Araştırma Yazıları Astro Gündem astroderki astroloji AY tutulmaları yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

19 Kasım Algoloid Ay Tutulması

19 KASIM ALGOLOİD AY TUTULMASI

19 Kasım 2021, saat 11.57’de 27 derece Boğa’da parçalı ve algoloid bir  Parçalı Ay Tutulması olacak. Ay tutulmaları konuları projekte eder ve bilinmeyen yanları ile birlikte artık görünür olmalarına vesile olur. Ay tutulmalarının etkileri 1 ay öncesinden kendini göstermeye başladığı için tutulma hattına girdik bile diyebilirim. NASA’ya göre bu tutulma 3 saat 28 dk sürecek. Bu sebeple hayatımıza etkileri de bu ölçüde uzun olacak. Parçalı Ay Tutulmalarının etkileri de parça parça gelir.

Boğa ve Akrep aksı üzerindeki tutulmalar

Mal mülk, üretim, yeme içme, kazanç kayıp ve her türlü haz ve cinselliğe dair konulardan gelen sınavsal olaylara neden olur. Dünyasal hiçbir şeyin sahibi olmadığımız gerçeği ile bizi yüzleştirip, sadece emanetçisi olduğumuzu deneyimletir. Aşırılık enerjisini, doyumsuzluğu dizginleyebilmek önemli. Akrep’in gizli yeraltı örgütleri ve kişilerle ilgili konuları ortaya çıkardığı da bilinmelidir. Zehirli atıklar ve bunlarla ilgili durumlar da ortaya çıkartabilir.

19 Kasım tutulması ile  Akrep Boğa aksı tutulma serisi açılış yapmış oluyor.

Bundan sonraki tutulma 12 derece Yay burcunda olurken, 30 Nisan 2022’de Boğa’da Güneş Tutulması, 16 Mayıs 2022’de bu kez de 19 Kasım tutulma derecesinin karşısında bir Akrep Ay tutulması, 25 Ekim 2022’de 2 derece Akrep’te Güneş tutulması, 8 Kasım 2022’de 16 derece Boğa’da, 5 Mayıs 2023’te 14 derece Akrep’te Ay Tutulması ve son olarak 28 Ekim 2023’te 5 derece Boğa’da Ay Tutulması olacak.

Parçalı Ay Tutulmalarının etkileri parça parça gelir.

Ayrıca, bu tutulma Algoloid demiştik; böyle önemli tutulmalar gökyüzünde iz bırakır ve önemli gezegen transitlerinde tutulma dereceleri yeniden tetik alır. Bu sebeple de etkileri zamana yayılacak ve günümüz tutulmalarına kıyasla en önemli etkiyi barındıran bir tutulma olarak tarihe geçecektir.

18-22 Haziran 2022 de Venüs tetikleyip Plüton ile bağlantı sağlarken,

8-19 Ağustos 2022 tarihlerinde de Mars bu noktayı tetikleyip Plüton ile üçgen yapacak.

2024 Mayıs – 2025 Ağustos arasında ise Uranüs  tutulma derecelerine gelip, retro yapıp tekrar dönecek ve 2 kez dokunarak çift etki yaratacaktır.

Bir tutulmanın bir ülkeyi, etkilemesi için ya o ülkeden izlenmesi gerekir ya da ülke haritasının önemli bir noktasını tetiklemesi gerekir ki ülkemizin haritasını tetiklemekte ama tutulma ülkemizden izlenmeyecektir.

Tutulmanın bazı kısımlarını gören bölgeler: Avrupa’nın çoğu, Asya’nın çoğu, Avustralya, Kuzey/Batı Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Kuzey Kutbu

Kişisel haritalarında Kova, Akrep ve Aslan Burcu 22-29 derece arasında gezegenleri veya önemli yerleşimleri olanlar gerilimli açı alacaklar.

Başak ve Oğlak Burcunun 22-29 dereceleri arasında  gezegenleri veya önemli yerleşimleri olanlar olumlu etkilenecekler arasında diyebiliriz.

Ancak diğer kişisel harita kombinasyonlarınız durumu değiştirebilir.

126 Nolu Saros serisine ait olan bu Ay tutulmalarının yakın tarihlerine bakacak olursak; 15 Eylül 1913, 26 Eylül 1931, 07 Ekim 1949, 18 Ekim 1967, 28 Ekim 1985, 09 Kasım 2003 yıllarında gerçekleşmiş.  O yıllarda gerçekleşen olayların aynıları olmasa da benzer etkilerde bulunma olasılığı mevcut..

Yakın tarihe bakacak olursak; bu tutulmanın benzeri 2003 sonunda yaşanmış ve 2004 yılını da etkilemiş. 

Peki Neler Olmuş?

2004 yılında Anayasa’da değişiklik yapıldı, 80 yıllık Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu, Ceza İnfaz Kanunu gibi kanunlarda değişikliğe gidilmiş. Devlet Güvenlik Mahkemeleri kaldırılmış. 28 Mart’ta yerel seçimlerinde belediye başkanlıklarının çoğunu AKP kazanmış.  İskenderun Körfezi’nde bir gemi, “toksik atık” yüküyle batıp çevre felaketine neden olmuş.. Türk siyasetinin tanınmış simaları Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan, aktif siyasetten çekilmiş ve yeni bir siyasi düzen oluşmuş.

Tarihsel süreçte son 2 yüzyıl içinde gerçekleşen Algoloid tutulmaları taradım

24-29 dereceler arasını ve Akrep Boğa aksı olarak baz aldım ve bu arada sabit yıldızların 70 yılda bir derece kayacağını da hesap etmek gerekse de bu tür yıldızların etki orbunu biraz geniş almayı tercih edebiliriz. Aslında tek tek ülkemiz haritasının üstündeki etkilere bakmak gerekli ancak bunu belki ilerde inceleyecek bir zaman yaratabilirim. Sonuçta karşılaştıklarımı yazının sonunda ilgilenenler için kısaca sıraladım.

ALGOLOİD TUTULMA NEDİR

Algol, Dünya üzerinde felaketlere eşlik eden yıldızdır diye de bilinir. Boyun ve boğaz bölgesi sorunları, asılmalar ile de ilişkilendirilmiştir. Ayrıca Boğa ve Akrep aksındaki bu derece mal mülk, üretim, yeme içme, kazanç kayıp ve her türlü haz ve cinselliğe dair konulardan gelen sınavsal olaylara neden olur. Bazıları içinde hayatına büyük şans ve güzellikler getirebilir.

Özellikle doyumsuz tavırlarla yol alan insanlar ya da yöneticiler büyük sınavlardan geçerler. Ayrıca, Akrep’in gizli yeraltı örgütleri ve kişilerle ilgili konuları ortaya çıkardığı da bilinmektedir.

Dünyasal hiçbir şeyin sahibi olmadığımız gerçeği ile yüzleşir, sadece emanetçisi olduğumuzu deneyimleriz.

Yokluk bilinci ile stok yapma ama değerlerine de sahip çık.

Bu süreçte korkmak ya da aşırı sahip olma dürtüsüne yenilmek yerine kaynakların değerini bilmek, doğaya sahip çıkmak, doğanın tüm parçalarına destek olmak, paylaşımcı olmak, hepimiz için koruyucu olacaktır.

Elbette bunu sadece 1.5 yıllık Akrep/Boğa aksı tutulmalarında değil, genel prensip haline getirmeliyiz.

 • Akrep’in gizli yeraltı örgütleri ve kişilerle ilgili konuları ortaya çıkardığı da bilinmelidir.
 • Bu kez yönetimden, halka, paradan sağlığa her alanda mücadele var
 • Dünyada ve ülkemizde kadınlara, çocuklar ve gençlerle ilgili kötü haberler duyabiliriz.
 • Ay’ın kavuşum yaptığı Algol’ün bu tutulmadaki ışığı iyicil etki verdiği için salgın, hastalıklar ve tedavileri ile ilgili yeni buluş ve gelişmeler olabilir. Önceki yıllarda kullanılan ilaçların toksik etkileri fark edilebilir.
 • Bu tutulmada yer alan sabit hat T karesi depremsel aktiviteler yaratacaktır.
 • Bu sarsıntılar toplumsal hareketlilikler ve baş kaldırıların olması da yüksek olasılık.
 • Çevre ve insanlık için toksik etkili çöp ya da yakıt vb zehirli maddelerin zararlarına maruz kalınabilir. Geçmişte Akrep Boğa aksı tutlmalarında bu tür kazalar yaşanmış ne yazık ki.

TEKRAR 19 KASIM 2021 TUTULMASINA DÖNERSEK

Tutulma, Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 4 -10 aksında olacak. Bu sebeple ülke toprakları, yeraltı kaynakları ile ülke yöneticilerine vurgu var.

Tutulmanın Ay’ı 6 ve 7. Evden geliyor. Tutulmaya Merkür de eşlik ettiği için Merküryen bir tutulma ve Ay’a karşıt. Jüpiter ile Dolunay ve Merkür, arasında sabit bir T kare açı kalıbı var. Sabit enerji nedeni ile gerçekleşen olaylar etkili ve kalıcı sonuçlar doğurabilir

Merkür’ü Mars yönetirken Mars da Akrep Burcunda. Merkür’ün kavuşum yaptığı Sabit yıldız da pek sevmediğimiz etkiler taşıyan Unukalhai. Merkür 8, 5 ve 4.ev ile bağlantılı çalışıyor.  Öte yandan tutulmanın yükseleni Oğlak burcunda ve Plüton göbeğine oturmuş. Aslında Plüton Ay’a üçgen açıda. İyicil zannederiz ama durdurulamayan enerji barındırdığından açıkçası iyicil çalışmayabilir de. Üçgen açılardan ben hep çekinirim. Plüton’un Güneş ve Merkür kavuşumu ile 2. Evdeki Neptün’e iradi bir açısı var. 4. evin yöneticisi Venüs de haritanın 12. Evinde yerleşmiş. Üstelik deklinasyon üstü çalışıyor. Buradan beklenilenin üstünde durumlar ortaya çıkması mümkün. Venüs’ün, haritanın 3, 9 ve 4. evi ile bağlantısı bulunmakta. Venüs’ün 12. Evde olması sebebi ile gizli saklı konulara, kayıplara, bakımevi, hastaneler gibi alanlara da vurgu var. Venüs, Mars ve Neptün ile de sekstil açıda.

ÜLKEMİZİN DOĞUM HARİTASININ ÜSTÜNDE DEĞERLENDİRMEYE GEÇECEK OLURSAK:

Tutulma ülke haritamızın 11. Evinde gerçekleşmekte. 11. Ev ülkenin meclisi, belediyeleri, yerel yönetimleri, sosyal medyayı ve durdurulamayan doğa ve insan hareketlerini temsil eder. 5. Ev ise Ülkeler astrolojisinde 5. Ev diplomatlar, borsa ve spekülatif yatırım para piyasalarını, kadınlarımızı, çocuklar ve gençlerimizi, ülkenin tanınmış simalarını, sporcu ve sanatçılarını temsil etmekte.  5/11 aksında Uranüs ve Mars karşıtlığı da yer alırken hem 5. Evimizin yöneticisi hem de 11. Evimizin kıstırılmış yöneticisi Venüs’ü de aktive ediyor. 10. Evde transit yapan Şiron ile Marsın karşıtlığı Venüs ile birlikte T Kare açı kalıbı yapmakta. Kova Satürn geçişi ülkemizin 8. Evinde seyrine devam ederken 4. Evdeki Mars ile bağlantısı hala etkili. Mars hem askerimizi temsil ederken hem de 5. Ev ve 10. Evinin de yöneticilerinden. 9. ev Kova seyrindeki Tr Jüpiter’in de 5. Evdeki Merkür ve Satürn ile ekzakt bir üçgeni bulunmakta. Tutulma haritasının 12. Evinde gizli faaliyetlere vurgu var; Venüs, ülkemiz haritasının 7. Evine düşmekte. 7. Ev politikacılar, ülkeler arası çatışmalar, uluslararası anlaşmalar, dış ticaret, siyasetçilerle ilgilidir. Ülkemizin 12. Evinde halkı temsile eden Ay ile 5. Evimizdeki Merkür Satürn kavuşumu Tr Jüpiter ve bir hava üçgeni oluşturmakta

Toparlayacak olursak:

 • Türkiye’nin doğum günü 29 Ekim 2021 Profeksiyonuna baktığımızda 2. evini yaşayacağını görüyoruz. Dolayısı ile maddi konular sürekli gündemi meşgul edecek. Yasadışı, mafya, kumar ve spekülasyonlarla ilişkili paralar çok konuşulacak. Hatta baya baya şaşırtıcı gündemler ve ifşalar yaratacak diyebilirim.
 • Borsa spekülasyon ve diplomatlar, kadınlar, gençler, çocuklar, sanatçılar ve sporcularla ilgili konularda zorlayıcı etkiler var.
 • Bankacılık, borsa ve vergilerde düzenlemeler ile fiyat artışları (enflasyon) devam edecektir ve halkın moral motivasyonu, eğlence yerleri ve sanatçıları, gençleri, kadınları olumsuz etkilenecektir.
 • Bazı bankaların iflasına ilişkin haberler duyabiliriz.
 • Yönetim aczinden zarar görmek mümkün. Yönetimin alacağı kararlarla ilgili stresli durumlar olasılığı yüksek.
 • Yönetim kadrosunda değişim büyük olasılıkla mümkün geldi bana Yönetim kademesinin gizli konularla ilgili iradi bazı eylemleri olduğu ortaya çıkabilir. Toplumsal düzeyde dikkat çeken bir skandal ya da yanlış davranışların ifşası mümkün.
 • Yöneticiler eli ile topraklar, madenler ve bankalar, para piyasaları ve ülkenin değerleri ve üretimi ile ilgili alanda bazı hareketler olacak ve bu alan çok sisli ve kayıplarla ilgili çalışıyor.
 • Ülke yönetimi ve yöneticileri, ülke toprakları, askerimiz yöneticiler ve Meclis ve belediyelerle ilgili konularda zorlu gelişmeler mümkün.
 • Topraklar, sınırlar, komşular ve yabancı ülkeler ve yasalar ve mahkemelerle de ilgili gelişmeler yaşanabilir.
 • Yargı, yayıncılar, yurt dışı ihracat, yaşam felsefesi ve din temalı konular ile ilgili konularda da aksiyon olacaktır.
 • Yabancılardan gelen düşmanlıklar, gizli anlaşmaların açıkça olacağını, siyasetçiler arasındaki anlaşmalar ve safların ortaya çıkması gibi durumların mümkün olabileceğini söyleyebiliriz
 • Önlenemeyen toprak hareketleri ya da toprak bütünlüğümüzle ilgili durumlar ve gıda sorunları olabilir.
 • Halkın yaşam düzeni, sağlığı, çalışan kesimin durumu ile ilgili zorlayıcı enerjiler bulunmakta.
 • Çalışan kesimi, sağlıkçıları, doktorları, polis vb kolluk güçlerini de ilgilendiren bir durum söz konusu.
 • Toplumsal hareketlilikler ve baş kaldırıların olması da mümkün.
 • Hava muhalefeti, tarım ve yeraltı kaynakları ile ilgili sorunlar da yaşanabilir.
 • Ay’ın kavuşum yaptığı Algol’ün bu tutulmadaki ışığı iyicil etki de barındırıyor bu sebeple belki Türk Aşısı ile ilgili gelişme tamamlanabilir ya da bazı kaynaklar bulunabilir.
 • İnstagram’da daha önce yazmıştım ama buraya eklemeyi unutmuşum. İstanbul’un mitolojik haritasında bu tutulma önemli görünüyor. 4/10 aksında hareket ediyor ve toprakları ve yöneticilerle ilgili bazı şeyler açığa çıkabilir. Ayasofya ile ilgili bir gelişme de beklerim. İstanbul için Nisan ve Mayıs ayı civarları ve yaz ayları da bana kalırsa önemli. 1882 de benzer bir tutulma olmuş ve İstanbul’u etkileyen deprem meydana gelmiş. Gerçi o tutulma Plütonik ve yıkıcı bir tutulmaymış. 16 Mayıstaki tutulmanın derecesini  10-19 Ağustos 2022 arasında Mars’ın tetiklediği gün civarlarında da dikkatli olmak lazım. Bir de Aralık 2021 – Ocak 2022 tarihlerinde de bir şeyler var ama kadınları, gençleri ve çocukları belki diplomatları veya borsa gibi konularda bir şeyler olası gibi. Bunu diğer tutulmada incelemem lazım.

Kişisel Haritalara Etkisine Bakacak Olursak

Kişisel haritalarında Kova, Akrep ve Aslan Burcu 22-29 derece arasında gezegenleri veya önemli yerleşimleri olanlar gerilimli açı alacaklar.

Başak ve Oğlak Burcunun 22-29 derecelerde gezegenleri veya önemli yerleşimleri olanlar olumlu etkilenecekler arasında diyebiliriz. Ancak kişisel harita kombinasyonlarınız durumu değiştirebilir.

Boğa ve Akrep aksındaki bu derece mal mülk, üretim, yeme içme, kazanç kayıp ve her türlü haz ve cinselliğe dair konulardan gelen sınavsal olaylara neden olur. Bazıları içinde hayatına büyük şans ve güzellikler getirebilir, demiştik.

Erteleyip görmezden geldiğimiz sağlık sorunlarımız varsa bunlar ortaya çıkar ve ilgilenmek zorunda bırakır.

Özellikle doyumsuz tavırlarla yol alan insanlar büyük sınavlardan geçerler.

Ayrıca, Akrep’in gizli yeraltı örgütleri ve kişilerle ilgili konuları ortaya çıkardığı da bilinmekle birlikte kişisel haritalarda okült ve derin psikoloji konular ve bırakma, kesip atma ya da arınma çalışmaları şeklinde de çalışabilir. Burada kişisel farkındalık devreye giriyor.

Dünyasal hiçbir şeyin sahibi olmadığımız gerçeği ile yüzleşir, sadece emanetçisi olduğumuzu biliyorsak zaten bu tutulmanın etkilerine yenilmeden ilerleriz.

Bu süreçte korkmak ya da aşırı sahip olma dürtüsüne yenilmek yerine kaynakların değerini bilmek, doğaya sahip çıkmak, doğanın tüm parçalarına destek olmak, paylaşımcı olmak, hepimiz için koruyucu olacaktır.

Elbette bunu sadece 1.5 yıllık Akrep/Boğa aksı tutulmalarında değil, genel prensip haline getirmeliyiz.

 • Dünyasal hazlara kapılıp dürtülerinize yenilmeyin
 • Borçlanmayın, paranıza sahip çıkın.
 • Yiyecek problemleri, kitlesel borç krizleri,
 • Yüksek enflasyon gibi sorunları görebiliriz diyorduk görmeye de başladık.
 • Akrep burcu ülkeyiz kül olup yeniden doğmaya antremanlıyız.

Yükselen Koç 2/8 aksında yer alan tutulmanın etkisi maddi manevi değerleriniz, kazanç ve borçlarınızla ilgili alandan etkilemekte. Kariyer eviniz ve kazançlarınızla ilgili alandan Venüs Uranüs bağlantısı beklenmedik  kazançların yanı sıra ortak paralar ve kredi borç ve vergi alanlarından da sizi zorlayabilir.

Yükselen Boğa Yükselen Boğaların 1/7 aksında gerçekleşen tutulma, ikili ilişkilerde gerginlik olarak yansıyabileceği gibi, ruhsal ve fiziksel açıdan kendinizle ilgili farkındalıklarınız oluşabilir. Hayalleriniz ve yaşam felsefeniz, uzak seyahatler ve eğitimlerle ilgili alanlarda beklenmedik durumlar yaşamanız olası. Kariyeriniz ile ilgili alanda zorlanmanız mümkün.

Yükselen İkizler 12.evinde gerçekleşen tutulma, gizli konular ve düşmanları ortaya çıkarabilirken varsa sağlık ve arınmaya yönelik durumlar yaşamanız olası. Hatta ortak parasal kaynaklar ve borçlarla ilgili yanılgılarınızı ve kayıplarınızı fark edebilirsiniz. Kariyer hayallerinizle ilgili belirsizliklere çözüm üretmek için adım atabilirsiniz. Meditatif çalışmalara yönelmek bu süreçte sizin açınızdan koruyucu olabilir.

Yükselen Yengeç 11/5 aksında gerçekleşen tutulma sizi sosyal çevreniz grup aktiviteleriniz, kariyerden kazançlarınızla ilgili alanda gerçekleşirken spekülatif yatırım veya varsa çocuklar ya da aşk ve flört konularında sizi zorlayacağa benziyor. Ortak paralar ve veya borç ve vergi konularda da çözmeniz gereken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Venüs Uranüs üçgeni eş, partner, aşk ve çocuk konularında beklenmedik durumları da işaret ediyor. Bazılarınız için kazanç artışı verirken bazılarınızın varsa çocukları evlilik kararı alabilir.

Yükselen Aslan 10/4 aksınızda meydana gelen tutulma, sizi kariyer, ebeveyn veya eşin ailesi ile ilgili alanlardan etkilemekte ve bu konularda eş ve aile arasında kalmanız, olası sorunları fark etmeniz ve çözüm bulmak durumunda kalmanız mümkün.  Ortak paralar, borçlar ve miras gibi konularınız varsa o alanda belirsiz durumları yönetmeye dair adımlar atmanız olasılık dahilinde. Yurt dışı ya da yaşam felsefesi, yüksek eğitim konularındaki sorunlarınız düzenlemeye dair adımlar atmanız da mümkün.

Yükselen Başak 9/3 aksında meydana gelen tutulma, Yurt dışı ya da yaşam felsefesi, yüksek eğitim, kardeşler, yakın çevrenizle veya seyahatlerde çıkan sorunlarla karşılaşmanız olası. Varsa bir yüksek eğitim, kurs ya da yurt dışı temalı konunuz da sonuçlanabileceği gibi  gündelik rutinleriniz, çalışma hayatınız ve sağlığınızla ilgili alanlarda çıkacak sorunları çözmek durumunda kalabilirsiniz.

Yükselen Terazi 8/2 aksınızda meydana gelecek tutulma, ortak paralar, ortaklı işlerden gelen paralar, vergi borç ile ilgili bir konunuz varsa onun sonuçlanması mümkün. Elinize para geçebileceği gibi kazançlar ve harcamalarla ilgili beklenmedik stresler de yaşamanız olası. Aile ebeveyn moral motivasyonu ya da yatırımları ile ilgili alanda da  köklü değişimler olabilir.

Yükselen Akrep 1/7 aksınızda meydana gelen tutulmanın etkisi eş ya da ortak ile ilgili alanda bazı gerçekleri ortaya çıkarabilir ve stresli durumlar yaşanma potansiyeli verebilir. Eş, partner veya ortağınız varsa siz ve onlar arasındaki sorunları çözmek durumunda kalabilirsiniz.  Bu alanda bazı bencilce doyumsuzlukları fark edip çözüme dair bitişler yaşamanız mümkün . Belki de bir anlaşmanın bitişi şeklinde yaşana da bilir. Kardeş, seyahat, yakın çevreniz veya sözleşme ve eğitimleriniz ile ilgili harekete geçmeniz de olasılık dahlinde.

Yükselen Yay 6/12 aksınızda gerçekleşen tutulma çalışma koşullarınız gündelik rutinleriniz ve sağlığınız ya da varsa çocuklarınızın kazançları ile ilgili alanda gerçekleşmekte. Bilinmeyen korkular ya da kayıplar, hastane vb alanlarda zorlanmalar yaşanma olasılığı mevcut. Varsa bir sağlık sorunu bu ortaya çıkabilir. Eviniz Emlaklarınız ile ilgili parasal süreçlerinizi yönetme potansiyeliniz mümkün görünüyor. Gündelik yaşamınızız ve kazançlarınız konusunda köklü değişikliklere gitmeniz olası

Yükselen Oğlak Uzun süredir 1. Evinizde yer alan Plüton’un aşk, flört ve borsa vb spekülatif yatırımlar, ile ilgili alanda köklü değişimler yaşayabilirsiniz. Maddi manevi değerler ve kazanç evinizdeki Jüpiter’in Tutulmaya karesi kariyerden kazanç, arkadaşlarınız ve yatırımlarınız ve flört konularında sizi zorlama olasılığı mevcut. Burada doyumsuz olmamaya çalışın. Unutmayın ki bu tutulmanın konusu kaynak, kazançlar ve aşk hayatında da tamahkar davranış ve aşırılıklara kapılmamak.

Yükselen Kova Tutulma, sizin aile, yuva, emlak, ebeveyn ve kariyer, ile varsa eşin ailesi ile ilgili alanda gerçekleşmekte. Aile ya da Emlaklarınızla ilgili bazı konular ortaya çıkabilir ya da ile ile ilgili tartışmalı sorunlara bir çözüm bulmanız gerekebilir. Bir süredir 1. Evinizde seyreden Satürn sizi oldukça yordu ve kısıtladı. 1. Evinizde yer alan Jüpiter de şimdi Dolunaya kare yapıyor. Bu aile ve kariyer eşin ailesi ile ilgili alanlardaki zorluklarınızda temkinli ve adil kararlar almaya çalışın.

Yükselen Balık 3/9 aksınızda meydana gelecek tutulma kardeşler, seyahateler, anlaşmalar sözleşmeler, eğitim konularınızla ilgili konularda ortaya çıkan sorunları fark etmeniz ve bunların çözümüne dair adımlar atarken temkinli, adil ve tokgözlü olmanız yönünde sizi zorlayacak. Aynı zamanda sizden, gizli olan bazı konuları, kayıpları da gündeme getirebileceği gibi bilinmeyen konular, psikoloji veya evrenin anlamına dair konularda eğitimler almanız, çıkan sorunlara bütünsel bakış açısı ile değerlendirmeniz gerekebilir.

AstroDerki

ALGOLOİD TUTULMA YILLARI

18 Kasım 1808 Akrep 25 derece  149 saros Güneş   // IV. Mustafa 17 Kasım 1808 de boğduruldu

19 Kasım 1816 Akrep 27 derece  120 Saros Güneş  // Vezir Hilmi Paşa vezirlikten azledilip sürgün edildi

16 Mayıs 1817  Boğa 24 derece 125 Saros Güneş  //  Rus Kafkas savaşı başlamış

15 Mayıs 1836 Boğa  24 derece  135 Saros Güneş  // algol Amerika’da ayaklanma

20 Kasım 1854 Akrep hybrid 27 derece 140 saros Güneş  //  kırım savaşı

28 Şubat “Küçük Kıyamet” olarak adlandırılan Bursa depremi 1855 1854 tutulma derecesine Venüsün üçgeni ile tetik almış.

16 Mayıs 1855 Boğa 24 derece 145 saros Güneş  // algol 

21 Kasım 1862  Akrep  29 derece 111 saros Güneş  //

17 Mayıs 1863 Boğa 26 derece 116 saros Güneş  // sheratan paraleli de var saturn üçgeni var başaktan. Ziraat bankası kurulmuş.

20 Kasım 1873 Akrep 27 derece 150 saros Güneş  // toliman göstermekte ama bunu da algoloid alabiliriz

21 Kasım 1881 Akrep 29 derece 121 saros Güneş  //

17 Mayıs 1882 Boğa 26  derece 126 saros Güneş  // O yaz İstanbul’u etkileyen büyük bir deprem olmuş.

22 Kasım 1900 Akrep 29 derece 131 saros Güneş  //

18 Mayıs 1901  Boğa 26 derece 136 Saros Güneş  // saturn oğlaktan kare Fransızlar, Osmanlı devletinden alacakları olan 500 bin altın ödeninceye kadar Midilli adasını işgal ettiler.

15 Mayıs 1919 Boğa  23 Derece       AY Tutulması İstanbul’un işgali Satürn kare ve marsiyen tutulma.

22 Kasım 1919 Akrep 29 derece 141 saros Güneş  //  adrenalin hormonu bulunmuş. Erzurum ve Sivas Kongreleri ve işgal yılları

18 Mayıs 1920 Boğa 26 derece  146 Saros   Güneş  // TBMM kuruluş ve sevre karşı duruş dönemlerimiz ve Çinde çok büyük deprem.

17 Kasım 1929 Boğa 24 derece 144 saros AY tutulması mars karşıtmış Büyük Buhran veya 1929 Dünya Ekonomik Bunalım

22 Kasım 1938 Akrep 29 derece 151 saros Güneş  // Ülkemizin Kurucu Lideri Atatürk’ün vefatı ve Almanya’da Yahudi’lere uygulanan zulümler ve ardından gelen 2. Dünya Savaşı

20 Mayıs 1947 Boğa 28 derece  127 saros Güneş // 21 jupiter karşıt

18 Kasım 1956 Boğa 25 derece 125 saros  AY Tutulması jupiter başak üçgen Dünyada soğuk savaş yılları ve ABD de Amonyum Nitrat yüklü Gemi patlaması ve çok sayıda ölüm

20 Mayıs 1966 Boğa 28 derece  137 saros Güneş tutulması Ağustosta Muş Varto Depremi. CB nın sağlık gerekçeleri ile görevini yerine getirmediğinden yerine Cevdet Sunay’ın getirilişi

1975 yılı Akrep Boğa aksı tutulmalarında  ve Kıbrıs Harekatı, TR deki üsleri Genel Kurmay devraldı ve Türk Bayrağı asıldı. Lice‘de Deprem,

19 Kasım 1975 Boğa 25 derece 135 saros Ay Tutulması merküryen Türkiye’nin Beyrut basın danışmanının otomobili teröristlerce bombalandı

19 Mayıs 1985 Boğa 28 derece 147 saros Güneş Tutulması satürn karşıt Antarktika üzerinde ozon tabakasında bir delik bulunduğu paylaşıldı.Avrupa’da Şengen anlaşmaları imzalanmış,  Bu yaz birçok ülkede uçak kazaları, patlamalar, ölümlü olaylar olmuş.

18 Kasım 1994 Boğa 25 Derece 145 Saros Ay Tutulması 8den mars aslan kare Naim Süleymanoğlu  Dünya rekoru kırarak 5 adet Altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonu oldu. THY’na ait uçak Havaalanı’na inişe geçerken, kötü hava şartları nedeniyle tepeye çarparak parçlandı.

20 Kasım 2002 Boğa 27 derece 116 saros Ay Tutulması Uranüs kova kare

Kasım 2002  Türkiye genelinde erken seçim yapıldı ve AKP hükümeti kurdu.

Çin’in Guangdong Eyaletinde Şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) salgını başladı.

7 Kasım – Cebelitarık’ta egemenlik referandumu yapıldı. Halk İspanyol egemenliğini reddetti.

8 Kasım – Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Irak’ı silahsızlandırmaya veya “ciddi sonuçlarla” yüzleşmeye zorlayan 1441 sayılı kararı oybirliğiyle kabul etti. Irak, 13 Kasım’daki kararın şartlarını kabul etti

19 Kasım – Prestige petrol sızıntısı: Yunan petrol tankeri MV Prestige, İber Yarımadası tarihindeki en kötü çevre felaketinde tahmini 17.8 milyon ABD galonu (420.000 varil) döktükten sonra Galiçya kıyılarının yarısına bölündü.

25 Kasım – ABD başkanı George W. Bush, Savunma Bakanlığı’nın 1947’de kurulmasından bu yana en büyük ABD hükûmetinin yeniden yapılanmasında İç Güvenlik Bakanlığı’nı kuran İç Güvenlik Yasasını imzaladı.

16 Mayıs 2003 Akrep 24.52 derece 121 saros AY Tutulması

2003 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genel seçimleri

2003 Türkiye milletvekili ara seçimleri

16 Mayıs 2022 Akrep 25 derece 131 saros Ay tutulması

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!