Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum Vertex Antivertex

Vertex, Antivertex Nedir?

Vertex’i ilk ortaya atan kişi Amerikalı astrolog ve bilim insanı Charles A. Jane olmuştur. Amerikalı astrolog arkadaşı Edward Johndro ile bu noktayı keşfetmiş ve araştırmışlardır.

Vertex ve Anti-Vertex noktası Natal Haritada da Draconic Haritada da her ikisinde de çok önemli bazı şeyler, ve kavramları gösterir. Vertex ve Anti-Vertex noktası bir Drakonik haritada çok önemli bir yapıyı gösterir. Vertex ve Anti-Vertex. Draconikteki anlamı ile Nataldaki anlamı farklıdır. Drakonik bilgisi bende kalsın. Ben burada Natal haritamızdaki anlamından söz edeceğim.

Bu eksen ASC/DSC ve Ay Düğümleri karışımı gibidir ve böyle yorumlanır

Anti-Vertex her zaman Vertex’in 180° karşısındadır. Anti-Vertex noktasıyla birlikte hareket eder.

Vertex “Vx” ile ve antiVertex ise “Ax” ile sembolize edilir

Vertex yalnızca oksidental bölgede bulunur. Anti-Vertex ise oryantal bölgede bulunur.

Doğum haritasında Güneş’in battığı nokta Alçalan tarafında yükselir ve alçalır. Yukarı aşağı sarkaç hareketi sebebiyle Doğum haritanızda dakika önemlidir.

Alçalan burç çizgisinden bir gün içinde iki kere geçer ve o ruhunuzun sarkaç hareketlerini gösterir.Vertex her zaman, bu teknik sebeplerden ötürü 5,6,7 veya 8. evde bulunur

Anti-Vertex kişinin kendi güdüsel hareketlerini vurgular.

Vertex ise kişinin kontrolü ve deneyimi dışında kalan, ama sürekli başka insanlar tarafından maruz bırakıldığı her türlü sosyal deneyim alanını sembolize eder (Her türlü sosyal karşılaşma, sevgililik, arkadaşlık vb).

Normal şartlarda aktif değildir, başka insanlar tarafından aktive edilir. Bulunduğu noktada başkalarından öğreneceğimiz/ öğrenmemiz gereken çok şey vardır.

Vertex esasen bir insanın öğrenmesi gereken önemli sosyal dersleri içerir. Kişi sanki kadersel bir olay yaşıyormuş, kendini sürekli tekrar eden bir döngünün içindeymiş gibi hisseder.

Anti-Vertex Vertex’ten edinilen deneyimlerden birikmiş sosyal alışkanlıklardır.

Evlerin anlamını bilenler haritasındaki anlamını da çözebilir.

Örneğin Vertex 7. ev / Anti-Vertex 1. ev

Evlilik, ortaklıklar ve/veya taşınmalar yoluyla yaşanacak kişisel gelişme fırsatları ve kader dönemeçleri. Eşin veya ortakların meydan okuması. Açık ve güçlü düşmanlıklar. Kişi bu noktada anlam veremediği ve/veya bu alandan kaçtığı için yalnız veya tam tersi sürekli bir ilişkide kendini kaybetme eğiliminde olur.

Bazen bu tıkanma ve haksızlıkları ısrarla aşmaya çalışma, büyük düşmanlıklara da yol açar. Kişi kaçtığı şeyin aslında kendi yanlışları olduğunu öğrenmelidir. Çoğunlukla bu pozisyon Yansıtma psikolojisi, yanlışların eş veya ortağa projekteedilmesidir. Bazen de yanlış olduğunu bile bile yanlış insanlar, seçmek ve onları değiştirmeye çalışmak. Böyle bir durumda, kişi kendi davranışları düzeltmedikçe veya olamayacak kişilerde ısrarcı oldukça sorunların da bitmesi biraz zordur.

Kişinin, bu kişilerin yarattığı etki yoluyla öğrendikleri ve geliştirdiği tepkileri iyi bir biçimde büyüdükçe ve kişi kendisini geliştirdikçe  (ASC/GAD          davranışını temsil eden Anti-Vertex alanında biriktikçe) ve bu alanda doğru alışkanlıklar edindikçe (Anti-Vertex) kişinin hem kendisi gibi olma veya bu konularda aşırı şanslı olma durumu ortaya çıkar. Kişi nadiren, evlilik veya ortaklık konularına etki edebilecek mucizevi sosyal tanışıklıklar yaşayabilir.

Bütüne katkı olması niyetiyle…

AstroDerki

 

 

 

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

  • Drakonik bilgi sende kalacaksa burda da bahsetme kardeşim. Bilginin cimrilerisiniz. Plüto öldürür derken sakınca görmüyosunuz da işinize geleni saklıyosunuz. Bilginin zekatı var saklayın kendinize bakalım bizim gibi öğrenmek isteyenlerin de hakkına girin devam patron

    • Ne kadar kendinize odaklısınız. Bence siz önce iletişim nasıl kurulur onu öğrenip öyle yorum yapmalısınız.
      Bilginin zekatı var derken 36 derslik eğitimi buradan nasıl paylaşmamı bekleyebiliyorsunuz anlamış değilim.
      Eğitim aldığım kişiler veya kitapların hakkını benden isterlerse yerime siz mi karşılamayı düşünüyorsunuz acaba?

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!