Astro Gündem astroderki astroloji Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

2 Mart 2022 Balık Yeniayı

2 Mart 2022 Balık Yeniayı

Sözlerime başlamadan önce dilerim ki Balık burcu şifasal yanı ile çalışsın. Coğrafya kaderdir sözünü de perçinleyen dönemlerden geçerken, ülkemizin kuruluş haritasının tetik aldığı mekanizmalar da hepimizi gerçekten yordu.

2 Mart 2022 Saat 20:34’te Balık burcunun 12. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Ülkemiz için Uranüsyen ve Jüpiteryen bir Yeniay.

Bu Yeniayın en çok etkileyeceği kişiler; İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 9-15 , Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 25-30  dereceleri arasında önemli yerleşimleri olanlar olacaktır.  Balık burcu hangi evinizde ise o konularda önemli yeni başlangıçlara şahit olabiliriz.

Ankara’ya göre çıkartılan haritanın yükseleni 5 derece Terazi. Ankara’ya göre yeniay, haritanın 6. Evinde.

Siyasi Astrolojiye göre 6. Ev; günlük rutinler, halk sağlığı veya hastalık ve salgın hastalıklar, sağlık hizmeti, devlet memurları, toplum düzeni sağlayıcıları, zorunlu askerlik, istihdam, sendikalar, işçiler ve çalışanları anlatmaktadır. Kişiler için 6. Ev ise beslenme, sağlığımız, günlük rutinlerimiz, çalışma ortamımız, yanımızda çalışanlarla ve pet hayvanlarımızla ilgili konuları kapsamaktadır. Demek ki bu alanlarda fedakârca davranma potansiyelimiz bulunmakta. Başkent Ankara’ya göre 6. Evde gerçekleşiyor olması, her ne olursa olsun gelişmelerin yaşamımıza etkisi olacağı aşikar.

 • Yükselen burcun Terazi olması diplomasinin ve ikili ilişkilerin önemine vurgu yapmakta. Yeniay’ın 6. Evde olması da yeni başlangıçların konularından bize haber verecektir. Üstelik Ülkemizin kuruluş haritasının da 9. Evinde yer almakta. Demek ki yabancılar ve diplomasi konusunda yeni bir dönem başlıyor. Ancak yükselen yöneticisi Venüs Oğlak ve hiç rahat bir konumda değil. Zira Yeniay sırasında Oğlak burcundaki Venüs, Mars ve Plüton kavuşum halinde olacaklar. Gerek ikili ilişkiler gerekse dünya genelinde diplomasi ve savaş gibi konularda krizler yaşanabilir. Bu hafta Ukrayna Rusya savaşı ile ilgili belirgin bir gelişmeye şahit olabiliriz. Nükleer tehditler vs derken Umarım zararlı çalışmaz.
 • Kişisel olarak da İkili ilişkilerimiz ile ilgili tartışmalara girebiliriz. Net olmayan konuları somutlaştırmak durumunda kalabileceğimiz dönemlerdeyiz.
 • 19 Kasım’daki Ay tutulmasının bulunduğu dereceyi Ay düğümleri tetiklemiş durumda. Venüs Mars Plütosu ile de durdurulamaz bir enerji akışı hattına girmiş durumdalar. Hatırlarsanız son Kova dolunayı ile Tutulma noktası tetik almış ve keyifsiz olaylara sebep olmuştu. Öte yandan 10 Haziran 2021 Güneş tutulmasının da yükseleni Terazi burcuydu. Venüs şimdi o dönemki Plüton üstünde, ikili ilişkilerimiz, resmi işlerimiz, sosyal faaliyetler veya arkadaşlıklarımız konularında adalet ve anlaşma önemli, entrikalardan uzak olalım sizin anlayacağınız.
 • Tutulmanın dispozitörü olan Jüpiter de 14 derece Balık ile Yeniaya eşlik etmekte ve Uranüsle iradi bir güzel açı yapmaktalar. Su ve toprak elementi arasındaki bu açı esnek ve fırsat içeren şartları da anlatır.
 • Balık burcu; duygular, yaratıcılık, ilham, sanatsal ve mistik konular, merhamet ve şifa ile alakalı olduğu kadar öngörülemez belirsizlikler, ruhsal duygusal dalgalanmalar, aldanma ve aldatılmaya da işaret edebilmektedir.
 • Büyük iyicil olarak bildiğimiz Jüpiter zenginleştirici şifa verici çalışabildiği kadar olan etkiyi büyüten yayan bir etkiye de sahip.
 • Bu noktada yaratıcılık ve hayallerin ayakları yere basarsa başarılı işler de başlayabilir ve yayılabilir.
 • Ülkemiz haritasına etkisine devam edecek olursak
 • Yükselen burcun Terazi olması diplomasinin ve ikili ilişkilerin önemine vurgu yapmakta. Yeniay’ın 6. Evde olması da yeni başlangıçların konularından bize haber verecektir. Üstelik Ülkemizin kuruluş haritasının da 9. Evinde yer almakta. Demek ki yabancılar ve diplomasi konusunda yeni bir dönem başlıyor.
 • Ancak yükselen yöneticisi Venüs Oğlak ve hiç rahat bir konumda değil. Zira Yeniay sırasında Oğlak burcundaki Venüs, Mars ve Plüton kavuşum halinde olacaklar. Gerek ikili ilişkiler gerekse dünya genelinde diplomasi, anlaşma ve savaş gibi konularda krizler yaşanabilir, demiştim.
 • Transit GAD akrep de Ülkemizin Jüpiteri üzerinde 19 Kasım Tutulmasını tetikler pozisyonda. Aynı hat üzerinde Mayıs ayında da bir tutulma olacak. Bu sebeple konular zamana yayılabilir ve o dönemlerde de gündeme gelebilir. Son baharda konular hayli hareketlenecek bu arada belirtmeden geçmeyeyim.
 • Öte yandan bu yeniay Güney Ay Düğümümü & Uranüs kavuşumumuz üzerinde gerçekleşmekte ve geçmişten gelen tüm birikimleri harekete geçiren bir unsur. Beklenmedik gelişmeler yaşayabiliriz.
 • Ayrıca, basın-yayın, göçmenler, ulaşım, ticaret, hukuksal konular, akademik konular, hükümet, üst düzey yöneticiler, bulunduğu konum itibari ile otorite olan ve veya tanınmış kişiler, prestijimizi ilgilendiren gelişmeler ve bunların halka ve ülkeye olan genel etkileri de olacaktır.
 • Komşularımız, sınırlarımız ve askerlerimizle ilgili de beklenmedik gelişmeler olasılığını çalıştıran yerleşimler mevcut.
 • Öte yandan, Yeniay ülkemizin para piyasaları, borçlar, zamlar, vergiler ve kadınlarımızla ilgili noktaları ve toprak hareketleri depremsel aktivite olasılıklarını da hareketlendirmekte. Bazı ekonomik kararlar yine alınabilir. Burada umarım üretime dayalı ve kalıcı, geleceğe dair doğru adımlar atılabilir.

Burçlara Yeniayın Olası Etkileri

Herkesin haritası kendine özgü olduğundan ve buradaki bilgiler genel olacağı için herkese etkisi aynı olmayacaktır. Bunu bilerek okumanızı öneririm.

Koç ve Yükselen Koç 12. Evinizde gerçekleşecek yeniay sizden gizlenen bazı yeni olayların başlayacağını gösterebilir. Ya da bu enerjiyi daha inzivaya çekilme, psikolojik olarak iyileşme anlamında kullanmanız da mümkün.  Bu arada sosyal statünüz ve kariyeriniz gibi konular ve gelirlerinizle ilgili durumlarda gerçekçi adımlar atmak, yolunda gitmeyen konularda kararlar almanız gerekebilir.

Boğa ve Yükselen Boğa Sizin 1. Evinizde gerçekleşecek olan yeniay sebebi ile çok sosyalleşebileceğiniz, içinde bulunduğunuz gruplarla, arkadaşlarınızla daha fazla bir araya geldiğiniz bir dönem olabilir. Onlardan duygusal anlamda destekler de alabilirsiniz.  Ama yanlış anlamalara ve alınganlıklara da açık bir zaman dilimi. İkili ilişkiler ve evlilik konularında geçmişten gelen konularda karar almak durumunda kalabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler 10. Evinizde gerçekleşecek Yeniay, statü ve kariyeriniz ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmanızı sağlayabilir. Aşırı beklentiye kapılabilirsiniz. Biraz daha gerçekçi ve ayağı yere basan planlar ve adımlar atarsanız sizin için çok daha faydalı olabilir. Gündelik rutinleriniz, sağlık veya iş yerinizle ilgili alanlarda geçmişten gelen konular gündeme gelebilir, kriz çözmeniz gerekebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç 9. Evinizde gerçekleşecek Yeniay sebebi ile yayıncılık, eğitim, kurslar, yolculuklar ve yabancılarla ilgili konularda yenilikler mümkün. Ama balık burcunun belirsizliği de biraz kafa karıştırabilir. Bu dönemde yeni adım atanlar için sonuçlar umduğunuzdan büyük olabilir. Sosyal çevre, çocuk ve risk içeren konular ile  eş, partner, ortaklıklar ve statü ile ilgili geçmişten gelen konularda kararlar almanız gerekebilir.

Aslan ve Yükselen Aslan 8. Evinizde gerçekleşen yeniay, borç alacak ilişkileri, yatırımlar, borçlar, krediler veya sigortalar, eşinizin ya da ortaklaşa gelirler gibi konularda yeni başlangıçlar olabilir ki bunun etkileri beklediğinizden büyük olabilir. Balık sebepli yanılgı potansiyeli de olabildiği için dikkatli ve gerçekçi ayakları yere basan adımlar atmaya çalışın.  Ayrıca aile, kariyer ve iş ve ortaklıklar ile ilgili geçmişten gelen konularda bazı kararlar almak durumunda kalabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak 7. Evinizde gerçekleşecek Yeniay nedeni ile eş partner, ortak, ikili ilişkiler, danışmanlıklar veya açık düşmanlık ve davalar alanında yeni başlangıçlar olabilir. Ancak bu yeniay romantik etkiler de taşıdığından güzel gelişmeler yaşamanız da olası. Geçmişten gelen eğitim, sözleşme imza konularınız da gündeme gelebilir. İşiniz ve sağlığınız ile ilgili konular da çözüm istiyor olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi 6. Evinizde gerçekleşecek Yeniay sebebi ile işlerinizle ya da sağlığınız ve gündelik rutinlerinizle ilgili yeni gündemler, yeni başlangıçlar olabilir. İş arkadaşlarınız, varsa pet hayvanınız ve beslenme rutininiz ile ilgili de yeni gelişmeler mümkün. Haritanızdaki diğer yerleşimler de uygunsa bu dönemin şifalanmak şeklinde çalışması mümkün. Her ne yapacaksanız sonuçları beklenenden fazla olacak. Ayrıca varsa geçmişten gelen aile, ev ve para, borç, miras, ortak paralar ile ilgili konularda kararlar almanız gerekebilir. Bu çözüm gereken konuların, çocuklar, yatırımlarınız, aşk, flört konularınızla ilgili olması da mümkün.

Akrep ve Yükselen Akrep 5. Evinizde gerçekleşecek olan yeniay, çocuklarınız, aşk ve flörtler, hobileriniz ve sahne, yaratıcılık alanlarını oldukça hareketlendirecek ve yeni başlangıçlar vermesi mümkün. Özellikle sanatla uğraşan ya da çocuğu olan yükselen Akrep’ler için güzel bir zaman dilimi. Sağlam ve ayakları yere basan ilişkiler için de adım atabilirsiniz, varsa sorunlar çözüm de bulabilirsiniz. Ev ve aile ile ilgili uzun zamandır zorlayan durumlar arasında bu yeniayın iyicil fırsatkarından yararlanabilmenizi dilerim.

Yay ve Yükselen Yay 4. Evinizde gerçekleşecek olan Yeniay sebebi ile ev, aile, ebeveyn, gayrimenkul ile ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.  Gayrimenkul ve uzun vadeli yatırımları için uygun olabilecek bir dönem. Geçmişten gelen bazı gizli olaylar ya da zararlar ile ilgili sorunları mantıklı ve ayakları yere basan kararlarla çözme potansiyeliniz de mümkün.  Bu dönem yakın çevreniz, aile ve ebeveyn ilişkilerindeki sorunları çözebilirsiniz ancak alınganlık ve yanlış anlaşılmalara da açık bir zaman dilimi.

Oğlak ve Yükselen Oğlak 3. Evinizde gerçekleşecek olan Yeniay sebebi ile eğitim, kurs, anlaşma sözleşme gibi konularda yeni başlangıç yapabilirsiniz.  Bu yeni başlangıçların sonuçları beklediğinizin üstünde olabilir.  Seyahatler ve kardeş, yakın çevre trafiğiniz de artabilir.  Yayıncılık alanında üreten insanlar için yaratıcılığı destekleyen bir dönem. Varsa yatırımlarınız ya da çocuk konularınız ile ilgili çözüm bekleyen konular da mevcut.

Kova ve Yükselen Kova 2. Evinizde gerçekleşecek Yeniay sebebi ile yeni kazanç kaynaklarınız olabilir. Ama çok para harcayacağınız, yeni şeyler alacağınız da bir dönem olabilir. Balık burcunda aldanma potansiyeli de mevcut olduğundan dikkatli olmanızda yarar var.  Ayakları yere basan, üzerinde iyi düşünülmüş yeni başlangıçların ileride faydası da mümkün. Ev gayrı menkul, ebeveyn ya da aile konularındaki sizi uzun zamandır zorlayan sorumluluklar sizi bunaltmış olmalı. Geçmişten gelen sorunlara çözüm üretmeniz de mümkün görünmekte.

Balık ve Yükselen Balık 1. Evinizde gerçekleşen Yeniay sebebi ile sizleri oldukça önemli bir dönem bekliyor.  Gerek fiziksel ve psikolojik sağlığınız ve bedeniniz, gerekse hayatınızın geneliyle ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İkili ilişkiler için de destekleyici etkiler bulunmakta. Anlaşma sözleşme, hukuk, uzak ve yakın çevre ilişkileriniz ile ilgili geçmişten gelen konularda ciddi çözümler ve adımlar atmanız olasılığı mevcut.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!