Astro Gündem astroderki Mars Yay

Mars Yay Burcunda

Mars Yay Burcunda 

Mars, 13 Aralık/ 25 Ocak arasında Yay Burcunda olacak ve hedeflerimizi gerçekleştirme arzumuz yüksek olacak.

Çok karışık zamanlar yaşıyoruz, yönümüzü bulmakta zorluk çekiyoruz. Zira alıştığımız tüm sistemde değişim var. Paradan tutun da güvenlik alanımız, güvendiğimiz insanlar, yapılar, doğa, gıda ve sağlık konularında her şey tek tek değişiyor.  Bu süreci daha rahat atlatmanın yolu bilgi ve araştırmada geçiyor.

Aşırı takıntılı davranış ve düşüncelerden uzak olmak, birikmiş enerjimizi pozitif yönde kullanmak yararlı olur.  Yeni şeyler öğrenmek ve paylaşmak, bedensel faaliyetler bizlere kazanç getirebilir.

Astrolojide Mars, en çok enerji sarf edilen alanları işaret eder. Gökyüzündeki malefik gezegenlerden biri olarak adlandırılan Mars; fiziksel enerji, hız, öfke, savaş, cesaret, rekabet, düşmanlık, yangın, ateşli silahlar, cinayet, tutku, dürtü, cinsellik, kas ve cerrahın bıçağı gibi anlamlar taşır.

Mars Yay burcunda İşgalci, aşırı öfkeli, savasçı yayılmacı, dışarıya yönelik, toplumsal konuları dert edinen bir yapıdadır. Özgürlüğü için yapmayacağı şey, etmeyeceği kavga yoktur.  Yayıncılık ve yaşam felsefesi, kisisel gelisim ile ilgili, özgürlük düşkünü bir yapı sergileyebilir. Felsefik tartışmalar içine girebilir. Ayrıca riskli ve açık hava sporları ile ilgili bir yapı verebilir..

Yay Burcu Sağlık konuları, karaciğer, uyluklar ve vücutsal aşırılıkları yönetir. Stresin en yıkıcı olduğu burçtur. Vücutsal enerjilerini dengeli kullanmaları da gerekir. Vücutsal aşırılıkları yönettiği için beslenme ve ruhsal açıdan aşırılıklardan uzak kalmak gerekir.  Karaciğer sorunları, kolesterol, safra sorunları ve hepatit tipik Yay sembolüdür. Ruhsal açıdan depresyon, yıkıcı ve tekrar edici olabileceğinden hava değişimi eskiden en çok bu burca önerilirmiş. Spora yönelmek gerçekten iyi olacaktır. Ama aşırıya kaçmamak koşulu ile…

Yay Burcu Siyasi Astrolojide: Yabancı ülkeler, bir ülkenin yabancıları, üniversiteler, profesörler, öğretmenler, filozoflar,  gurular,  dini kurumlar ve din adamları, peygamberler  (açıkça ilan edilebilen, toplumda marjinal  sayılmayan görüşler) uzak mesafelerle yapılan iletişim, ihracat, bir ülkedeki göç oranı ve  genel göç nedeni, yasalar, sömürgeler, reklamlar, bir ülkenin popüler ve dolaşımda olan dergi, gazete ve kitapları, eğitimli sınıf, resmi veya özel asistanları, hukuk danışmanları  (üst düzey),  uçaklar, hostesler, kuşlar, seremonilere, atlı birlikler ve jokeyler, donanma ve  gezici savaş birliklerini temsil eder.

Mars 13 Aralık haftası boyunca Güney Ay Düğümü 8GAD)  ile kavuşum halinde hareket edecek. Güney Düğümü birikmiş eski enerji ile ilgilidir. GAD ve MARS’ın birbiri ile birleşmesi ve ortak enerji alanı oluşturması Mars’ın Yay burcunda ifade ettiği konularda görülebilecek aşırılıklara karşı dikkatli olmamızı ifade ediyor. Geçmiş agresif konuları gündeme taşıyacaktır.

Dolayısı ile Mars’ın Yay Burcu Seyahatinde Genel Olarak

Bizi kısıtlayan koşullardan kurtulup özgürlüğümüzü ilan etmek isteyebiliriz. Ama temkinli ve planlı olalım, aşırı iyimser davranıp maceraya da atlamayalım.

Bazılarımız evinden, bazılarımız da ailesinden uzaklara gitmek isteyebilir bu süreçte.

Öfkeli veya aşırı atak olabiliriz. Bunu dengelemenin en iyi yolu spor vb şeyler yapmak olacaktır.

Din veya yaşam felsefesi, inançlara dair konularda birikmiş agresif enerji ortaya çıkabilir.

Uluslararası alanda ülkelerin birbirleri ile agresifleşme potansiyeli mevcut.

Kişisel olarak da davalık olaylara neden olacak durumlardan sakınmaya çalışmakta fayda var.

Uluslararası işler, ticaret konuları hız kazanır bu dönem. Net bir kararla doğru hedef belirlenirse bu rüzgârdan yararlanılabilir.

Uluslararası hukukla ilgili davalar gündeme gelebilir.

Uluslararası bankacılık konuları ve para transferleri, yolsuzluk tarzı konular ortaya dökülebilir.

Turizm vb konularda sorunlar yaşanabilir. Uluslararası seyahat, havayolu şirketleri ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Yayıncılık, medya, sosyal medya, basın özgürlüğü kısıtlamaları gelebilir.

Akademik camiada, üniversiteler ve dini yerlerde sıkıntılı durumlara neden olma potansiyeline sahip bir gökyüzü var.

Eğitim sistemi ile ilgili kanuni düzenlemeler veya skandal tarzı durumlar ortaya çıkabilir.

Cinsellik ve bazı kurumlarla ilişkili olumsuz haberler duyulabilir. (Bunlar eğitim ve din ile ilgili yerlerden gelebilir)

Kazalar, teknik sorunlar yangın gibi durumlar yaşanma potansiyeli de mevcut.

Türkiye’ye Etkisi

Mars Türkiye’nin 6. Evinde seyahat edecek.

Dolayısı ile

Siyasi Astrolojide 6. Ev; Çalışan kesim, işçi ve çalışanlar, sendikalar, sağlık sektörü, askeri konular, ordu, polis, ulusal savunma konuları ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Hizmet sektörü, çalışan kesim, işçiler, sendikalar açısından zorlayıcı bir dönem.

Sağlık sektörünü olumsuz etkileyecek durumlar ve haberler söz konusu olabilir.

Grevler söz konusu olabilir.

Sendikalarla ilgili stresli durumlar ortaya çıkabilir.

Bazı iş ve işçi güvenliği ile ilgili sorunlar, kazalar olasılığı mevcut. Dilerim kolaylıkla atlatalım.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!