Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum dolunay Dolunaylar yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Yılın Son Dolunayı İkizlerde

YILIN SON DOLUNAYI İKİZLERDE

Yılın son dolunayı 19 Aralık’ta, İkizler burcunun 27’nci derecesinde

Dolunayda tamamlanmalar, kopuşlar ve sonlanmalar olur. Aslında idrak etmekle de çok ilgilidir.

İkizler Dolunayından en çok değişken burçlar Yay, Balık, İkizler, Başak gibi değişken burçların 23-27 derece aralığında gezegen ya da önemli yerleşimleri olanlar ile Aralık, Mart, Haziran ve Eylül aylarının 3. haftasında doğanlar daha çok etkilenecektir.

İkizler burcundaki dolunay, burcun sembolü konuları harekete geçirecek.

İletişim, yayıncılık, belgeler, gazeteler, eğitim, bilgi, sosyalleşme, halkla ilişkiler, haberleşme, ticaret, trafik, internet, sınavlar, omuzlar, eller, kollar, parmaklar, solunum yolları, kaburgalar vb..

İkizlerin içindeki çiftlik, bizim hem beden hem de ruhtan ibaret olduğumuza vurgu yapar. İkizlerden biri ölümlü, diğeri ölümsüzdür. Dolayısı ile fiziksel ve ruhsal yanımız arasındaki dengeyi ifade eder. Aradığımız cevapları bulabilmemiz her iki açıdan da bakabilmemize bağlıdır.

Dolunay Polaris ve Betelgeuse sabit yıldızı civarında bulunduğu için rehberlik eden ve yol gösteren kişiler (özellikle kadınlar) gündemimizde olacaktır.

Güneş ise Yay Burcu’nun 27 derecesinde yer alan Etamin Sabit yıldızı ile ve Galaktik Merkez hattında. Güneş, siyasi astrolojide yöneticileri izah eder. Galaktik merkez kozmik bilgi akışı ile ilgilidir. Etamin ise prestij kaybı ile alakalı bir yıldızdır.  Hayatında belli bir noktaya gelmiş, ezoterik, dini ve felsefi çalışan kişilerde görünen, başarı veren ama hayatın bir noktasında düşüş ve prestij kaybı veren de bir yapıdır.

Ankara’ya göre çıkartılan Dolunay haritasını yükseleni Yay burcu. Yay burcunun temsil ettiği gruplar ve konularda gelişmeler yaşanabilir. Yay burcu yönetici gezegeni Jüpiter Kova burcundan Dolunaya üçgen var. Üçgen, pürüzsüz enerji akışı demek, iyicil kullanılan etkileri iyicil olarak büyütürken, kötücül etkileri de büyütme potansiyeli verir. Jüpiter aynı zamanda etik ve ahlaki yaşam felsefesini kendine pusula edinenlere destek atarken, olumsuz kullananlara da sıkıntı verir.

Ülkemizde Dolunay Etkileri

 • Dolunayda tamamlanmalar, farkedişler, kopuşlar ve sonlanmalar olur. Aslında idrak etmekle de çok ilgili olduğunu düşünüyorum.
 • Dolunayın Ankara’ya göre çıkarılan haritasına bakarsak Dolunay 12. Evimizdeki Ay üzerinde. Ay, siyasi astrolojide HALK demek. 12. Ev izolasyon evidir, kapalı yerler, hastaneler, şifahanelerle ilgilidir.
 • Bence bu tutulmada Halkın idrak yolları açılacak!
 • Ülkemizdeki gizli konuların ortaya çıkması, gizli tarikatlar, gizli yapılanmalar, hapishaneler ve mafyatik konularla ilgili bilgi ve belgeler ortaya çıkabilir.
 • Halkın içe kapanması, izole hale gelmesi gibi sınırlamalar gündeme gelebilir.
 • Ay aynı zamanda dişil bireylerle ilgili olduğundan kadınlarla ilgili bazı konular da ortaya çıkabilir.
 • Plütolu Venüs retrosu ile birlikte para piyasalarındaki hareketlilik devam eder. Hatta yılın ilk ayının son günlerine kadar etkisi yoğun şekilde devam edebilir. Yeni yıla tüm dünya büyük etkiler altında. Ülkemize yansıması ise hayli zorlu. Venüs Retrosu ile ilgili okumak için LİNK burada
 • Finansal konulardaki belirsizlik devam eder. Değerli maddeler ve para hareketlerinde önemli gelişmeler olabilir.
 • Yurt dışı konular ve veya yabancı ülkelerdeki gelişmeler bizi de etkiler. (Global kriz)
 • Uranüs, Satürn karesi etkisini korumakta, dolayısı ile fiyat artışları, vergi artışları ve bankacılık ve borçlarla ilgili düzenlemeler devam edecektir.
 • Çalışan kesim dediğimiz; hizmet sektörü, memurlar, işçiler, sağlık çalışanları, güvenlik personelleri ile ilgili konularda, özellikle maddi açıdan gelişmeler meydana gelebilir.
 • Diğer ülkelerle iş birliği ve anlaşma haberleri duyabiliriz.
 • Askeri konulara dikkat etmekte yarar var. Dünyada askeri bir hareketlilik tetiklenebilir. Bu da altın fiyatlarına sirayet edebilir.

Dolunayın Kişisel Etkileri

Jüpiter dokunduğu yerin etkisini büyütür. Dolayısı ile zihnimizi de genişletecek, olaylara daha geniş bir bakış açısı ile bakmamız mümkün olabilir. Açık fikirli olduğumuz sürece gerçekleri görmemiz ve sorunlara çözüm üretmemiz mümkün olacaktır. Yeter ki dedikodu, kandırma/aldatma yapmamış, etik ve ahlaklı biri olalım.

 • Ankara’ya göre çıkartılan Dolunay haritasının 7. Evinde gerçekleşecek olan Dolunay; bizleri ortaklıklar, evlilikler ve açık düşmanlıklar alanımızdan etkileyecek. Dolayısı ile ilişkiler önemli bir gündem olacak, iletişimi açık olacağı ve gerçekleri görmemiz sağlayan durumların oluşacağını söyleyebiliriz.
 • Jüpiter’in Dolunay ile yaptığı üçgen açı gerçekleri görme konusunda bize daha çok şans tanırken, iletişim ve haberlere dair konularda engelsiz bir akış olacak. Haliyle belgeler, ispatlar, saklı gerçekler su yüzüne çıkacaktır.
 • Bazılarımız bu açı etkisi ile duygularımızı eşimize partnerimize daha kolay aktarabilecek.
 • Bazılarımız rahat sosyalleşebilecek.
 • İlişkilerle ilgili danışmanlıklar almak için de uygun etkiler barındırmakta.
 • Retroya doğru ilerleyen Venüs Pluto kavuşumunun Dolunaya 150’ lik açısı ani ilişki problemleri ve parasal sorunlar yaşatabilir. Özellikle Venüs ve Pluton’un 12. Evdeki GAD, Mars birlikteliğine yansıyor olması Geçmişte yapılan, yaşanan gizli kalmış konular ve büyük kayıplarla ilgili de bize bilgiler veriyor. Venüs’ün retrosu ile ilgili diğer YAZIYI okumanızı öneririm.
 • Ayrıca, durakta olan Şiron’un, Merkür ile karesi iletişim ve ilişkilerde güven sarsılmalarına bağlı sonlanmaları da çalıştırabilir.
 • Ticaret, özellikle internet üzerinden ticaret, iletişim, yayıncılık, medya ve eğitime dair konularda duyurular ve girişimler yapmak için Jüpiter’in destekleyici etkisi bulunmakta.
 • Hala gündemde yer alan Uranüs, Satürn karesi etkisini korumakta. Kurallar ve düzenlemeleri temsil eden Satürn ile değişimi temsil eden Uranüs hala çekişiyor. Bu Dolunayla, maddi manevi değerlerimiz, yatırımlarımız, çocuklarımız, sanat ve yaratıcılık, risk almak, tahmin yapmakla ilgili konulardan bizleri zorlamakta.
 • evde yer alan Güney Aydüğümü ile Mars’ın kavuşumunun 4. Evdeki Şiron ile kontağı aile, yuva ve geçmişte yapılmış gizli davranışların açtığı yaraların hesaplaşmalarını da kolaylıkla gündeme getirebildiği gibi şifasını da sağlamak mümkün. Toplum için, muhtaçlar için adımlar atabileceğimiz, yara sarmaya dair eylemler içerisinde yer almamız mümkün.
 • İkizler burcunun temsil ettiği sinir sistemi, nefesle ilişkili bronşlar vb organlar ile omuzlar, eller, kollar, parmaklar hassa olabilir. Ayrıca, kafa, yüz, diş, diş eti, kemikler diz ve bacakları etkileyen durumlar olabilir.
 • Kaza ve yaralanmalara dikkat…

DOLUNAYIN YÜKSELEN BURCUMUZA GÖRE ETKİLERİ

YÜKSELEN KOÇ Dolunay sizin 3. Evinizde yer almakta.  Yakın çevre, kardeşler, seyahat, eğitim, fikirler, inançlar ve yaşam felsefeniz, yurt dışı bağlantılı işler alanından sizi etkileyecek.  Sosyal çevrenizden ya da kitlelere ulaşma noktalarından destek alabileceksiniz. Kariyerinizde beklenmedik haberlerle karşılaşabileceğiniz gibi, otorite figürleri ile gerginliklere karşı temkinli hareket etmenizde yarar var. Kaçırdığınız bazı fırsatları değerlendirebilirsiniz. Yurt dışı eğitimler, seyahatler, adaletle ilgili konularda harekete geçmeniz mümkün. Reklam, tanıtım mücadelesi verebilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA Dolunay sizin 2. Evinizde yer almakta. Kazançlarınız, maddi manevi değerleriniz, borç alacak ilişkisi konularında etkileyecek. Bu süreçte dengede kalabilmeniz çok önemli olacaktır.  İnatlaşmamak değişime direnmemek önemli bir konu. Para konularında adım attığınız girişimlerin sonuçlarını göreceğiniz bir dönem. Kariyerinizle ilişkili çalışmalarınıza odaklanırken kendiniz kadar diğerlerini de önemseyen tavırlar size kazandırabilir. Şifa vb konulara yönelebilir, şifalanırken şifa da bulabilirsiniz. Yurt dışı konular ya da eğitimlerde varsa hukuksal davalarınızda ertelenmeler olması mümkün.

YÜKSELEN İKİZLER Dolunay 1. Evinizde yer almakta. Burcunuzda gerçekleşecek olduğu için size etkisi yoğun olacaktır.  Ben sen aksı; ikili ilişkilerinizde bazı kararlar alabilirsiniz. Yolunda gitmeyen ilişkiler veya ortaklıklar hakkında bazı kararlar alabilirsiniz. Karamsarlıktan ziyade iyimser bakış açısı size kazandırabilir. Kendinize güvenmelisiniz. Bu süreçte adaletin yerini bulduğunu görebileceğiniz gibi eşin yakınlarından destek de alabilirsiniz. Ortaklı paralarda, vergi, borç, yatırımlarınızla ilgili alanda Venüs retrosundan etkiler alacaksınız. Ödemelerde aksaklıklar olabilir. Sağlık sorunlarınız varsa geçmişten gelen sorunlar da gündeme yeniden gelebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ Dolunay sizin 12. Evinizde olacak. Dolayısı ile gizli kalmış konular, saklı durumların ortaya çıkması ya da sağlık ve çalışma düzeniniz ile ilgili durumlarda bazı gelişmeler yaşatabilir. Geçmişle vedalaşabileceğiniz bir süreç yaşayabilirsiniz. Arkanızdan iş çevirenleri fark edebilirsiniz. Düşmanlıklara karşı dikkatli olmakta da yarar var..  Ama bu süreçte size laf taşıyanlar doğru bilgi vermiyor da olabileceğinden ani tepkilerde bulunmamakta yarar var. Objektif olmak, psikolojinize daha iyi gelecektir. Olayları büyük perspektiften görmeye çalışın.  Venüs retrosu sebebi ile eski ilişkilerinizden size geri dönmek isteyen olursa kafanızı karıştırmayın derim.

YÜKSELEN ASLAN Dolunay sizin 11. Evinizde. Dolayısı ile sosyal çevrenizle olan ilişkileriniz ve varsa çocuklarınız ile statüden kazanç, yatırım konularından etkileyecek. Yatırım konusunda riskli işler size sorun çıkarabilir. Geleceğe dair hedefler, yurt dışı konular, eğitim, adalet konularında girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni arkadaşlar, yeni sosyal çevreye açıldığınız bir dönemde olabilirsiniz. Hatta varsa bazı projelerinizle ilgili sonuçlar alabilirsiniz.  Sağlık konularında kontrollerinizi, çalışma ortamlarınızı , gündelik rutinlerinizi tekrar gözden geçirmeniz sizin için iyi olabilir. Mümkün olduğunca sakin kalmaya dikkat edin.  İletişimde adil olmaya çalışmak hem iş hayatınız hem de sağlığınız için olumlu etki verecektir.

YÜKSELEN BAŞAK Dolunay sizin 10. Evinizde olacak. Dolayısı ile kariyer hayatınız ve toplumsal statünüzü ile aile, ev yuva konularından sizi etkileyecek; verdiğiniz emeklerin sonuçlarını göreceğiniz bir dönem olacak. Birlikte çalıştığınız ya da sık görüştüğünüz arkadaşlarınızla iş birlikçi olmak size kazandıracaktır. Gerektiğinde gündelik planları değiştirebilme esnekliği sizin için önemli. Ev değişikliği gibi aksiyonlar olabilir. Aile alanında mücadele olabilir. Aşk ve flörtler konusunda geçmişten gelen kişiler olabilir.

YÜKSELEN TERAZİ Dolunay 9. Evinizde gerçekleşecek. Dolayısı ile hayata felsefeniz, hukuki ve akademik konular, yurt dışı bağlantılı işler, seyahatler, yakın çevreniz, kardeşleriniz, iletişiminiz ile ilgili konulardan etkileyecek. Yeni eğitimler, kurslar, yayıncılık konularında sonuçlar alabilirsiniz. Yurt dışında, uzak akrabalarınız ya da sizden uzakta yaşayan yakınlarınızla ilgili şaşırtıcı haberler alabilirsiniz. Aile içinde bazı eski konular gündeme gelebilir, tartışmamaya çalışın, sabır ve sakinlik önemli, yanlış mesajlar atmamaya çalışın. Yaratıcılık konularında hobilerinizden ya da yatırımlar veya çocuklarınızdan güzel destekler alabilirsiniz. Sağlıkla ilgili olarak beklenmedik operasyon tarzı konular da mümkün olabilir.

YÜKSELEN AKREP Dolunay 8. Evinizde yer almakta. Dolayısı ile sizleri ortak paralar, giderleriniz, borçlarınız, vergiler, miras, ameliyat ve korkularınız ile ilişkili alandan etkileyecek.  Aile konularından destek alacaksınız. Öte yandan ani gelişen krizleri çözmeniz gerekebilir. Geleceğe dair planlar üzerine partnerinizle/ortağınızla konuşmanız, kararlar almanız mümkün. Bazı ortaklıklar bite de bilir. Yakın çevrenize ilgilenmeniz gerekebilir.  İletişim şeklinizdeki ketumluğunuzu azaltıp biraz daha iletişime açık, karşılıklı dengeleri önemseyen tavır sizin için çok daha yararlı olacaktır.

YÜKSELEN YAY Dolunay sizin 7. Evinizde. Dolayısı ile ortaklıklarınız ve ikili ilişkileriniz yoğun etki barındırıyor. Bireysel olarak yapmak istedikleriniz için artık adım atacağınız, mücadele edeceğiniz bir dönemdesiniz. Aşk hayatında daha kalıcı ve somut ilişkiler arayacaksınız. Bu sebeple bazı çatışmalar yaşamanız olası. Öte yandan İletişimde daha esnek olmak sizin için daha yararlı olacaktır.  Maddi konularda beklenmedik gelişmelerle karşılaşma olasılığınız mevcut. Ertelenen yarım kalan işlere odaklanmak, geçmişten almanız gereken hakkedişlerin size geri gelmesi için adım atmak parasal olarak size katkı verebilir.

YÜKSELEN OĞLAK Dolunay 6. Evinde gerçekleşecek. Dolayısı ile çalışma ortamızla ilgili durumlar ve sağlıkla ilgili konular veya birlikte çalıştığınız insanlar, varsa pet hayvanlarınızla ilgili konular gündeminizde yer alacak. Bu konularda bazı sonuçlar alacaksınız. Aile ve veya ev ile ilgili kararlar ve sorumluluklar gündemde. Ev almak, değiştirmek gibi konular gündeminizdeyse Venüs retrosundan sonra el atmanız daha doğru olacaktır. Geçmişten gelen sevgili konularına arkanızı dönmeniz gereken bir dönem. Süren ilişkilerinizdeki problemleri inceleyip ders çıkarmak için uygun bir zaman dilimi. Kazançlarınıza odaklanmak da iş hayatınızda güzel sonuçlar verebilir. Ancak yanlış yönlendirilme ve arkanızdan dönen olaylara karşı uyanık olun ki zarar etmeyin.

YÜKSELEN KOVA Dolunay 5. Evinizde gerçekleşecek. Dolayısı ile aşk, flört, eğlence, risk almakla ilgili konular, yatırımlar, çocuklar ve sosyal çevreniz, statüden kazançlarınızla ilgili alandan etkilemekte. Bu konularla ilgili farkındalıklarınız olacak ve bazı sonuçlar alacaksınız. Bu dolunayda destek kendinizden gelecek. Kendi fikirleriniz önemli olacak.  Gizli düşmanlıklarla uğraşmanız gerekebilir, herkese güvenmemeniz gereken bir süreçten geçmektesiniz. Duygularınıza güvenmeyi deneyebilirsiniz. Eskiden gelen sevgi ilişkileri ya da maddi konularda şaşırtıcı haberler almanız olası. Aileniz veya evinizle ilgili alanda bir süredir devam eden sınırlamalar etkisini sürdürmekte.

YÜKSELEN BALIK Dolunay 4. Evinizde gerçekleşecek. Dolayısı ile aileniz, eviniz, güvenlik alanınız ve kariyeriniz/statünüz ile ilgili alanlardan gelişmeler yaşatacaktır. Özellikle aile veya ev konularında bazı farkındalıklar, bilinmeyen konuların ortaya çıkması, tamamlanmalar söz konusu olabilir. Artık bir karar alacaksınız. Arkadaşlarınızla ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir, yanılabilirsiniz. Yeni bir gruba katılmak için çok iyi değil 30 Ocak’a kadar beklemek iyi olur.  Hedeflerinize varamadığınızı düşünebilirsiniz ama her şeyi kontrol edemeyiz, bu hafta biraz beklemede kalıp izleyen olmak daha doğru olabilir. Ardından size bir yardım eli uzanacak ummadığınız şekilde.

AstroDerki

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!