Astro Gündem astroderki astroloji Mars

Mars Balık Burcunda

Mars Balık Burcunda
Mars, 15 Nisan- 25 Mayıs tarihleri arasında Balık burcunda hareket edecek.
Astrolojide kötücül olarak değerlendirilen Mars; düşmanlıkları, savaşları, silahları, agresyonu, hızı, rekabeti, cesaret isteyen durumları, öfke, cinayet, kas yapısını, fiziki açıdan harcanan enerjiyi, cerrahi müdahaleleri, dürtüsel cinsellik gibi konuları temsil eder.Mars aynı zamanda cerrahın bıçağı, askerin silahıdır.
Balık burcu ise: Empati, merhamet, özveri, sevgi ve kırılganlık, dağınıklık, sezgi ve hayaller, elle tutulmayan şeyler, ruhsal konular, ruh hali değişkenlikleri, kaos,kurban psikolojisi, bilinç dışı korkular, kararsızlık ve unutkanlık, akışa bırakmak, kabullenicilik, sınırların kalkması, su, denizler, okyanuslar, seller, sisler gibi konuları sembolize eder.

Kişisel haritalarımızda Mars; yaşam enerjimizi, eylemlerimizi, bağışıklık direncimizi, dürtülerimizi, nasıl ve ne sebeple harekete geçtiğimizi, en çok nereye enerji harcadığımızı gösterir. Mars nerede ise enerji harcadığımız yer orasıdır.

Bunun yanı sıra Göksel konum transitleri açısından baktığımız zaman, Balık Mars’ı sizin haritanızda hangi ev ve gezegenlerle irtibat halindeyse, o alanlarda harekete geçeceğimizi ve mücadele edeceğimizi görürüz. Herkesin haritası farklı yerleşimler ve açılar barındırdığından etkisi de farklı olacaktır. İyicil iradi açılar ( sekstil) daha yumuşak ve idare edilmesi kolay durumlar yaşatır. Kare ve karşıt açılarda mücadele yoğun olurken, 150 lik açılar varsa problemler veya kazalar beklenmedik ve ani şekilde ortaya çıkabilecektir.

Mars’ın balık burcuna giriş haritasını Ankara’ya göre çıkarttığımız zaman görüyoruz ki haritanın 11. evine yerleşmiş. 11. ev sosyal topluluklar, sivil toplum kuruluşları, gruplar, arkadaşlar, kariyerden kazanç konularını temsil eder.  Siyasi Astrolojide ise 11. ev; meclis, belediye, müttefikler, sivil toplum kuruluşları, gruplar, durdurulamayan doğa ve insan hareketleri ile ilgili konuların gündemde olabileceğini işaret ederken Ülkemiz kuruluş haritasının da 9. evine düşmekte. Mahkemeler, din adamları, kanunlar, azınlıklar, din adamları, rektörler, yüksek okullar, pilotlar ve buluşlarla ilgili konulara işaret etmekte. Ayrıca 16 Nisan’da Terazi Burcunda Dolunay olması sebebi ile boğazlar, denizlerimiz, yurt dışı anlaşmalar, seçim, çocuklar ve gençler, kadınlarımızla ilgili konular gündemde yer alacaktır. Yarınki Dolunay yazımı akşama yayınlamış olurum.

KİŞİSEL AÇIDAN MARS BALIK BURCUNDA
💥 Mars balık burcundayken çok kararlı davranamayabilir, hızlı değişkenlik gösterebilir
💥 Balık merhameti nedeni ile başkalarına yardım etmek için harekete geçebiliriz.
💥 Mars balıkta Motivasyon düşüklüğü olabilir. Çıkan ilk sorunda başlanan işten vazgeçebiliriz.
💥 Gerçeklerden kaçma eğilimi de verebilir.
💥 Ruhsal çalışmalar ve konularda harekete geçilebilir.İç dünya savaşları verilebilir.
💥 Balık burcunun kurbana düşen doğası kendini gösterebilir, kurban olmamaya dikkat edelim. Kendini feda etme olayları görülebilir.
💥 Kızgınlık ve öfke daha çok kendine yönelebilir bu dönem. Ya da sinirimizi gösterirken sınırlarımızı aşabiliriz.
💥 Sinsice hareketler gözlenebilir.
💥 Sisli doğası sebebi ile balık burcunda mars sinsi ve gizli düşmanlar da verebilir, bu açıdan dikkatli olunmalı
💥 Olumlu anlamda bakarsak su sporları yapmak, yüzmek için harekete geçilebilirken
💥 Olumsuz anlamda, deniz ve sularda taşkınlar, seller, deniz kazaları olabilir.
💥 Öte yandan bu dönem müzik, dans, sanat gibi konularda harekete geçebiliriz.
💥 Sağlam ve planlı hayallerimiz varsa onları gerçekleştirmek adına harekete geçmek de mümkün.

AstroDerki

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!