Astro Gündem astroderki astroloji Yükselen Burç yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Ülkemiz ve Dünyada 2022 Yılı

ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA 2022

2022 yılındaki majör gökyüzü transitlerine ait ayrıntılı bilgi için Tıklayınız

Yeni yıla zorlu gökyüzü konumları ile giriyoruz ve ekonomik anlamda hiç iç açıcı değil.

Geçmişte Venüs ve Marsın aynı yılda Retro yapmasının finansal sorunlar yaşattığı gözlemleniyor ve bu sene bu gökyüzü konumlarını deneyimleyeceğiz maalesef.

2022 yılında ülkemizde ve dünyada küresel ekonomik kriz daha derinleşebilir. 2022 yılında Dünya genelinde faiz oranlar artabilir. Dünya’da ve Türkiye’de 2023-2024 yıllarında bu kriz daha da büyüyebilir.

Vergiler, borçlarla ilgili sıkıntılar var. Ülkemizde 2022 yılında hiper enflasyon olabilir. Bankacılık konularında yeni kararlar ve kısıtlamalar gelebilir.

Ancak, 2022 yılının çoğunluğunda Jüpiter Balık burcunda hareket edecek ve kısmet de getirecek. Ülkemizin Venüs, Güneş, Jüpiter ve şans noktasını, Yükselen derecesini ve Yengeç Pluton’u iyicil bir açı ile destekleyecek. Eğer biz bu olumlu açıları kullanabilirsek durumu düzeltme şansımız olacak.

Ülkemizin ilerletilmiş haritasındaki Yeniay teknoloji ve dijital konularda yeni girişimleri destekliyor. Ama bunun yaşamımıza etkisini görmemiz hemen olmayacak. Etkisi 2026 yılında görünür olabilir.

İnternet üzerinden satış anlamında dünyaya açılmak mümkün. Yeni kaynak arayışlarına girecek üretim sektörümüz.

Jüpiter’in Balık burcu seyahati eğer doğru politikalar belirlenirse yüksek eğitim, sanat, yayıncılık ve uluslararası işlerde olumlu etkiler veriyor

Pandemi yıl sonuna kadar etkili görünüyor. Ama ticari kaygılar yüzünden ülkemizde kapanma olmayabilir.

Kış giriş haritasında Halkı ifade eden AY da haritanın 1. Evinden halkın öne çıkacağını gösteriyor. Ama Ay boşlukta ve Ay Venüs ile karşıt. Halkın ne yapacağı belli olmaz.

Bu süreçte halkı oldukça duygusal ve milliyetçi süreçler bekliyor. Halk mülteci sorunları ile ilgili olarak özellikle de ekonomik anlamda prostesto gösterileri yapabilir.  Ocak şubat ve Nisan aylarında özellikle…

Yine ülkemizin kışa giriş haritasına bakınca bu sene Meclisimizle ilgili çekişmeler olabileceğini söyleyebiliriz. Politik konularda oldukça karışık görünüyor.

Meclis, Belediyelerimiz ve Milletvekilleri ile ilgili tartışmalara ahit olabiliriz. Bazı ayrılıklar yaşanabilir. Meclisin matematiği değişebilir.

Lider kadın figürler göz önünde olabilir çünkü kış giriş haritamızda kadınların öne çıkmasına dair bir vurgu var.

Birkaç ay önceki sosyal medya postlarımda bahsetmiştim. Boğa burcundaki Uranüsyen tutulmalar olduğunda ülke yöneticimiz ile ilgili sağlık sorunları yaşanmış. Benzer konuların gündeme gelme olasılığı mevcut.

Yine Kış giriş haritasına baktığımız zaman; ülke yöneticisini anlatan evin yöneticisini 6. Evde görüyoruz. Yani güçsüz olduğu yerde. Ayrıca, şiron haritanın 10. Evinde; yöneticilerin zorlanacağını, lider konumundaki kişilerin zorlanacağını gösteriyor. Güç ya da sağlık kaybı da olabilir.  Ya da yönetmekte zorlanma verebilir.

Yine kışa giriş haritasına göre gençlerimiz, çocuklarımızla ilgili kayıplar, hastalıklar, aşılarla alakalı sorunları gösterebilir. (5. evde Mars GAD kavuşumu )

Ay kış giriş haritasında öne çıkan bir figür olduğu için kadınların öne çıkacağı haberlere sık rastlayabiliriz.  Kadınlar arasında tartışmaların yanı sıra, kadınlarla ilgili şiddet temalarının, davaların da göstergesi olabilir.

Ülkenin para ve harcamalarının sağlık konusuna gidebildiği gibi memurlar ve çalışan kesimlerle ilgili maddi anlamda destekleyici kararlar için de harcanabilir.

Ocak’ta Oğlak Burcunda Yeniay ve Dolunay Olacak. Ülkemizde ekonomik durumla ilgili bazı düzenlemeler olabilir. Çalışan kesime zam gelebilir. Yeniay ülkemizin açık düşmanlar evinde. Eski anlaşmaların bozulması ya da iletişimin zorlu olacağını söyleyebiliriz.

12-13-14 Ocak’ta parasal kararlarda çok dikkatli olunmalı.

16 Ocak’ta devlet yöneticilerin kararları daha baskıcı veya sıkı olabilir. 2 Ocaktaki kararların sonuçlarını görebiliriz. Dünyada Hükümetler ve halklar arasında sorunlar olabilir. Kripto paralar artabilir ama çok dikkatli olunmalı.

26-29 Ocak arası ülkemiz ile diğer ülkeler arası anlaşmazlıklar olabilir.

4 Şubat’ta Güneş Satürn kavuşumu var. Ülke yöneticilerinin zorlandığı dönemler. 4 Şubat  Merkür gerilemesi düzelirken önemli kararlar almakta ve alınan yanlış kararların düzeltilmesi yönünde Mayıs ayına kadar nefes almamıza imkan sağlayabilir.

16 Şubat Aslan dolunayı kalp ve damar sorunlarına dikkat edilmeli. Salgın hastalıklar için de riskli ateşli hastalıklar anlamında. Çocuklar ve kadınlarımız açısından sorunlu olabilecek bir dönem. Öte yandan ciddi ilişkiler kurmak için de uygun bir zaman; tutarlı ve ben bilirimci tavrı göstermezsek ilişkiler açısından faydalı olacaktır. Sanat ve sanatçılarla ilgili başarı olasılığı da var.

Şubat ayının ortasından sonra, vergi borç, ticari kredilerin yeniden yapılandırılmasına dair düzenlemeler olabilir.

2 Mart Yeniayı Jüpiteryen.  Şifa getirme olasılığı var ancak sel baskınları ile hava koşullarına dikkat etmek gereken bir süreç. 2-13 Mart civarında bu durumları görebiliriz. Mart yeniayı yardımseverlik anlamında güzel enerjiler içeriyor.

İlk bahar aylarında dünyada ve ülkemizde depremler ve su baskınları olasılığı bulunmakta. Ve bu dönem ülke yöneticilerinin alacakları bazı önemli kararlar olabilir, bazı yasal düzenlemeler olabilir.

18 Mart Dolunayı, yabancılarla olan ilişkilerimiz tetikleniyor. Yeni anlaşmalar söz konusu olabilir. İlişkiler önemli olacak.

Yabancı ülkelerle ilişkilerimiz özellikle Azerbaycan ve Türki Cumhuriyetlerle artabilir. Venüs, Jüpiter iyicil açısı marka oluşturma, giyim, ayakkabı ve mobilya sektöründe iyicil gelişmeler yurt dışı bağlantılar vasıtası ile sağlanabilir.

Ülkenin hazinesinde zorlanmanın devam edeceğini söyleyebiliriz. Şubat ortasına kadar özellikle…

Halk borcunu ödemekte zorlanabilir. Hazinenin imkanları oldukça daralmış durumda. Ülkemiz borçlarını ödemekte sorun yaşayabilir. Progress haritamızdaki Ay yeniaya geçtikten sonra da bu etkiler bir süre devam edecektir.

Ülkece gıda ve hammadde tedarik sorunları yaşamamız çok çok yüksek olasılık. Tarımda gıdada bazı ürünlere ulaşmak zorlaşabilir. Kıtlık geliyor diyorduk bu bazı tarım ürünlerinin eksikliği şeklinde kendini gösterebilir.

2022 tedarik zinciri sorunu olacak. Stokçuluktan çok üretime yönelmeliyiz. Paylaşmanın doğasının koruyuculuğunu da göz ardı etmeyelim.

Kış giriş haritasındaki göstergelere dayanarak yağış bolluğu olabileceğini söyleyebiliriz. Sel baskınlarına karşı tedbiri elden bırakmamalıyız. Ancak yaz ayları kurak geçebilir.

Bunun yanı sıra 2023 yılında da kuraklık beklentimiz var. Bu sebeple bu seneki yağışları depolayacak şekilde yatırımlar yapmak akılcı bir seçim olacaktır. Aksi halde zaten tarım ve su politikalarımız bizi kıtlığa adım adım götürüyor.

Dünyada 2026 yılına doğru derinleşen kaynak sorunlarına hazırlıklı olmalıyız. Su kaynakları ve tarıma dair önlemler almalıyız. Su, tarım ve gıdaya sorunsuz ulaşmanın çarelerini bulmalıyız.

Ülkemizin topraklarını verimli şekilde işlemesi, toprak ve üretim ile ilgili yeni bir sisteme geçmesi gerekiyor. Üretimi esas alan projeler önceliğimiz olmalı. Geç bile kaldık. Aslında özümüze dönsek Atatürk’ün başlattığı reformlara sahip çıkıp geliştirsek yetecekti.

21 Mart Bahar ayının başlamasına kadar geçerli olan Kış giriş haritasının yükseleni Yengeç burcunda. Eski kadim Astrologlar; Yengeç burcu yükselince su, denizler, yağmurlar ve vefatlar artar der.

Bahar aylarında Jüpiter ile Neptün Balık Burcunda kavuştuğu dönemde özellikle bu etkiler daha da artabilir ve Balık Neptün semboliklerinin etkisini artıracaktır. Dolayısı ile Petrol ve gaz fiyatları çok artabilir. Jüpiter Neptün kavuşumu sebebi ile enerji sıkıntıları ile karşılaşılabilir. Bu da sanayicilerin işlerine sekte vurabilir. Deniz Nakliye sorunları olabilir.

Yine ülkemizin kış giriş haritasına baktığımız zaman din, felsefe, maneviyatla ilgili alanlara yöneleceğini görebiliriz.

Venüs retro iken girilen bu dönem sebebi ile ortaklık ilişkilerinde sorunlara neden olabilir.

Bahar giriş haritasında kuraklık etkileri mevcut.

Bahar aylarındaki tutulma ile büyük ekonomileri olan ülkeler arasında ticaret savaşlarına da şahit olabiliriz. Sonuçta Akrep’in doğasında mücadele var.

Pandemiye rağmen Bahar aylarından itibaren denizcilik ve turizm sektörünün kazancını artıracak etkiler var.

Marttan itibaren yöneticilerin ekonomi ve ülke yönetimini iyileştirmeye dair yeni açıklamalar gelebilir ama 5 Nisan 30 Nisan arası milletvekilleri ve Meclis ile ilgili karışık bazı durumlar olasılığı var.

1 Nisanda Yeniay var; 11 derece şiron ve Merkür kavuşumlu. Şifaya yönelik atılımlar beklenebilir. Yeni girişimler tıbbi yeni adımlar olabilir.

5 Nisan’da Kova burcunda Mars Satürn Kavuşumu var. Ekonomik sıkıntıların arttığı süreç olabilir. Bu dönem akciğer hastalıkları, dolaşım sistemi dolaşım hastalıkları gibi sorunların arttığı dönem olabilir.

16 Nisan’da Dolunay mevcut. Maneviyat konusunda iyicil etkiler olmakla birlikte su baskınları etkileri de barındırıyor.

30 Nisan’dan sonra stokçuluğa eğilim artabilir dünyada.

Mayıs ayı içerisinde özellikle 15 Mayıs gibi etkisini gösterecek Uranüs Satürn karesi depremsel etkileri de tetikleyebilir. Çünkü tutulma hattında olunan bir dönem. KAF hattı tetiklenebilir.

Mart ayından itibaren 30 Nisan Güneş ve özellikle 16 Mayıs Ay tutulması ile birlikte daha önce alınan kararların önemli sonuçlarını göreceğimiz bir sürece gireceğiz.  Bazı yasal düzenlemeler bekleyebiliriz.

Özellikle Nisan/Mayıs ayındaki tutulmalar Akrep tarafında olacağı için ülke zararına çalışan insanlarla ilgili konular ortaya çıkabilir kriz derinleşebilir Seçime dair konular gündeme gelebilir. Ayak oyunlarına dikkat edilmeli. Seçimle ilgili konularda karar oluşmazsa belki Ekim kasımdaki tutulmalarla yeniden gündeme gelebileceğini öngörebiliriz.

25-27 Mayıs aralığında dünyada yangınlar görülebilir.

30 Mayıs’ta 9 derece İkizler Aldebaran sabitli Yeniay var. Bu dönem dürüst liderlere ve komutanlara başarı verebilir ama savaş enerjisi de yüksek.

21-22 Haziran dönemi sıcak hava ve yangınlara dikkat etmeliyiz.

29 Haziran civarı 7 derece yengeçte yeniay var. Yöneticileri destekleyen etkileri var. Devlet yöneticileri tarafından bazı önemli duyurular olabilir. 

Yaz döneminde ekonomik sorunlarda kısa süreli hafifleme olsa da 20 Temmuz ile birlikte başlayan zorlanmanın ardından 28 Temmuz Aslan Yeni Ayının Satürn’e karşıtlığı ile başlayan etki ekonomik zorlukların sonbahar aylarında kendisini daha da ağır göstereceği bir sürece evrilecek.

23 Eylül 2022 tarihli Sonbahar Terazi İngress haritasına

İkinci evdeki Merkür Retro’su ile giriliyor. Kaynaklarla ilgili alınan kararların yeniden revizyonu ya da var olan kaynaklarla ilgili eski anlaşmalardan beklenen gelirlerin  değerlendilmesi ve kar zarar açısından incelenmesi söz konusu olabilir.

20 Ağustos 2022 ile 26 Mart 2023 arasında Mars’ın İkizler burcu seyahati ve Retro süreci olacak. Ülkemizin Ay Burcu ikizler olduğu ve ülke haritamızın 12. Evinde yer aldığı için çok rahat bir süreç olmayacağını söyleyebiliriz. 12. Ev, gizli düşmanlar, yeraltı örgütleri, hapishaneleri simgelediği için bu alanlarla ile ilgili önemli sorunlar gündeme gelebilir. Hapishanelerde isyan tarzı sorunlar, siyasi mahkumlarla ilişkili konular yeniden gündeme gelebilir. Elbette Mars’ın İkizler burcundaki hareketleri Dünyayı da etkileyecek.  27 Ekim’de durak pozisyonuna geçerek 8 Kasım’da gerilemeye başlayacak ve ülkemiz Ay’ının (Yani halkın) üstünde epeyce kalacak. Bu dönem ülkemizde ve dünyada toplumsal agresyen artışı olmasını bekleyebiliriz. Biraz savaş tamtamları çalıyor gibi..

25 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşecek olan Güneş tutulması ülkemiz için oldukça önemli bir başlangıç vadediyor.

Ülke yönetimi konusunda ciddi gelişmeler yaşanabilir. Ekonomik açıdan da önemli bir dönem. Yabancılarla olan anlaşma ve sözleşmeler, düşmanlıklar ve siyasiler ile ilişkili alanda zorlanma dönemleri. Ülke yöneticileri ile ilgili bir yenlik var gibi.

8 Kasım’a kadar para, borsa ve altın piyasalarında dalgalanmalar devam edebilir.

Boğa burcunda 8 Kasım 2022 tarihinde yılın son ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma 2023 yılının konularını da oluşturacak.  Önceki dönemde geleceğe dönük alınmaya çalışılan önlemlerin sonuçları ile yüzleşilecek. Komşu ülkeler ve maddi manevi ülke değerleri ve üretimi ile ilgili bazı yeni başlangıçlar olabilir.

Uzun bir yazı oldu. İlerleyen dönemde yeniden değerlendirmelerde bulunacağım için daha fazla uzatmayayım….

Astroderki 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!