorluklar, sağlık bakım gibi sorunları organize etmek, kalıcı kararlar almaya çalışmak mümkünken, maddi alanda da geçmişin geleceğin muhasebesini yapabilirsiniz. Yeniay, yüksek eğitim düşünenler için olumlu bir dönemi temsil ederken, dostluğa ve bir olmaya odaklı girişimleri arttıracak.

Yay ve yükselen Yaylar Yeniay, iş, kariyer, statümüz, hedefler, ebeveyn ve ebeveyn sağlığı, çocukların iş ortamı ve veya sağlığı, eşin, ortağın ailesi ile ilgili alanda gerçeklemekte. Uzun vadeli planlar, ticaret, eğitim, yakın ve sosyal çevrenizle ilgili alanda kalıcı kararlar almak ve günlük rutinlerinizi, sağlık ve çalışma koşullarınızı revize edecek prensipler belirleyerek planlar yapmak ile ilgili bir gündeminiz olacak. Değişim rap rap gelmekte.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar Yeniay, yüksek öğrenim, kurslar, yabancılarla ilişkiler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefeniz, inançlarınız ile ilgili alanda gerçekleşmekte.  Uzun yolculuklar ve yurt dışı bağlantılı konularda ya da yüksek eğitim alanınızda yeni başlangıçlar gelmekte.  Kariyeriniz ve kazançlarınız ile ilgili alanda da bazı kararlar alabilir ve yatırımlarınız, flörtleriniz ile ilgili alanda yeni bir sürece girebilir planlar yapabilirsiniz.

Kova ve yükselen Kovalar Yeniay, kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları ile ilgili alanda gerçekleşeceğinden bu alanlarda revizyon ve planlama olacaktır. Eğitim, kurs, yurt dışı konular, uzak seyahatler ya da mahkeme tarzı durumlarla ilgili kararlar mümkün. Aile, ev veya aileden, eşten gelen paralarla ilgili konularda gelişmeler yaşar ve planlamalar yaparsınız.

Balık ve yükselen Balıklar Yeniay, ortalık, evlilik, eş, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, açık düşmanlıklar, davalar, çocukların eğitimleri, yeni ev ile ilgili alanda gerçekleşmekte. Yeni ilişkiler, sözleşmeler, ortak paralar ve borçlar alanında kararlar almak, ev ve aile ve kariyerle ilgili alanlarda anlaşmaya varmak sizin gündemleriniz olabilir.

BAŞAK YENİAYININ ÜLKEMİZE ETKİLERİ

Yeniay Ülkemiz haritasının 3. Evinde gerçekleşirken 9. Evdeki Güney Ay Düğümümüzle kavuşum olan Uranüs’e karşıtlık yapmakta.

 • Toprak burcundaki Yeniay kurulu düzenleri yeniletir demiştim. 3. Ev konularında; ulaşım, trafik, kargoculuk, ithalat, yakın çevre etkileşimi, komşularımız, fikirsel üretimimiz ve algımızda revizyon mümkün.
 • Tarımımız, çiftçilerimiz, madenlerimiz, doğal kaynaklarımız, toprak satışları, emlak ve inşaat sektörü ile ilgili gündem olabilir.
 • Ülke içi güvenliğimiz açısından önemli bir yeniay. Güvenlik güçlerimizi ilgilendiren durumlar görülebilir.
 • Patlamalar, yangınlar, sulardan, sıvılardan, petro-kimya türevlerinden kaynaklı problemler yaşanabilir.
 • Otorite konumundaki kişilerle ilgili bazı gelişmeler duyabiliriz.
 • İçişleri ve Sağlık Bakanlığı ile ilgili alanlarda yeni düzenlemeler.
 • Başak yeniayı eğitim, sağlık, ulaşım, ticaret ve komşularımızla ilgili konuları gündemde tutacaktır.
 • Bu süreçte MEB ve YÖK’e bağlı kurumlarda beklenmedik gelişmeler olabilir.
 • Ekonomi politikaları, banka ve finans piyasalarında yeni durumlar
 • Uluslararası ilişkilerde iş birlikleri mümkün.
 • Yazarlar, medya ve aydın kesim ile davalar konusunda yeni durumlar oluşması da olası etkilerden.
 • Ülkemize gelen göçmen ve sığınmacılarla ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir.
 • Sınırlarımız, komşularımız ile ilgili durumlar gündeme gelebilir.
 • Yeniayın birlikte çalıştığı Mizar ın da etkisi ile doğal afetler, depremler olabilir.
 • Dünyada ise teknoloji zaten almış başını gitmiş durumda. Sağlık ve teknoloji konularında epey bir konuşma ve farkındalık, uyanış olacaktır.

AstroDerki

Gökyüzü nasıl olursa olsun kişisel farkındalık ve gökyüzünü okumak yaşamınızda fark yaratabilir…

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!