Astro Gündem Mars terazi Türkiye ve Dünya

Mars Terazi Burcunda

Mars Terazi Burcunda

15 Eylül – 31 Ekim  arasında Savaş gezegeni Mars, Terazi burcu seyahatinde olacak. Terazi; ikili ilişkiler, anlaşmalar, diplomasinin burcu. Mars buraya girerse ortalık biraz hareketlenecek ve dengeleri sarsacaktır.

Haritamızdaki Mars;  yaşam enerjimizi, eylemlerimizi, bağışıklık direncimizi, dürtülerimizi, nasıl ve ne sebeple harekete geçtiğimizi, en çok nereye enerji harcadığımızı gösterir.  Mars aynı zamanda cerrahın bıçağı, askerin silahıdır.

Koç ve Akrep burcunun yöneticisi olan Mars; Terazi burcunda sürgünde gibidir, kendisi gibi değildir.

 • Dolayısı ile Mars koçta ne kadar agresif ve kavgacı, aceleci, savaşçı ve güçlüyse Terazide o kadar, estetik, centilmen, diplomatik, ilişkiler ve ortaklıklarda dengeden yana olmakta, bir noktaya kadar da saldırmaktan çok savunmadadır.
 • Adil davranılması söz konusu olduğu zaman oldukça hassas, aşırılıktan kaçınan  ve hayata dengeli bir biçimde yaklaşan Terazi Marsı aynı zamanda biraz pasif agresiftir.
 • Mars’ının sabırsız, girişken, aceleci hali, ilişkiler ve ortaklıkların burcu Terazide sorun yaratabilir.
 • Bu dönem ortaklıklar ve ikili İlişkilerde sorunlar ortaya çıkabilir, boşanmalar, ayrılıklar vb  durumlar yaşanabilir.
 • Bu süreçte sorun yaşamak istemiyorsak; karşımızdakini dinlemek, adaletli davranmak, empati kurmak her zamankinden daha önemli.
 • Sarf edilen sözlere dikkat edilmeli, zira ortalığın karışması bir kıvılcıma bakar.
 • Adaletsizlikleri daha çok fark ederiz, hem kendimiz hem de başkaları için haksızlıklara karşı savunmacı davranabiliriz.
 • Terazi estetik, güzellikle de ilgilidir. Mars ameliyatları, kazaları ve hastalıkları sembolize ederken, üreme organları, böbrekler, omurga, kalça ve bel bölgelerine dikkat etmekte fayda var.
 • Ayrıca estetikle ilgili konularda stres yaşanabilir. Estetikle ilgili acele kararlar almak, kararsızlıklar yaşamak olasılığına dikkat. Sonuçtan pek memnun olmayabilirsiniz.
 • Ülkeler arasında diplomatik gerginlikler, anlaşmazlıklar, askeri hareketlilikler, yeni ittifaklar olasılığı mevcut.
 • Terazi hak , hukuk, adalet ve diplomasiyi ve siyasetçileri de temsil ettiğinden diplomatlar, avukatlar, yargıçlar, hakimle ve hakemlerle ilgili hareketlilikler ve mücadeleler görebilir, duyabiliriz..
 •  Terazi grubu mesleklerden sanatçılar, siyasetçiler ve sahne sanatları yapan kişilerin  zor durumlar yaşamasına şahit olabiliriz.

Türkiye için önemli bir dönemdeyiz.

Hem Türkiye’nin kuruluş haritasının Mars’ı  Terazide, hem de ülkemiz 8 Eylül 2023 e kadar Mars dönüşü etkisini yaşayacak. Bu sebeple bu Mars geçişi ülkemizi oldukça etkileyecek görünüyor.

 • Yeraltı ve yer üstü dahil olmak üzere topraklar konusu önemli.
 • Güvenlik, toprak bütünlüğü,  tarım, madenlerimiz ve askerimizle ilgili konularda hareketlilik var.
 • Ülke haritasında Mars dönüşü sürecinde Yay burcu yükseliyor. Dolayısıyla mücadele alanımız; inanç, adalet ve hukukta yeni yapılanma, ordumuzla ilgili düzenlemeler, üniversiteler, akademik konular, ticaret ve turizm olacaktır.

Mars Geçişinin Özellikle Etkili Olduğu Tarihlere Bakarsak

27 Eylül -/+ 3 gün  retro Satürn ve Mars arasında üçgen bağlantı etkili olacak. Eski anlaşmalara yönelik ilişkiler gözden geçirilebilir ve yeniden düzenlenebilir.

10- 28 ekim arasında Mars ve Jüpiter arasındaki üçgen bağlantı hak ve adaletle ilişkili özgürlük vurgusu ve adalet arayışına dikkat çekecek

22 Ekim +\ – 3 gün  özellikle etkili olmakla birlikte 14-29 ekimde de etkilerini görebileceğimiz; Mars ile Plüton’un karesi sert etkiler barındırmakta. Patlamalar, yangınlar, anlaşmaların bozulması, saldırı haberleri ve manüplasyonlar duyabiliriz. Deprem olasılığı da mevcut.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!