Astro Gündem astroderki astroloji Güneş terazi Terazi İngress 2021

Güneş Terazi Burcunda

Güneş Terazi Burcunda

SONBAHAR EKİNOKSU VE ÖNÜMÜZDEKİ 6 AY

Güneş artık başak burcundan çıkıp Terazi burcuna geçiş yaptı. Kuzey Yarım Kürede Güneş Terazi burcuna geçtiğinde sonbahar mevsimi başlıyor. Dolayısı ile biz Astrologlar Terazi giriş haritası çıkararak önümüzdeki 6 ayın olası dinamiklerini görmeye çalışırız.

Terazi burcu, ikili insan ilişkileri, evlilikler, ortaklıkları, adaleti, hak aramayı, ve maçoluktan uzak medeni davranışları, sosyalleşmeyi, ilişkilerde inisiyatif alabilmeyi, diplomasiyi, insanlar arasında uyum ve denge sağlamayı, anlaşmazlık içindeki tarafları objektif şekilde dinledikten sonra bir yargıya varmayı, tarafları bir araya getirebilmeyi, arabuluculuk etmeyi, barışçıl ve eşitlikten yana olmayı, estetik ve güzellik konularını, moda ve tekstil, sanat, dekorasyon, davetler ve toplantılar vb konuları içinde barındırır.

Terazi ingress zamanında başka ülkelerle ve birbirimizle olan ilişkilerimiz, sigorta, vergi, adalet ve yasal konulara, yüksek eğitim ve politikalara odaklanırız.

Terazi ingress haritanın yükseleni ikizler burcu, Tepe noktası da Kova burcu. Dolayısı ile önümüzdeki 6 aylık süreçte kişisel bazda genel olarak konularımız;

Evlilikler, ortaklıklar, ikili ilişkiler, estetik, moda, sanat, eğitim ve çocuklar, yatırım, eğlence, yaratıcılık inanç ve yasal süreçler…

Gelelim ülkemize olası etkilerine

Ankara bazlı çıkarılan Terazi İngress haritasının yükseleni ikizlerken, haritanın tepe noktasında (MC) Kova burcunda Jüpiter bulunmakta.

MC de Retro Jüpiter var. Jüpiter yasa, hukuk, inançla ilgilidir. Hükümet bu konularda yeni yasalar düzenlemeler yapmak isteyecektir ama Retro olduğu için istenildiği gibi olmayacaktır. Jüpiter sadalsuud/ kitalpha sabit yıldızları ile birlikte hareket etmekte; çok çalışma ile gelen yükselme ve başarı verir. Jüpiter de burada hukuki ve yurt dışı konularla ilgili başarı verebilecektir.

Sadalsuud Astroloji, okültizm, metafizik ve mistik ilimlere merak,psişik güç, kişiye özel bir özgünlük, havacılıkta başarı, havacılık, uçmak, uçma merakı gibi etkileri, sosyal, toplumsal tanınırlık, astroloji sevgisi, bilim insanlığı ve Astroloji öğretmenliği anlamı da taşımaktadır.

Jüpiter, Merkür ve Yükselen derecesi arasında büyük Hava üçgeni yapıyor. Bu da teknolojik ve bilgiye dayalı gelişmeler, yatırımlar ve anlaşmalar olabileceğini gösteriyor. Dijital para konusu ve havacılıkla ilgili alanda yabancı ülkelerle teknolojik ticari anlaşmalar mümkün görünüyor.

Haritanın yükseleninde İkizler burcu yer almakta.

Bilgi, yayıncılık, gazeteler, sosyal medya, diplomatlar, gazeteler, yayıncılık, yazışmalar, yazarlar ve eğitim ile ilgili konular önümüzdeki 6 ayımızı etkileyecek. Eğitim ile ilgili sorunlar ve depremlerle ilgili gündemler de oluşturabilir.

İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür 5. Evde 24 derece Terazide.

  1. Ev: çocuklar, gençler, yatırım, eğlence sektörü, sanatçı ve sporcularla ve kumar, borsa ve spekülatif yatırım araçları ilgili bir ev.

Merkür’ün Plüton ile zorlayıcı bir açısı var. Dolayısı ile iletişimsel ve bilgiye dayalı, gizli konularla ilgili hatta borsa ve yatırım, spekülasyonlarla ilgili krizler olacağını bize göstermekte. Ekonomi, yatırım ve eğitim ile ilgili saklı konular ortaya çıkabilir ve bu 6 aylık süreçte bu sistemler değişebilir. Eğitim sistemleri, borsa ekonomi, vergiler, cezalar ve diplomatlarla ilgili bazı düzenlemeler mümkün görünüyor.

Ülkemizin kuruluş haritasında da Merkür Terazi 24 derece. Merkür Arcturus sabit yıldızı ile kavuşumda. Arctrus; Acturusda kendi konunda uzmanlaşarak büyük başarılar veriyor çalışınca yükseliyor, yükseliyor, yükseliyor; ama şımarıklık, kibir, insanları aşağılamak gibi yapılar başlandığında en iyi transitte bile uçuruyor ve niyetteki kötülük ve şımarma halinde felaket ve iflas da veriyor.

Ülkemizin Terazi ingreess haritasının 5. Evinde Güneş ve Mars da bulunmakta.

Bu yerleşim, borsa ve değerli yatırım araçlarında ani iniş ve çıkışlara neden olabilir. Borsa vb yatırımlardan iyi anlamayanların bu alana kanalize olması sakıncalı olabilir. Ama bilen kişiler al-sattan ciddi kazançlar da elde edebilirler.

Ayrıca Güneş Mars ikilisi, toplumca tanınan kişilerin özel hayatlarındaki krizlerin ortaya çıkmasına krizler yaratmasına da neden olabilir.

Güneş ve Mars kavuşumunun 9. Evimizde yer alan Satürn ile güzel bir üçgeni var. Bu durum; 6 ay içinde uluslararası alanlarda mahkemeler, üniversiteler, hava yolları gibi konularda güzel çalışmalar ortaya çıkabilir.

AY Koç 11. Evde. 11. Ev ülke haritasında Meclisi gösteriyor. Ay Koç ta dürtüsel ve kavgacıdır ki 8. Evdeki Plüton’dan da kare alıyor. Demek ki Meclis ve ittifaklarla ilgili alanlarda sürtüşmeler, kavgalar bekleyebiliriz. Plüto 8. Evde derin devlet mafya konuları ile de ilgili. Bu konular  Mecliste konu edilebileceği gibi Plüton ülkenin borç ve vergi düzenlemeleri ile ilgili alanında olduğu için bu konularda da zorlanmalar ve değişimler ortaya çıkacaktır. 8. ev temasında hayatta kalma savaşı da vardır.

Bu 6 aylık süreçte, sosyal medya kullanımı ile ilgili cezalar da gelebilir.

Öte yandan Ay’ın Baten Kaitos sabit yıldızı ile paralelli var; Gemi kazası yıldızı, talihsiz, şansızlık, depresyon, izolasyon ve göç veren Satürn karakterinde bir yıldızdır.

Özellikle Ay ile Baten Kaitos çok net göç veriyor, şehir değişikliği veriyor, zorunlu taşınma verebiliyor, askeri liderlik veriyor ama sonu iyi olmayabiliyor. Ay ile Betan Kaitos, ikincil ve üçüncül zorlu gezegen açılarında intihar eğilimi, seyahatte kaza ve ölüm tehlikesi de verebiliyor.

Ay 5. Evdeki Merküre karşıt; gençler ya da sanatçılar arasında göçenler, intihar edenler dikkat çekebilir maalesef…

Unutmayalım ki bunlar birer ön görü, olumluların gerçekleşmesi, olumsuzların ise hiç alanımıza uğramamasını diliyorum…

Astroderki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!