Astro Gündem astroderki astroloji Venüs

Oğlaktaki Venüs Retrosu Yine Şaşırttı

Venüs En Son Oğlak Burcu Retrosunu 22 Aralık 2013’te Yapmıştı.

Venüs yaklaşık olarak bir buçuk yılda bir42 gün kadar geri hareket eder. Ayrıca, Venüs 8 yılda 1 aynı burçta retro yapar ve bir Pentagram oluşturur.

Pentagram Nasıl Oluşur?

Venüs’ün retro yapıp, Güneş ile kavuşum derecelerini işaretleyip birleştirdiğimizde, her kavuşum derecesi arasında 72 derecelik bir açı oluşur. Ortaya çıkan bu muazzam görsel; 5 köşeli pentagram yıldızıdır. Tabi bu pentagram oluşurken 4 yılda bir de aynı burçta Retro ya da değil farketmeksizin Güneşle bir kavuşumu  olur. Astronomi bir bilimdir ve bilimde, evrende tesadüf yoktur. Evrenin matematiğidir bu.

16 Aralık’ta duraklayıp 22 Aralık 2021’te Oğlak Burcunda Retro hareketine başlayan Venüs, 2013 yılında da 19 Aralık’ta duraklayıp 25 Aralık 2013’te Retroya başlamıştı. Dolayısı ile 8 yıl önce başlayan döngünün sonuçlarını göreceğimiz bir sürece girdik ve önümüzdeki 8 yıllık döngüyü de bu süreçte yapacaklarımızla başlatmış oluyoruz.

Oğlak burcu ciddi ve formaldir. Resmi konularla, devletlerle, yöneticiler ve sistemlerle ilişkili bir burçtur. Dolayısı ile  ister devlet, isterse kişisel ilişkiler açısından olsun konular daha resmi ve bağlayıcı çalışır.

Gökyüzündeki bu özel durum, bu sene de şaşırtıcı bir gündeme imza attı

2013 yılının durak Venüs pozisyonunda (17 Aralık) ayakkabı kutularındaki para konuları ile gündemde yine hükümet yetkilileri vardı. Bu seneki Venüs Oğlak durak pozisyonunda da bir başka para olayına imza atarak bizi şaşırttılar.

Doğum haritanızda Venüs retro olsa da olmasa da 2013 venüs retro zamanını düşünün, neler yaşadınız? Elbette Retro Venüs gerek aşkta gerekse maddi konularda benzer gündemleri getirebilir ama birebir aynısı yaşanmaz. Zira gökyüzünün diğer dinamikleri çok farklı etkiler barındırmakta.

Bu kez Venüs Plüton ile kavuşarak yaşamlarımıza girdi. Dolayısı ile daha manüplatif, daha yıkıcı, dönüştürücü ve takıntılı. Büyük kazanalar kadar büyük kaybedenler de olacak. Yaşam döngüsü gibi ölüp toprağa kavuşup yeniden başka bir şeye dönüşmek Plüton’un doğası.

Gelelim Kişisel Etkilere

Venüs’ün bir de yıllık döngüsü var

Haritamızdaki yıllık Venüs Döngüsü, önümüzdeki 1 yılın konularına ışık tutar.

Venüs her yıl bir kez doğum anımızdaki noktaya gelir. Bu süreç önümüzdeki 1 yıllık Venüs döngümüzü başlatmış olur.

Göksel Venüs’ün, Venüs derecenize dokunması ile (1orb) öncesi/ sonrası neler yaşadığınıza dikkat edin. Bu sayede önümüzdeki 12 ay boyunca, Venüs etkilerini hangi konularda yaşayacağınızı aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz.

Bu döngüde neler oldu, hatta geçmiş dönemlerdeki Venüs döngünüzde neler yaşadınız ? Bakın bakalım neler fark edeceksiniz.

Doğum haritalarında özellikle toprak gruplarında (Boğa, Başak ve Oğlak) Venüsü olanlar, 2021 Venüs Oğlak retrosunda yeni bir döngüye girdiler.

Bekar olanlar karmadan getirdikleri eşleri ile tanışıp evlenecek ya da daha önceden tanıdıkları kişi ile evlenip, birliktelik kurabilecekler.

Venüs’ünüz Retro ya da Ghost değilse yeniden size döneni pek ciddiye almayın derim.

Tabi Venüs’ünüzün aldığı açılara, yer aldığı ev ve burca göre deneyimler değişik olacaktır.
Bakın bakalım siz neler yaşamışsınız…

Önceki Oğlak retrosunu takip eden pentagram noktaları aşağıda. Bir baakın belki size bir şeyler hatırlatır.

22 Aralık 2013’te Oğlak Burcunda Retro

28 Temmuz 2015 te Başak burcuna Retro

7 Mart 2017’de Koç Burcunda Retro

9 Ekim 2018’de Akrep Burcunda Retro

16 Mayıs 2020’de İkizler Burcunda Retro

 

ASTRO DERKİ, Venüs enerjisi göründüğünden büyük bir etkidir….

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!