Astro Gündem astroderki Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Kova Burcunda Satürnyen Yeniay

Kova Burcunda Satürnyen Yeniay

1 Şubat 2022, Saat 8:45’te gerçekleşecek Yeniay, Kova burcunun 12. derecesinde Albali sabit yıldızını aktive ediyor. +/- 15 gün etkili.

Artık biliyorsunuz; Yeniaylar yeni başlangıçları ifade ediyor. Demek ki Kova burcunun özelliğinde yeni başlangıçlar harekete geçecek. Satürn kısıtlayıp disipline ederken Uranüs her şey değişmeli diyor. Bu karmaşa ile gelen bir Yeniay. Bu sebeple, bir şeyleri inşa ederken daha akılcı/objektif olmamız gerektiği ama şartların da zorlayıcı olduğu gerçeği ile baş başayız. Bu arada Mars da deklinasyon dışı harekette.

Kova burcu; özgürlükler, akılcılık, toplumsal çalışmalar, dernek ya da diğer grup faaliyetleri, arkadaşlar, insan hakları ve marjinal konular ile özdeşleştirilir. Öte yandan ilkler, teknolojik gelişmeler, elektrik, dijital icatlar, gök yüzü, havacılık ve asilik de kova semboliklerindendir. Sağlık alanında da bilekler, alt bacak, topuklar, kalp ve kan dolaşımı ile sinir sistemini temsil eder.

Dünyada Kova Yeniayı

Yöneticilerle alakalı skandal yeni gelişmeler ve veya depremler olabilir.

Merkür retrosu olduğu için iletişim, seyahatler, havayolları ve havacılıkla ilgili ve veya elektrik ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir.

Yeni bilimsel gelişmeler, uzayla ilgili yeni keşifler olabilir.

Grevler, isyanlar, hak arama mücadeleleri olabilir.

Ankara’ya göre çıkartılan Yeniay haritasının yükseleni de Kova. Yeniay hem Satürn yönetiminde hem de Satürn kavuşumlu. Üstelik uzun süredir Boğa Burcunda seyreden Uranüs ile sert kontakta. Ocak, Şubat, Mayıs ve Haziran 2021’deki Uranüs Satürn etkileşimindeki konular da tetik almış olacak. O zamanlar neleri yarım bırakmışsanız düzenlemenizde yarar var.

 • Bu sert etkileşim 2021 yılından beri zaman zaman aktif oluyor ve eski ile yeni düzen/ özgürlükler ve kısıtlama arasında bir çatışma yaratıyor. Satürn düzen kurmamızı ve disiplinli olmamızı, işe yaramayan sistemleri, ilişkileri sonlandırmak, kalıcı ve daha işe yarar olanı yapmamızı bekler.
 • Bu sebeple bu yeniayda özgürce istediklerimizi yapmak istesek de bu zor olacak gibi.
 • Yeniayda yakın çevremiz ile iletişimde zorlanmalar yaşama ihtimalimiz güçlü. Otorite figürleri ile çatışma yaşamamız da mümkün.
 • Yeniayın Albali sabit yıldızını aktive ediyor olması hırsızlıklar, kaçırılmalar, yalan, iftira ve skandallar gibi konuları gündeme getirebilir. İletişim evinden gelen Uranüs karesi beklenmedik sarsıcı olayları duymamıza neden olabilir.
 • Kova yeniayında duygulardan ziyade akıl ve mantık daha baskın olur ancak; yeniaya girerken Merkür gölgeli günlerinde ve Plüton ile de kavuşum. Bu sebeple aldığımız kararlarda dikkatli olmakta, takıntılı olmamakta da yarar var. Sağlıklı karar alamayabiliriz.
 • 4 Şubatta Güneş Satürn kavuşumu olacak. Özellikle bu dönemde otorite kabul ettiğimiz kişilerle çatışma yaşayabiliriz. Yaşam enerjisini sınırlayan bir açı olduğu için sağlığımıza da dikkat etmeliyiz.
 • Bu arada Kova yeni ayında sosyal medya, internet dünyası, internetten alışveriş konuları gündemde olacaktır ancak 7 şubatta Merkür düz hareketine geçmeden girişilen anlaşmalar, iletişim ve internetten büyük alışverişlerde sorun yaşanabilir.
 • Toplumsal konularda çalışmalar ve sorumluluk artışı yaşayanlarımız, hak arama, İnsan hakları konularında aktif olanlarımız olacaktır.
 • Kimi kişiler fiziğinde değişiklik yapmak isterken, bazılarımız bazı marjinal değişikliklere yönelebiliriz.
 • Birçok açıdan ilkleri denemek isteyen, yeni teknolojileri, icatları, gök yüzü ya da uzay veya astroloji ile ilgilenmek isteyenlerimiz olacaktır.
 • 16 Şubat Dolunayından itibaren ekzakt hale gelecek Venüs Oğlak kavuşumu Şubatın il haftasından itibaren etkisini gösterecek. Kadın erkek ilişkilerinde tutkulu, hırslı aşklara şahit olabiliriz, tartışmacı olabiliriz, biraz benmerkezci olabiliriz.

Yeniayın Türkiye’ye Etkisi

 • Kova Yeniayı ülkemizin astrolojik haritasının 8. Evinde gerçekleşecek. Dolayısı ile konumuz; vergiler, borçlar, krediler, bankacılık sistemleri, faizler ve ölümler.
 • Boğa burcundaki Uranüs de 11. Evimizde seyahat etmekte. 11. Ev durdurulamayan olaylar, ülkenin meclisi, belediyeleri, uluslararası ilişkiler ve gruplarla ilgilidir.
 • Şubat ayında ülkemizin Progress Ay’ı da kova burcunda yeniay fazına geçecek.
 • Öte yandan Yeniay, ülkemizin 5. Evdeki Venüs’ü ile antisyasal kavuşum da yapmakta. Deklinasyon dışı hareket eden transit Mars, ülkemizin Marsı ile sert kontakta. Askeri konular da hareketlenebilir. Sınırlarımızda hareketlilik olabilir.
 • Transit Oğlak Venüs retrodan çıkmaya başlarken daha önce ekonomiye/paraya dair alınan kararlarda beklenmedik değişime şahit olabiliriz. Bankacılık finans kurumları ile ilgili yeni kurallar konulabilir.
 • Dış borçların ödenmesine ilişkin düzenlemeler gündeme gelebilir.
 • Ülkemizde beklenmedik, sıra dışı ekonomik kararlar alınabilir. Muhtemelen ekonomide yeni kararlarla yeni bir döneme giriyoruz.
 • İşsizlik ve pahalılık ne yazık ki artışta.
 • Enerji problemi artacaktır.
 • Dijital bankacılık ya da internet ortamında beklenmedik kaos olabilir.
 • Gençler ve kadınlarla ilgili  konular da olaylara şahit olabiliriz.
 • 6/7 Şubattan itibaren ülkenin işbirliği  yaptığı ülkelerle tartışmalı/ çekişmeli olabileceğini söyleyebiliriz.
 • Altın ve benzeri değerli yatırım araçları ile ilgili değer artışlarına doğru ilerleyecek gibiyiz. Bunu daha net 16 Şubat Dolunayından itibaren gözleyebiliriz. (Yatırım tavsiyesi değildir)

Yeniayın Burçlara Etkileri

Koç ve Yükselen Koç: Yeniay 5/11 aksınızda gerçekleşirken, 12 Nisan 2021’deki Koç yeniayındaki Satürn derecesi üzerinde bir yeniay olacak. O günlerdeki konuları gözden geçirmenizde yarar var. Sosyal çevreniz, arkadaşlar, dernekler, gruplar ile kariyerden kazanç konularınız, yatırımlar, çocuklar konularında çözümlemeniz gereken yeni durumlar ya da yeni projeler gündeme gelebilir. Ama yenilikler için 7 Şubattan itibaren harekete geçmeye çalışın.

Boğa ve Yükselen Boğa: Yeniay 4/10 aksınızda gerçekleşirken, kariyer, toplumsal statü, patron ya da ebeveynler, ev yuva ile ilgili konularda yeni başlangıçlar, çözmeniz gereken konular gündeme gelebilir.7 Şubattan itibaren daha doğru karar verme sürecine girebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler : Yeniay 3/9 aksınızda gerçekleşirken, yabancılar, yurt dışı ya da uzun yolculuklar, eğitim, kurs ve inançlar, yaşam felsefeniz, akademik konularınız, yayıncılık ya da hukuki konular ile yakın çevre iletişimi ve  iç dünyanız ve korkularınız veya sağlığınızla ilgili alanlarda çözmeniz gereken ani durumlar ortaya çıkabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Yeniay 2/8. Aksınızda gerçekleşirken, maddi -manevi, kişisel ya da ortak değerler/ gelirler, borç, vergi, miras, kredi, araştırma, gizemli konularda veya statüden kazanç konularında karar vermeniz gereken yeni durumlar ortaya çıkabilir. 7 Şubattan itibaren harekete geçmeye çalışın.

Aslan ve Yükselen Aslan: Yeniay 1/7 aksınızda gerçekleşirken ikili ilişkileriniz, eşiniz, partneriniz, ortağınız veya ortak işlerinizde, ebeveyn ya da ev ve iş konularında anlaşmalar ya da anlaşmazlıkları dengelemek durumunda kalabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak: Yeniay 6/12 aksınızda gerçekleşirken, gündelik rutinleriniz, sağlığınız, iş ortamınız ve yanınızda çalışanlar, çalışma arkadaşlarınız, varsa evcil hayvanlarınız ile ilgili karar vermeniz gereken ani konular ortaya çıkabilir. Kalp, damar veya bilek bacak ile ilgili sağlık konularına dikkat etmenizde yarar var.

Terazi ve Yükselen Terazi: Yeniay 5/11 aksınızda gerçekleşirken aşk, flört, sanatsal ve yaratıcılık içeren konular, borsa vb risk içeren yatırımlar, çocuklar, hobiler, eğlence, sosyal çevreniz ve faaliyetleriniz, yatırımlarınızın sonucu ile ilgili karar vermeniz gereken ani durumlar gerçekleşebilir. Parasal konularda dikkatli olun büyük riskler almamaya çalışın.

Akrep ve Yükselen Akrep: Yeniay 4/10 aksınızda gerçekleşirken, ev, yuva, gayrimenkul, aile, ebeveynleriniz ve partner, ortak konularında çözüm gerektiren ani gelişmeler ortaya çıkabilir. Yapabilirseniz 7 Şubattan itibaren harekete geçmeye çalışın.

Yay ve Yükselen Yay: Yeniay 3/9 aksınızda gerçekleşirken, eğitim, iletişim, komşular, kardeşler, yakın çevre ilişkileriniz, yakın /uzak yolculuklar, anlaşmalar, sözleşmeler, ticaret, medya, basın/yayın konularında yeni durumlar ortaya çıkabilirken sağlık veya iş ve iş ortamı konularında ani çözüm gerektiren olaylar olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Yeniay 2/8 aksında gerçekleşirken, maddi/manevi değerleriniz, , alacaklar ve borçlarınız, harcamalar ve gelirleriniz ile hobi ya da risk içeren yatırımlarınız, borsa vb konularınız arasında karar vermeniz gereken ani durumlar ortaya çıkabilir. Akılcı karar vermelisiniz. Mümkünse  7 Şubattan itibaren harekete geçmeye çalışın.

Kova ve Yükselen Kova: Yeniay 1/7 aksınızda gerçekleşirken, bedeniniz, genel görünümünüz, sağlığınız, partner ya da ortağınız, aile ve ev yuva emlak konularında çözüm isteyen durumlar ortaya çıkabilir. Tansiyon, baş bölgesi sorunlarına dikkat edin.

Balık ve Yükselen Balık: Yeniay 6/12 aksınızda gerçekleşirken metafizik konuları, meditasyon, şifa çalışmaları, fedakarlık gerektiren durumlar yaşayabileceğiniz gibi psikolojik sağlık, gizli düşmanlar, kayıp, hırsızlık ya da iletişim vb konularda skandallara şahit olabilirsiniz. Yerinizde olsam ruhsal çalışmalar yapmayı dener ve bir süre iletişim krizi yaşamamanın yolunu bulurdum.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!