Astro Gündem astroderki astroloji Oğlak Venüs

Venüs Oğlak Burcuna Girdi

VENÜS OĞLAK BURCUNA GİRDİ

5 Kasım öğle saatlerinden 6 Mart’a kadar Oğlak Burcunda Seyahat edecek olan VENÜS; normalde bir burçta ortalama 25 gün kadar kalır.  Bu kez, Oğlak burcunda ileri ve geri hareketleri ile birlikte toplam 4 ay kadar transit yapacak. Gölgeli günlerle birlikte sayarsak 16 Aralık’ta durak pozisyonuna geçip 22 Aralık’ta Retro hareketine başlayarak gerileyecek. Ardından 26 Ocak’ta tekrar durağa girecek. 1 Şubat’ta Oğlak Burcunda düz hareketine başlayarak, 6 Mart’a kadar Oğlak burcunda kalacak.

Venüs, bildiğiniz gibi, değer, aşk, mutluluk, tutku, sevgi, ilişkiler, lezzet, keyif, estetik ve parasal kaynakları temsil ederken bizim, nasıl değer verip, nasıl sevdiğimizi, nasıl değer bulup, nelerden ve nasıl hoşlandığımızı, yaratıcılık, sanat ve estetik değerimizin nasıl olduğunu gösterir.

Venüs’ün Durak ve Retro yaptığı dönemler;

Karmik bakış açısı ile bakarsak, herkesin kendi harita potansiyellerine uygun olarak, karmadan eş, sevgili, parasal hakkedişler ya da bu ve benzer konularda problemler getirme olasılığı bulunacak.

Venüs Oğlak da değer arayışı ile alakalı olduğu için vergileri fırlatır, dünya üzerinde bazı karışıklıklara sebebiyet verebilir. Oğlak’ta Venüs Retroları değer kaybı ile de alakalıdır. Altın değer kazanır; işte burada yatırımcı çok dikkatli olmalıdır. Değer çok yükselecektir; ama bir anda da dibe vuracaktır. Lütfen dikkatli olun.

Venüs Kasım’ın 2. haftası Mars ve Merkürle kurduğu iyicil açı bağlantısıyla ikili ilişkiler ve finans açısından olumlu görünmekle birlikte özellikle 10 ile 20 Kasım arasında Şiron ile yaptığı kare açı aktiflenerek acı verici tecrübeler yaşatabilir.  19 Kasım’daki Algoloid Ay tutulması ile birlikte ise tavırlar ve seçimler kadersel etkiler barındıracaktır. Ayrıca ayın son günlerinde Venüs’ün Pluto kavuşum hattına girmesi ile de bazılarımıza tutkulu dönüştürücü zorlayıcı etkiler verebilir. Bazılarımız ise bu yerleşimleri dönüşüm ve değişimle kalıcı şansa çevirebiliriz. Unutmayalım ki tutku ile bağlandığımız ne varsa Akrep Boğa aksı tutulma hattında bizi tutkuyla bağlandığımız ve vazgeçemediğimiz para, aşk ve güvenlik gibi dünyasal hazlarımızla sınayacaktır.

Oğlak Burcunun doğasında bir Venüs Nasıl Etkiler Taşır

 • Para, aşk, sevgi ve Venüs’ün ilgili alanlarının tümünü daha gerçekçi, sorumluluk sahibi ve ciddi bir şekilde ele alacaktır.
 • Oğlak sorumluluk ve emek vermekle ilgili bir burç. Venüs Oğlak burcunda romantik sözlerden ziyade, sevgide saygı ve emek arar.
 • İlişkiler hızlı başlayıp hızla da bitmez. İlişkide bir ciddiyet vardır, kuralları vardır.
 • İlişkilerimize emek vermek ve sabırlı olmaya yatkın oluruz. Saygı görülmeyen sevgi ilişkilerinde sorunlar çıkacaktır.
 • Eğlenceden çok sorumluluklarımıza odaklandığımız bir dönem
 • Bu süreçte başlayan ilişkilerimizin daha gerçekçi, uzun soluklu olmasını isteriz.
 • Bu sebeple Ticari anlamda ortaklıklar başlatmak için de uygun bir dönemdir.
 • Para harcama konusunda daha temkinli, toplu parasını değerlendirmede dikkatli ve mantıklı davranır. Bu dönemde kişiler kalıcı yatırımlar yapmak isterler.
 • Mimari ve mühendislik alanlarında çalışan insanların daha yaratıcı olduğu, kalıcı ürünler verdikleri dönemlerdir.
 •  ilişkilerimizdeki sorunları çözmek adına daha gerçekçi ve sorumluluk sahibi olabiliriz.
 • Venüs Oğlaktayken statü de önemlidir. Kişi ilişkiye başlarken statüye değer verir
 • Venüs Oğlak dönemi daha ağırbaşlı kıyafetlere yönelme ihtimali bulunabilir.
 • Venüs Oğlaktayken cilt ve diş bakımı, varsa diz, kemik ve iskelet problemleri ile ilgili tedavi ve bakımlar gündeme gelebilir.
 • Oğlak da Venüs; değer arayışı ile alakalı olduğu için vergileri fırlatır, dünya üzerinde bazı karışıklıklara sebebiyet verebilir.
 • Özellikle Oğlak’ta Venüs Retroları değer kaybı ile de alakalıdır. Altın değer kazanır; işte burada yatırımcı çok dikkatli olmalıdır. Değer çok yükselecektir; ama bir anda da dibe vuracaktır. Bu sebeple dikkatli hareket edilmelidir.
 • 2021’in sonlarında ve 2022’nin başında altın fiyatlarında bir yükseliş, arkasından da hızlı bir değer kaybı. O değer kaybı 2023’te de maximum bir patlama ile en yüksek noktaya varacaktır. Uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler için düştüğünde alınabilir. Ama kesinlikle bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

AstroDerki

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!