Astro Gündem astroderki astroloji Uncategorized Yükselen Burç yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

2022 Yılına Astrolojik Bakış

2022 Yılında Bizi Neler Bekliyor

Yılın ilk iki ayı hafiften zorlu çünkü yıla giriş dönemi ve Aralık ayındaki son Ay fazları sıkıntılıydı. Özellikle Venüs’ün Oğlak burcunda gerilemesi ve Plüton ile kavuşumu derken, değer duygumuz ve maddi sorunlarımız had safhadaydı.  Vergiler, borçlar, döviz piyasasındaki belirsizlikler ve bunlarla ilgili yasal düzenlemeler ne varsa arkamıza taktık birlikte yeni bir yıla giriyoruz.

Ancak çok da moralimizi bozmayalım. Zira  kriz dönemlerinde her zaman kaybedenler kadar kazananlar da olur. Bu döngüsel bir süreçtir, güzel günlere hazırlanırken çekilen ıstıraplar gibi düşünelim. Jüpiter hak edene yardım için gelecek merak etmeyin.

2022, Venüs Retrosunun ortasında başlıyor.

Yeni yıla girmeden önceki bu retrolu, pentagramlı kavuşum, önümüzdeki yılın temasını, para ve finans kadar ilişkiler olarak da belirliyor.  Aşk ve para gezegeni 19 Aralık 2021’de geri dönüşüne başladı ve 29 Ocak 2022’ye kadar Oğlak burcunda  yürüyüşüne devam edecek .Bu durum 2022’ye girerken bizlere bitkinlik, takıntılı aşk ve duygular, düşük güven ve finansal yükler yükledi.

Venüs gerilemesi sırasında her şeyin bir kıyamet ve kasvet olmadığını unutmayın. Hem ekonomik anlamda hem de ilişkilerde çözüm bekleyen konular önümüze gelir. İki taraf arasında bir yeniden taahhüt ve daha derine inme şansı olabilir. Çalışmak gerekecek, ancak herkes ortaklığın yürümesi için zaman ve enerji harcamak isterse düzelme şansı verecek.

Geçmişe bakınca görüyoruz ki Venüs ve Mars’ın aynı yılda retro yapması finansal sorunlar yaşatmış. 2013- 2014 yıllarında da yaşanmış mesela.

Venüs Oğlak Retrosu İle Bir Döngü Tamamlandı ve kartlar yeniden karıldı

Bu konu ile ilişkili yazımı tıklayarak  okuyabilirsiniz.

6 Ocak günü Venüs, intikam tanrıçası Nemesis pozisyonunda  ve 11 Ocak gününe kadar kısasa kısas intikam peşinde bir Venüs olarak arz-ı endam edecek. 12 Ocak itibariyle retrolu Lucifer Venüs halini alacak. 29 ve 30 Ocak arasında ise Lucifer Venüs pozisyonunda olacak.

Bu süreçte madde dediğimiz para vb yapılar değer kaybedebilir, uçup buharlaşabilir.  Maddiyata dayalı ilişkiler, aşklar yıkılabilir. Ancak, sabreden, gerçekten seven, şefkat ve olgunluk barındıran maddi manevi ilişkiler değerini koruyabilir. Para ile ilgili konuda da sabır ve dikkat önemli.

Venüs ve Mars Kavuşumları Bu Sene Önemli

Mars, 2022’de iki kez kavuşuyor: romantizm ve finansal konularda hareketlendirecek. Ortaklıklarımızı geliştirmek, randevulara çıkmak, arkadaşlarla sosyalleşmek için planlar yapmak ve maddi kaynaklarımız için adım atmak ile güvenlik için harekete geçme isteğimiz artıyor.

İlk kavuşum 12 Şubat’ta Oğlak burcunda.  Yücelimdeki Mars ile ortaklıkların geleceği ve finansal planlama, yatırım ile ilişkilerimizi yapılandırma konularında kararlar almak isteyeceğiz.

İkinci Venüs ve Mars buluşması 12 Mart’ta Kova burcunda gerçekleşecek. Daha önce yaptıklarımızın sonuçlarını göreceğimiz bir dönem olacak.

22 Ekim 2022’de  sonbahar ekinoksu sırasında Venüs 29 derece Terazi’de olacak. Duygularımız da tutkularımız gibi yoğundur, aceleci kararlar alabiliriz. Para ve aşkta yanlışa düşme ihtimaline karşı dikkat.  (22 derece Terazi hariç, 15 Terazi ila 15 Akrep dereceleri genellikle “yanan yol” olarak anılır).

Jüpiter

Bu birkaç ayı atlattıktan sonra Jüpiter’in Balık Burcuna girişi ile hak eden herkese  büyük sevgiler, maddi/manevi kısmetler getirecek bir zaman dilimi yaşanacak. Tutkulu, gerçek sevgiye, ilgiye ve aşka yol açan değişimler yaşama olasılığımız yüksek.  Aynı oranda maddi kısmetler de olacak elbette. Özellikle  Balık, Akrep, Yengeç, Oğlak ve Boğa burçları için Jüpiter, zorlukları aşmaları için onlara el uzatacak.

11 Mayıs’tan sonra da Koç burcuna girecek ve 27- 28 Ekim’e kadar orada kalacak. Bu geçiş bizi biraz ben merkezci yapacak, ancak hedeflerimize ulaşmamız için gereken itici gücü de verecek.

28 Ekim de Jüpiter Balık burcuna yeniden girecek 20 Aralık’tan sonra ise KOÇ burcu seyahatine devam edecek.

Jüpiter ve Neptün Kavuşumu

Şanslı Jüpiter ve rüya gibi Neptün 12 Nisan’da Balık burcunda kavuşuyor. Bu aşk için büyük bir gün. Zamanı aşacak ve kalplerimizi koşulsuz sevgiye açacak yeni bir romantik vizyona doğru ilerliyor olacağız. Ama kendimizi de kandırmayalım. Neptün’ün sisleri yanıltıcı olabiliyor.

Sene içinde 4 kez Merkür Retrosu olacak.

Merkür gerilemesi

Bu, iletişim arızalarının, seyahat sorunlarının ve teknolojik sorunların normalden daha fazla olacağı anlamına geliyor. Doğru duyguların dile getirildiğinden emin olmak için söylenenlerin farkında olmalıyız. Bilgisayarlarımız, elektronik cihazlarımızla ilgili  bilgileri yedeklemeliyiz.. Ayrıca ertelenmiş yarım kalmış işlerimiz ile ilgili düzenlemeler ve gözden geçirmeler için uygun bir dönem olarak kullanabiliriz. Ya da seriye bağlayacağımız işler varsa bunlar için değerlendirebiliriz.. Aşağıya özellikle önemli zaman aralıklarını ekledim not alırsınız belki.

** İlk Merkür gerilemesi Kova ve Oğlak burcunda. Bu gezegensel geri dönüş, Venüs gerilemesinde başladığı için, eski sevgililer geri gelebilir veya aşk ya da para konusunda geçici endişelerimiz olabilir.

11 Ocak Duraklıyor. 17 Ocak’ta Geriliyor –

3 Şubat  gölgeli günler ve  7 Şubat’ta düzeliyor.

6 Mayıs’ta duraklıyor. 13 Mayıs’ta geriliyor

30 Mayıs’ta duraklıyor, 6 Haziran’da düze geçiyor.

**İkinci Merkür gerilemesi İkizler ve Boğa burcunda.

Alışık olduğumuz düşünme ve yenilikleri deneyimleme yollarımızı değiştirmekten korktuğumuz bir süreç.  Esnek olmayı öğrenmemiz gereken bir dönem.

6 Eylül durak. 9 Eylül gerileme 

28 Eylül durakta 5 Ekimde düzeliyor.

** Üçüncü Merkür gerilemesi Terazi burcunda gerçekleşirken Başak burcuna  tekrar girecek.. Gerilemenin etkisi ile  başkalarıyla nasıl ilişki kuracağımızı öğreneceğimiz bir süreci deneyimleyeceğiz.

26 Aralık’tan 31 Aralık’a kadar Durakta. 2023 yılına Merkür retrosu ile gireceğiz. Gerileme Oğlak burcunda gerçekleşecek. Başarmamız gereken şeylerle ilgilenmek için yeterli zamanımız yokmuş gibi hissedeceğimiz bir dönem.

Tutulmalar Boğa/Akrep aksında gerçekleşecek.

Ay Düğümleri mean node hesabına göre 23 Aralık 2022 de Akrep Boğa aksına girdi, True node hesabına göre ise  18 Ocak’ta Boğa-Akrep aksına geçecek. Kader Düğümleri de dediğimiz Ay Düğümleri her bir buçuk yılda bir burç değiştirir ve tutulmalar Ay Düğümleri aksında gerçekleşirler. Tutulmalar kadersel olaylar yaşanmasına vesile olurlar.

Boğa Akrep aksı tutulmaları yazımda bu aksın doğasından bahsetmiştim. O yazımı okumanızı öneririm. Boğa emlak, bankacılık, toprak hareketleri, madenler, toprak, gıda üretimi, toprağın ekilmesi üretimi önemli gıda stoklanması ve biriktirme ile alakalı  bir burç. Bu sebeple bu konularda deneyim alanları yaşayacağız. Akrep ise  psikiatri, suç ve stres, zorlanma, borçlanma, kötü kokular, zehirler, kimyasallar, kimya laboratuarları, kasaplar, zehirli hayvanlarla ile ilgili konular ve bazı salgınları kapsar.

AYRICA Boğa ve Akrep Ay Düğümleri Para, üretim, dünyasal hazlar, güç, tutku, şüphe, ölüm kalım mücadelesi, psikoloji, okült konular, batıl inançlar ve cinselliği yönetir. Bir Boğa kuzey düğümüyle veya bir Akrep kuzey düğümüyle doğmuşsanız, kaderiniz manevi ve maddi dünyaları dengelemeyi öğrenmeyi gerektirir.

Bu dönüşümsel enerjiyi nasıl yürütmeliyiz ?

Her ikisi de sabit burç; istikrar ve güvenlik bu burçlarca çok önemsenir. Değişikliklere uyumda zorlanırlar. Oysa tutulma dönemlerinde en çok da kontrolcü yanımız ve sahip olduklarımızı kaybetme korkumuzla sınanırız. Ne aşırı iyimser olalım ne de aşırı korku ve şüphe duyalım. Manüplasyonlardan da uzak olalım. Aslında bizden istenen; elimizdeki dünyasal hazlara, kazanımlara tutkuyla sarılmadan, aşırı sahiplenici olmadan tedbiri de tamamen elden bırakmadan yol almayı bilmek.

2022 Tutulmaları

2022’de dört tutulma var. Tutulmalar, olayları gün ışığına çıkardıkları ve daha önce görmediğimiz şeyleri fark ettirdikleri için zamanın işaretleridir.

30 Nisan’da Boğa burcunda bir güneş tutulması meydana geliyor. Bu tutulma, birikim ve üretim inşa etmek için yaratıcı yeteneklerimizi kullanmamızı ve ilişkilerimizi geliştirmemizi bekliyor.

16 Mayıs’ta Akrep burcundaki ay tutulması, iletişimsizliklere neden oluyor, bu yüzden bu süreçte duygularımız önemli.

25 Ekim, Akrep burcundaki güneş tutulması bizi değişmeye, dönüşmeye ve gelişmeye teşvik edecek. İyi değerlendirmek lazım. Bu, beklediğimiz büyüme anı olabilir.

8 Kasım’da Boğa burcundaki ay tutulması bizi egolarımızı bir kenara bırakmaya, ne pahasına olursa olsun sevdiğimiz her ne ise kişi ya da değerlerimize kendimizi adamaya sevk edecek.

Uranüs ve Kuzey Düğümü Aynı Hizada

Devrimci gezegen Uranüs ve Kuzey Düğümü 31 Temmuz’da birleşiyor. Bu, ekonomide, politikada, gıdayı nasıl ve nereden  tedarik ettiğimizle ilgili olarak radikal bir değişim verecek.. Aynı zamanda dünyanın geleceğe doğru hareket ettiği zaman dilimi olacak.

Bu Sene Mars Gerilemesi İkizler Burcunda

Mars gerilemesi yaklaşık iki yılda bir gerçekleşir. Bu ateşli, savaşçı ve agresif etkiler veren gezegen, dürtülerimizi, enerjimizi, tutkumuzu ve kendimizi savunma şeklimizi temsil ediyor. Geri giderken, titreşim bizi yorar ve normalden daha pasif hale getirdiği gibi geçmişteki anlaşmazlıkları da su yüzüne çıkarır.

İkizler burcunda geri hareketi 30 Ekim’de başlarken ve 12 Ocak 2023’te sona erecek . Mars gerilemesi İkizler’de olduğu için sözlerimizi pek doğru kullanamayabiliriz ve  daha az duyarlı olabiliriz. Kaygılar artacak ve azalacak, ancak savaşlarımızı ve üstlendiğimiz projeleri akıllıca seçersek gelişebileceğiz.

8 Kasım’da Boğa burcundaki ay tutulması  ve Mars Retrosunun tetiklediği konularla 2023 yılına gireceğiz.

2022 YILINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR

ÜLKEMİZ VE DÜNYADA 2022 YILI

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!