Astro Gündem astroderki astroloji koç Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Merküryen Şironyen Koç Yeniayı

KOÇ BURCUNDA MERKÜRYEN ŞİRONYEN YENİAY

1 Nisan 2022, Saat 9:24’te Koç burcunun 11. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Merkür 9 derece ile Koç burcunda yer alırken Şiron da Yeniaya eşlik etmekte.

Koçta bir yeniay yeni, öncü/ başlatan kararların söz konusu olacağını söylüyor. Ama bu kararları alırken agresif ve bencil olma potansiyelimiz olabileceği gibi, karşımız bu tarz insanların çıkması da olası.

Öte yandan Şiron yara mı açacak, sözümüz ve kararlarımızla şifa mı başlatacak? Bu biraz bizim eylemlerimizi nasıl yönlendirdiğimize bağlı olacak.

MERKÜR Koç yeniayın yükselen yöneticisi aynı zamanda.

Ankara’ya göre çıkartılan Yeniay haritasının yükseleni yine İkizler burcunda.

İkizler burcunun yükselmesi sebebi ile iletişim, eğitim, seyahat, haberleşme, yeni anlaşmalar, sözleşmeler, teklifler, imzalar gündeme gelecektir.  18 Mart Dolunayının yükseleni de aynı yerde ve yine Aldebaran kraliyet yıldızı ile kavuşumdaydı. Ancak o zaman kafalar çok net değildi. Artık KOÇ Merkür’ünün de etkisi ile yeni sözler söylenecek…  Her ne söylersen söyle bunu dürüstçe yapman önemli olacak diyor Aldebaran sabiti…

Bugüne kadar kafamız netleşmemiş olabilir, hayallerle gerçekler arasındaki terazide ibremiz biraz şaşmış olabilir. 1 Nisan Yeniayı ile artık netleşeceğimizi düşünüyorum. Çünkü Koç burcunun doğasında bireysellik ve yeni başlangıç dürtüsü, arzularımız ve isteklerimiz için mücadele vardır. Koç Yeniayı liderlik, girişimcilik, hareket, cesaret, girişim, ilişkilerde açıklık ile ilgili konuları gündeme getirecektir. Ama öfke patlamalarına da dikkat etmeliyiz.

Merkür koçta hızlı ve kıvrak kararlar olur. Ancak dispozitörü Mars, Kovada ve Satürn ile kavuşum yaparken ay düğümlerini kareliyorlar.  Dolayısıyla aynı zamanda birtakım düzenlemeler, disiplin gerektiğini, bazı engeller olduğunu da ifade ediyor. Öte yandan Jüpiter ve Neptün’ün kavuşum açısı da hayallere ve yaratıcılığa vurgu yapıyor.  Dolayısı ile gerçekçilik ile hayaller arasında kalma durumumuz söz konusu.

Yeni umutların peşinden gitmek isteyebiliriz.

Yeni sosyal çevrelere girilebiliriz

Yeni ve öncü gruplara da dahil olabiliriz.

Fakat ne aşırı büyü ve hayallere kapıl, ne de aşırı stresli, sınırlayıcı ve engelleyici karamsar hallere bürün diyor bu yeniay. Açıkçası bu duygu ve kararları dengelemeye çalışmalı, ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Beklentilerimizi iyi analiz etmeli, paramızı doğru değerlendirmeliyiz.

Bu süreci duygulardan uzaklaşmadan ilişkilerde anlayış geliştirerek ve girişimlerde yaratıcılık göstererek kullanırsak bizim açımızdan daha iyi olur. Ama en önemlisi dürüst olmak, hile hurda yapana karşı da uyanık olmak.

Bunun yanı sıra Merkür sadece yazılı ya da sözlü anlaşmalar değildir. Merkür aynı zamanda seyahat araçları ile de ilgili. Bu sebeple Marsın yönettiği Merkür’ yen Yeniayda kazalar olması da olası. Hız felakettir sözü gerçek olmasın, daha temkinli olalım.

Sağlık açısından Yeniaya bakacak olursak Koç burcu baş bölgesindeki organları temsil ettiğinden, kafa travmaları, baş ağrıları, burun kanamaları, sivilceler gibi konular da gündemde olabilir.

Dünya Açısından Yeniay

Dünya astrolojisine göre Koç burcu patlamalar, yangınlar, volkanlar, enerji kaynakları, siyasi liderlerin agresif çıkışları, askeri konular, sansasyonlar, sporcular, kahramanlar ve çocuklarla ilgilidir.

Merkür; iletişim, seyahatler, eğitim, pazarlama, pazarlıklar, yayıncılık, araştırmalar ve her türlü haberleşme sistemleri ile ilgilidir.
Şiron; tıbbi konular, hastaneler, bakımevleri ve sağlıkla ilgili her türlü konu ve kişileri hatta astrologları da anlatır.

Dolayısı ile Koç Yeniayı ile Dünyada aşağıdakileri görmemiz olası

Dünyada Yeniay

 • Ateşli tartışmalar, yangınlar,
 • Askeri hareketlilikler
 • Dünya siyasetçilerinin sert ve agresif kararları ile yara açması ya da yara sarması
 • Kazalar, patlamalar
 • Tıbbi konularda yeni araştırmalar ve yeni icatlar

YENİAYDA TÜRKİYE

 • Başkent Ankara’yı baz alan yeniay haritasında yeniay 11. Evde gerçekleşmekte. Dünya astrolojisine göre burası ülke meclisimizi ve belediyelerimizi gündeme taşıyabilir. Mecliste agresif söylemler, tartışmalar veya aldıkları kararlarla tartışma yaratmaları söz konusu olabilir.
 • Yeniay’ın ülkemiz haritasının Yengeç Plüton’u ile de sert bir açısı olacak; ülkemizin güvenlikle ilgili konuları gündeme gelebilir. Ayrıca Askerimizi, erlerimizi temsil eden Marsımıza da karşıt bu yeniay. Bu sebeple askerimizi, topraklarımızı etkileyen patlamalı, ateşli olayların yaşanması da maalesef olasılık dahilinde.
 • Öte yandan 1 Nisan Koç Yeniayı, Türkiye Astroloji haritasının da 10. Ev’inde gerçekleşecek. Burası ülke yöneticileri ile ilgili alandır. Bu sebeple aldıkları yeni kararları açıklamaları mümkün. Bu kararlar tartışma yaratabilir ve hatta yeni bir dönemi de başlatabilir.
 • Ev ülkenin göz önündeki tanınmış kişilerini de temsil ettiğinden onlarla ilgili haberler duymamız da mümkün.
 • Çocuklarla ilgili bazı gelişmeler ve halkın gergin çıkışları da olasılık dahilinde.
 • Bunun yanı sıra Şironyen Yeniay olması sebebi ile sağlık alanında buluşlar ya da yeniliklerin ilanı da söz konusu olabilir.
 • Bazı yasal düzenlemeler ve sınırlamalar olasılığı da bana mümkün göründü.

YENİAYIN OLASI KİŞİLEL ETKİLERİ

Koç- Terazi, Oğlak-Yengeç burçlarının 8-14 dereceleri arasında gezegenleri ya da önemli yerleşimler olan kişileri daha zorlayacakken,

İkizler, Kova burçlarının 8-14 derecelerinde yerleşimleri olanları iradi kararlar almaya itecek.

Yay ve Aslan burçlarının 8-14 derecelerinde yerleşimleri olanları ise kendiliğinden gerçekleşen yeni olaylarla etkileyecektir.

Yükselen ve Güneş Burcunuzu okuyarak yaklaşık etkileri tahmin edebilirsiniz. Ancak her bireyin gezegen ve derecesel yerleşimleri farklı olacağından birebir aynı etkileri yaşamanız mümkün olmayacaktır.

Koç ve yükselen Koç: Burcunuzda gerçekleşecek yeniay sebebi ile gerek başlatacağınız yeni işler gerekse genel sağlığınızla ilgili konularınız gündemde olacaktır. Ayrıca kariyer, aile ve ev ile ilgili konular da bazı koçlar için hareketlenecek konular arasında yer almakta. Sosyal çevre veya kariyerden kazanç konularında düşünerek hareket edip bazı düzenlemelerde bulunmanız gerekebilir.

Boğa ve yükselen Boğa: Yeniay sizin için bilinmeyen konular, izolasyon, meditasyon, psikolojik sağlık, hizmet gerektiren konularla ilgili alanda gerçekleşecek. Kariyer, aile, sağlık konularında bazı düzenleme gerektiren konular sizi karar almaya itecektir. Burada ayağınızı yorganınıza göre hareket ettirmenizde, mantıklı olmanızda yarar var.

İkizler ve yükselen ikizler: Yeniay sizin sosyal çevreniz, organizasyon, dernekler, sosyal ortamlarınız ile ilgili alanda gerçekleşirken, çocuk, eşin çocuğu, kariyerden kazanç, yaratıcılık ve riskli yatırımlar konularında yeni başlangıçları/kararları gündeme getirmesi olasılığı taşımaktadır. İşiniz, eşiniz, yurt dışı konular ya da akademik çalışmalar konusunda da bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir.

Yengeç ve yükselen Yengeçler: Yeniay sizin kariyer ve aile ile ilgili alanlarınızı harekete geçirirken, sosyal çevre, yurt dışı işler, seyahatler ve kariyerden kazanç konuları ile ilgili alanda mantıklı ve aklı başında düzenlemeler yapmanızı gerektirebilir. Yeni kararlarınızı alırken düşünmeden fevri hareket etmemeye çalışmanızda yarar var.

Aslan ve yükselen Aslanlar: Yeniay sizin yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya ve uzakta olan kişiler yabancılarla ilgili konularda yeni başlangıçlar anlamında etkileyebilir. Öte yandan eş, kariyer ve aile konularında da bazı düzenlemeler yapmanız gerekeceğe benziyor.

Başak ve yükselen Başaklar: Yeniay sizi maddi manevi değerleriniz, borçlar, sigorta, ortak paralar alanlarında ya da ameliyat vb konularda yeni kararlar almaya itebilir. Öte yandan işiniz, yaşam felsefeniz ve seyahatlerle ilgili alanlarda da bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir.

Terazi ve yükselen Teraziler: Yeniay sizi anlaşmalar, mahkemeler, evlilik, ilişki, konularında yeni kararlar almaya itebilir.  Öte yandan maddi manevi değerleriniz, ortak paralar, borçlar, yaratıcılık ya da riskli yatırımlar, çocuklar konularında bazı düzenlemeler yapmanızı gerektirebilir.

Akrep ve yükselen Akrepler: Yeniay sizi 6/12 aksından etkiyeceğinden çalışma ortamınız, çalışma arkadaşlarınız, yanınızda çalışanlar, evcil hayvanlar, sağlık, hizmet, gündelik rutinler alanından yeni başlangıca dair kararlar aldırabilir. Öte yandan aile, ev , eş ve ortaklıkla ilgili alanlarda bazı düzenlemeler yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Yay ve yükselen Yaylar: Yeniay sizi 5/11 aksından etkileyeceğinden, çocuklar, aşk hayatı, riskli işler, sahne ve spor, yaratıcılık gerektiren işler, hobiler, şans oyunları, borsa gibi alanlarda yeni başlangıç gerektirecek kararlar almaya itebilir. Öte yandan kardeşler, yakın çevre, eğitim, kurslar, sözleşme, seyahat, yaşam felsefeniz, yabancılarla ilgili konularda bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar: Yeniay sizi 4/10 aksından etkileyeceğinden ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmaya itebilir. Öte yandan çocuk, borsa, yatırım konuları, kariyerden kazanç ve maddi manevi değerlerinizle ilgili alanlarda bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Bunları yaparken mantıklı olmaya gayret edin.

Kova ve Yükselen Kovalar: Yeniay sizi 3/9 aksından etkileyeceğinden kardeşler, yakın çevre, iletişim, yolculuklar, komşular, kardeşler, eğitim ile ilgili işler, basın yayın, kurslar, her türlü anlaşma sözleşme gerektiren konularda yeni kararlar almaya itebilir. Öte yandan bir süredir burcunuzda seyahat eden Satürn’ün düğümlere karesi sebebi ile aile, eş yuva, kariyer gibi alanlarda da düzenleme yapmanız gereken durumları yaşatacaktır.

Balık ve yükselen Balıklar: 2/8 aksınızda gerçekleşecek yeniay sizi maddi manevi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, ortak paralar, yetenekleriniz ve ürettiğiniz değerler konusunda yeni kararlar almaya itecektir. Öte yandan bir süredir iç dünyanız, korkularınız ve izolasyon gerektiren şartlarınızla ilgili alanda Satürn sizi zorlarken Mars ve Venüs’ün de burada yer alması ve düğümlere karesi sizi yakın çevreniz, yaşam felsefeniz, anlaşma sözleşme ve eğitimler alanında bazı düzenlemeler yapmaya zorlayacaktır. Görmezden geldiğiniz konuları artık değerlendirmeniz ve gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekiyor.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!