aslan dolunayı Astro Gündem astroderki dolunay Dolunaylar Türkiye ve Dünya yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

16 Şubat Aslan Burcu Dolunayı

Aslan Burcunda Dolunay

16 Şubat Ankara’ya göre saat 19:57’de 27,59’derece Aslan burcunda etkili bir dolunay gerçekleşecek.  Dolunay’ın etkileri 23 Şubat tarihine kadar sürecek olup ilk 3 günlük sürede en yoğun etki hissedilebilir.

 • Dolunayın önemli özelliğinden biri 19 Kasımda gerçekleşen Boğa burcundaki Algoloid Ay tutulmasını sert açı ile tetikliyor olması. Dolayısı ile o dönemki konular bir şekilde gündemimize düşecektir.
 • Ay, Al Jabbah( akıl ve sağlam hüküm ile ilgilidir) ve Regulus ile irtibatta. Regulus öte yandan, yönetici kesim ile de ilgilidir. Kraliyet yıldızlarındandır ve intikamdan kaçınmak kaydıyla gelen büyük başarıları ifade ettiği için bu dönem hak edene olumlu ya da olumsuz bir bedel çıkaracaktır.
 • Aslan, Kova, Boğa, Akrep burcunun 23-29 derecelerinde önemli yerleşimleri olanlar ile bu gezegenlerin bulunduğu ev konularında zorlayıcı etkiler ve aksiyon almak durumunda  kalabilirler. Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 10-14 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar da bu dolunaydan öncelikli etkilenecekler arasında.
 • Dolunay, Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının 12. Evinde gerçekleşirken, gizli kalmış pek çok  konuyu ortaya çıkartacaktır.
 • Aslan burcunda olan bir dolunay kalp ve tansiyon hastalıklarına adaysanız bunu ortaya çıkarabileceği gibi sırt /omurga ağrıları da olabilecektir.
 • Aslan; kalp, aşk, cömertlik ve yüce gönüllülükle de ilgilidir doğru kullanana…Şayet hırslarımıza yeniliyorsak, gizli planlarımız varsa, despotizme meyil ettiysek bu Dolunay sizi hizaya çeker.
 • Öte yandan Oğlak burcundaki Mars ve Venüs’ün Vega sabiti ile kavuşumu ve Venüsün de Sirius sabit yıldızı ile paraleli bulunmakta. Srius kaderi yazan yüksek idari mekanizma olarak düşünülebilir. Dolayısı ile Oğlaktaki Mars / Venüs mantık ve  maddi konuları öncelikleyen ciddi ilişkilerde bir tamamlanma yaşatabilir. Sadece hırs ve maddiyata dayalı ilişkiler biterken, sağlam ilişkileri olanlara ciddi adımlar attıracaktır..
 • Şayet ilişkinizde yanlış tavır ve beklentiye sahipseniz, egonuzu sarsacak olaylar yaşayabilir, yolunda gitmeyen ilişkiniz bitebilir.
 • Eğer, yeni bir ilişkiniz varsa, ne istediğinizi bilmeniz ve sadece maddiyata dayalı  düşüncelerle yanlış  başlangıçlar yapmamanız daha doğru olur.  Aslan Güneştir arka plan düşünceleri sevmez.

Dolunayın Ülkemize Etkileri

Baz konularımız, ekonomi, muhalefet, dini ve hukuksal konular ile ittifaklar/ düşmanlıklar, gizli para ilişkileri, yabancı ülkelerle olan ilişkilerimiz.

 • Dolunay, Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının 12. Evinde gerçekleşirken, gizli kalmış pek çok  konuyu ortaya çıkartabilir.
 • Aynı zamanda hapishaneler, yurtlar  ve hastaneler gibi kapalı yerlerdeki durumları ve bakıma muhtaç kişilerin durumlarını gözler önüne serebilme potansiyeli verir.
 • Öte yandan Dolunay, Türkiye’nin doğum haritasına göre ise, 3.evde gerçekleşecek.  Siyasi Astrolojide 3. Ev ; komşular, çevre ilişkileri, ulaşım (yollar vb) trafikle ilgili konuları, nakliye, iletişim kaynakları, basın, yayın, medya ve öğretmenleri gündeme getirecektir.
 • Tutulma an haritasının yükseleni de Başak, ülke  haritamızın 4. Ev girişine denk geliyor. Başak’ın dispozitörü de 5 evde.
 • Dolunay’ın Ülkemizin 6 ve 10. Ev yöneticisi Jüpiter’e olumsuz açısı nedeni ile hem hukuksal ve yargı ile ilgili konularda olumsuz kararlara yol açabileceği gibi, dini konular ve gençler/ çocuklarla ilgili zorlayıcı bazı konuları da gündeme getirebilir.
 • 4-5 ve 11. Evle ilgili ülke Venüsü 8. Evde transit yapan Satürnden sert açı almakta. Dolayısı ile ülke toprakları, gençler, borsa ve değerli yatırım araçları , borçlar vergiler, bankacılık düzenlemeleri ile elçilerimiz, sanatçılarımızla ilgili konularda olumsuz haberlere sebep olabilir.
 • Meclisimiz, belediyeler, belediye başkanları ile ilgili gelişmelere şahit olabiliriz.
 • Dolunay haritasında Oğlak burcundaki Mars ve Venüs Vega sabiti ile kavuşum yapmakta.  Vega devlet yöneticilerine de işaret eden bir yıldız. Ülkenin Venüsü ile de iradi bir açısı var. Yöneticiler eli ile  gerek parasal, gerekse gençlerle ilgili konulardaki düzenlemeleri de işaret etmekte.  Hatta yabancı devletlerle parasal anlaşmalara , çeşitli ittifaklara, düşmanlıklara ve davalara da vurgu yapmakta.
 • Para ve gizli yapılar ile bağlantılı kişiler hakkında bilgiler ortaya çıkabilir.
 • Gizli kapaklı yapılan ülkelerarası finansal anlaşmalar ve para trafiği konuları gündemde yerini alabilir.
 • Uluslararası ilişkilerde dönüm noktası olabilecek  önemli bir döneme giriyoruz.
 • Öte yandan toplumun tanınmış figürleri ile ilgili davalar gündeme gelebilir.
 • Altın ve gümüş piyasalarında artışlar yaşanabilir. (yatırım önerisi değildir)

Dolunayın Burcumuza Olası Etkileri

Koç ve Yükselen Koç:  Aşk, çocuklar, hobiler, yaratıcı yönler, sanat, spor, risk alınan durumlar, yatırımlar gibi konularda deneyimler yaşayabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa:   Aile, atalar, kökler, emlak, mülkler, aile, ebeveyn, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, çocukların başkalarından gizledikleri, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, meditasyon, şifa çalışmaları, zorlukları gibi konularda deneyimler yaşanabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler:  Kardeşler , yakın çevre, kısa seyahatler, eğitim, iletişim, yazmak, yeğenler, kuzenler, komşular ile ilgili deneyimler olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Maddi manevi değerler, taşınabilir mallar, gelirler, yatırımlar, verilmiş borçlar ile ilgili deneyimler olacaktır.

Aslan ve Yükselen Aslan:  Sizi ilgilendiren her konu, kişisel tavır ve fiziksel beden, sağlık, kendinizi dışarıya ifade tarzınız ve dış dünyayı algılama tarzınız, yakın kişiler, yeni başlangıçlar konularında deneyimleriniz olacaktır.

Başak ve Yükselen Başak:  Korkular, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, fedakarlıklar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, bağımlılıklar ve bunlardan arınıp şifalanma çalışmaları gibi deneyimler olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi: Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, statüden gelen kazancınız, içinde  bulunduğunuz  organizasyonlar ve gruplarınız ile  ilgili deneyimler yaşanabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep:  Kariyer, iş,  statümüz, hedeflerimiz, ebeveyn, ebeveyn sağlığı,  çocuklarınız varsa onların iş ortamı ve sağlığı, eşiniz ve ortağınızın ailesi ile ilişkili deneyimler yaşanabilir.

Yay ve Yükselen Yay:  Yabancılarla, yüksek öğrenim, uluslararası işler ve ilişkiler, uzun seyahatler, hukuki konular, yaşam felsefenizi etkileyen deneyimler olacaktır.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:  Borç, vergi, kredi, sigorta, burs ,miras, nafaka konuları, ameliyatlar, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, eşin kazanımları ile ilgili konularda deneyimleriniz olabilir.

Kova ve Yükselen Kova:  Evlilik, ortak, eşiniz, danışmanlık aldığınız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocuklarınız varsa eğitimleri gibi konularda deneyimleriniz olabilir.

Balık ve Yükselen Balık:  Gündelik rutinleriniz, küçük hastalıklarınız, iş ortamınız, varsa yanınızda çalışanlarınız, kiracılarınız  ve evcil hayvanlarınız ile ilgili deneyimler yaşanabilir.

Ruhumuz ve aklımız ne kadar etik olursa, yaşamda karşımıza çıkan büyük sorunlar bile küçük deneyimler haline gelecektir.  Sevgi ve saygıyla…

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!