Astro Gündem astroderki astroloji dolunay Dolunaylar yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

21 Eylül Balık Dolunayı

21 Eylül Balık Dolunayı

21 Eylül Salı günü saat 02:54’te Balık burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay bir şeylerin zirve yaptığı, fark edildiği dönemlerdir. Önceden başlayan konuların tamamlanma sürecine vurgu yapar. Duyguların da sıvıların da coştuğu bir etki barındırır. Ama Ay Tutulması kadar etkili değildir.

Yükseleni Aslan olan bu Dolunay, Başak-Balık aksında ve Dolunay haritasının 3. ve 9. evlerinde gerçekleşmekte.

Başak; daha çok analitik, zihinsel, mantıklı, eylemselken, Balık; teslimiyet, fedakarlık, şifa, yaratım, tasarım, sanat ve hayal gücü ile ilgilidir. Başak Balık aksında kurban, kurtarıcı rollerini çok gözlemleriz. Ama ne kurban olalım ne de kurban edelim. Balık burcunda gerçekleşecek Dolunay, akılcılık ile duygusallık arasındaki dengeyi kurmamız gereğini göstermekte.

13 Mart Balık Yeniayından sonra başlattığımız yeni konuların tamamlanma dönemi de biryandan. Bu sebeple o dönem başlayan konularınıza dair konular da gündemde olacaktır.

Dolunayda Neptün ile Ay kavuştuğu için net görüş imkânı zor ama sezgilerimiz var. Her zaman derim denge esastır. Evet bilgi güçtür ama sezgi olmadan neye bakacağınızı, neyi öğrenip analiz edeceğimizi atlayabiliriz. Tüm içsel ya da çevremizdeki kişilerle olan çatışmalarımızda dengeyi gözetmek önemli.

Balık dolunayında Ay, Scheat sabiti bir aradayken, Güneş de Markeb sabiti ile kavuşumda. Markeb Güneş de bilgi, entelektüalizm, geniş bilgi ve eğitim, bilgiye yolculuk verirken kişilerin kendine fazla güvenmesine neden de olur. Her şeyi ben bilirim kibrine dikkat etmekte fayda var. Ayrıca Markeb eğitimcilerde görülen bir yıldız olması ile de bilinir.  Scheat ise kazalar, sıkıntılar, intihar, boğulma, deniz kazaları, suikastler ve cinayetlerle ilişkilendirilmiş sevimsiz bir sabit yıldızdır.

Bu sebeple bilgi, madde, mana ve beden ile ruh sağlığının arasındaki dengeyi fark etmek durumunda kalacağımız bir süreçteyiz. Korkmadan teslim olurken, bilgi ve para /üretim ile koşulsuz teslimiyet ve ruhsallığın dengesini kurabilenler şanslı.

Ankara ya göre çıkartılan haritanın yükseleninde Aslan burcu Acubens sabiti ile yer almakta. Acubens azim ve hırs ile ilgili bir yıldızıdır. Bu yıldızın en önemli özelliği kabını aşmaya çalışma hırsı vermesidir. Bir yandan şans verirken hırs, bağımlılık ve takıntılara da sebebiyet verir, evle ve aileyle ilgili problemler de yaşatabilir. Öte yandan, Aslan burcu yıldızları, aşkla ve evlilik öncesi flörtlerle de alakalıdır.

Balık Dolunayı

İkizler, Başak, Yay, Balık burçlarının 25-30,

Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçlarının 0-1,

Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarının 11-15

Dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanları öncelikli olarak etkileyecektir.

 • Neptün önümüzü görmemizi zorlaştıracaktır, kararsızlıklar yaşatacaktır, duygusallık ve kaçışlar, yüzleşememe verebilir. Bunu yaşarken gerçeklerden kaçmak ve bağımlılıklara sığınmak yerine meditatif çözümlere yönelmek ya da ağlamak, yüzleşmek, nedenlerini anlamak, sorunları ve sonuçlarını sağaltmaya yönelmek şifalanma verir.
 • Bilgi, madde, mana ve beden ile ruh sağlığı arasındaki dengeyi fark etmek durumunda kalacağımız bir süreçteyiz. Korkmadan teslim olurken bilgi, para ve üretim ile koşulsuz teslimiyet ve ruhsallığın dengesini kurabilenler için sorun yok…
 • Hava şartları sisli olabilir. Yağış, sel, tsunami, deniz kazaları ve deniz depremlerine, ruhsal dalgalanmalara, ilaç zehirlenmeleri, ayaklarda ağrı, romatizma, dolaşım problemleri ve böbrek sorunlarına sebep olabilecek yerleşimler mevcut. Yıkıcı sorunlardan uzak olmamızı diliyorum.
 • Merkür ile Jüpiter ve Mars ile de Satürn arasında üçgen açı mevcutken, Merkür ile Plüton arasında da kare bir açı mevcut. Birkaç gün içerisinde, Venüs ile Uranüs arasında da karşıtlık keskinleşecek. İlişkiler ve maddi manevi kısmetler açısından değişken durumlar var, sürpriz, değişiklik, kopuşlar, heyecan ya da yeni tanışmalar da söz konusu olabilir.
 • Ayrıca Mars Terazide, Venüs de Akrepte karşılıklı ağırlamadayken Mars, Ay ile de antisyasal kavuşumda. İlişkilerde istekler ve kararsızlıklar, libido artışı, dürtüsel duygular, öfke patlamaları ya da kurban olmak söz konusu olabilir. Ama takıntılı hareket edilmez, gerektiği kadar akılcı ve zamanında vazgeçmesini bilerek denge kurulabilirse sıkıntı yaşatmayabilir. Yine de zararlı kişilerle ilişkilerde dikkat etmekte yarar var. Hoş olmayan durumlar yaşatabilir.
 • Başak balık aksı kurban veya kurtarıcı rollerini gördüğümüz bir akstır. Bu sebeple bu dolunay aksında kurban mıyız, kurtarıcı mı fark etmeksizin bu rolleri tartıp düşündüğümüz, sorguladığımız günler olacak. Burada dengeyi kurabilmek önemli.
 • Balık Dolunay’ında kişi kendini aldanmış hissedebilir, yaptığı ya da yapılmasını beklediği fedakarlıklarla ilgili konuları tartma noktasına gelebilir. Ancak bu noktada hesapçı olmayı bırakıp, yaptığımız fedakarlıkların çetelesini tutmak yerine yürütemiyorsak o ilişkiyi /konuyu bitirmemiz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.
 • Maddi olarak hesapsızca önümüzü görmeden borçlanmamaya, başkalarına risk alıp borç vermemeye, dijital dolandırıcılıklara karşı da dikkatli olmakta yarar var.
 • Merkür ile Jüpiter arasındaki pürüzsüz bir akış var; inanç, din, eğitim ve felsefe hukuksal konular, yabancılarla ilişkiler ile ilgili konularda harekete geçmek mümkün. Ancak aşırı iyimser ya da kararsız olabiliriz buna dikkat… Evlilik, sözleşmeler, anlaşmalar imzalamak, ticaret, eğitim, seyahat planları yapmanız mümkün. Ama plansız davranabilir, belirsizlikler yaşayabiliriz bu sebeple planlarımızı gerçekçi bir zemine oturtmamızda fayda var.
 • İnsanın inançlarını sorguladığı, kendi içindeki gücü bulmak konusunda yol kat edeceği bir dolunaydayız. Tüm jenerasyon gezegenler Retro pozisyonda olduğundan yüzleşmeler ve sorgulamalar söz konusu. Seçimlerimiz sonucunda gerçekleşenleri ve yöntemlerimizi sorgulayabiliriz.
 • İletişimlerimizde gerginlik de var bu dolunay haritasında zira Merkür ve Plüton arasındaki açı kare. Manipülasyonlar, güç savaşları, kişinin kendi kendini ruhsal ya da mali açıdan zorda hissetmesi mümkün. Bu sebeple Psikolojik ya da maddi konularda uzman kişilerden yardım almanızı öneririm. Merkür Plüton karesiyle alınan kararlar, bazen geri dönüşü güç olan kararlarla hayatımızı tamamen değiştirebilir.
 • Kendimizi ya da birini suçlamak yerine çözüm odaklı olunması ve akılcı, bilgiye dayalı ve sorumluluklarımızı üstümüze almamız gerekirken sezgilerimizi de aynı potada eriterek ilerleyeceğimiz bir süreç.
 • İnsanları yargılamadan, yanlarında olduğumuzu hissettirerek içimizdeki şifacıyı ortaya çıkarmakta yarar var. Ama kurban/kurtarıcı tuzağına düşmeden…
 • Öte yandan Merkür Jüpiter üçgeni ilişkilerde, daha politik ve barışçıl tutum olabileceğini de göstermekte. Bu sebeple partner, ortaklıklar ile ilgili konularda denge ve uzlaşmacı tutum, olası sorunları yönetmeyi de kolaylaştıracaktır. Ancak Merkür 25 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında önce durağanlaşıp sonra Retro yapıp ardından düz pozisyonuna dönecek.  Retro sürecinde geriye dönük eski konular, arkadaşlar, iletişime dayalı konularda, toparlamalar, düzeltmeler isteği verecektir. Ancak bu süreci plan yaparak, fikir alarak geçirmek daha uygun olacaktır. Zira sonradan kararlarınızı revize etmeniz gerekebilir.

Koç ve Yükselen Koçlar Dolunay günlük rutinleriniz, genel sağlığınız ve ruhsal sağlığınızla iş ve çalışma arkadaşları ile ilgili aksta gerçekleşecek. Sizden gizli gerçekleşen konular ortaya çıkabilir. Bu dönemde şifa, terapi gibi arınma çalışmaları yapmanız, bağımlılıklardan kurtulmanız mümkün, yardıma muhtaç insanlara da yardım edebilirsiniz. Ruhsal bilgiler alma potansiyeliniz mevcut.

Boğa ve Yükselen Boğalar Dolunay size 11/5 evlerden etki vermekte. Bu sebeple ile statüden/meslekten gelen kazançlarla ilgili alanlarda beklediğiniz gelişmeler ortaya çıkabilir; maddi manevi kazançlar elde edebilirsiniz. Çocuklarla ilgili konularda attığınız adımlar somutlaşabilir. Hayallerinize yönelik sosyal çevre desteği alabilirsiniz. Bu dönemde sosyal çevrenizle ilgili kararlar almanız dönüşümler yaşamanız da mümkün.  Ruhsal gelişim, meditasyon, yoga konuları ile ilgilenebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler Dolunay kariyeriniz, hedefleriniz ve aile, ev aksında gerçekleşecek. Dolayısı ile kariyer ve ev ve iş yeri konusunda eski dönem bitip yeni bir dönem başlayabilir. Aile ile ilgili konularda geleceğinizi planlarken gerçekçi düşünüp doğru planlama yapmanız oldukça önemli.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler Bu Dolunayda hayata bakış açınız değişebilir, iyimser, sezgisel ve yaratıcı olduğunuz bir dönem. Hedeflerinize odaklanmanız size fayda sağlayacaktır. Yurtdışı ya da eğitim veya hukuk alanına dair konularınız veya hedefleriniz varsa bu alanlarda sonuç alabilirsiniz. Yer değişikliği, taşınma, resmi işlemler, uzaklara seyahat gündemleriniz ön planda yer alabilir. 

Aslan ve Yükselen Aslanlar Bu Dolunayı sizi parasal konularda etkiliyor. Borç alacak, eşten ya da ortaktan gelen paralar, burs, miras, nafaka, kredi, vergilerle ilgili ortaya çıkan konuları fark etmek ve değişimler mümkün. Varsa geçmişte yaptığınız yatırımlarınızın olumlu geri dönüşü de olabilir.  Ancak 8. Ev ve balık söz konusuyken dolandırılmamaya da dikkat edin. Aile ve kariyer ile ilgili konularda da beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Ruhsal veya bedensel sağlığınız için şifa, terapi ya da ameliyat konusu gündeme gelebilir.

Başak ve Yükselen Başaklar Dolunay ilişki /partner ve ortaklık evinizde gerçekleşiyor. Bu sebeple bu konularla ilgili her türlü gizli konular netleşebilir. Bu konularda, bu dönem evlilik veya ortaklı işler gibi önemli kararlar alabilirsiniz. Evliyseniz ya da varsa ilişkinizi de bitirme enerjisi taşıyabilirsiniz. İşiniz ve kariyeriniz/aileniz ile ilgili alanda zorlayıcı etkiler de mümkün. Bağışıklığınızı desteklemeniz gereken bir süreçtesiniz. Fiziğiniz ile ilgili değişimleri düşünme enerjisi de hâkim.

Terazi ve Yükselen Teraziler Dolunay gündelik rutinleriniz, iş hayatınız ve sağlığınızla ilgili alanlarda gerçekleşecek. Bu dolunay sağlık konularında hassasiyetlere neden olabilir. Yeni bir beslenme programı düşünebilirsiniz. Bu nedenle sağlığınıza ve varsa ev hayvanlarınızın sağlığına da dikkat edin. Zararlı alışkanlıklardan kurtulmak için iyi bir zaman dilimi. Varsa birlikte çalıştığınız kişiler veya hizmet aldığınız kişilerle ilgili değişiklikler olabilir. Maddi manevi değerleriniz ile ilgili alanda ya da çocuk veya yatırım, hobileriniz ve flört gibi konularınızda beklenmedik durumlar olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrepler Dolunay 5/11 evlerinizi etkiliyor. İlişkiler, flört, aşk, çocuk gibi konularda hızlı gelişmeler olabilir. Sanatsal yaratıcılığınız yüksek olabilir.  Çocuk istiyorsanız da yaratıcılığınızın yüksek olduğu bir dönem diyebiliriz. Bazı Akrepler şans oyunları, kredi ve yatırımlar konusunda risk almak isteği duyabilir. Bazı yükselen Akrepler için de aile veya ev ve ortaklıklarla ilgili alanlarda gizli bazı konuşmalar, anlaşmalara girmek isteyebilirler.

Yay ve Yükselen Yaylar Bu Dolunay sizi aileniz, eviniz, yuvanız ile ilgili alanlardan etkiliyor. Bazı yükselen Yay ve Güneşi Yay olanlar, ev alma, evlilik, ev tadilatı gibi konuları deneyimleyebilir. Bu süreçte aile içi ilişkiler de sizin için önem arz edecek. Daha duygusal olabilir, kökleriniz ile ilgili bilmediğiniz bazı şeyleri fark etmeniz mümkün olabilir.  Ev aile koşullarınızda karışıklıklar olabileceği gibi ailenizle ya da yakın çevreniz kardeş akraba gibi kişilerle anlaşma sorunları da yaşayabilirsiniz. Daha anlayışlı olmanızda fayda var.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar Dolunayda sezgileriniz güçlü olabilir, iş hayatınızda işinize yarayacak yaratıcı fikirler aklınıza gelebilir. Hoşunuza gidecek seyahat programları ya da eğitime dair planlamalarınız olabilir. Kariyerden gelen gelirler veya çocuk/flört konularında beklenmedik gelişmeler de mümkün. Ticari faaliyetlerinizde artış olmakla birlikte dijital ticarette ve sosyal medya vb alanlarda dolandırılmalara karşı dikkatli olmanızda yarar var. Kardeşler, kuzenler ve konu komşu gibi yakın çevrenizle duygusal ilişkileriniz olabilir ancak gerçekçi olmaya özen göstermeniz yerinde olur.

Kova Yükselen Kovalar  Dolunay sizi maddi konularınızdan etkileyecektir. Gelirleriniz, konusunda bazı önemli şeyleri fark edebilirsiniz. Bu dönem parasal hedeflerinize ulaşabilir, para kazanma anlamında daha yaratıcı olabilirsiniz ancak sezgilerinizdeki artışa rağmen gerçekçi bakış açısını da kaybetmemelisiniz. Zira orada bir Neptün faktörü var ve belirsizlik ve kararsızlık da hâkim. Kariyer hayatınızda kısmet ve başarı gelebilir. Ancak Uranüs Venüs karşıtlığına doğru ilerlenirken Dolunaydan sonraki günlerde beklenmedik gelişmeler de mümkün. Mistik ve ruhsal olarak sizi iyi hissettirecek eşyalara harcamalar gerçekleştirebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balıklar Bu Dolunayda kendiniz ile ilgili bir farkındalık kazanmanız mümkün. Kendinizde fiziksel ve ruhsal açıdan bazı değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Ruh ve beden sağlığı açısından daha hassas olabilirsiniz. Alerjilere, bağışıklık sisteminize ve beslenmenize özen gösterin. Sezgilerinizde artış olabilir ama gerçekçi bakış açınızı da kaybetmemeye çalışın. Daha önce gerçekçi ve planlı davranan Balılar bugünlerde hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı yakalayabilir. İlişki, kariyer ve sağlık konularında hedeflerinize dair kararsızlıklar yaşıyorsanız iç sesinizi dinlemeye çalışın. Her ne kadar çevrenize karşı fedakâr ve empatikseniz de bunun dozunu iyi ayarlamanız gereken bir süreçtesiniz. Bazı yükselen Balıklar için parasal konularda beklenmedik gelişmeler mümkünken aşk, anlaşma sözleşme veya eğitim konularında gelişmeler yaşayabilirler.

Dolunay’ın Türkiye’ye Olası Etkileri

Bu Dolunayı Ülkemizin Astroloji haritasında 10. Evde yer almakta ve 12. Evde yer alan Halkı temsil eden Ay’a kare. Öte yandan Tr Jüpiter ülkenin 9. Evinden Ay’ımıza 6 orbla üçgen yapıyor.

Ayrıca 5. evindeki terazi Mars’ı ile karşılıklı ağırlamada olan Tr Akrep Venüs, 8. Evinde yer alan transit Retro Satürn ile kare açıda. Akrep Venüs de, Boğadaki Uranüs ile karşıtlığa ilerliyor.

Ülkemizin 5. Evdeki Terazi Satürn ve Merkür kavuşumu ile tr rx Jüpiter üçgen açıda.

Transit AY düğümleri ile ülkemizin ay düğümleri arasında da 4 orb ile büyük kare kalıbı oluşmakta.

 • Bugüne kadar yapılanlar ile yapılmakta olan üretim, bilim, sağlık, çalışan kesim, inanç ve akılcılık arasındaki çatışmaların ortaya çıkarak artık yeni bir kararın alınması zorunluluğu artık kaçınılmaz olacaktır.
 • Halkın zor durumda olduğu aşikâr, ama kurtaran yardımlar da mevcut.
 • Hastaneler, kapalı yerler, gizli konular, bakımevleri gibi yerler ile ilgili sorunlar gündemde olabilecektir. Dolunay’ın yükselen Aslan olduğu için belki pandemi süreci ile ilgili gerçek bilgiler aydınlanabilir.
 • Halkın maddi manevi zararda oluşuna dair gerçeklerle yüzleşilebilir. Pamuk ipliğine bağlı insanlar için pek hoş durumlar olmayabilir.
 • Ekonomi ile ilgili konular, düzenlemeler, yatırımlar, harcamalar konusu yeniden gündeme gelecektir.
 • Ülke toprakları, tarım, üretim,
 • Sınırlarımız ve güvenliğimiz, askerlerimiz, askeri yatırımlarımız ve buna bağlı borçlarımız, alınan riskler, vergiler gündemde olacağı gibi
 • Yurt dışı bağlantılı ticaret ve yasalar, gazeteciler, hukuksal konular ve mülteciler konusu gündemde yerini almaya devam edecektir.
 • Çocuklar, gençler, kadınlar ve sahne sanatçıları, sporcularla ilgili sorunlar ve şans oyunları, borsa ya dair konular da gündemde yerini bulacaktır.

AstroDerki

 

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!