Astro Gündem astroderki astroloji dolunay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

16 Nisan 2022 Terazi Dolunayı

Terazi Dolunayı

16 Nisan günü saat 21:54 de Terazi burcunun 26°45’ derecesinde meydana gelecek. Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 22-30 dereceleri ile İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 9-13 dereceleri arasında gezegenleri ve önemli yerleşimleri olanları Dolunay daha çok etkileyecektir.

Dolunaylar yeniay döneminde başlayan açık ya da gizli konuların ortaya çıktığı, tamamlandığı ve görünür olduğu dönemlerdir. Dolayısı ile 2 Nisan Koç Yeniay dönemi başlayan konular önem taşıyacak. Ayrıca bu dolunayda 19 Kasım Ay tutulmasında tetik alan noktaları aktifleyeceğinden, o dönem gündeme gelen olaylarla ilgili konular bu dolunayla tekrar ortaya çıkabilir. Ayrıca Yükselende Güney Aydüğümünün oluşu da geçmişten gelen olaylara vurgu yapmakta.

Terazi burcu; Terazi burcu ilişkilere odaklıdır. Uyum, denge, adalet, diplomasi, politika, genç kadınlar ve sanatla ilgilidir. Terazi burcunun gölgesinde; olaylar karşısında dengeyi kaybetmek, kararsızlık yaşamak, güvensizlik vardır.

Siyasi Astrolojide ise Terazi burcu; hukukçular, diplomatlar, siyasetçiler, halkla ilişkiler, sanatçılar, modacılar, tekstil sektörü, dekoratörler, mimarları, mobilyacılar, kuaförler, güzellik salonları, çiçekçileri temsil eder.

Dolayısıyla dolunay sürecinde Terazi konuları ve temsil ettiği kişilerle ilgili konularda gelişmeler bekleyebiliriz.

Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 11. Evinde gerçekleşen dolunayın yükseleni krizlerle mücadele etmeye alışmış, güç tutkunu, ketum ve sabırlı, krizlerden beslenen Akrep burcu yer almakta. Yöneticisi Mars ise Balık burcunda değişken temalı. Yükselen derecesi ve Güney Ay Düğümü Unukalhai dediğimiz sevimsiz bir sabit yıldızla kavuşumda. Unukalhai; cinnet, intiharlar, zehirlenmeler, kazalar, sahtekarlık ve çocuk istismarları ile ilişkilendirilmektedir. Güneş, Al Pherg sabit yıldızı etkisi ile azimli ve kararlılıkla mücadeleden sonra gelen başarı ve istikrarı anlatır. Ay ise Arcturus etkileşiminde görülmekte. Arcturus, gayret, yeni fikirle, harekete geçerek gelen şöhret, zenginlik, şeref, popülerlik ile ilgilidir.

 • Koç Yeniayından itibaren ilişki ve ortaklık anlamında verdiğimiz tepkilerin sonuçları ile karşılaşabiliriz.
 • Tutulmanın 11. Evde olması sebebi ile sosyal ilişkilerimiz, gruplar, organizasyonlar ve yaratıcılık, çocuklar, aşk ve flörtler, riskli yatırımlar, sanat, spor ve statüden kazançlarımız önem arz etmekte
 • Terazi Burcunun yöneticisi Venüs, Balık burcunda olup hem Ay ile paralel açı yapmakta hem de 135 lik dediğimiz ayrılış kopuş açısı yapmakta. Demek ki ilişkilerde denge ve dengesizliklerin sonuçları Dolunayla ortaya çıkarken, birleştirici ya da ayırıcı olabilir. Sonuç biraz bizim dengemize bağlı.
 • Ayrıca romantizm, aşk ve affedicilik duygusu yüksek bir dönem.
 • Dolunay’ın Plüton ile sert bir açısı bulunmakta bu sebeple eş, ortak, mahkeme ve açık düşmanlarla ilgili konularda takıntı ve güç savaşları ortaya çıkabilir. Ama bizlerden beklenen sakin ve itidalli davranmak.
 • Plüton’un etkisi ile ilişkiler ve kişilik anlamında büyük dönüşümden geçmemiz gerekebilir. Biraz zorlanarak öğreniriz.
 • İlişkilerdeki sorunları görmezden gelerek kendimizi kandırmamaya dikkat edelim.
 • İki hafta kadar bel, böbrek, kemik, diş, sorunlarında artışlar olabilir varsa eski sorunların sebepleri açığa çıkabilir.

Burçlara Olası Etkileri Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 22-30 dereceleri ile İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 9-13 dereceleri arasında gezegenleri ve önemli yerleşimleri olanları Dolunay daha çok etkileyecektir.

 • KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ Ben sen aksında gerçekleşen Dolunay, İkili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik, eş, ortak, açık düşmanlıklar, davalar, anlaşmalar, danışmanlık aldığımız kişiler, çocukların eğitimleri, eşin statüden kazanç konularını gündeme taşıyacaktır. Ani çıkışları yaşanabilir. Gerçekten neye değer verildiği sorgulanır. Bazıları ayrılık kararı alırken bazıları değişmesi gerekenleri yönleri fark edip daha sağlam zemine oturtabilir. Psikolojik ruhsal şifa çalışmaları ve ameliyatlar söz konusu olabilir.
 • BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA Dolunay, günlük rutinler, küçük hastalıklar, çalışma ortamı, yanında çalışanlar, kiracılar, evcil hayvanlarla ilgili aksta gerçekleşeceğinden bu konular yoğun gündem yaratabilir. Ama sosyal çevrenizden destek alma şansınız var görünüyor. Ticaret, statüden kazançlar, eş, eşin ailesi veya ortak paralarla ilgili konularda da sağlam adımlar atma gereği doğabilir.
 • İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER Dolunay, çocuklar, aşk hayatı, keyif, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz ve hobilerimiz, riskli yatırımlarımız ile ilgili aksta gerçekleşeceğinden bu konularda sorumluluk artışı olabilir. İş ve sağlıkla ilgili alanlarda fırsatlar, sağlıkta şifaya giden konular gündeme gelebilir. Harcamalarda artış olabilir.
 • YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ Dolunay, aile ve statü ile alakalı aksta gerçekleştiğinden, ev, emlak, aile, atalarımız, köklerimiz, kardeşin parası, eşin ailesi, konularında dengeyi sağlamaya çalışmak, ebeveyn sağlık durumu, çocukların gizledikleri şeyler, statüden kazanç, riskli yatırımlar, ortak paralar, aşk ve üvey çocuklarla ilgili alanlarda alınması gereken sorumluluk ve düzenlemeler, ticari ve hukuki konularda beklenmedik surumlar olabilir. Bu dönem arkadaş çevrenizden değişik fikirler de alabilirsiniz.
 • ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN Dolunay, eğitim, iletişim, kardeşler, yakın çevre, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa seyahatlerle ilgili aksta gerçekleşeceğinden, kardeşler ya da yakın arkadaşlarla krizli zamanlar yaşanabilir. Bu noktada dengeleyici olmaya çalışılmalı. İkili ilişkilerde ve finansal konularda da bazı fırsatlarla karşılaşılabilir. Statü, ev, aile ve eş, ortak konularında da bazı düzenleme gerektiren durumlar olacaktır. Bu noktada planlama önemli.
 • BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK Dolunay, maddi manevi kazanımlar, öz değer algısı, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar ile ilgili aksta gerçekleşeceğinden finansal konularda denge korunmaya çalışılmalı. Risk almamakta fayda var. Bazı yükselen başaklar için çalışma hayatı, kardeşler, seyahatlar, mahkemeler, ortaklıklar ve eşle ilgili konularda düzenlemeler de önemli olabilir.
 • TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ Dolunay burcunuzda gerçekleşeceğinden, sizi ilgilendiren her konu, motivasyonlarınız, sağlığınız, fiziksel görünümünüz, karakteriniz ve kendinizi başkalarına ifade edişiniz, ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız çocuklarınız, işiniz ve gündelik rutinlerinizle ilgili konular gündemde olabilir. Gerek aile, eş ve ortaklıklar gerekse çocuklar ve yatırımlar ve ortak paralar konusunda denge ve planlı olmak önemli olacak. Bel, böbrek ve ayaklarınıza dikkat etmeniz iyi olur.
 • AKREP VE YÜKSELEN AKREP Dolunay 6/12 aksınızda gerçekleşeceğinden, Bilinçaltı korkular, gizli düşmanlıklar, zorluk ve kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, meditasyon, fedakarlıklarla ilgili durumlar göndeme gelebilir. Elimizde olmayan gelişmeler ve sonlanmalar olabilir. Aile ile ilgili ya da kardeşler veya fikirsel konularda dönüşmek, takıntılı durumları yönetmek, dengelemek ve düzenleme gereği doğabilir. Aşk ve yatırım, hoby, sanat ve çocuk konularında bazı yeni fırsatların yanı sıra yanılgılara da  dikkat etmekte yarar var.
 • YAY VE YÜKSELEN YAY Dolunay 5/11 aksınızda gerçekleşeceğinden sosyal çevre ve gruplarla ilişkiler gündemde olacak. Gündelik rutinler, çalışma ortamınız, sağlık ve şifa konuları ile yakın çevre kardeş ve arkadaşlar ile ilgili konuları yönetme, dengeleme ve düzen ve plan yapma gereği olacaktır. Evle ya da ebeveynlerle ilgili gelişmeler ortaya çıkabilir. Maddi konularda da bazı pürüzlerle karşılaşılabilir.
 • OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK Dolunay, 4/10 aksınızda gerçekleşeceğinden, iş, kariyer, statümüz, hedefler, aile, ailenin sağlığı, eşin, ortağın babası, çocukların işi, sağlığı gündemde olacak. Ayrıca kariyerden kazanç, sosyal çevre ve yaratıcılık, hoby, riskli yatırımlar, çocuklar ile ilgili konular ve maddi süreçleri planlamak, düzenlemek gereği doğacaktır. İletişim dilimiz, anlaşmalar ve sözleşmeler açısından da gelişmeler olabilir.
 • KOVA VE YÜKSELEN KOVA Dolunay, 3/9 aksınızda gerçekleşeceğinden, eğitim, seyahat, ticaret ya da hayata bakış felsefe, yakın çevre, kardeşler ile ilgili konular gündemde olacak. Burada çıkabilecek sorunlar ve iletişimde denge gereği doğacaktır. Aileden alınan fikirler ve destek fayda sağlayabilir. Öte yandan aile, kariyer ile ilgili konularda doğru adımlar, sorumluluklar ve planlama önemli olacak.
 • BALIK VE YÜKSELEN BALIK Dolunay, 2/8 aksınızda gerçekleşeceğinden maddi manevi değerler, borç alacak dengeleri ve dönüşüme zorlayıcı konularınız gündeme gelecektir. Gruplar içinde güç dengesi önemli konular arasında. Öte yandan yaşam felsefenizi değiştirebilecek eğitimler ve anlaşmalar olabilir. Eğitim seyahat, yeni fikirler açısından destekleyici açılar bulunmakla birlikte ayaklarınızın sağlam bastığından, planlı olduğunuzdan emin olmaya çalışın.

Terazi Dolunayının Ülkemize Etkileri  Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 11. Evinde Dolunay gerçekleşirken, 2 orbla Ülke kuruluş haritamızın 5. Evindeki Satürn & Merkür kavuşumumuz üstünde yer almaktadır. Satürn 9. Evimizden Dolunayla bağlantı kurmakta ve Plüton da Satürn ve Merkür’ümüzle uzaklaşan açıda da olsa kare yapmakta. TRANSİT Venüs de 10. Evden Ülkemizin 1. Evindeki Plütona’a ekzakt üçgen yapmakta.

Bu sebeple dolunayın konu başlıkları

 • Meclisimiz, belediyeler, diplomatlar, yabancı devletlerle olan anlaşmalar, ülkemizin serveti ile ilgili durumlar, borsa, risk ve spekülasyon içeren konular, gençlerimiz ve eğitim sistemi, sanat ve sporla ilgili konular. Vergiler, halk ve ülke ekonomisi ile ilgili gelişmeler, yabancı ülkelerle olan finansal ilişkilerimiz, borçlarımız.
 • Çocuklarla ilgili konular, sanat ve sporla ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir.
 • Borsa, vergiler, mafya ve derin devlet konuları gündeme gelebilir
 • Borsada manipülasyon olabilir.
 • Diplomat ya da elçilerle ilgili bazı konular ortaya çıkabilir.
 • Kanuni düzenlemeler olabilir.
 • Yapılan bu düzenlemelerin, muhalefet/halk üçgenine etkileri de olabilir.
 • Yayın organları, gazetecilerle ilgili kısıtlamalar yaşanma olasılığı da mevcut.
 • Hukuki davalarla ilgili gelişmeler yaşanabilir.
 • Yabancılarla ticaret, buluşlar, yeraltı kaynakları gündeme gelebilir.
 • Topraklarımız ile ilgili yabancılarla yapılan anlaşmalar konusu gündeme gelebilir.
 • Ülkeler arası birliklerle ilgili konular da gündeme gelebilir.

Dolunayın etkilerini doğru kullanabilmemiz umuduyla…

AstroDerki

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!