Astro Gündem astroderki astroloji terazi Türkiye ve Dünya Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

6 Ekim Terazi Yeniayı

6 EKİM TERAZİ YENİAYI

6 Ekim saat 14.04  de Terazi Burcunun 13 derecesinde bir Yeniay gerçekleşek. Yeniay  genel olarak yeni durumlar yaratmaya açıktır, enerjisi karanlıktır bu sebeple nereye varacağı belirsiz başlangıçlar verme potansiyeli olur. Özellikle de öncü burçlarda gerçekleşiyorsa devamı gelecek konuları başlattığını bilmemizde fayda var. Bu tetiklemenin etkisi kış aylarında daha derinleşecektir.

Terazi Yeniayı en çok Terazi, Oğlak, Koç ve Yengeç burçlarının 13 derece civarında gezegenleri ya da önemli yerleşimleri olanları etkileyecektir.

Terazi Yeniay’ı Mars ile kavuşumda ve Uranüs’le de ani ve beklenmedik durumlar yaratabilecek zorlu bir açı yapmakta. Ayrıca Merkür de Terazi burcunda Retro yapmaya devam ederken, gökyüzünde birçok gezegen de geri harekette bulunmakta.

Ankara’ya göre çıkarılan haritada Yeniay, Algorab sabit yıldızı ile kavuşumda.

Algorab; açgözlülük, kötü niyetlilik ve karanlık kişilerle alakalı bir yıldızdır. Bu sebeple ilişkilerde ve iletişimde zarar görmemek adına dikkatli olmakta yarar var. Algorab maddi zarar gören kişilerin psikolojini bozulması ile de ilgili çalışabilmektedir.

Haritanın yükseleni Oğlak burcu olup Nunki sabiti ile kavuşumda. Oğlak burcu, sabır, ciddiyet ve sorumluluk sahibi ve sistem kurucudur. Nunki Oğlak burcunun en güçlü yıldızlarından birisidir; Vega’dan önceki başarı getiren yıldız olarak bilinir. Sistemli, çalışkan, hazırlıklı, adil ve azimli olanları destekler nitelikte.

Bu yeniayın konusu genel olarak ilişkiler.

  • Retro Merkür sebebi ile geçmişten gelen ilişkiler ve sorunları gündemde olacaktır. Eski anlaşmalar, davalarda yeni gelişmeler olabilir. Varsa nafaka , borç, miras, boşanma konuları ile ilgili de yeni durumlar ortaya çıkacaktır. Bunlarla ilgili hazırlıklarınızı bir oğlak gibi sağlam ve ciddiyetle yürütmelisiniz.
  • Önceden başladığınız ama yarım bıraktığınız eğitimler varsa onlara tekrar dönüş yapmanız da mümkün.
  • Hayata bakış şeklimiz ani ve beklenmedik şekilde değişebilir ve dürtüsel tepkiler verebiliriz. Oysa bu Yeniayda Temkin çok önemli.
  • Bizi tuzağa çeken, zorlayan, kötü niyetli, kazanmak için her yolu deneyen insanlara karşı; uyanık ve sabırlı, dengeli ve adil olmaya gayret etmemiz gerekli.
  • Bu yeniay döneminde bel ve böbrek sorunları da görülebilir, nüksler yaşanabilir, dikkatli olalım.
  • Ebeveyn sağlığı da gündeme gelebilir.

Yükselen Burçlara Yeniay’ın Olası Etkileri

YÜKSELEN KOÇ

Yeniayda eş, evlilik, ortaklık, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, danışmanlık aldığınız insanlar ve çocukların eğitimi ile ilgili alanlardan etki almaktasınız. Bu konularda ani gelişmeler olabilir. Parasal ve rekabete dayalı çekişmeler yaşayabilir ve gizli dönen konularla karşılaşabilirsiniz. Bazılarınız için bağışıklıkla ilgili zorlanmalar da verebilir.

YÜKSELEN BOĞA

Yeniayda gündelik rutinleriniz, küçük hastalıklarınız, çalışma ortamınız, varsa kiracılarınız ve pet hayvanlarınızla ilgili konularda yeni ve beklenmedik durumlar söz konusu olabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Yeniayda çocuklar, yaratıcı yönleriniz, hobileriniz, aşk hayatı, sanat, spor, orta uzunluktaki seyahatlerinizle ilgili alanlardan etki alıyorsunuz. Bu alanlarda beklenmedik gelişmeler olabilir. Sosyal çevreniz ile ilgili gerginlikler yaşamanız ve  ortak gelirlerinizle ilgili yeni durumlar olabilir ama kararlarınızda acele etmemeye çalışmanız yararınıza.

YÜKSELEN YENGEÇ

Bu yeniay sizi daha çok aile, ikili ilişkiler ve ortak işler ile ilgili alanlardan etkilerken, ev, emlak, aile, kökler, ebeveyn, kardeşin geliri, eşin statüsü, ebeveyn sağlığı, varsa çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi alanlarla ilgili konularda beklenmedik şeyler olabilir. Ani kararlar vermek yerine temkinli ve sistemli olmanız gerekiyor.

YÜKSELEN ASLAN

Yeniayda gündelik rutinleriniz, yakın çevreniz; kardeşler, komşular, kuzenler, eğitim, öğretim, iletişim, seyahatlerle ile ilgili alanlardan etki almaktasınız.  Bu konularda beklenmedik yeni konular gündeme gelebilir, sorunlar çıkabilir. Yeni veya geçmiş konularla ilgili sorunlarınıza çözüm de üretebilirsiniz ama sakin ve temkinli olmalısınız, stresli etkiler bulunmakta.

YÜKSELEN BAŞAK

Yeniay, maddi manevi değerler, kazançlarınız, gelirler ve yatırımlar, verilmiş borçlar taşınabilir mallarınızla ilgili alanda. Bu alanlarda ani gelişmeler olabilir ama fikir ayrılıkları da yaşayabilirsiniz. Gündelik çalışma ve yaşam koşullarınızla ilgili eylemlerde detaycı ve planlı olmalısınız beklenmedik durumlara karşı tedbirli olmaya çalışın. Aşk konusunda da bazı kararsızlıklarınız olabilir, eski konular gündeme gelebilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Burcunuzda gerçekleşecek bu yeniay sizin için önemli.  Gerek fiziksel gerekse ikili ve yakın ilişkiler ile ilgili alanlarda yeni başlangıçlar verebilirken bel böbrek gibi sorunlarınız varsa dikkatli olmanızda yarar var, kendinizi zorlamayın. Maddi anlamda da bazı beklenmedik gelişmeler olabilir. Beklenmedik krizlere gebe bir yeniay. Kişilik ve ruhsal anlamda da bazı yeni farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Eski ilişkiler veya konular da gündeminizde olabilir.

YÜKSELEN AKREP

Bilinçaltı korkular, başkalarından gizlediğiniz konular, zorluklar, gizli düşmanlıklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar ya da inziva gibi durumlar gündemde. İkili ilişkilerden kaynaklı sorunlar ve beklenmedik durumlar ortaya çıkabileceğinden tüm bu konulara dair çözümler bulmak durumunda kalabilirsiniz

YÜKSELEN YAY

Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, statüden kazancınız, üyesi olduğunuz gruplar ile ilgili alanlar ve geleceğe dair planlarınızla ilgili alanlardan yeni başlangıç enerjisi almaktasınız. Bu süreçte planlarınızı akılcı olarak yapmaya çalışın. Beklenmedik maddi ve iletişimsel sorunlar, akrabalar, yakın çevrenizle ilgili stresler yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

Kariyer, iş, kariyer, hedefler, ebeveyn ve sağlığı, varsa çocukların iş ortamı ve sağlığı, eşin ailesi ile ilgili alanlar aktive oluyor, sorumluluklarınız artabilir. Özellikle kariyer alanında daha hırslı olabilirsiniz. Çocuklar, yatırımlar ve finansal alanda beklenmedik konular gündeme gelebilir.  Sakin ve mantıklı davranarak planlı hareket etmenizde yarar var.

YÜKSELEN KOVA

Hukuksal konular, mahkemeler, Yabancılarla ilişkiler/ticaret, uluslararası işler, yüksek eğitim, kurs, uzun seyahatler, hayat felsefenizi etkileyen gelişmeler olabilir, yeni kararlar alınabilir. Aileniz ile ilgili beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir.

YÜKSELEN BALIK

Kredi, borç, vergi, burs, nafaka, miras, sigorta, eş ve ortaktan gelen para, ameliyatlar ile ilgili alanlardan etki alıyorsunuz. Para ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. İletişiminiz, arkadaşlarınız ve kararlarınızla ilgili olarak dikkatli olmanızda yarar var. Geçmişten gelen gizli konular tekrar ortaya çıkabilir. Sakin, planlı davranarak çözümler bulmaya çalışın.

TERAZİ YENİAYININ ÜLKEMİZE OLASI ETKİLERİ

Öncü burçta gerçekleşecek bu yeniayın etkileri başlatıcı etkide. Bu tetiklemenin etkisi kış aylarında daha derinleşecektir.

Türkiye’yi özellikle ilgilendiren bir Yeniay. Zira Yeniay ülkemizin 4. Evinde gerçekleşirken ülkemizin Plüton’u ile etkili bir kare yaparak güvenlik, terör ve topraklarımız, madenlerimiz ile ilgili alanlarda sorunları gündeme getirebilir.

Transit Satürn ülkemizin 8. Evinden 5. Evine kare yapmakta. Dolayısı ile gençler, çocuklar, kadınlar, borsa, yatırım, sanatçılarla ve eğlence sektörü ile ilgili konular, borçlar, krediler, ölüm oranları ile ilgili alanlardan zorlayacaktır.

Dolayısı ile ekonomik olarak zorlayıcı görünmekte; borsa ve bankacılık piyasalarında etkileyici değişimler, oynamalar verebilir.

Uluslararası ilişkiler açısından da zorlayıcı etkileri bulunmakta.

Gazeteciler, yazarlar ve davalarla ilişkili gündem hepimizi meşgul edecektir.

Meclisimiz, milletvekilleri ve/ veya belediyeler ile ilgili gelişmeler de gündemde olabilir.

Deprem olasılığı da mevcut olmakla birlikte büyük olmasını beklemem. Dilerim haklı çıkarım.

AstroDerki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!