Astro Gündem astroderki astroloji Satürn

Satürn Rertrodan Çıkıyor

Bugünlerde düz hareketine dönmek için durağanlaşan zamanın ve karmanın lordu Satürn’ün ileri harekete geçmesi, 14 Ekim sabahının erken saatlerini bulacak.

Rerto sona eriyor peki biz bu Retro dönemde neler yaptık?

Satürn Kova burcundayken; insanı ve toplumu ilgilendiren tüm konularla kendisini gösterdi.  Tüm Dünya insanları kısıtlamayı, korkuyu ve gelecek kaygısını iliklerine kadar hissetti. Değişime direnmek yerine, sistemini düzenleyenler, gelişime ayak diremek yerine çağa ayak uydurabilenler ve gerekli sistemleri kuranlar ayakta kalmayı başardı ve fırsatları yakaladı ya da yakalayacak. Satürn’ün ödülünü alabilmek öyle kolay değil…

Hadi bir düşünün bakalım…

Haritamızdaki Satürn transiti, hangi evimizden geçiyordu?  Biz buralarda revizyon bekleyen durumları, aldığımız, yerine getirmeye çalıştığımız ya da kaçtığımız sorumluluk gerektiren durumları, hangi konularda yaşadık?  Ya da hatırlamak durumunda kaldık?

Zamanı iyi kullanabildik mi? Verilen bu fırsatı değerlendirebildik mi?

Satürn retrosunun bitmesi ile  planlarımızda yaşadığımız zorluklar ve durağanlıklar yavaş yavaş açılırken, Jüpiter de  geri hareketinden  durak pozisyonuna geçişi ile 15- 22 Ekim arasında  yabancılarla ilgili konularla, eğitim ve seyahat gibi konularda sorunlar yaşatabilir.

11 Ekim ile 22 Ekim arası oldukça gergin. Hava muhalefeti, patlamalar, teknolojik, hava sistemleri, uçaklar vb konularda bazı gerginlikleri ile toprak hareketleri mümkün.

Satürn 2 Haziran 2022 tarihine kadar ileri harekette devam ederken 2-8 Haziran arasında tekrar bir duraksayıp 8 Haziran’da yeniden Retro olacak ve 20 Ekim’de retrosu ve duraksamasını yaptıktan sonra tekrar ileri harekete geçecek…

Neyse daha fazla uzatmayayım. Satürn bu öyle kolay kolay geldiği yerden uzaklaşmaz… 2023 yılımızın da bir kısmını kısıtlayarak, sistem kurdurtmaya davet ederek sıkıştıracak. ANCAAK hiçbir şey boşuna olmaz. Sorumluluklarını bilir, zamanı doğru kullanır, haksızlık yapmazsan ve sistemini doğru kurarsan ödülünü de alırsın. Değilse cezayı yer sınıfta kalırsın.

Satürn Türkiye’nin 8. evinde olduğu için Türkiye’nin konusu; ekonomi, vergiler, borçlar ve toplu ölümler. Bu sebeple doğal afetler, hayatta kalma mücadelesi, borçlar, vergiler, ekonomik düzenlemelerle ilgili alandan yaşıyoruz. Ülkenin beslenmesi ile ilgili Ceres’i de kova’da. Bir süredir Satürn’ün baskısı altındaydı. Beslenme kaynaklarımızdaki sıkıntı ve baskı bu sebeple de yaşanmaktaydı.

Ülkemizin Progress haritasındaki Satürn transiti ise 5. Evinde gerçekleşmekte. Borsa, yatırım, spekülatif konular, ülkenin gençleri ve kadınları, elçileri ve ülkenin Güneşi (yönetim), halkı temsil eden AY’ı da burada yerleşmiş olduğundan tüm bu konuları da kapsayan stresler ve kısıtlamalar yaşatmakta.

Ekonomik ve yönetimsel olarak yaşadığımız sorunlu dönem, Şubat Mart Nisan ve tekrar Haziran sonları gibi epey sevimsiz bir hal alabilir.  Hatta bu süreç Satürn Balık burcuna geçtikten sonra progress GAD üstünden de geçeceği için 2023 yazı hatta sonu ve 2024 e kadar tırmanarak, çalışan kesim ve halkın yaşam biçimi ile ilgili de bazı kısıtlama, sorumluluk ve düzenlemeleri de yaşatacaktır. Burada halk ve yöneticiler olarak üstümüze düşeni doğru yapabilirsek yükseliş sürecine girebiliriz.

2024’ten sonra artık yükselişteyiz diyebiliriz…

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!