Astro Gündem astroderki astroloji dolunay Dolunaylar koç terazi yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Koç Burcunda Dolunay

Dolunay, 20 Ekim günü saat 17.56’da Koç burcunda gerçekleşecek ve erisyen, bölücü, marsiyen, kışkırtıcı ve zorlayıcı etkiler barındırıyor.

Bu Dolunay bende çok etkili olacağından canım yazmak istemedi. Son ana kadar da yazmayacaktım. Ama az da olsa bir şeyler yazmam gerektiğine karar verdim. 😊

Önümüzdeki iki hafta etkisini görebileceğimiz Dolunay, kişisel olarak haritalarınızda Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç burcunda 23-28 derecelerde gezegeniniz ya da önemli yerleşimleriniz ( ASC, MC, DSC, ASC , Ay Düğümleri ve bazı asteroidler …) yok ise size pek etkisi olmaz.

Kötücül gezegenler dediğimiz, Mars ve Plüton Dolunaya kare ve karşıtlık yaparak eşlik ediyor.

Ayrıca, Koç dolunayında Vertex sabit yıldızı ve Eris etkili olacak. Vertex, Ay/mars tabiatında bir yıldız. Kavgacı, saldırgan ve zararlı. Ay deklinasyon dışı hareket ediyor. Bu sebeple abartılı etkide olma ihtimali yüksek. Eris desen ayırıcı, bölücü, nifak sokucu.

Ankara’ya göre çıkartılan Dolunay haritasının yükseleni de Koç ve buradaki sabit yıldız; ikili bir yıldız. Gelen konu her ne ise çift çift verir. Ama zorluklarla mücadele ve azim yıldızı, sonunda başarı vaat eder Alpherg. Sporcu azmi gibidir.

Mars, ün yıldızı dediğimiz Spica ile kavuşumdayken geri giden gezegenler de düz harekete geçmeye hazırlanıyor. Demek ki ses getiren durumlar yaşanabilir.

Dolunayın Kişisel Bazda Etkileri Neler Olabilir

 • Koç Burcunun özelliği cesaret, başlatıcı ve savaşçı enerjide olmak.
 • Ancak bu cesaret ve değişim enerjisini doğru kullanabilmek ve bitmesi gerçekten elzem olanı bitirirken yeniye temiz bir sayfa açabilmek için doğru adımlar atabilecek dengede olmamız lazım.
 • Kişisel bazda Koç- Terazi aksı; ikili ilişkiler, ortaklıklar ve adil olmakla ilgilidir. Ben, sen kavgasına açık bir durum var. Ego savaşları ve tartışmaları ortaya çıkarabilecek olayları gündeme taşır.
 • Dolayısı ile tavrımız sertleşebilir, fevri ve kırıcı bir enerji ile biranda her şeyi bitirebiliriz.
 • Özellikle sorunlu birlikteliklerde sorunlar iyice ortaya çıkar ve ani bitişler yaşanabilir.
 • Varsa gizli ilişkiler, arkadan dönen şeyler, bunlar ayan beyan olur ve ses getirir.
 • Gardımızı alalım, kavgadan uzak ve sakin olmaya çalışalım, abartılı tepki vermeyelim çünkü etrafta kışkırtacak çok insan olur.
 • Ayrıştırıcı, kandıran kişiliklere ve ruhsal olarak kendi kimliğimizde hissettiğimiz dalgalanmalara karşı güçlü duralım. Kendimizi kurbana düşürmeyelim.
 • Kadınlara yönelik gerek fiziksel gerekse psikolojik saldırılar olabilir. Bunların en hafifi rekabet yaşamak şeklinde olur. Karanlık sokaklarda tek başına olmamak koruyucu olacaktır.
 • Baş ve bel bölgesinde sorunlar, migren, ateşli hastalıklar, kazalar, kesikler, yaralanmalar, şeker oynamaları, böbrekler ve üreme organlarında hassasiyetlere karşı tedbirli olalım.

Yükselen Koç Yükselen Koçlar için hayatlarının her alanında etkili olabilir. Kariyerden ikili ilişkilere, sağlıktan aileye hemen her konuda bazı durumları fark etmek, kriz mücadelesi, bitirme ve yeni sayfa açmak ve girişimlerde bulunmak şeklinde çalışabilir. Sakin olmanız bu süreçte oldukça önemli.

Yükselen Boğa Yükselen Boğa için bilinmeyen korkular, zararlar ile bilinç dışı alanda ve arkadan dönen olaylar ve dedikodular konusunda etkili. Çok iyi bilmediğiniz konularda risk almayın. Sağlık ve çalışma koşullarınızla ile ilgili konulara efor sarf edebilirsiniz. Eğitim veya yolculuklar ile ilgili krizler de mümkün olabilir.

Yükselen İkizler Yükselen ikizler için sosyal çevre, arkadaşlar, dahil olunan projeler gibi konular gündemde olacak. Varsa çocuklarınızla, arkadaşlarınız veya flörtlerinizle tartışmalar yaşayabilirsiniz. Finansal konularda krizler yaşamanız da olası.

Yükselen Yengeç Kariyer ve statüye dair yeni başlangıçlar mümkün. Ancak kariyeriniz, aileniz ve varsa eşiniz/partneriniz ya da ortağınız ile ilgili konularda gerilim yaşamanız da olası. İkisi arasında kalmak gibi.

Yükselen Aslan Eğitim, yayıncılık ve yolculuklarla ilgili konularda yeni başlangıçlar mümkün. Yolculuklar, yurt dışı ya da eğitim alanınızda gerek iletişim gerekse araba vb iletişim araçları ile ilgili sorunlar yaşanma olasılığı mevcut. Seyahatlerde tedbirli olmaya çalışın. Varsa eşinizin yakınları, sizin akrabalarınız ile sürtüşmeler de olabilir.

Yükselen Başak Finansal mücadele alanınızda hareketlilik var. Krediler ve borçlar, kazanç ve harcama konularında yeni başlangıçlar var. Bir borcu kapatır ya da ortaklıktan, miras, satış ya da eşten vb yerlerden gelen gelirlerinizle ilgili bir dönemin kapanması ile yeni başlangıçlar başlatırsınız. Varsa flört aşk ilişkileriniz veya çocuklarınız ile ilgili konularda ya da yatırımlarınızla ilgili risk konularında krizler yaşanma olasılığı da mevcut.

Yükselen Terazi Ortaklıklar, evlilik ve ikili ilişkiler konularında yeni başlangıçlar olasılığı yüksek. Bazılarınız ev değiştirebilirken bazılarınız eş ya da partnerle ilgili sürtüşmeler de yaşayabilirsiniz. Kazalara, kas, bel ve böbrek ile ilgili sorunlar yaşamamak adına tedbirli olmanızda yarar var.

Yükselen Akrep Çalışma koşullarınızda ya da sağlığınızla ilgili alanda yeni bir sürece girebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmenizde yarar var. Çok bilmediğiniz konularda risk almamaya çalışın. Sizin farkında olmadığınız arka planda gelişen olaylar, anlaşmalar olabilir. Hatta bu konular aile ile ilgili de olabilir.

Yükselen Yay Yatırım, aşk veya çocuk konularına dair gündeminiz olabilir. Bazıları çocuk sahibi olabilir, bazıları yatırım odaklı olabilir. Ancak parasal konularda kriz olasılığı mevcut. Borsa vb spekülatif yatırım araçlarında temkinli olmakta yarar var. Bazılarınız çok kazanırken bazılarınız için böyle olmayabilir.

Yükselen Oğlak Eviniz, aile ve ebeveynleriniz ve gayrimenkul konuları gündemde olabilir. Yaşadığınız yeri ya da kariyerinizi, işinizi değiştirmekle ilgili konular gündeme gelebilir. Oldukça önemli bir dönem. Temkinli adımlar atmakta yarar var. Fevrilik, düşünmeden adım atma dönemi değil.

Yükselen Kova İletişim, eğitim, kardeşler, yakınlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgili konularda yeni gündemleriniz olabilir. Yeni bir eğitime ya da yolculuk ve projelere, aşk ve yatırım gibi konularda adım atmanız mümkün. Ancak bilinçaltı korkularınız olabileceği gibi arkanızdan çevrilen işlere karşı dikkatli olmanızda yarar var.

Yükselen Balık Maddi manevi değerleriniz, borçlar, krediler konusunda girişim yapmanız gereken bir dönem olabilir. Yeni bir kazanç kapısı açmak, ya da yeni bir şeyler almak mümkün. Kariyeriniz ya da statünü ile ilgili de bazı değişimler de söz konusu olabilir. Ancak arkadaşlarınızla gerginlikler ve bazı kriz olasılıkları mevcut. Özellikle finansal ilişkiniz varsa dikkatli olun.

Ülkemizde Dolunay’ın Olası Etkileri

 • Askerler, savaş, barış konuları, diplomatlar, borsa, belediyeler, meclis, eğitim, gençler ve çocuklar, sporcular, adalet, itfaiyeciler, dişçiler, kasaplar ve sporcularla, eğlence dünyası ve hatta tanınmış ünlü kişilerle ilgili haberleri gündemimize getirebilir.
 • Gizli belge ve anlaşmaların ortaya çıkmasına vesile olabilir.
 • Para piyasalarında dalgalanmalar olabilir ki zaten ülkemiz bu konuda oldukça dalgalı.
 • Kredi, borç ve bankalarla ilgili konularda bazı anlaşmalı durumların arka planının ortaya çıkması mümkün
 • Deprem, patlama, volkan, su ve hava hareketleri gibi sarsıcı durumlar da mümkün ancak çok çok büyük olmaz diye düşünüyorum.
 • Hapis ve suçla ilgili konularda bazı düzenlemeler de bekleyebiliriz.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!