Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum ikizler Karmik Astroloji okült astroloji

İkizler ve Yengeç Burcu Karmanın Kapısı

İkizler ve Yengeç Burcu Karmanın Kapısı

Okült astroloji Yengeç burcu ile başlar, İkizler burcu ile biter. Eski Kalde düşünürleri, yengeç burcunu, insanın kapısı olarak düşünmüşlerdir.

İkizler burcu ve Yengeç burcu, aslında yaradılış ile alakalı bir bölgedir. Çünkü İkizler, Orion dediğimiz bölge, aslında ruhun ölümden sonra (bardo olarak nitelendirdikleri) gittiği yeri sembolize eder.

Kabalistler İkizler Burcu için; ilk 6 burcun ve son altı burcun yaratıcısı hükmünde olduğu sayıldığından Yay burcunun, yâni Jüpiter in doğasının esas sahibidir derler. ( Orion – Betelgeuse).

İkizler burcu Osiris ile Yengeç burcu da İsis ile alakalıdır.

İnsan ruhunun evrimi ile alakalı iki burç. Bir anneden doğarsın ve öte alemdeki ruhsal özün yani ruhsal ikizinle birleşirsin; İkizler burcu.

Tanrısal özünün bulunduğu yer, Orion. İşte, RA veya öz benliğin veya yüksek benliğinin bulunduğu kat, uzay-zaman aralığı Orion’dur. O Orion da İkizler burcunun ana yıldızları ile temsil edilir.

Bu sebepten dolayı, İkizler’deki sabit yıldızlar çok önemlidir. Örneğin bir Betelgeuse; Rabia’nın/Fatima’nın eli olarak adlandırılan yıldızla tanrısal yardımın hakkedişi görülür. Mahşerin Dört Atlısı dediğimiz yıldızlardan biri Aldeberan sabit yıldızı ile başarı verirken kişinin dürüstlüğü sınanır.

İkizler Burcu ile ilgili birçok yerde hafif, alaycı betimlemeler yapılsa da içinde derin anlamlar gizlidir.

İkizler burcu, Okült literatürde ‘’ gemny’’

Anlamı: cevher toplayan , Cem eden yani değerli olanları toplayan demektir.

Kabalistik olarak İbrani alfabesinin 3. harfi olan ‘Gimel ‘(Gamma) ile. Gemstone (değerli taşlar ) kelimesinin değerli ve faydalı olan bir şeyi bulundurmak anlamı Gemny’den türetilmiş sözcüklerdir.

Deve yani Camel olarak bildiğimiz Gimel de aynı köktendir. hörgücü yüksek deve demektir. İkizler özelliği olanlar kişiler de dualiteyi deve hörgücü gibi toplarlar.

Tarot ta Aşıklar kartı, İbrani harflerden kılıç, değişik literatürde Hermes’in ateş saçan asası ile ilintilidir ve L -Methionin denilen yaşamsal bir amino asiti yönetir

Doğum haritasında, Ay’ı, Merkür’ü ve Jüpiter’ i İkizler burcunda olan kişiler  

Kendilerinde ve başkalarında olan öz cevherleri bulma ve açığa çıkartma özelliğine sahiptir.

Sembol okuma özellikleri ileri derecede gelişmiştir. Bundandır ki toplayan , Cem eden  isminin özelliği de hayatlarının içinde saklıdır.

Transit Ay ve diğer gök cisimleri İkizler burcundan geçerken bu öz cevherlerimizi tekrar keşfetme fırsatı buluruz.

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!