Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum Mars Oğlak

Mars Oğlak Burcunda

Mars Oğlak Burcunda

Mars oğlak burcunda yücelir. Mars Oğlak burcundayken deklinasyon dışı olacak. Bu sebeple de etkileri beklenenden büyük olabilir. Neyse ki Mars’ın olumsuz /sert açıları yok. Fakat kişisel haritalarınızda kontak kurduğu bir yer varsa beklenmedik etkileri olacaktır.

Astrolojide Mars

En çok enerji sarf edilen ve mücadele edilen konuları, koşulları gösterir. Kişisel haritalarımızda Mars nerede ise enerji harcadığımız yer orasıdır.

Astrolojide kötücül olarak değerlendirilen Mars; haritalarda, rekabet şeklimizi, düşmanlık ve savaş tarzımızı, kas yapımızı, fiziki açıdan harcanan enerjimizi, dürtüsellik ve cinsellik konularımızı gösterir. Öte yandan genel olarak da savaşı, silahları, agresyonu, hızı, rekabeti, cesaret isteyen durumları, öfke, cinayet, cerrahi müdahalelerle de ilgilidir.

Bunun yanı sıra Göksel konum transitleri açısından baktığımız zaman Oğlak Mars sizin haritamızda hangi ev ve gezegenlerle irtibat halindeyse, o alanlarda hareket ve mücadele edeceğimizi görürüz.

Mars Oğlak Burcunda Nasıldır?

Mars Oğlak burcunda yücelir. Çalışkandır, hedef odaklıdır, azimlidir.

Bazen otorite figürlerine karşı savaşa girebilirler.

Oldukça güçlü bir kendini kontrol edebilen, kendine güvenen ve profesyonellik sahibidir.

Kendi gelenek göreneğini ister, tutucu ve muhafazakâr anlayışı vardır.

Kendilerinden büyük veya olgun kişilerin görüşlerine önem verirler.

Prestij ve sosyal statü Mars Oğlaklar için önemlidir.  Kendi statülerini yükseltecek insanlara ilişki kurmayı severler.

Klasik kalıplar içinde sürdürülen ilişkileri tercih eder.

Kontrolü elde tutmak isteyen bir cinsel yaklaşımları vardır

Yönetir ama bu askeri bir yönetimdir, kurallar onun koyduğu sınırlamalar çerçevesinde uygulanmalıdır.

Mars 6 hafta boyunca Oğlak Burcunda

Transit Mars Oğlak burcundayken

Mars oğlak burcunda yücelir. Bu günlerde Mars Oğlak burcundayken deklinasyon dışı . Bu sebeple de etkileri beklenenden büyük olabilir. Neyse ki Mars’ın olumsuz /sert açıları yok. Fakat kişisel haritalarınızda kontak kurduğu bir yer varsa beklenmedik etkileri olacaktır.

Tembellik yapmamalıyız.  Öfkemizi çalışarak yenebilir kendimizi kontrol altına alabiliriz. Hedeflere odaklanma amaçlar için çabalama, azimle mücadele ve üretken olma dönemindeyiz. Bu şekilde olursak kazanırız. Enerjimizi çalışmaya, para kazanmaya ve strateji geliştirip iş yaşamımıza odaklanmaya harcamamız yerinde olur. Sorumluluk almalıyız, disipline olmalı ve kalıcı şeyler oluşturmalıyız, planlı hareket etmeliyiz ve kaynaklarımızı akılcı kullanmalıyız.

Venüs de Oğlak burcunda. Bu yerleşim bu sebeple bazılarımız için olumlu etkiler barındırırken bazılarımızı zorlayabilir. Olumlu etkilenecek burçlar: Boğa, Başak, Oğlak. Zorlu etkilenebilecek burçlar: Koç, Yengeç ve Terazi

Mart ayı son derece hareketli, yoğun ve dinamik olacak gibi görünüyor.

Venüs, Mars ve Plüton Mart ayının ilk haftasında Oğlak burcunun son derecelerinde bir araya gelecekler.

Mars Oğlak ve ilişkiler

*Var olan ilişkisi olanlar ciddi planlar, ortak hedefler içine gireceklerdir. Sevdikleri için hayatı maddi manevi daha iyi hale getirme mücadelesine girilebilir.

*İlişkisi olmayanlar ciddi ilişkilere soyunabilir. Çalışkan ve saygı duyulan kişilerle ilişkilere çekilebilirler.

*İlişkilerde saygı görme, güvenme ve maddi manevi güvende olma ön planda olabilir.

29 Ocak Oğlak Burcunda Merkür Plüton Kavuşumu olacak; bu dönemde takıntılı düşünceler, manüplatif yönlendirmeler olasılığı bulunmakta.

29 Ocaktan sonra Venüs Oğlak Burcunda ileri harekete doğru hareket etmek üzere durak pozisyonda olacak ve 1 Şubatta ileri harekete başlayacak.

İlişkiler ve Para piyasalarında büyük değişim başlayacak.

Duyguları ve parayı yönetirken düşünmeden konuşmamak, düşünmeden hareket etmemek önemli. Hırsa kapılmayın, kendinizi maddi manevi korumaya alın.  Doğru yatırım fırsatlarını değerlendirirken ayaklarınız yere sağlam bassın.

15 Şubat haftası Dünyada Marsiyen hareketlilik ve bazı gizli geçmiş olayların ortaya çıkması mümkün olabilir.

Merkür 6 Şubat 2022’ye kadar Oğlak burcundaki ileri harekette olacak. İlişkilerimize ciddiyet, disiplin gelecektir. Sağlam ve güvenilir iş birliği ve ortaklıklar, ilişkiler için iyi olur diyebiliriz. Hatta bize faydası olan kişilerle tanışabilir ve iş birliğine gidebiliriz.

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!