Astro Gündem astroderki astroloji Jüpiter Jüpiter Koç Burcunda

Jüpiter Koç Burcu 2022

Jüpiter Koç Burcunda

Büyük iyicil olarak bilinen Jüpiter, 11 Mayıs 2022 saat 04:05 tarihinde Koç burcu seyahatine başlıyor.

⚠️25 Temmuz civarı 8° Koç burcuna kadar ilerleyip durağan pozisyona geçecek ve 29 Temmuz’da retro hareketine başlayacak.

⚠️29 Ekim’de retro pozisyonuna devam ederken Balık burcuna geçip gerilemeye devam edecek.

⚠️23 Kasım’da durağan pozisyona geçip Balık burcundan çıkmak üzere ileri harekete geçecek ve

⚠️21 Aralık’ta Koç burcuna tekrar girecek.

Bu dönemde daha çok konuşulan ülkeler; Azerbaycan, Filistin, İsrail, İran, Suriye, Danimarka, Fransa, İngiltere, Almanya, İsveç, Polonya, İngiltere, Nepal olacaktır.

Daha dikkat çekecek meslek ve sektörler; sporcular, askerler, kolluk kuvvetleri, savunma sanayi, fizik tedavi uzmanları, göz doktorları ve girişimciler olacaktır.

Jüpiter Astrolojide iyicil, sıcak, yani harekete geçiren bir güç olarak görülür. Astroloji haritanızda Jüpiter hangi burçtaysa o burcun özelliklerini geliştirilebilecek yetenekler olarak görebiliriz. Temelde, iyilik, bolluk, bereket getiren bir şans gezegeni olarak kabul edilir. Çok büyük bir gezegen olduğu için, genişleme ve büyüme ile yakından alakalıdır. Bulunduğu burçta aşırılıkları ifade eder. İnanç, umut, yaşam felsefesi ve sembolleri yönetir. Bilgiye anlam yüklemek ve sentez yapmakla ilgilidir. Yayılma, genişleme, bulaşıcı hastalık, uçaktan atlama gibi konuları temsil eder. Karanlık yönü şehvettir. Jüpiter, yabancılar, yabancı felsefeler, varlık, özgürlük ve bolluk demektir. Yabancılar veya uzaylıları, herhangi bir din veya felsefeyi, gerçekten görmediğimiz, doğru ve var saydığımız, toplumda genel görüşleri temsil ediyor. Yazılı olmayan kuralları içerir.

Temsil ettiği kişiler: Yargıçlar, senatörler, ruhani kişiler, papazlar, kardinaller, avukatlar, genç bilginler, üniversite öğrencileri, avukatlar, bakanlar, tüccarlar, zengin kişiler, burjuvaya ait olanlar.

Anatomi ve hastalıklar: Sol kulak, sıtma, akciğer problemleri, kalpte çarpıntı, vcrtebra ağrısı, kramplar, bacak ve damar hastalıkları, bağırsaklar, rahim, kan rahatsızlıkları. Atardamarlar ve sperm ile bağdaştırılır. Güneş ile birlikte, kalbi yönetir. Olumsuz olarak, çocuk yatağında ölmeyi, bitkinliği ve ateşi anlatır. Sezaryen ile bağdaştırılır.

Koç burcu, öncü, girişimci ve savaşçıdır. Bu sebeple Jüpiter Koçtayken çok fazla yenilik, yeni adımlar atılabileceği, yeni adımların hızla ilerleyeceği dönemlere şahit olabiliriz.

JÜPİTER GİRİŞ HARİTASI

  • Jüpiter giriş haritasına baktığımızda Mars ve Jüpiter karşılıklı ağırlamada. Bu sebeple çok yenileyici, hareketlendirici ve yayılmacı olacak demektir.
  • Ülke haritamızın 10. Evi yükseliyor. Bu sebeple ülke yöneticileri çok öne çıkabilir. Ülkemiz dünyada dikkat çekebilir.

📌Jüpiter Verneli (dönüşü) 12 yıl sürer. Hayatımızda 12 yılda bir yeni bir başlangıç yaşarız. Toplumsal bir gezegeni olduğundan döngülerinden hayatlarda, sistemde büyük değişiklikler oluşur.

11 Mayıs ile 25 Temmuz 2022 tarihleri arasına özellikle dikkat etmeliyiz. Bu bir nevi ön izleme turu gibi olacak

✅Jüpiter astrolojide şans ve fırsatlardan sorumludur. Ancak Koç burcunda fazla ateşli, savaşçı ve girişimcidir. Özgürlük, yenilik, reformlar, liderlik öğeleri tavan yapar ve yayılır.

✅Jüpiter Koçtayken, düşünmeden harekete geçmek gibi kontrolsüzce alınan riskler olabilir.

✅Koç, Aslan ve Yay gibi ateş grubu burçları (yükselen dahil) bu süreçten en çok faydalanacak burçlar olacaklardır.

✅Koç burçları 12 senede bir burçlarına gelen fırsatı yaşayacaklar.

✅Satürn Kova transiti nedeniyle uzun zamandır zorlanan Aslan burçları için de nefes olacak.

✅Terazi burçları için de önemli. Çünkü Koç burcunun karşısında. Doğal olarak yeni insanlar, evlilik, partner, ilişkiler, kariyer ve statüde yeni gelişmeler olası.

✅Herkesin hayatında koç burcunun bulunduğu ev ve bağlantılı gezegen ve evler ölçüsünde hızlı ve son dönem tecrübe etmediğimiz yeni başlangıçlar olacaktır.

Ancak, 2011 – 2018 yılları arasında attığınız adımlar olduysa, bunlar bu dönem önem kazanacaktır.

✅Elbette herkesin haritası kendine has ve etkiler barındıracak. Ama istisnasız hepimiz için Jüpiter Koç yılı; Son 3-6-9-12 yılda neler öğrendiysek ve ne şekilde geliştiysek onları sorgulama zamanı olacak.

✅Özellikle son 12 yıllık döngüyü gözden geçirmek ve gelecek 12 yıllık döngü boyunca kendi hikayenizi seçmek için fırsat zamanı…

✅ 11 Mayıs ile 28 Ekim arasında hayatımızın bir alanında hızlı ilerlemeler, yeni başlangıçlar yaşayacağız.

✅28 Ekim tarihinde Jüpiter Koç burcunu terk ederek Balık burcuna geçiş yaptığı dönem. Mayıs 2022 ‘nin ilk iki haftasında atılan adımları düşünün derim. Zira 28 Ekim-24 Kasım arasında tekrar o konular gündeme gelecektir. Kaçan fırsatlar varsa yakalama şansı verebilir.

✅Koç burcu girişimcidir, savaşçıdır. Bu sebeple bu tarihlerde yeni adımların hızla ilerlediğine şahit olabiliriz.

✅Jüpiter’in inanç ve dinle ilgili olduğunu da atlamamak gereklidir. Örneğin Engizisyon Jüpiter’in yüceldiği burçtayken başlaması, Yönettiği burçlardayken Dünya’da Yayılması, en kanlı hallerini ise Jüpiter Koç’tayken yaşatması çok manidardır.

✅Bazı konularda tecrübesiz olabiliriz. Yeni şeyler öğrenmeniz gerekebilir.

✅Yeni fikirler ve yayıncılık konularında yeni başlangıçlar, cesarette artış olabilir.

✅Hareket artışı, spor, mücadele vb konularda artış olabilir.

✅Yeni liderler ortaya çıkabilir.

✅Hava sıcaklıklarında artış olabilir.

✅ Maden fiyatlarında artışlar olabilir.

✅Tarihsel olarak, bu Jüpiter döngüleri büyük teknolojik ve bilimsel ilerlemeler, politik devrimler ve uçuş ve uzay yolculuğu ile farklı başarılar getirdiği gibi zorlu olayları da Dünyaya taşıdı.  Ancak çoğu zaman atlanan Jüpiter’in sınırları aşmak ve işgal/yayılmacı yanı oluyor.

Geriye gidip baktığımız zaman Jüpiter’in Uranüs, Plüton, Satürn gibi zorlu gezegenlerle bağlantı kurduğu dönemlerde Jüpiter’in Koç burcundaki savaşçı ve yayılmacı hali  çalışmış.

Bu sene neyse ki Uranüs, Plüton, Satürn gibi zorlu gezegenlerle bağlantı kurmuyor. Yine de Koç burcunun savaşçı, yayılmacı ve ateşli enerjisini hafife almamak lazım. 21,4.2023 de Jüpiter üstünde Güneş Tutulması olacak. Tansiyon artabilir.

Geçmişte Jüpiter Koç Seyahatinde Neler Olmuş

📌2011 Jüpiter Koçta Suriye savaşı başlamış. İslam coğrafyasında Arap baharı dediğimiz protestolar ve kanlı olaylar yaşanmış. Ancak o dönem Plüton ile kare yaptığı dönemler oldu ve oldukça yıkıcı çalıştı.

📌1999 yılında Kosova savaşı. Ve NATO ile Yugoslavya’nın savaşı ve parçalanması döneminde de bu kez de Plüton ile kontağı vardı.

📌1987-88 Aşırı sıcaklardan Yunanistan’da 700 kişi öldü. Pakistan başkanı suikaste uğrayarak öldü. İran/Irak savaşında ateşkes ilan edildi. Satürnle kontak kuruyordu.

📌1974-75 Lübnan’da iç savaş, 5 Nisan – İki kozmonotu Salyut 4 uzay istasyonuna taşıyan Soyuz 18-1 uzay aracı teknik arıza nedeniyle yörüngeye ulaşamadan düştü. Kozmonotlar sağ olarak kurtuldu.

Kıbrıs harekâtı nedeni ile ABD’nin ülkemize silah ambargosu uygulaması. Plüton ile karşıt açılar yapıyordu.

📌1963 Kıbrıs olayları, Vietnam savaşı. Bu dönem de tutulmalar Jüpiter’i yengeç oğlak aksından kareliyordu.

📌1952 Türkiye’de ilk televizyon yayınları İTÜ tarafından gerçekleştirildi. İngiltere’nin günümüzdeki Kraliçesi tahta çıktı. Uranüs’le kare, Plüton ile üçgen kontakları olmuş.

Jüpiter’in inançla ilgili doğasını açmak istedim ve yazıma ek yaptım.

Jüpiter’in inanç ve dinle ilgili olduğunu da atlamamak gereklidir. Örneğin Engizisyon Jüpiter’in yüceldiği burçtayken başlaması, Yönettiği burçlardayken Dünya’da Yayılması, en kanlı hallerini ise Jüpiter Koç’tayken yaşatması çok manidardır. Jüpiter de sert olabilir zaman zaman. Örneğin; Engizisyon dönemi Jüpiter dönemiydi ve Milyonlarca insan öldürüldü/ yakıldı. Aşağıdaki tarihsel kayıtlar Wikipedia’dan alınmış olup burç geçişlerine tarafımdan bakılmıştır.

  • 1184 YILINDA başlamış JÜPİTER YENGEÇ (YÜCELİM)
  • 1227 YILINDA  13. yüzyılda, Papa IX. Gregorius hükmü JÜPİTER BALIK
  • 1483 YILINDA İspanyol Engizisyonu ise Kastilya kraliçesi ısrarı ile Papa IV. Sixtus tarafından 1483 yılında onaylandı. JÜPİTER BAŞAK
  • 1532 YILINDA Portekiz’de  Diogo da Silva ilk genel engizitör tayin edildi, JÜPİTER AKREP
  • 1536’da da bir papalık fermanıyla İspanya modelinde engizisyon kuruldu. JÜPİTER KOÇ
  • 1560-1630 arasında cadı avlarının zirve yaptığı dönem olmuştur. Bu dönemde JÜPİTER KOÇ
  • 1580’li yıllar JÜPİTER YAY ve  1626-1630 arası JÜPİTER TERAZİ (balık antisyası) – JÜPİTER BALIK avın ‘katliam’ boyutuna ulaştığı yıllar olarak karşımıza çıkmaktadır. Verilen sayılar 50 bin ile 9 milyon arasında değişmektedir
JÜPİTER VE DİN SAVAŞLARINA DA BAKMAK İSTEDİM

Haçlı Seferleri

1096-1099Haçlı Seferi  JÜPİTER KOVA ve BALIK

1101 Yılı Haçlı Seferi JÜPİTER YENGEÇ

1147-1149 Haçlı Seferi SATÜRN JÜPİTER KAVUŞUM BOĞA

1189-1192 Haçlı Seferi JÜPİTER YAY

1202-1204 Haçlı Seferi JÜPİTER KOVA

1212……….Haçlı Seferi  JÜPİTER AKREP

1217-1221 Haçlı Seferi  JÜPİTER KOÇ

1228-1229 Haçlı Seferi  JÜPİTER KOÇ

1248-1254 Haçlı Seferi JÜPİTER YAY

1268-1270 Haçlı Seferi  JÜPİTER ASLAN BAŞAK

1271-1272 Haçlı Seferi  JÜPİTER AKREP

Fransız Din Savaşları (1562-1598), Jüpiter İkizler Neptün ile Kavuşum

30 Yıl savaşları 1618-1648 Başlangıcı Jüpiter Balık

 

 

 

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!