Astro Gündem astroderki astroloji Balık Jüpiter Balık Burcunda

Balık’ta Neptün ve Jüpiter Kavuşumu

12 Nisan’da  Neptün ve Jüpiter Kavuşumu

Astrolojide iki gezegenin kavuşumu, yeni bir döngünün başlangıcıdır. Üstelik her ikisi de kendi evinde ve tüm gerçek doğası ile yaşamımızda…

Astrolojide Jüpiter Balık burcunun ve Yay burcunun yönetici gezegenidir. Şans, felsefe ve genişleme gezegenidir. Büyümeye yönelik enerjisi, zihnimizi genişletmemize, bolluğu tezahür ettirmemize yardımcı olur ve çoğu zaman iyi şans da getirir. Neyle birleşirse onun etkisini çoğaltır.

Neptün ise Modern Astrolojide Balık burcunun 2. Yönetici gezegenİ olarak kabul edilir. Hayallerin ve illüzyonların gezegenidir. Mistik enerjisi sezgi, maneviyat ve sembolizm ile ilişkilidir ve sisli /puslu havası bazen olayları net bir şekilde görmeyi zorlaştırabilir.

12 yılda bir, Jüpiter yönettiği Balık burcuna gelir. Jüpiter gerilemeler ve dönüşlerle toplamda yaklaşık bir yılını bir burçta geçirir. Neptün ile Jüpiter’in kavuşumu da yaklaşım 13 yılda bir gerçekleşir.

Ancak bu kez Balık burcunun klasik yöneticisi Jüpiter ile modern yöneticisi Neptün 12 Nisan 2022 de 166 yıl sonra kavuşmuş olacaklar. Sonuncu kavuşum 1856 yılındayken 2022 kavuşumundan sonrası 2188 yılında gerçekleşecek.

Neptün, Uranüs ve Plüton gibi kuşak gezegenleridir. Kuşak gezegenlerin özelliğidir; hangi burçta seyahat ederken doğduysak kuşaksal etkiler, kişisel gezegenlerimizle irtibatta değilse bile bizi dolaylı yolla etkiler.

Uranüs 7 yılda, Plüton yaklaşık 14-24 yıl, Neptün ise 14 yılda bir burç değiştirir.

Örneğin 1960’lı yıllarda doğan nesilde Uranüs ve Plüton başaktı. Araştırma detaya inme, sağlık ve bilimsel keşifler anlamında geri döndürülemez yenilikler, büyük değişimler yaşayan, yaşatan bir nesilin etkilerinin üzerine kurulmuş sistemi yaşıyoruz. Şimdi ise karşıt burcu Balık’ta. Başak Balık aksı; hastalıklar ve şifası, hizmet ve bakımla da ilgili. Neptün de 1970’lere kadar Akrep burcundaydı. Neptün Akrep burcunda gerçek nedir sorusuna cevap arar. Dürüstlük, gerçek ve yakınlığın en derin, en gizli boyutlarıyla ilgilenir. 1070 lerde seksüel kavramlar Neptün etkisi ile çözüldü, medya etkisi ile günlük hayatımıza girdi. Uyuşturucularla, ilaçlarla tanışma ve karşı kültürün yaratılması gibi konuları yaşattı. Başak ve Akrep ile iradi açılar yaparak yeni, ilk hayallerin, keşiflerin kuşaksal etkisini gerçekleştirme fırsatı verdiler. Sağlıkta, ilaç sanayiinde gelişmeler oldu, kıyafetlerimize petrol türevi kumaşlar bu yıllarda girdi. Hepimiz bilim adamı, sağlıkçı olmadık ama nimetlerinden de külfetlerinden de nasibimize düşeni heybemize kattık.

Yukarıda bahsettiğim kuşağın başlattığı trendlerde Karşıt aks Balıktaki Neptün ve Jüpiter kavuşumunun, değişimler yaşatacağı ve yeni trendler getireceği büyük olasılık taşımakta.

Neptün Balık burcunu yaklaşık 165 yılda bir ziyaret eder.

2011 yılından beri de Balık Burcunda seyahat etmekte. 2026’ya kadar da Balıkta kalacak.

Kavuşum derecesinde Markab Sabit yıldızı bulunmakta. Markab onur, zenginlik, servet, ateşten kaynaklanan tehlikeler, kesikler, darbeler, bıçaklar, ateş ve şiddetli bir ölüm vermesi ile bilinir. Öte yandan Markeb’in ruhsal ve zihinsel doğayı etkileme, zihinsel güçler ve propaganda faaliyeti yapma yeteneği verdiğinden de söz edilir.

Jüpiter ile hukuki konulardan kaynaklanan sıkıntı ve kayıplar, yargı kararı veya sürgün tehlikesi olasılığı çalıştırırken

Neptün ile dengesiz veya anormal zihin, birçok hayal kırıklığı, duygusal, romantik, gizli düşmanlar, ev içi uyumsuzluk, birçok kaza, erken yaşta şiddetli ölüm gibi olasılıkları da çalıştırmakta.

Astrolojide iki gezegenin kavuşumu, yeni bir döngünün başlangıcıdır demiştik

Neptün Balık burucundayken de Spiritualizm çok popüler oldu. Olayları anlamak için uğraşmak yerine akışına bırakmakla ilgili yönünü çalıştırdı. Örneğin: AKIŞINA BIRAK, AKIŞTAYIM gibi cümleler bu dönem çok popüler oldu. Öte yandan gerçek dünyayla bağlantı kurmak için imajları da çok iyi kullanır olduk.

12 Nisan 2022’de Jüpiter ve Neptün’ün Balık Burcunda Kavuşumu

Bu kavuşumun enerjisi tam hizalandıkları 12 Nisan gününden +/- 7 gün güçlü bir şekilde hissedilecektir.

Aşağıda sıraladığım başlıkların bazıları oldukça önemli ve geleceğe şekil verecek boyutta. Ancak çoğumuz uykudan uyanamayacak kadar rüyada olacağız. Kişisel konularla ilgili olaylar +/- 7 gün ile etkili görünse de 2022 yılının sonuna kadar etkili konu başlıkları mevcut.

 • Jüpiter Balıkta hızlı ruhsal gelişim, sanatsal ilham ve derin bir idealizm duygusu getirebilir. Ayrıca mistik sanatların, yaratıcılığın veya duygusal iyileşmenin de kapılarını açabilir.
 • Burcumuz ne olursa olsun, Jüpiter/Neptün kavuşumu maneviyat duygumuzu güçlendirme, sezgimizi yükseltme ve bilinçaltı zihinlerimizi daha derinden keşfetmeye teşvik etme potansiyeline sahiptir.
 • Ruhsal benliğimizi tam olarak benimsememiz ve yaratıcı içgüdülerimizi geliştirmemiz kolaylaşır.
 • Astroloji, meditasyon veya alternatif şifa gibi çeşitli ruhsal inanç sistemleri ve tekniklerine ilgi 2011 den buyana artarak devam etmekteyse de bu kavuşumla birlikte ilgilenenlerin sayısında artış olabilir.
 • Rüyalarımızdaki sembolizmden bilgi almak daha kolay olacaktır.
 • Bu kavuşum, hem kişisel hem de toplumsal alanda yaratıcı bir rönesansı başlatabilir.
 • Tıp ve şifa alanında yeni keşifler olabilir.
 • Sanat, müzik veya filmle daha anlamlı bir şekilde bağlantı kurduğumuzu da görebiliriz. Yaratıcı sanat ve müzik, sinema sektöründe ortaya çıkan yeni eserler unutulmaz olabilir ve trendi belirleyebilir.
 • Ama dikkat! Soyut şeylerde kendimizi kaybetmek, gerçeklerden kaçmak da mümkün. Neptün pasifize edici, çözüp dağıtıcıdır da. Jüpiter’le beraber büyük yanılgı da olabilir. Bu dönem ayaklarımızın yere bastığından emin olmalıyız.
 • Risk almamak, kumardan kaçınmak bu süreçte çok önemli. Zira yalnızca olumlu tarafını görme eğilimimiz de olacak.
 • İş hayatımızda detayları kaçırabiliriz. İnsanların gerçek yüzünü göremeyerek aldanmak mümkün.
 • Jüpiter Neptün kavuşumu, dedikodular, skandallar ve entrikalarla bağlantılı olayları da büyütebilir.
 • Yeni ve sahte din öncüleri, peygamber ve mesih gibi kişilerin pompalanması da mümkün. Komplo teorileri ile beynimizin yıkanması da olası maalesef.
 • Yeni bir ideolojinin doğuşu veya eskisinin gelişip büyümesi de olası. (Neptün’ü komünizmle ilişkilendiren astrolojik görüşler bulunmakta)
 • Hiperenflasyon yaşanabilir. Su ve petrol fiyatlarında artışlar…
 • İklimsel krizler, aşırı yağış nedenli oluşan seller, heyelanlar olabilir. Büyük depremler, tsunamiler şimşek, fırtına gibi zorlayıcı gökyüzü olayları yaşanabilir.
 • Denizlerden gelen yeni bir salgın mümkün.
 • Yapay zeka, simülasyon çalışmaları ile ilgili birçok yeni ve büyük gelişmeler bekleyebiliriz.
 • Uzay ile ilgili yeni gelişmeler, keşifler, belki uzaya yolculuk adına atılan adımlar.

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!