akrep Astro Gündem Güneş Mars Pluto

Güneş Akrep Burcunda

Çok zamanım yoktu. Bu sebeple kısa bir yazı olacak ama değinmeden geçmek de istemedim.

Tüm zorluklar bir gün aşılır. Deneyimler hepimizin tekâmülsel gelişimi gereği yaşanmakta. Biz zorluklarda nasıl davranıyoruz, dersler çıkarabiliyor muyuz, önemli olan nokta burasıdır. Gerek ülke için gerekse bireysel açıdan bakış açımız ders alabilmek şeklinde olmalıdır diyorum.

 23 Ekim sabah saatlerinde Güneş Akrep burcuna girdi.

Şansa bak ki klasik yöneticisi MARS ile modern yöneticisi PLÜTON birbirine kare.

Öncelikle Mars-Plüton karesinin nasıl etkilediği konunsa kısaca değinelim. Mars-Plüton karesinin etkisi bugünlerde zirvede olacak etki azalarak ay sonuna kadar devam edecek.

Zaten bir süredir yaşamaktayız bu etkileri. Son Koç Dolunayı ile de neleri sarstığına şahit olduk. Önce olasılıkların üstünden geçelim diyorum ama lütfen bu dönem çok sakin olun. Meditasyon yapın, dinlenin, etliye sütlüye karışmayın. Twitter’a bakınca her yerde bir ifşa ve kavga var. Siz siz olun sükûnetinizi koruyun. Bol bol banyo yapın, arınma çalışmaları adına ne biliyorsanız deneyimlemenizde yarar var. Hırsımızı dengeleyelim, güç çekişmelerine girmeyelim, tekinsiz kişi ve ortamlardan uzak duralım

Maalesef Mars Plüton karesi huzursuzluk ve dengesizlik verir. Plüton aslında jenerasyon gezegeni o sebeple küresel etkisi vardır ve toplumsal konularla alakalıdır. Bizim natal haritalarımıza bağlantısı yoksa bile, toplumsal etkilerden nasibimize düşeni alırız. Ülkede bir olay olur ve bizi etkiler mesela.

Bu süreçte güç odaklarının çekişmesi

Gerginlik, zorbalık, şiddet, mafyatik olaylar

Ekonomik zorlanma

Aşırı hırslı, şiddete eğilimli ya da psikolojisi bozuk insanlarla ilgili sorunlarda artış

Kazalar, hava ve toprak kaynaklı zararlar, toprak kayması, çökme, patlama, yangın gibi olaylar artabilir ama ülkemizde etkisi daha çok ekonomik deprem şeklinde…

Güneş Akrep burcuna girdi. 1 ay boyunca Akrepte olacak.

Güneş Akrepteyken hayatta kalma mekanizması tavan yapar. Bilinmeyen gizemli; okült, ezoterik konuları, derin psikolojik konuları, tabuları aydınlatıp anlamlandırmaya çalışır. Elbette benim senin aksında maddi manevi değerler ile ilgili de bazı gerçekleri aydınlatabilir.

Ülkemizin Güneş Akrep ve Venüs, Jüpiter gibi gezegenleri de Akrep burcunda. Dolayısı ile bu geçiş ülkemizi çok etkiler. Yazının sonunda kısa birkaç not olarak değindim ama uzun yazmayı gerektiren bir durum var aslında.

Akrep hayatı anlamak adına daha derin araştırmaya sevk eder. Ruhsal ve bedensel açıdan yenilenmek, toksin atmak ve cinsellik gibi konular bu dönemin konularındandır ve dengeli olmakta da yarar vardır.

Akrep burcun diğer konusu da güçtür. Nasıl güç elde edeceğimiz ile ilgili farkındalıklar edinmek de mümkün.

Ama bu dönem Akreplerin aşırı güç ve hırs odaklı olma ihtimalleri mevcut. Şayet bu dönemi olumlu kullanabilirlerse istediklerine ulaşmaları mümkün olur. Ama güç, hırs ve başarı tutkusu ile sınırlarını zorlar ve baskıcı manüplatif olurlarsa sıkıntı yaşanır.

Fazla kilolardan, vücudumuzda pek beğenmediğimiz yanlarından kurtulmak da isteyebiliriz. Ama bu bir tavsiye değil. Bu konularda kişisel haritalara ve Ay’ın konumuna göre zamanlama belirliyoruz.

Güneşin Akrep geçişinden Yengeç ve Balık burçları şayet haritalarında olumsuz açılar yoksa ve hangi ev konularından etki alıyorlarsa o alanda iyi etkiler alabilir ve o konularda kendilerini gösterebilirler ve değişim enerjilerinin akışı kolay olur.

30 Ekim akşamüzeri yöneticisi Mars da Akrep burcuna giriyor ve 13 Aralık’a kadar burada

Savaş, mücadele ve motivasyon gezegeni Mars:

Akrep burcunda enerjisini kontrol edebilen, kararlı, derin ve güçlüdür. Nerede değişime ihtiyaç varsa orada köklü değişim için harekete geçer. Ancak çok tutkulu, takıntılı ve ısrarcı da olabilir Mars Akrep.  Bu sebeple bu enerjinin dikkatli kullanılması gerekir.

Akrepler bu dönem hedeflerine kolaylıkla ulaşabilecek rekabet ve mücadeleyi göstererek ilerleyebilirler. Elbette kişisel haritaları elverdiği oranda.

Akrebin karşısında yer alan Boğa burçları için bu dönem biraz zorlayıcı olabilir. Malum Uranüs de Boğa burcunda.  Gerçekten bu dönem sabır sınavından geçiyor birçok Boğa burcu veya Boğada önemli yerleşimleri olanlar.

Aslan ve Kova burçları bu geçiş sırasında aile hayatı ve kariyer alanında mücadele vermeleri gereken durumlar yaşayabilirler. Aşırı ısrarcı olmamak ve inatlaşmamak önemli. Ayrıca, sağlık konusunda da bir kısım Aslan ve Kovalar zorlanabilirler.

Ülke gündeminde ise

  • Yasal düzenlemeler
  • Ulusla arası davalar ve diplomasi
  • Ülke ekonomisi
  • Bankacılık, Para piyasaları ve spekülatif durumlar
  • Mars & Plüton karesi özellikle bu alanda etkili çalışmakta
  • Çocuklar, kadınlarımız ve gençlerimiz  sanat ve spor camiasının tanınmış insanları ile ilgili zorlu süreçler
  • Türk aşısı ile ilgili konular yer alacaktır.

AstroDerki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!