Araştırma Yazıları Aşkın Deklinasyon Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum Uncategorized

Aşkın Deklinasyon ve Sıra Dışı Yapılar

BİLİM İNSANLARINDA AŞKIN DEKLİNASYON VERİLERİ

Siz de benim gibi bazı konularda sıra dışı biri misiniz?

Sınır dışı gezegenler dediğimiz aşkın deklinasyon gezegeniniz varsa siz de o gezegeninizin temsil ettiği konularda sıra dışı davranıyor/ sıra dışı olaylara maruz kalıyorsunuz.

Bir gezegen deklinasyon olarak 23 derece 26 dakika 22 saniyenin üstünde olursa sınır dışı gezegen (aşkın) konumuna düşer. Bu derece dünyanın 23.5 derece eğik ekliptikte dönmesinden kaynaklanır.

Sınır Dışı Gezegen Varsa Ne Olur?

Aşkın deklinasyon gökcismine sahip kişi, toplumun genelinden farklı eğilimler içine girebilmektedir. Gezegen kendi özelliklerini gösterirken aşırıya kaçar! Yani gezegen kendi özelliklerini sınırın ötesinde ifade eder.

  • Bu kişiye sıra dışılık ve sınırları olmayan yetenekler, yaratıcılık ve başarı katabilir. Gezegenin ifadesini kişi hayatında doruklarda yaşayabilir.
  • Ya da toplum kurallarına uygun olmayan davranışlar yaratabilir
  • Bazen de psikolojik problemler yaratabilir.
  • Ancak birçok haritada hayatta aşılamayacak gibi görünen problemlerle uğraşmaya ve problemleri atlatabilmeye de sebep olabilir.
  • Elbette sınır dışı gezegenin özelliği, bulunduğu ev ve aldığı açılar yukardaki özelliklerin nasıl olacağını belirleyecektir ve sizin hayatınıza nasıl etki edeceğini de gösterecektir.
  • İyi açılar kişiye büyük yetenekler verirken, zorlu açılarla birçok probleme sebebiyet de verecektir.
  • Satürn, Güneş, Neptün, Şiron ve düğümler asla sınır dışı olmaz. Uranüs ve Plüton ise daha seyrek aralıklarla sınır dışına çıkar. Ve tabi bir süre orada kalırlar.
  • Bu arada belirtmek isterim ki bu etkiye sadece doğum anında maruz kalmıyoruz. Bazen ilerletim haritalarımızda ve yaşamımızı önemli etkilerle yön veren olay anı transitlerinde de sınır dışına çıkan gezegenler aşkın olaylar yaratabiliyor. Örneğin: 8 Şubat günü düşmüştüm, sosyal medyada paylaştım takip edenler bilirler. O gün Mars Oğlakta hem yücelimde hem de deklinasyon dışıydı ve Uranüsle birlikte bana kaza verecek bir açı kalıbı oluşturmuşlardı. Şu anda da Mars hala deklinasyon dışı  https://cafeastrology.com/DeclinationsEphemeris.pdf bu linkten deklinasyon efemerisini kontrol edebilirsiniz.

Ay sınır dışı olduğunda duygular, korkular, ihtiyaçlar, hafızamız, isteklerimiz sıra dışı çalışacaktır. Bulunduğu ev, burç ve açılarına göre, bazen psikolojik problemlere yatkınlık verirken bazen de bu problemleri araştıran biri olmamıza yol açacaktır.

Hatta tarihe adını yazdırmış birçok bilim adamının Ay’ı deklinasyon dışı.

Albert Einstein, Louis Pasteur, Sigmund Freud, …. Elbette kalıcı başarı yaratabilmek ve hatırlanmak için Satürnlerinin konumu da önemli.  

Bilimde başarı gösteren kişilerin yanı sıra Curt Kobain gibi çok satan albümlere imza atmış intihar eden bir müzik sanatçısının da AY’ı da aşkın deklinasyonda. Yukarıda da belirttiğim gibi sınır dışı gezegenin burcu, evi ve açıları bu sıra dışılığı nasıl kullanacağımızı belirliyor.

Venüs sınır dışı olduğunda sıra dışı artistik yetenekler ve estetik algısına ulaşır ya da sevgi ve para ile ilgili değerlere yaklaşımı genelden farklı olabilir.

Mars sınır dışı olduğunda agresiflik, şiddet eğilimi, cesaret, fiziksel aksiyon durumlarında sıra dışı performanslar gösterir bir halde olur. Ya da kazalar ve yaralanmalarla da kendini gösterebilir.

Örneğin

Marsı aşkın deklinasyonda olup da olimpiyat şampiyonu olan sporcular; Michael Phelps, Steffi Graf gibi ünlü isimler spor yetenekleri ile adlarını tarihe yazdırdılar.

Albert Einstein, Louis Pasteur, Sigmund Freud, Michael Phelps, Steffi Graf’ın haritalarını Astroloji Akademisinden sevgili arkadaşım Şilan Akyar çok güzel ve ayrıntılı olarak incelemişti. Bu sebeple ayrıntıya girmeyeceğim. Dileyenler detayları oradan okuyabilirler.

Bunlara ilave olarak Amy Winehouse, Catherine Zeta Jones ve Frida Kahlo’ya da baksam benzer yerleşimler vardır diye düşündüm ve yanılmadığımı gördüm.

Örneğin

Frida Kahlo

Mars’ı deklinasyon dışı olan bir diğer sıra dışı yetenek Frida Kahlo’yu biz geçirdiği kazalar, resim yeteneği ve Diego Rivera’ya olan sıra dışı aşkı ile tanıyoruz. Kendisinin sağlık gösterge gezegeni (Hyleg) Güneşine, Uranüs kavuşumlu olup deklinasyon dışı Oğlak yücelimli Mars’ı aşk, risk alma, yaratıcılık ve sanat evinden karşıtlık yapmakta. Mars ve Güneş aynı zamanda önemli sabit yıldızlardan Srius/Vega hattında. Zaten bu karşıtlıkta bu sabitler de sıkıntılı sonuçlar yaşatmakta.

Amy Winehosue

Yukarıda AY’ı aşkın deklinasyon olan Curt Cobain’den bahsetmiştim. Merak ettim ve intihar eden bir diğer müzik sanatçısı Amy Winehosue’a da bakmak istedim. 8. Evinde Oğlak Ay’ı aşkın deklinasyondaymış. Ay’ı zehirlerle ilişkilendirilen Akrep Satürn yönetmekte ve Yay burcundaki Jüpiter ve Uranüs ile antisyon kavuşum içinde. Bu sebeple aşkın duygularını yönetmesi zor olmuş olmalı.

Catherine Zeta Jones

Bir diğer örnek de Catherine Zeta Jones, kendisinin Mars, Ceres ve Hygeia’sı deklinasyon dışı. Mars bedenle ilgili evde ve yücelimde, dispozitörü Satürn ise Boğa ile pürüzsüz akış açısında. Mars sağlık göstergesi Hyleg ile ekzakt kare yaparken, Satürn’ün dispozitörü 8. Evdeki Venüs başak ile Mars ve Satürn arasında büyük üçgen oluşturmakta. Bu plastik cerrahi ameliyatından sonra tanınmaz hale gelmesini açıklayabilir.  Öte yandan Mars’ın, sağlık evi yöneticisi Merkür’ün Uranüs ve Güneş kavuşumuna karesi ile Ay ve Plüton karşıtlığı kendisine Bipolar bozukluk verme şeklinde çalışmış olabilir. Ayrıca bu Merkür 8. Evdeki Merkür’ü de yönetmekte.

Öte yandan epeydir aklımda olan ise Bilim İnsanlarına aşkın gök cisimlerinin etkisiydi.

Nihayet artık daha fazla beklemek yerine biriktirdiği dataları paylaşmak istedim. Zamanla bunları geliştirmeyi düşünüyorum.

Haksızlığa Uğrayan ya da Dışlanan Bilim İnsanları ve Deklinasyon Dışı Gökcisimleri

Bende de aşkın bir gezegen olduğundan özel ilgi alanım. Uzun süredir incelemekteydim. İlerleyen paragraflarda göreceğiniz üzere haksızlığa uğramış bilim insanlarını merak edip araştırdım ve ortak bazı bilgiler yakaladığımı düşünüyorum. Elbette bir konunun genel geçerliliği olması için yüzlerce harita analizi şart. Ancak elimde henüz bu sayıda harita maalesef mevcut değil. Belki zamanla olur.

BİLİMSEL ÇALIŞMALAR YAPAN KİŞİLER BAZEN ÖDÜLLENDİRİLİR BAZEN DE DIŞLANIRLAR

Toplamda 47’si bilim insanı olan 69 kişinin bilgilerini inceledim. Bunların doğum datalarının reytingi (1*) (yani güvenilirliği) saat bilgisi değişse de gün değişmedikçe deklinasyon dışı gezegenlerde farklılık olmuyor. Bu sebeple bu açıdan reyting kaygım çok değil. 47 kişiyi burada tek tek haritaları ile incelemek çok yer tutacağından hepsini eklemedim.

Bilim insanı 47 kişiden 3’ü insanlara zarar vermiş: Bunlardın 2 sinin keşifleri bilime büyük katkı sağlamış. 1 kişi ise yararlı olduğunu düşündüğü keşiflerle milyonlarca insana zarar vermiş.

Thomas Midgley Kimyager mühendis kurşun ve birkaç başka icadı ile tüm insanlığa zarar veren bilim adamının Merkür hygeia Ceres ve Eris’i aşkın deklinasyonda.

Diğer 2 Nazi dönemi doktorlarının ise

Jaosph mengele 

Nazi toplama kampı Auschwitz-Birkenau’da yaptığı acı verici ölümcül deneylerle bilinen bir Alman Nazi doktor. 2 milyon kişinin insanlık suçu işlenerek öldürülmesinden sorumlu tutulmaktadır. Hygeia ve Eris aşkın

Heinrich Muckter

Alman Nazi doktoru Thalamid üretimi ile binlerce insanın sakat doğmasından sorumlu

Merkür, Hygea, Eris’i aşkın

Aşkın deklinasyon istatisitik

Kova ve ikizler Şiron, toplumsal konularla ilgili konularda çağdaşlarından farklı olan kişilerde dikkatimi çekiyor ama data çalışmamızda çok az sayıya ulaştım.

Yukarda zaten sayılar gözlenmekte. Ben bunlar içinde özellikle Hygeia, Ceres ve Eris’i anlamlı sayıda buldum.

Eris, ayrımcılığa uğradığımız ya da bizim başkalarından farklılığımızla onları ayrıştırdığımız konuları göstermekte. 47’de 30 ile % 63.80 bilim insanında aşkın

Hygeia, Sağlıkla ilgili asteroid ve doktorluk yapanlarda bu oran 14’ de 8 kişide aşkın ve oran %57.14

Ceres hem kendimizi hem de başkalarını beslediğimiz konuları göstermektedir. 47 de 22 ile %46.80 bilim insanında aşkın

Merkür, 47’de 11 ile %23.4 ünde aşkın.

AY, ihtiyaçlarımız, korkularımız, hafızamız olarak da değerlendirdiğimiz gök cismi 47’de 7 ile %14.89 oranda aşkın

AYRICA KONTROL GRUBUNUN DA OLMASI AMACI İLE

Sıradan rastgele bakılmış kişilerin 22’sinin 6’sında % 27,27 hiç aşkın gökcismi yok

Sıradan rastgele bakılmış kişilerin 22’sinin 8’inde %36.36 Ceres aşkın

Sıradan rastgele bakılmış kişilerin 22’sinin 5’inde %22,72 Ay

Sıradan rastgele bakılmış kişilerin 22’sinin 3’ünde %13,63 lilith

Sıradan rastgele bakılmış kişilerin 22’sinin 3’ünde %13.63 Mars

Sıradan rastgele bakılmış kişilerin 22’sinin 2’sinde %9 Hygeia aşkın

Sıradan rastgele bakılmış kişilerin 22’sinin 1’inde %4,5 Pallas

Sıradan rastgele bakılmış kişilerin 22’sinin 1’inde %4,5 Venüs

Sıradan rastgele bakılmış kişilerin 22’sinin 1’inde % 4,5 Merkür

ALAN TURING

MERKÜR VENÜS LİLİTH VE ERİS AŞKIN DEKLİNASYON

İnsanlığa çok önemli katkıları olan ve değeri günümüzde yavaş yavaş anlaşılmaya başlayan bilgisayar biliminin kurucusu Turing de en az Tesla kadar haksızlıklara uğramış bir bilim insanıdır. Daha okul yıllarında matematik alanında önemli başarılara imza atan Turing, 2.Dünya Savaşı sırasında Alman Nazilerinin mesajlaşma sistemi olan Enigma’nın şifresini kırarak, ülkesinde kahraman ilan edilmiştir. Bu başarısıyla neredeyse 14 milyon insanın hayatını kurtaran bu adam, ne yazık ki eşcinsel olduğu için mahkeme kararı ile tedaviye zorlanmış ve verilen hormonlar yüzünden düşünme yetisi azalmıştır. Bunun yanı sıra İngiliz gizli servisi tarafından yer aldığı çalışmalar yüzünden göz altına alınan ve sürekli tehdit edilen bu dahi adam, iddialara göre siyanür enjekte ettiği bir elmayı ısırarak 42 yaşında intihar etmiştir.

Ceres Aslan burcunda Kişi insanları yöneterek, onlara yol göstererek, yaratıcı fikirler vererek beslenir ve besler. Övüldüğü, ilgilenildiği zaman daha da besleyici bir karaktere dönüşür. İnsanlara değişik, yaratıcı fikirler verirler. İnsanları yönetirler ve 4.evde Mars ile kavuşum ve 5/11 aksındaki düğümlere sekstil ve üçgen yaparak kitlelerin yararına kullanarak besleneceğini ve kitlelere faydalı olabileceğini de göstermekte. Öte yandan 4. Evde Mars ile kavuşum yapıyor olması gerek maddi gerekse cinsellik anlamında kökeninde var olan bir bereketsizliği ya da cinsel yönelim sorununu da gösterebilir. Çünkü Mars hem 8. Evin yücelim yöneticisi hem de 12. Evin yöneticisi.

Eris balıkta ve yücelim yöneticisi olan ikizler burcundaki Pluto kavuşumlu Venüs hem aşkın hem de Eris ile kare açıda.  Akıl ve mantığı yöneten Merkür’ü yengeçte, duygusal ve milliyetçi olmakla birlikte Güneş ışınları altında.  Merkür dispozitörü Ay ile de kare açıda. Hem Ay hem de Venüs hormonlarla da ilgilidir. Hormonlarla ilgili zorlanmanın akıl ve hafızaya olumsuz etkisini çalıştırmış olabilir.

NIKOLA TESLA

ERİS VE CERESİ AŞKIN DEKLİNASYON

Doğum bilgilerinin güvenilirliği B rating olan Nikola Tesla’ya İnsanlık olarak çok şey borçluyuz. Belki de şimdiye kadar gelmiş geçmiş en zeki insan olan, bilim ve teknoloji dünyasını kökten değiştiren buluşlara imza atan Tesla, belki de hayatı boyunca en fazla haksızlığa maruz kalmış, zorluklar ile mücadele etmiş bilim insanıdır. Zaten asosyal bir kişiliği olan Tesla, yaşadığı onca şeyden sonra iyice içine kapanmış, kaldığı bir otel odasında beş parasız bir şekilde hayata veda etmiştir.

Meslek ve kariyerden kazanç için 6/10 ve 2. Evin hatta 8. Eve ve bunların yöneticilerinin konumuna ve Ay ile Satürn’ün durumuna bakarız. 3. Evdeki Merkür ikizler, 6, 2 ve 3. Evi yönetmekte. Fikirler ve iletişim evi olan 3. Ev oldukça kalabalık. Burada yer alan Satürn 6. Evdeki Ay tarafından yönetilirken AY ve Venüs Karşılıklı ağırlamada. Veenüs hem ASC yöneticisi hem de Meslek evinin kıstırılmış yöneticisi, üstelik Güneş’in dominosyonunda. Güneş de 12. Evin yücelim yöneticisi.

Öte yandan Satürn aşkın gök cismi Ceres ile kavuşumda. Ceres astrolojide maddi manevi beslendiğimiz alanı gösterir. Kişi fikirlerinden ve duygularından genetik hafızasından ve belki de annesinden beslenme konusunda sıra dışı. Ancak bir yandan da Satürn ile kavuşumu var. Satürn Kariyer ve toplumsal statü evinin de yöneticisi dolayısı ile fikirlerinden maddi olarak beslenebilmesini engelleyici unsur da olabilirmiş ama günümüze kadar ulaşan fikirleri var, dolayısı ile kalıcılık da vermiş. Öte yandan bir diğer aşkın gökcismi Eris ile de Ceres üçgen yapmakta. Fikirler ve idealler, farklılık anlamında yararlı gibi görünse de arkadaşlar ve sosyal topluluklar evinden hatta kariyerden kazanç evinden gelen Eris ayrıştırıcı ve kolaylıkla düşmanlık görme potansiyelini de yaşatmakta. Üstelik bu Ceres, meslek ve çalışma evi hatta sağlıkla ile ilgili alanda yer alan Mars kavuşumlu Ay ile karşıt olan Jüpiter tarafından yönetilmekte. Üstelik bu Jüpiter 12. Evde ve ona çok sayıda gizli düşman da vermiş olmalı.

GALILEO GALILEI

CERES VE ERİS AŞKIN DEKLİNASYONDA

Doğum bilgilerinin güvenilirliği B rating olan Galileo, Fizik, matematik ve astronomi gibi konularda çığır açan ve bunların ışığında klasik mekaniğin temellerini atan Galileo, engizisyon mahkemelerinin en bilindik kurbanlarından birisidir. Güneş merkezli astronomi sistemi fiziği üzerine yaptığı araştırmaları kilisenin iddiaları ile ters düşünce çeşitli baskılarına maruz kalmış, sessiz kalmaya zorlanmıştır. Ancak çalışmalarından vazgeçmeyen Galileo yazdığı “İki Kainat Sistemi Üzerine Konuşmalar” adlı kitabı ve ortaya attığı düşünceler ile suçlanarak mahkemeye çıkarılarak idam cezasına çarptırılmıştır. Daha sonra Galileo; eğer ölürse bilime bir katkı sağlayamayacağını düşündüğünden iddialarından vazgeçtiğini söylemiş, idam cezası ev hapsine çevrilmiştir. Bundan sonraki yıllarını geçirdiği evinde yeniden kitaplar yazan ve bunları gizlice başka yerlere ulaştıran Galileo, yaşadığı ev hapsi sırasında kör olmuş ve 1642 yılında hayata veda etmiştir.

CERES ŞİRON KAVUŞUM 6. EV Ceres Oğlakta tam bir organizerdır. Kişilerin hayatını düzene sokar, her şeyi organize eder, çalışır, yönetir, işleri organize eder. Bu şekilde beslenir. Hedef belirlemek ve hedefine ulaşmak bu kişiyi fazlasıyla besler. Başkalarına öz disiplini ve hedeflere nasıl ulaşacağını öğretmek onlara iyi gelir ve bundan beslenirler. İşini kaybetmek, günlük hayatın içinde amaçsız kalmak, hayatta faydalı olamadığını hissetmek bu insanları tam olarak yıkar. Ceresin dizspozitörü 12. Evde yengeçte. Bilinmeyen konuların kökenini gizlerini kolektife kalıcı iz olarak bırakmak istedi. Üstelik Ceresin Şironla kavuşumu sisteme oturttuğu bilgilerin kendisi ile yok olması ona acı verirdi. Muhtemelen bu yerleşimin de etkisi ile geri adım atıp idamdan kurtulmayı seçti.  Aynı zamanda Satürn’ün dispozitörü olan Ay da Kariyer ve toplumsal tanınırlık evinde ve yücelimde. Ay Eris ile kavuşum ve Eris de deklinasyon dışı hareket ediyor. Eris 12. Ev yöneticisi ile kavuşum ama  hem otoriteyi gösteren hem de ASC yöneticisi olan Güneş ile sekstil.

ISAAC NEWTON

CERES VE ERİS AŞKIN DEKLİNASYONDA ŞİRON İKİZLER

B Rating Tarihteki en etkileyici bilim insanlarından biri olan Newton da hayatı boyunca çeşitli baskı ve eleştiriler ile mücadele etmek zorunda kalmıştır. 1672 yılında üye olarak seçildiği, bilimsel araştırmalar yapan bir topluluk olan “Royal Society”ye sunduğu renk olgusuna ilişkin çalışma ve fikirleri çok ciddi tepkilere maruz kalmış, özellikle Robert Hooke tarafından; “Newton benim eserlerimi çalıyor.” iddiaları ve uğradığı ağır eleştiriler sonucu tümüyle içine kapanıp, 6 yıl boyunca bilimle ilişkisini kesmiştir. Yakın dostu matematikçi Edmond Halley’in çabaları ile yeniden çalışmalarına geri dönen ancak özellikle simya üzerine yaptığı araştırmaları yine çok fazla eleştiriye maruz kalan Newton, 1693 yılında tekrardan çok ciddi bir ruhsal bunalıma girmiş, eski sağlığına tekrar kavuşsa bile bilimsel çalışmalara eskisi kadar ilgi duymamıştır.

“Eğer diğer insanlardan ileriyi görebiliyorsam, bu devlerin omuzlarında olduğum içindir.” diyen Newton, kendine yardım edenleri unutmadığını da göstermiştir.

Kova burcunda Ceres ise; kişide bireysellik duygusu önemlidir. Başkaları onun bireyselliğine saygı duysun ister, kabul etsin ister. Kişilere hayata farklı yönlerden bakmayı gösterir. Farkındalık kazandırarak insanları besler, değişim ve yeniliklerden, bilgiden, faydalı olmaktan, farklı olmaktan beslenir. Hayata farklı yönlerden bakmayı, marjinallikleri gösterirler. Ceres Kovalar olmasaydı icatlar, yenilikçi insanlar olmazdı. Toplumsal amaçlara hizmet etmek onlara göredir. 4. evde kişi aile ve yuva kavramına, köklerine, hatıralarına adeta kutsal bir bağ ile bağlanmıştır ve bunları kaybetmek kişide derin bir yaraya yol açar. Bu insanlar için başkalarına duygusal destek olmak çok önemlidir. İnsanların duygusal güvencelerini önemser ve onların duygusal güvencelerini sağlayarak beslenir. Ailesine güçlü bir bağ ile bağlıdır, ailesini tam anlamıyla korur ve besler. Başkalarını beslemekten kendileri de beslenirler.

Ceres’in dispozitörü 5. Evde Satürn Balık burcunda ve dispozitörü Jüpiter ile kavuşum. 5. Ev tahmin ve öngörüde bulunmak ve yaratıcılıkla da ilgili bir evdir. 1. Evdeki Akrep Uranüs ile Ceres kare olmakla birlikte Ceresin dispozitörü üçgen yapmakta. Ayrıca Antisyasal olarak kavuşumdalar. Öte yandan açık düşman evinde yer alan ASC yöneticisi Mars da Ceres ile kare yaparken Uranüs’e karşıtlık yaparak T kare kalıbı oluşturmakta. Bu aktif açı kalıbı yaşamında beslendiği alanda zorluklar ve düşmanlıklarla karşılaşabileceğini göstermekte. Ama Ceres’in dispozitörü Satürn 8. Evdeki Şiron ile antisyon kavuşum yaparken Ceres’e üçgen yapıyor.  Zorlu açılara rağmen hafifletici açılar sebebi ile çalışmaları ve buluşları günümüzde hala bilinmekte.

Eris ise yengeç burcunda, 8. Evde ve AY ile kavuşum. Ay ise sentez bilgi ve yaşam felsefesi ile ilgili evin yöneticisi. Yaşam felsefesi ya da bilgiye bakış açısı geleneksel olandan farklı ve ayrıştırıcı gibi düşünülebilir. Eris açı yaptığı gezegenin etkisini bozabiliyor. Suçlandığı zaman küsüp bilimden uzaklaşmasını verirken Mars ile olan sekstili irade kullanarak sorunlarını çözebileceğini de gösteriyor.

ANTOINE LAVOISIER  

CERES VE ERİS AŞKIN DEKLİNASYONDA

Doğum bilgilerinin ratingi C ama listeye dahil etmeden geçemedim.

Modern kimyanın temelini atan, Flagiston Teorisi ve Kütle Korunumu Kanunu bilime kazandıran Lavoisier, bir gün kimya bilimini reddeden yobazları gösterip, “Bu kelleler bir işe yaramaz” dediği için tutuklanmış ve giyotin ile idam edilmiştir. Ancak hayatını bilime adamış bu adam, ölüme giderken bile insanlığa hizmet etmeyi düşünmüştür. Bu sebeple idamından önce matematikçi Lagrange’i çağırmış ve ona, “Kafam sepete düştüğünde gözlerime bak. Eğer iki kere göz kırparsam; insanın kafası kesildikten sonra bir süre daha beyin düşünmeye devam etmektedir.” demiştir.

Lavoisier’in kafası kesildikten sonra iki kere göz kırpmasının ardından Lagrange şu sözleri söylemiştir: Lavoisier’in son saniyedeki ispat arayışı, bilimselliğin yüzyıllar sürecek meşalesidir. Ama o yobaz kafalar asırlarca karanlıkta sürünecek, insanlığı da süründürecekler...

ASC yöneticisi Venüs hem Mars ile kavuşum hem de 8. Evin de yöneticisi olarak ASC de bulunmakta.

Aşkın gök cismi Ceres, Yay burcunda ve 3. evinde; kişilerin ufkunu genişletecek bilgiler vermekten hoşlanır. İlahi bilgiyi aktararak hizmet etmek ister ve bundan beslenir. Eğiterek besler ve beslenir. Özgürlüğünden, inançlarından, gezilerinden, okuduklarından, her türlü bilgiden, adaletten, inançlardan, kültürden beslenir ve besler. İnsanları besleyerek daha çok mutlu olur. Ceres’in dispozitörü Jüpiter, Başak burcunda ve Ceres ile ekzakt kare. Jüpiter 6. Ev ve 12. Evlerin de yöneticisi, ayrıca dizpozitörü de 11. Evde ve Yanık. Yöneticiler ya da Otorite konumundaki kişilerin dominosyonunda. Açıkça yaşadığı mağduriyeti de izah ediyor.

Charles Robert Darwin ERİS AŞKIN DEKLİNASYON 6 DERECE KOVA 6

 C reyting. Doğum saati 03.00 olarak alınmış yabancı kaynaklarda ama emin olamadım

İnsan dahil tüm canlı türlerinin doğal seçilim yoluyla bir ya da birkaç ortak atadan evrildiğini öne süren ve modern evrimsel biyolojinin temelini oluşturan Darwin, hayatı boyunca hatta öldükten sonra bile birçok eleştiriye maruz kalmıştır. Öyle ki yıllar boyu yaptığı çalışmalarını, benzer fikirlerin “sapkınlık” olarak nitelendirildiğini gördüğünden, uzun süre en yakın arkadaşları dışında kimseye açmamıştır. Sırf bu sebeple biraz da olası eleştirilere karşı daha sağlam kanıtlar bulmak adına “Türlerin Kökeni” adlı kitabını yayınlayabilmek adına tam 14 yıl beklemiştir. Yine de ‘şarlatan’ olarak gösterilmekten kurtulamamış, “Maymun tarafından akrabalığın anne tarafından mı, baba tarafından mı?” gibi çeşitli şekillerde kendisiyle alay edilmiştir. Günümüzde bile hala bu konu birçok çevrede tartışılmakta, öldükten yüzyıllar sonra bile bu bilim adamı eleştirilmeye devam edilmektedir. 

Aşkın gökcismi Ceres, Plüton ve Merkür’le kavuşuyor. Ayrıca balık burucundalar. 3. Evde. Balık burcunun bilinmez ve derin doğasını öğrenmekten beslenme ve bu bilgilerle başkalarını besleme öğretme konusunda sıra dışı fikirler vermiş olmalı. Zaten Plüton da Balık burcunda ve 3. Evde; gizli olanı ortaya çıkarma ve bilinmeyeni öğrenme tutkusu ile araştırma ve farklı bir bakış verirken, düşünceleri, Merkür ve Ceresle birlikte fikirleri ve söylemleriyle insanları korkutsa da etkiler ve yönlendirir, bir daha aynı olmayacak şekilde değiştirir.  Yöneticileri Jüpiter de bunun sınırlarını büyütmüş ve fikilerini önce yakın çevresine yaymış. Satürn ile olan Merkür karesi ile Plüton’un kendisinin zaten mücadele ile olan ilişkisi muhtemelen fikirlerinin hala tartışılmasına neden olmakta. 10.Ev dediğimiz toplumsal tanınırlık ve kariyer evinin ve meslek ve çalışma evinin yöneticisi Venüs Koç burcunda ilkleri ve yenilikleri seviyor ve 4/10 AKSINDA Mars ve Venüs karşılıklı ağırlamada kökenlerle ilgili konulara da gönderme yapıyor. Ayrıca Mars 12. Evin de dispozitörü. Terazinin yücelim yöneticisi Satürn de Yay burcunda ve 12. Evde, aynı zamanda Güneşini ve Ay’ını da yönetmekte. Muhtemelen çalışmalarını gizlilik içinde yürütmesini ve kendisinin aynı zamanda bir din adamı olmasını da açıklıyor.

Kesinlikle kaynak gösterilmeden/link verilmeden paylaşılması yasaktır. Aksi halde kanuni haklarım bakidir.

Serpilgül Kınacı

AstroDerki

Reyting Data Bilgisi

1* AA, A ve B verileri astrolojik çalışmalarda kullanılması gereken tek verilerdir. “AA” olarak derecelendirilen veriler (doğum belgesinden veya doğum kaydından) elde edilebilecek en doğru verilerdir. “A” olarak derecelendirilen veriler (bellekten) genellikle doğrudur, ancak istisnalar da vardır. Politikacılar ve eğlenceciler, astrologlarına danışmaları dışında yanıltıcı doğum tarihleri ​​ve saatleri vermekle ünlüdür. “B” verileri (biyografilerden) benzer şekilde doğrudur çünkü zaman veren yazarların verileri özneden, öznenin yakın ailesinden veya bir doğum kaydından almış olmaları muhtemeldir. “C” (Dikkat) olarak derecelendirilen veriler, kaynaklarıyla doğrudan bir bağlantısı olmadığı için güvenilir değildir. Kaynak veya veri sınıflandırmasının olmadığı tüm durumlarda, veriler yalnızca varsayımsal olarak kabul edilebilir. Benzer şekilde, “The Mountain Astrologer dergisinden” veya “Rodden’dan” alıntılanan veriler, doğrudan bir kaynak değil, bir referanstan alıntıdır. Bu referans kaynakları verileri nereden aldı? Bu bilinmiyorsa, bu verilere “Orijinal kaynak bilinmiyor” Veri Kaynağı ve “C” Rodden Derecelendirmesi verilmelidir. Tüm düzeltilmiş veriler de “C” olarak derecelendirilir. Bazı astrologlar düzeltilmiş zamanların doğum zamanlarından daha doğru olduğunu düşünüyor. Ne yazık ki, doğum zamanlarının nasıl düzeltileceği konusunda bir fikir birliği yoktur. Bu nedenle, bir astrologun ultra doğru düzeltilmiş zamanı başka bir astrologla çelişebilir’ ultra hassas rektifiye süresi. Standart ve kanıtlanmış bir düzeltme yöntemi bulunana kadar, tüm düzeltilmiş verilere dikkatle yaklaşılmalıdır.

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!