Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum AY tutulmaları yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

16 Mayıs Akrepte Ay Tutulması

AKREPTE AY TUTULMASI

16 Mayıs 2022 Ankara’ya göre saat 06.13.57 de 25°18 derece Akrep burcunda Parçalı Süper Ay tutulması gerçekleşecek.  Tutulma esnasında Ay Dünya’ya yakın olduğu için bir Süper Ay, Dünya’nın tam gölgesine girdiğinden de Tam Ay Tutulması sınıfında. Tutulma 84.9 dakika sürecek. Saros 131 serisine ait 72 tutulmanın 34. sü gerçekleşecek.

Parçalı Tutulma esnasında hem kısmi hem de tam tutulma olduğu için bazı bölgeler tam tutulmayı izleyebilecekken bazı bölgeler parçalı tutulmayı görebilecek.  Ülkemizde Adana-Ankara-Zonguldak hattının batısında sabaha karşı parçalı tutulmanın gözlenme şansı olabilir. Ancak Tam tutulma Batı ve Güney Asya, Batı ve Güney Avrupa, Kuzey Amerika’nın çoğundan, Güney Amerika, Afrika ve Antarktika kıtalarından izlenebilecek.

 • 11 Kasım 2021’deki Algoloid tutulmanın tam karşı aksında yer alıyor. 16 Mayıs Tutulmasının Güneşi Algol yakınında olacak. Algol’ün bulunduğu tutulmalarda,  zihnimizdeki ikilikleri aşmak,  duygu ve dürtü kontrolünü becermek önem taşır.
 • Ay tutulmaları geçmişte başlayan konuların sonuçlarının görünür olduğu, tamamlandığı, arkasında kalmış fark edilmeyen gerçeklerin ortaya çıktığı zamanlardır. Kasım ayındaki tutulma ile ilgili konular da gündeme gelecektir.
 • Ankara’ya göre çıkartılan tutulma haritasının 6. Evinde gerçekleşen tutulmanın yükseleni ikizler ve yöneticisi Merkür ikizlerde Retro. Merkür haritanın 12. Evinde retro yapmakta.
 • Yükselen derecesinde Bellatrix sabiti bulunmakta. Bellatrix sabiti pervasızlığa, kavgacılığa, açgözlülüğe ve ihanete eğilimi de gösterir. Orion Belt’in (21-24 arasındaki tüm yıldızların) özel etkisidir. Orion, takımyıldızı, kibir, isyan, güç ve cesaret de verir. Ayrıca tarım üzerinde kötü bir etkiye sahiptir ve şiddetli fırtınalar ile de ilgilidir.
 • Bunlar imigratör yıldızlardır. Bu yıldızların hepsi, bilhassa El Nath, Alnilam ve Al Hecka dediğimiz, 22-23-24-25 arasındaki üç yıldızla evlilik, ilişki, birliktelikte farklı, yakın bir kültüre gitmeyi de gösterebilmekte.

Kişisel Olarak Bu Tutulmada

 • Geçmişten gelen bazı sırlar ve gizli gerçekler ortaya çıkabilir.
 • Gündelik yaşamınız, çalışma koşullarınız veya sağlığınızla ilgili konularda bazı şeyler sonuca ulaşırken bazı bilmediğiniz durumlar da ortaya çıkacaktır.
 • Zihnimizdeki ikilikleri aşmak, duygu ve dürtü kontrolünü becermek önemli ve kadersel
 • Kendinizi ruhsal olarak kapana kısılmış, krizli duygular ve derin düşünceler içinde bulabilirsiniz.
 • Bu dönüşüm ruhsal olabileceği gibi bedensel ya da iş yaşamınızda ve gündelik rutinlerinizde işe yaramayan, çürümüş olanlardan kurtulma şeklinde de çalışabilir.
 • Bağırsak, üreme organları ve tansiyon problemlerine karşı dikkatli olmakta yarar var.
 • Ancak tüm sıkıntılı durumdan dengede ve doğru bakış açısı ile kurtulmamız mümkün.
 • Kendiliğinden ortaya çıkabilecek sorunlar canınızı sıksa da güven veren konuları, kişileri belirlemek için bir fırsat bu aynı zamanda.
 • Tutulmanın dinamiği gereği kendinizi istikrar, güvenlik kaygıları ile ruhsal dönüşüm arasında kalmış hissedebilirsiniz.
 • Finans kaynakları, statüden kazanç ve kariyer konuları ile ikili ilişkiler ve partner konularında da etkisini gözleyebileceğiniz bir tutulma.

Tutulmanın Ülkemize Olası Etkileri

 • Tutulmanın yükseleninde bilgi, iletişim, eğitim ve seyahatlerle ilgili ikizler burcu bulunmakta. Yönetici Merkür 12. Evde ve retro. Demek ki geçmişten gelen gizli konular, bilgiler söz konusu. Yükselen derecesinde Bellatrix sabiti bulunmakta. Bellatrix sabiti pervasızlığa, kavgacılığa, açgözlülüğü ve ihanete eğilimi de gösterir. Orion, takımyıldızı, kibir, isyan, güç ve cesaret de verir. Ayrıca tarım üzerinde kötü bir etkiye sahiptir ve şiddetli fırtınalar ile de ilgilidir.
 • Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 6. Evinde tutulmayı gözlerken tutulma, Ülke kuruluş haritamızın 5. Evinde ve Jüpiter’in üzerinde gerçekleşecek. Jüpiter 10 ve 6. Ev yöneticilerinden ve Transit Satürn ile de gergin açıda.
 • Tutulma haritasının Satürn’ü, ülkenin 9. Evinden Transit ay düğümlerine kare yapmakta ve ülkenin 7/8/9. Evlerin yöneticisi Satürn’e ve 4 ve 12. Ev yöneticisi Merkür ile üçgen kontakta.
 • Transit Mars ve Neptün de ülke yönetimi ile ilgili evde ve 4. Evdeki ülkenin Mars’ına antisyasal kavuşum yapmakta.

Toparlayacak olursak;

 • Özellikle halkın beslenme, sağlık ve çalışan kesim ile ilgili konularda bazı sırlar ve gizli gerçekler ön plana çıkabilir.
 • Ekonomik sıkıntı ve adaletle ilgili aktif sorunlar gündeme gelebilir.
 • Akrep Jüpiteri üzerinde gerçekleşen tutulmanın Satürn ile karesi ve Ay düğümlerinin de buna eşlik ediyor oluşu geçmişten gelen bir dönemin kapanışını izah edebilir. En azından bu konuda çözüm gerektiren konular var.
 • Takip edenler hatırlarlar belki bu konuda 2021 yılında da bir post atmıştım. Her ne kadar aynı Saros serisinde değilse de 1938 Mayıs ayındaki tutulmanın bulunduğu yakın derecede gerçekleşmiş. Yine 7 Kasım 1938’deki tutulma ile süreç sonuçlanmış. 8 Kasım 2022’de gerçekleşecek tutulma ile 7 Kasım 1938 tutulması benzer. Mayıs ayına dönecek olursak; Hem Mayıs 1938 deki hem de şimdiki tutulma, Ülkemizin Drakonik haritasındaki Güneş’e karşıt tutulma. Güneş demek otorite konumundaki kişi, ülke yönetimi demektir. Kasım ayında da Drakonik Güneşin üzerinde olmuştu. Bu sebeple ülke lideri ile de ilgili olabilecek bir tutulma gibi görünüyor. Belki tutulma seçim ile ilgili bir tetik de oluşturabilir.

Ay Tutulmasının Burçlara Olası Etkileri

Akrep, Boğa, Aslan ve Kova gibi sabit burçlar sert etkiler alırken, Balık, Başak, Oğlak ve Yengeç burçları olumlu etkiler ve fırsatlarla karşılaşabilirler. Ancak her harita tek ve biriciktir. Bu sebeple  kişisel yerleşim farkı sebebi ile sonuçlar farklı olabilir.

 • Koç ve Yükselen Koç 8/2 aksınızda gerçekleşecek tutulma sizi maddi manevi değerler, borç ve alacaklarla ilgili konular ana gündem olabilir. Geçmişten gelen borç, vergi miras ya da bir sağlık sorununa dair konularda bilinmeyen konular ortaya çıkabileceği gibi, sonlanma ya da çözüm üretmeniz gerekebilir.
 • Boğa ve Yükselen Boğa Sizin 1/7 aksınızda meydana gelecek tutulma nedeni ile gerek evlilik, ortaklık, sağlık, bedensel gerekse dışarıya verdiğiniz intiba konusunda gelişmeler olması beklenebilir. Özellikle ola gelen evlilik ya da ortaklık, kariyer konularında düzen sorunları, düşmanlık gibi konuların arka planı ortaya çıkabilir. Tartışma ve krizlere çekilmek yerine güven ve huzur için soğuk kanlı olmakta yarar var.
 • İkizler ve Yükselen İkizler 6/12 aksınızda gerçekleşecek tutulma sebebi ile iş, sağlık, finansal konular, gündelik rutinlerinizle ilgili konular gündeme gelecektir. Gerekli adımları atmanız halinde sağlık sorunu varsa sebepleri görünür olur, çözümü gelebilir, iş ve kariyer konusunda kısmetler olabilir. Mahkeme, yurt dışı vb konularda geçmişten gelen sorunların arka planı hakkında bilgiler ortaya çıkabilir.
 • Yengeç ve Yükselen Yengeç 5/11 aksınızda meydana gelecek tutulma, aşk, çocuklar, riskli yatırımlar, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve kariyerden kazançlar konusunda bazı gerçekleri ortaya çıkarabilir. Bu konularda geçmişte yaptıklarınızla ilgili konuların sonuçları sizi yeniden planlamaya zorlayabilir.
 • Aslan ve Yükselen Aslan 4/10 aksınızda gerçekleşecek tutulma nedeni ile aile, ev, emlak, iş kariyer konularınız gündeme gelebilir. Aile ya da ev ile ilgili geçmişten gelen sorunların altında yatan sebepler ortaya çıkabilir. Aile, eş, kariyer ve ortaklarla ilgili bir karar ve düzenleme gerekebilir.
 • Başak ve Yükselen Başak 3/9 aksınızda meydana gelecek tutulma nedeni ile yakın çevre, kardeşler, anlaşmalar sözleşmeler seyahatler, ticaret, yurt dışı konular, eğitimler gibi konularda geçmişten gelen sorunlar varsa arka planını fark edebilirsiniz, tamamlayabilirsiniz. İş, gündelik rutinleriniz veya sağlık konularında planlama yapmanız gereken bir dönemden geçiyorsunuz.
 • Terazi ve Yükselen Terazi 2/8 aksınızda meydana gelecek tutulma nedeni ile para, borç alacak konularınız, maddi manevi değerleriniz ile ilgili konular gündeme gelecektir. Çocuk, aşk, hayattan sevk alma, riskli yatırımlar veya varsa hobilerinizle ilgili alanda bir düzenleme yapmanız gerekebilir. Finansal süreçleri sakin ve planlı olarak çözebilirsiniz.
 • Akrep ve Yükselen Akrep 1/7 aksınızda meydana gelecek tutulma sizi birinci dereceden etkileme potansiyeline sahip. Evlilik, sağlık aile, ev ve maddi manevi değerleriniz ile ilgili geçmişten gelen konular gündeme gelecektir. Soğuk kanlı ve sistemli kararlar alarak çözebilirsiniz.
 • Yay ve Yükselen Yay 12/6 aksınızda meydana gelecek tutulmanın etkisi ile geçmişten gelen arkanızdan dönen olaylar ve düşmanlıklar ortaya çıkabilir. Yapılan sözleşmeler veya eğitim, seyahat konuları, kardeşler ve yakın çevre sorunlarını artık bir çözüme kavuşturmanız gerekir. Bu süreçte krize çekilmek yerine sakin ve kararlı olmakta yarar var.
 • Oğlak ve Yükselen Oğlak 5/11 aksınızda gerçekleşen tutulma nedeni ile riskli yatırımlar, aşk, çocuk, hobi ve eğlence, sosyal çevre, kariyerden kazanç konularının geçmişten gelen bilmediğiniz yönleri fark edebilirsiniz. Maddi kazançlarınızla ilgili alana dair çözüm bekleyen stresli durumlarda çok stres yapmadan planlama ve sistem kurmanızda fayda var. Ev aile ve yuva konularında bazılarınız için kısmetler gelebilir.
 • Kova ve Yükselen Kova 4/10 aksınızda meydana gelecek tutulma sebebi ile kariyer, ev aile eş, ortaklık ve sağlık, beden, kişisel duruş konularında aktif çözmeniz gereken durumları fark edebilirsiniz. Kariyer ya da eşin ailesi ile ilgili bilmediğiniz sorunların arka planını fark edebilirsiniz. Finansal borçlanma veya para alışverişi olabilir. Aile mi kariyer mi diye ikilimdeyseniz ailenizin güvenli kollarına yönelmeniz onlara zaman ayırmanız iyi olacaktır.
 • Balıklar ve Yükselen Balık 3/9 aksınızda meydana gelecek tutulma nedeni ile eğitim, anlaşma sözleşme, kardeşler, seyahat, kurs gibi konularda yaşanan sorunların arka planını görebilirsiniz.  Adım atarken bilinmeyen konular, kaygı ve korkularınızla güvenlik arayışınız arasında çözüm ararken sakin ve kararlı ve güvenli sulardan yana adım atmanızda yarar var. Belki de arazi anlaşması vb şeyler de düşünüyor olabilirsiniz.

  AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!