akrep Astro Gündem astroloji Ay Düğümleri boğa

Düğümler Boğa & Akrep Aksında

Düğümler Boğa & Akrep Aksında 2022-2023

İnsanoğlu çoğu zaman duvara toslamadan yaşamı, yaşamdaki olası amacını sorgulamaz. Daha anne karnındayken Güneş ya da Ay tutulmalarına maruz kalırız. Bu tutulmalar Kuzey Aydüğümümüz ya da Güney Aydüğümümüz üzerinde oluşuna göre yaşamda gitmemiz gereken yolda kolaylıklar, hatırlatıcı kolaylıklar ya da çeldiriciler olarak yaşam periyodumuzda karşımıza çıkarlar.

Özellikle anne karnındaki Güneş tutulmaları ile toplumsal görev yüklenirken, Ay tutulmaları ile de ruhsal görevlerinizi gösterir. BUNU DA OKUMANIZI ÖNERİRİM 

Bunun yanı sıra bazı kişiler Ay düğümleri burç değiştirme dönemine rastladığı için anne karnında örneğin; İkizler Yay aksı tutulmalarına maruz kalmışlarsa da doğarken Akrep/Boğa aksı Ay Düğümlerinde doğabilirler. Bu kişiler için misyon ve yaşam amacına bakarken her ikisi düğümü ve bulundukları evleri dikkate almakta yarar bulunmaktadır.

Kuzey Aydüğümü (KAD); ruhumuz için yeni deneyim alanlarını temsil eder.

Güney Aydüğümü (GAD) ise karma inancında geçmiş karmaları bize gösterirken, kişinin en iyi bildiği konuları izah eder. İnsanoğlu her zaman, en iyi bildiği yerde kendini rahat hisseder. Ama yenilik olmadan da ilerleyemeyiz.

Bu sebeple; heybemizde zaten var olan bilgi ve beceriler ile yeni yola çıkıp her ikisini de dengeli yürütebilmeyi deneyimlememiz gerekir.

İnsanoğlu çoğu zaman duvara toslamadan yaşamı, yaşamdaki olası amacını sorgulamaz. Sorgulayan varsa da muhtemelen özel sebepleri, astrolojik haritasında özel göstergeleri olduğundandır. Tutulmalar evrensel bahar temizliği gibidir. Çünkü hem karmadan gelen misyon ve görevlerle ilgili size görev yükler ve gereğini sizden bekler, hem de 18 yıllık döngüler ve bunların kare karşıt yaptığı 4.5 yıl da bir sizi hizaya sokacak eylemlerle yüzleştirir. Yanlış seçim 4.5 yıl sona bir yerden olayı patlatır. Doğru adım ise güzel sonuçlarını sunarken son bir düzeltme ya da fırsatlar olarak sizin karşınıza çıkar. Bu sebeple bu döngüler çok önemlidir. Sizden işe yaramayan kalıpları atmak ya da güncellemek, sağını solunu düzeltmek için zorlayıcı ya da destekleyici fırsatlar sunar.

Kaba örnekle açıklayacak olursak; Doğduğunuz zaman Ay düğümünüz kaç derece ve burçtaysa siz 18 yaş civarınıza geldiğinizde Gökyüzündeki Ay düğümleri sizin doğum anınızdaki noktaya temas eder. Elbette bu önemli bir döngüdür. Çoğumuz bu yaşlarda ya aşık olur veya meslek hayatına atılır ya da üniversite sınavları ile yeni yolunu çizer vb. Bunun karşılığını da 4.5 sene sonra zorluk ya da destek olarak alır. 9 yılda bir de Ay düğümleri ters kavuşum yaparlar. Yani gökyüzündeki Ay düğümü sizin ay düğümünüzle ters kavuşur.  Örneğin Akrep Kuzey Ay Düğümüne sahipseniz, Boğa Güney Ay Düğümüzünüz var demektir. Doğduktan 9 yıl sonra Gökyüzündeki Akrep Kuzey Ay Düğümü, sizin Güney Ay düğümünüzle kavuşacak demektir. Hayatınızı bu gözle incelediğiniz zaman çok şaşırtıcı olaylar meydana geldiğini görürsünüz. Tabi verdiğim tarihler yaklaşıktır. 4.5 olmaz da 5 yılda da olabilir.

Güneş ve Ay tutulmaları Ay Düğümleri yakınında gerçekleştiğinden Astrolojide Güneş ve Ay tutulmalarına çok önem verilir. Çünkü misyonunuzu hatırlatıyor ve sizi hizaya çekiyor. Hizaya hiç girmemiş olanların işi daha zor oluyor. 

Önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca, bu hatırlatmalar, Boğa ve Akrep burçlarında gerçekleşecek.

Bu iki burçtan biri haritanızda öne çıkıyorsa ya da bu burçlara kare yapan gezegenleriniz varsa ister Güneş’iniz, ister yükseleniniz, ay burcunuz veya diğer gezegenleriniz olsun fark etmeksizin sizi bazı düzenlemeler yapmaya davet edecektir. Akrep Boğa akslarına 60 yapan gezegenleriniz varsa bu değişimi bile isteye iradi olarak iyicil deneyimlerle yaşayacaksınız. 120 yapıyorsa da irade dışı gelişen olaylar yaşatacaktır. 120’ lik açılarda ise iyi mi, zorlu mu olacağını gezegenin doğasına ve bulunduğu eve bağlı olarak anlarız. 150 lik açı yaşanacaksa da ani beklenmedik olaylarla deneyimler yaşatacağını bilmek gerekir.

Akrep Boğa aksı tutulma tarihleri

19 Kasım 2021

30 Nisan2022

15 Mayıs 2022

25 Ekim 2022

08 Kasım 2022

05 Mayıs 2023

28 Ekim 2023

Boğa ve Akrep Ay Düğümleri

Para, üretim, dünyasal hazlar, güç, tutku, şüphe, ölüm kalım mücadelesi, psikoloji, okült konular, batıl inançlar ve cinselliği yönetir. Bir Boğa kuzey düğümüyle veya bir Akrep kuzey düğümüyle doğmuşsanız, kaderiniz manevi ve maddi dünyaları dengelemeyi öğrenmeyi gerektirir.

Bu dönüşümsel enerjide nasıl olmak daha iyi olabilir?

Her ikisi de sabit burç; istikrar ve güvenlik bu burçlarca çok önemsenir. Değişikliklere uyumda zorlanırlar. Oysa tutulma dönemlerinde en çok da kontrolcü yanımız ve sahip olduklarımızı kaybetme korkumuzla sınanırız. Ne aşırı iyimser olalım ne de aşırı korku ve şüphe duyalım. Manüplasyonlardan da uzak olalım. Aslında bizden istenen; elimizdeki dünyasal hazlara, kazanımlara tutkuyla sarılmadan, aşırı sahiplenici olmadan tedbiri de tamamen elden bırakmadan yol almayı bilmek.

Boğa/Akrep Aksı Tutulmaları

  • Boğa ve Akrepleri bir büyüme sürecinden geçirecek.
  • Aslan/Kova aksı yerleşimleri olanları da testten geçirecek.
  • Yengeç/Oğlak ile Balık/Başak aksı yerleşimleri olanlar için iyicil etkiler verebilir.
  • Bu tutulmalar kaynaklarımızı değiştirebilir.
  • Finansal sağlamlığımızı test edecek.
  • Uranüs ve Boğa Kuzey Düğümü Temmuz’da kavuşuyor

a)Ekonomi, politika konuları ile gıda tedariği konularında büyük ve radikal bir değişim verecek.

b)Para birimlerinde büyük bir çalkalanma ve değişim olabilir.

  • Sağlıkla ilgili düşünecek olursak üreme organları, boğaz hastalıkları gibi konuları gündeme getirebilir. Akrep miadını tamamlamış organlarla ilgili ameliyatlar ya da toptan kesip atma şeklinde çalışabileceği gibi iyicil açılar altında kişiye sağlık sorunlarına kalıcı çözüm de getirebilir.

Tutulmaların genel etkilerinin yanı sıra hangi evden etki alıyorsanız o tür testlerden geçersiniz. Örneğin 1/8 aksı ise para/maddi manevi değerler, ortak paralar ve cinsellik, psikoloji ve okült konulardır. 1/7 ise ortak partner ve kendinizle ilgili konuları Boğa ve Akrep konularında düşüneceksiniz.

Örneğin, Güneş burcunuz Boğa veya Akrep ise, Güneşin benlik duygumuzu ve astrolojideki amacımızı temsil ettiği göz önüne alındığında, kimliğinizle ilgili bir değişiklik hissetmeyi bekleyebilirsiniz. Güneşinizin üzerindeki bir tutulma, bilgisayardaki sistem yükseltmesi gibidir. Aynı zamanda hayatınızda otorite olan kişiyi ve/veya eş ya da babayı temsil ettiğini düşünecek olursak, onlarla ilgili konuları da gündeminize getirecektir.

Ay’ınız Boğa veya Akrep burcunda ise bu değişiklikler; duygularınız ve hislerinizle, annelik veya annenizle, aileniz, aileniz ya da yaşamınızdaki kadın figürlerle ilişkili olacak diye düşünebilirsiniz.

Yükselen burcunuzda ise kendinizi nasıl gösterdiğiniz (fizik veya kişilik olarak) ile ilgili değişiklikler yaşayabilirsiniz…

Ünlü Akrep /Boğa Aksı Düğümünden Kişiler:

İzleyelim bakalım bu 1.5 yıllık süreçte neler yaşayacaklar…

Kemal Kılıçtaroğlu, Mehmetali Erbil, Eckhart Tolle, Hillary Clinton, Katy Perry, Nicole Kidman, Lady Gaga, Pamela Anderson, Halle Berry, Cindy Crawford, Prens Charles, Prens Harry, Salma Hayek, Janet Jackson, LeBron James, Derya Baykal, gibi ünlülerin Kuzey Aydüğümleri Boğa burcu.

BOĞA AKREP AKSI DÜĞÜMLERE DAHA DETAYLI BAKACAK OLURSAK

Kuzey Düğüm BOĞA/ Güney Düğüm AKREP
Amaç güç sahibi olma isteklerinin yapıcı biçimde kullanılarak sakinliğe ve dinginliğe ulaşılmasıdır. Pragmatik, gerçekçi, olguya göre yönlenen bir kişi olmak; somut gerçeği ve kendi bedenini tanımak; bekleyip görmeyi öğrenmek
Kuzey Ay Düğümü Boğa Burcunda
İyi para sahibi olmak, sert, sabırlı ve hiçbir şeye ihtiyacı olmayan biri olarak düşünülmek onların tutkularıdır. Buna rağmen kişiler genellikle çeşitli şartlardan dolayı büyük huzursuzluklara katlanabilen kişilerdir. Maddi güvence eksikliklerini insanlara sahip olmaya çalışarak duygusal zayıflıklarını bir içe kapanma yolu geliştirerek telafi etme yoluna gittikleri görülür.
Geliştirilecek Nitelikler

Basitlik, hakikat, günlük alışkanlıklarınız ve rutinlerinizle kendinizi topraklayın, şu anda yaşamak, saf insani bağlantı, gördüğünüz gibi anlatmak, yaşamsal zevkleri deneyimlemek, sadakat, sınırların farkındalığı, adım adım ilerlemek, kişisel değerlerin farkındalığı, şükretmek, bağışlamak, sebat
Geride Bırakılacak Eğilimler
Başkalarının işleriyle aşırı ilgilenmek
Yargılama eğilimi
Aşırı tepki göstermek
Saplantılı ve zorlayıcı eğilimler
Başkaları ile işbirliği yapmaya direnmek

Kuzey Düğüm AKREP/Güney Düğüm BOĞA
Boğa aşırı sahip olmacı bir tutum getirebilir ; Akrep’in kendini yenileyebilen enerjisi elde edilmeli, kaybetme korkusu yenilmelidir
Kuzey Ay Düğümü Akrep Burcunda. Bilinçli ve bilinçsiz her şeyi sınama istekleri vardır. En yoğun hisleriyle ilişki kurabilmek ve bunları dengelemeyi öğrenebilmek için yaşamlarının en alçak ve en yüksek seviyelerini denemek isterler. Buna rağmen bu şahıslar karşımızda sağduyusu gelişmiş olan ve duyguları bastırılmış kişiler olarak görünürler. Eve, mal ve mülke bağlı olan bu şahıslar iş hayatlarında bir bakıma her şeyin yolunda olduğu bir seviyede tutmaya özen gösterirler. Bu özende onların büyük iniş çıkışlardan korunmalarına yarar.
Geliştirilecek Nitelikler

Düşük enerjiye neden olacak şeyleri, yararsız mal-mülkü bırakmak, sahip olma zorunluluğu olmadan nesnelerden keyif almak, başkalarının desteğini kabul etmek (fikirler, para, fırsatlar).
Geride Bırakılacak Eğilimler

Dar görüşlere direnmeli, özellikle de kendininkilere. Bedensel zevklere ve maddi şeylere aşırı düşkün olmamalı. Yardım kabul etmeli. Parayla ilgili kriz durumundan kurtulmalı, biriktirme saplantısını
aşmalı. Aşk ilişkisinde beğenilmeyeceği duygusunu yenmeli, risk almalı. Fiziksel gereksinimler kadar ruhsal gereksinimlerin de önemini anlamalıdır.

AstroDerki

Serpilgül

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!