Astro Gündem astroderki astroloji boğa Venüs venüs döngüleri yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Venüs Boğa Burcunda

Venüs Boğa 2022

Venüs Boğa Burcunda

Venüs 28 Mayıs 2022 Cumartesi saat 17:46:16 ‘da yönettiği Boğa burcuna geçiş yapacak ve 23 Haziran 02:35 ‘e kadar da kalacak.

Bildiğiniz gibi Venüs; aşk, para ve finans, para kazanma şekli, nefis, eş, arkadaşlık yeme içme, süs, giyim, moda öz değer, ses, zevk ve hazdır. Aynı zamanda, tembellik, güzel tat, cinsellik (dişil), sosyal fayda, ilişki kurmak gibi dünyevi şeyleri ifade eder. Venüs fizik dünya ile çok ilgilidir. Durağan bir enerjidir.

Venüs Boğa’da yönetici konumunda olduğu için Venüs’ün temsil ettiği konularda güçlü özellikler sergiler. Yemeğin iyisini, şarabın lezzetlisini seçmek, güzel giyinmek, uzun süreli ve sağlam ilişkiler kurmak, para konularında dikkatli olmak, birikimleri iyi değerlendirmek, emlak ve arsa konuları ile ilgilenmek hep Boğa Venüs konularındandır. Lüks yaşamı sevmenin yanı sıra, hayatın basit doğal/doğa güzelliklerini de sevmeyi ve takdir etmeyi de benimser. Doğada piknik yapmak, parklar, bahçeler, yeşillik alanlarda gezmek, çiçek ve bitkilerle uğraşmak, dokunulduğunda yumuşak gelen kumaşlar, güzel kokular, şık ama rahat giysiler, masaj, vücut bakımı yaptırmak gibi konular Venüs Boğa‘nın temsil ettiği konulardandır.

Bu dönem Venüs’ün temsil ettiği kişiler (sanatçılar, kuyumcular, terziler, oyuncular, kadınlar) hakkında haberlere sık rastlayabiliriz.

Venüs’ün temsil edebileceği hastalıklar da gündeme gelebilir: Koklama ve nefes alma organları, sol burun deliği, rahim, cinsel organlar, el ve parmaklar. Kadınsal hastalıklar, sıra dışı cinsellik yoluyla bulaşan hastalıklar, aşırı tutku ve cinsellik yüzünden meydana gelen rahatsızlıklar, iktidarsızlık, omurilik, bel, sırt, göbek, şeker hastalığı, böbrek kısımlarında meydana gelen rahatsızlıklar, idrara çıkma zorluğu, fazla kilodan kaynaklanan sorunlar da gündemde olabilir.

Venüs, zevk ve sefa ile ilişkilendirilse de aslında savaşı da anlatır. Dünya’da herkes Venüs ve Mars’ın temsil ettiği konularda savaş ve mücadelesini verir. Bu sebeple Venüs, oldukça özel bir gezegendir.

Venüs gökyüzünde pentagram çizerek hareket eden tek gezegendir, 8 yıllık periyotlarda pentagram oluşturur (Pentagram; 2920 günlük kutsal geometri) Üstelik Gaia’nın ( Dünya Ananın)  burcu Boğa’nın yönetici gezegeni  olması sebebi ile de önemlidir.

Venüs en son pentagramını, Pluto soslu tamamlamıştı ve sonuç ortada

Oğlak burcundaki Retro Venüs’ün, Pluto ile böylesi bir kavuşumuna 20/ Aralık 2264 yılında tekrar rastlanılacak demiştik. 2013 ten Ocak 2022’ye kadar devam eden Venüs döngüsü son Pentagramını Plüto kavuşumu ile tamamlamıştı.  Bu sebeple de madde dediğimiz para vb yapılar değer kaybedebilir, uçup buharlaşabilir.  Maddiyata dayalı ilişkiler, aşklar yıkılmaya mahkûm. Ancak sabreden, gerçekten seven, şefkat ve olgunluk barındıran maddi manevi ilişkiler, değerini koruyabilir. Para ile ilgili konuda da sabır ve dikkat önemli. Plüton burç değiştirirken gerçekleşen Venüs retrosu ve Venüs’ün diğer gezegenlerle yaptığı bu son kavuşumlar uzun dönem etkiler barındıracak. Büyük değişim, bitiş ve yeni başlangıçların döngüsüne girilecek. İnsanlık kazançların yanında büyük kayıplar da verecek, demiştik. Sonuç, hepimizin malumu ortada.

Öte yandan Para piyasaları ve sevgi/aşk vb Venüs konularında büyük dönüşümler de yaşandı/yaşanmakta. Tüm dünya devletleri ve özellikle de biz, enflasyon ile mücadele etmeye çalışıyor, değer duygumuzu yerden yere vuruyoruz. Bir dahaki Venüs Pentagramına kadar dünyada büyük değişimlere şahit olacağız. Plüto da Kova burcunda olacak; coğrafi ve İklimsel değişikliklerden tutun da kişisel ve toplumsal halklardan, devlet yönetimleri ve ticarete her alanda değişimler bizi bekliyor. Para birimleri, ticaret yöntemleri bile değişecek. Venüs gezegeni ile ilgili bu makaleyi okumanızı öneririm

Venüs Boğa Transitinin Genel Etkileri

 • Hayallerimizi gerçekleştirmek için adımlar atıp sorumluluklar alacağımız bir dönem.
 • Güvenli liman arayışı hâkim olacak.
 • Kalıcı aşk ve sevgi zamanı başlıyor. Hem aşkta hem de parasal konularda sabırlı ve dayanıklı olan bereketi kapabilir.
 • Elimizdekilerin kıymetini bilmemiz gereken bir dönem. Har vurup harman savurmaz Boğa. Başlattığı projesi her neyse tohumu eker, büyümesi için elinden gelen emeği gösterir ve sonucunu da biçmek ister.
 • Huzur ve konfor isteğimizi karşılamak adına tüm potansiyelimizi kullanıp kalıcı işler yapmak isteriz.
 • Daha uzun vadeli iş ve ilişki ve projelere yönelmek isteriz.
 • Amacımıza ulaşmak, emek harcamaktan kaçınmamamız gerekir.
 • Riske girmekten kaçınacağımız bir dönem. Özellikle, 11- 12 Haziran’da Venüs Uranüs ile ekzakt kavuşum -/+ 5 gün temkinli olmakta yarar var.
 • 16 Haziran’da Venüs ile Kuzey Ay Düğümü 22 derece Boğa’da kavuşacak. -/+ 5 gün finansal koşullar ve aşk vb ilişkilerde dengeler değişebilir. Anlaşmazlıklar çözüme kavuşabilir. Bazılarımız evlenme kararı alırız ya da ev ve toprak sahibi olmak ve bundan zenginleşmek imkânı bulanlarımız olabilir.
 • 19 Haziran’da 25 derece Venüs ile Kova Satürn arasında zorlayıcı (kare) kontak olurken Neptün de Venüs’e iradi bir açı yapacak. Hayallerimiz ve koşullar arasında dengeyi kurmak durumunda kalabiliriz. Bazılarımız için zorlayıcı aşk, öz değer ve para ilişkileri söz konusu olacaktır.
 • 21 Haziran’da Venüs ve Plüton üçgeni oluşacak. Gereken önemi ve değeri verip emek harcadığımız konularda kalıcı ilişki, ortaklık, terfi ve veya parasal kazançlar elde edebiliriz. Bu yerleşimde geçmiş tutulmalar ve Venüs Oğlak retro dereceleri tetik alıyor.

Venüs Boğa Transitinin Burçlara Etkisi

Herkesin Doğum haritası kendine özgü ve biricik. Bu sebeple aşağıdaki yorumlar herkesi eşit oranda etkilemeyecektir.

 • Koç ve Yükselen Koç: Venüs sizin para aksınızı hareketlendirecek. Para kazanmak veya harcamak, borç alacak değerlendirmesi, yeteneklerinizi geliştirmek, yeni gelir kapıları oluşturmak olasılığınız mevcut. Birikimlerinizi bu dönem sağlam ve geleneksel yatırım araçlarına yönlendirebilir, emlak, arsa vb alımına gidebilirsiniz. Yalnız Özellikle 11-12 Haziran +/- 5 gün ani kararlar alma ihtimaliniz var akılcı olmaya çalışın. Kariyerden kazanç arkadaşlar ve yatırım, çocuklar, hobiler vb konularda 19 Haziran +/- 5 gün biraz mücadele verenleriniz olacaktır.
 • Boğa ve Yükselen Boğa: Venüs sizin burcunuzda seyahat edeceğinden kendinizle ilgili her tür konu ve ilişkileriniz, ortaklıklarınız önemli olacaktır. Bedeninizle ilgili güzelleşme konuları ya da tatil /dinlenme modunuz olabilir. Öte yandan 11-12 Haziran +/- 5 gün ani aşklar ya da bedeniniz ile ilgili ani koşullar söz konusu olabilir. 19 Haziran +/- 5 gün kariyer, aile, ilişkiler ve kendiniz ile ilgili konularda biraz mücadele olacaktır. Bazı Boğalar için emek verdikleri, doğru ilişkiler kurdukları iş birlikleri, eğitim, kariyer konularında kazançlar olabilir.
 • İkizler ve Yükselen İkizler: Venüs, sizin 6/12 aksınızı tarayacak. Gizli aşk ilişkileri veya platonik aşk ya da ruhsal çalışmalardan zevk almak, ilham almak, her türlü gizli takılmaktan zevk almak ihtimali var. 11-12 Haziran +/- 5 gün sizi şaşırtan gizli konular olabilir. 19 Haziran +/- 5 gün ruhsal kamplar ve/veya uzak seyahatler, eğitim ya da kardeşler, yakınlarla ilgili konularda sizi zorlayan bir süreç geçirebilirsiniz. Bazı ikizler burçları için 21 Haziran +/-5 gün ortak paralar veya sağlıkla ilgili kalıcı dönüşümler olası.
 • Yengeç ve Yükselen Yengeç: Kariyerden kazançta kısmet artışı, sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız ile zevk veren deneyimler, kutlamalar, gruplarla ilgili başarılı işler yapmanız mümkün. Bazılarınız için de yatırımlar veya çocuklar, hobiler konusunda bereketli güzel kısmetler olabilir. 11-12 Haziran +/- 5 gün ani kazanç ya da kayıplar, aşklar gündeme gelebilir temkinli olmakta yarar var. 19 Haziran +/- 5 gün bazılarınızı yine benzer konularda bir sistem kurmaya zorlayan süreçler olabilir. Bazı Yengeç burçları için 21 Haziran +/-5 gün emek verdikleri kariyer ve kazanç konularında kalıcı dönüşümler olası.
 • Aslan ve Yükselen Aslan: Venüs Boğa transiti, sizin kariyer, statü ve aile aksınızı tarayacak. Otorite figürlerinden destek alabilir, kariyerinizi inşa edebilir, terfi vb güzel gelişimler kaydedebilirsiniz. Bazılarınız evlenecek ya da ev bark sahibi olacak. 11-12 Haziran +/- 5 gün ani dalgalanmalar olacağından yine de temkinli hareket etmekte yarar var. 19 Haziran +/- 5 gün partner, ortağınız, aile, ev yuva ile ilgili konularda daha önce sisteme oturtamadığınız konular varsa zorlanma ihtimaliniz mevcut. Bazı Aslan burçları için 21 Haziran +/-5 gün emek verdikleri kariyer, iş ve sağlık konularında kalıcı dönüşümler olası.
 • Başak ve Yükselen Başak: Venüs transiti sizi seyahat ve eğitim, yakın ve uzak çevre, yurt dışı, yabancılar, ticaret ve yayıncılık ile ilgili aksınızdan tarıyor. Bakış açınız pozitif etki alabilir, daha umutlu olabilirsiniz. Yabancı ülkelere, eğitimlere, yeni inanç ve hayat görüşlerine doğru ilerleyebilirsiniz. Ticaretten beklenmedik sürpriz kazançlar olabilir. 19 Haziran +/- 5 gün İşiniz, sağlığınız ve rutinlerinizle ilgili konularda size sorun yaratan durumlar hakkında bir şeyleri düzene sokmanız gerekecektir. Bazılarınız için 21 Haziran +/-5 gün emek verdiğiniz çocuklar, hobiler, yatırımların sonucu, kariyerden kazanç, sosyal medya, topluluklar ve arkadaşlar ile ilgili konularda kalıcı dönüşümler yaşanması ihtimali var.
 • Terazi ve Yükselen Terazi: Venüs geçişi sizin 2/8 aksınız tarayacak. Bu sebeple finansal konular, borç alacak ilişkisi, derin psikoloji, cinsellik veya varsa sağlık sorunlarının ameliyat vb şekilde şifalandırılması olasılık dahilinde. Eşinizin parası, mirasınız ya da ortak kazançlar, prim geliri gibi kısmetleriniz olabilir. Özellikle 11-12 Haziran +/- 5 gün ani kararlar alma ihtimaliniz var akılcı olmaya çalışın. Kariyerden kazanç, arkadaşlar, yatırımların sonucu, kariyerden kazanç, sosyal medya, topluluklar ile ilgili konularda 19 Haziran +/- 5 gün biraz mücadele olabilir.Bazılarınız için 21 Haziran +/-5 gün emek verdiğiniz aile, ev, yuva, kariyer, kazançlar, ortak paralar, miras ya da borçlar ile ilgili konularda kalıcı dönüşümler yaşanması ihtimali var.
 • Akrep ve Yükselen Akrep: Venüs sizin karşıt burcunuzda seyahat edeceğinden ilişkileriniz, ortaklıklarınız önemli olacaktır. İlişki ve evlilik konularıyla ilgili kısmetleriniz olabilir, ilişkinizi kalıcı hale getirebilir, ev ve aile yaşamınızda çözmeniz gereken konular varsa sonuca ulaştırabilirsiniz. Sizi destekleyen insanlardan yarar sağlayabilirsiniz. Öte yandan 11-12 Haziran +/- 5 gün ani aşk ya da ortaklıklarla ilgili ani koşullar söz konusu olabilir. 19 Haziran +/- 5 gün kariyer, aile, ev, emlak ve ilişkiler ile ilgili konularda biraz mücadele verebilirsiniz. Bazı Akrepler emek verdikleri, doğru ilişkiler kurdukları iş birlikleri, eğitim, kariyer, yurt dışı işler gibi konularda kalıcı gelişmeler yaşayabilirler.
 • Yay ve Yükselen Yay: Venüs sizin 6/12 aksınızı tarayacağından işiniz, mesleğinizde emeklerinizin karşılığını alabilir, çalışma koşullarınızı, gündelik rutinlerinizi, yaşam koşullarınız ve iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz açısından kısmetli olabilirsiniz. Varsa sağlığınızla ilgili sorunlara çözüm gelebilir. Gündelik yaşamınız, iş ve sağlık ya da gizli saklı konularınızla ilgili 11-12 Haziran +/- 5 gün sizi şaşırtan ani gelişmeler olabilir. 19 Haziran +/- 5 gün ruhsal kamplar ve/veya uzak seyahatler, eğitim ya da kardeşler, yakınlarla ilgili konularda sizi zorlayan, yoran bir süreç geçirebilirsiniz. Bazı Yay burçları için 21 Haziran +/-5 gün kendi kazançlarınız veya ortak paralarınız ya da sağlıkla ilgili konularda kalıcı dönüşümler olası.
 • Oğlak ve Yükselen Oğlak: Venüs sizin 5/11 aksınızı tarayacak. Bu sebeple çocuklar, yatırım, eğlence, aşk hayatınız veya sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, kariyerden kazanç konularınızda kısmetler alabilirsiniz. 11-12 Haziran +/- 5 gün ani kazanç ve aşk olasılığı bulunsa da haritanızdaki yerleşimlere bağlı olarak bazılarınız için kayıplar da gündeme gelebilir, temkinli olmakta yarar var. 19 Haziran +/- 5 gün bazılarınızı yine benzer konularda bir sistem kurmaya zorlayan süreçler olabilir. Bazı Oğlak burçları için 21 Haziran +/-5 gün emek verdikleri eş, ortaklık ile çocuklar, yatırım, aşk hayatınız veya sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve kariyerden kazanç konularınızla ilgili konularda kalıcı dönüşümler olası.
 • Kova ve Yükselen Kova: Venüs sizin 4/10 aksınızı tarayacak. Bu sebeple, aile, eş ev, yuva, emlak almak, taşınmak, evlilik, ev sorumluluğu almak mümkün olabilir. 11-12 Haziran +/- 5 gün ani dalgalanmalar olacağından temkinli hareket etmekte yarar var. 19 Haziran +/- 5 gün aile, partner, ortağınız, ev yuva ile ilgili daha önce sisteme oturtamadığınız konular varsa veya hastalık benzeri sorunlar bulunuyorsa çözüme kavuşması için adımlar atılması gerekecektir. Bazı Kova burçları için 21 Haziran +/-5 gün emek verdikleri iş ve sağlık konularında kalıcı dönüşümler olası.
 • Balık ve Yükselen Balık: Venüs sizin 3/9 aksınızı tarayacak. Seyahat ve eğitim, yakın ve uzak çevre, kardeş, kuzen ve komşularla iyi ilişkiler, ticaret ve yayıncılık, araç alımı ile ilgili konularda kısmetler olası. İletişim konusunda güzel etkiler aldığınız için insanları etkileme potansiyeliniz bulunuyor. Ticaretten, eğitimlerden, yazı ve iletişimden beklenmedik sürpriz kazançlar olabilir. 19 Haziran +/- 5 gün İşiniz, sağlığınız ve rutinlerinizle ilgili konularda size sorun yaratan durumlar hakkında bir şeyleri düzene sokmanız gerekecektir. Bazılarınız için 21 Haziran +/-5 gün emek verdiğiniz kariyerden kazanç, sosyal medya, topluluklar ve arkadaşlar ile ilgili konularda kalıcı dönüşümler ve kazançlar edinmeniz mümkün görünüyor.

Venüs Boğa Transiti ve Ülkemiz

Ülkemizin kuruluş haritasının Venüs giriş anına baktığımızda, yükselende Akrep burcu var ve yöneticisi Mars giriş haritasının 5. evinde. Açıkçası haziran ayı ülkemiz adına oldukça yorucu. Çünkü 5. ev Akrep Stelyumlu bir ülkeyiz. Üstelik Venüs ve Uranüs bu stelyuma karşıtlık yapacak. Sorunlar belli de nasıl aksiyon alınacak asıl burası önemli.

 • 7. evde Ay ve Uranüs 16 derece Boğa burcunda kavuşum halindeler. Dolayısı ile  borsa vb para piyasalarındaki iniş-çıkışlar, düşmanlıklar, iktidar lideri, ülkeler arası protokoller, hatta parlamento ve yerel belediyeler, ittifaklar, İnstagram vb sosyal medya konularında, halkın moral ve motivasyonunda, gençler, çocuklar, sanatçılar ve kadınlarla ilgili konularda öngörülemez, şaşırtıcı, beklenmedik durumlar yaşanma potansiyeli açığa çıkıyor. Özellikle de Venüs, 11- 12 Haziran’da Uranüs ile ekzakt kavuşum yapacak. Bu günlerde, hatta -/+ 5 gün etkili olacak temkinli olmakta yarar var.
 • Venüs Boğa transiti esnasında Boğa/ Akrep tutulma derecelerini de tarayarak geçecek. Bu sebeple tutulma döneminin tetiklediği konuları da açığa çıkaracaktır. Zaten Venüs giriş haritasının Merkür’ü de Tutulma derecelerinde ve 12. Ev girişinde. Eski gizli konuları gündeme getirebilir. Hatta 21 Aralık 2021 son Venüs pentagramı olduğunda Venüs’ün  derecesi yakınlarında Plüton var ve Retro Merkür ile üçgen kontakta.
 • 16 Haziran’da Venüs-Kuzey Ay Düğümü 22 derece Boğa’da kavuşacak. -/+ 5 gün finansal koşullarda değişim olabilir. Ülkemizin yönetim kademesi, basın yayın, yasalar, çalışan kesim, halkın yaşam koşulları, beslenmesi gibi konuları yöneten Jüpiter’e karşıt olacak.
 • Bu konularda özellikle de 19 Haziran’da 25 derece Venüs ile Kova Satürn arasında zorlayıcı (kare) kontak kurarken bazı düzenlemeler bekleyebiliriz. Ayrıca Satürn zaten giriş haritamızın 4. evinde. Öte yandan Topraklarımızı, yeraltı kaynaklarımızı  ve muhalefeti temsil eden Merkür ve düşmanlarımız, anlaşma yaptığımız devletler, siyaset ve liderleri temsil eden Satürn’e 150 (uranyen açı) yapması sebebi ile bu konularda beklenmedik gelişmeler olabilir.
 • 21 Haziran’da Venüs ve Plüton üçgeni oluşacak +/- 5 gün. Emek vererek doğru ilişkiler kurduysak komşularla kalıcı iş birlikleri, ticaret ve kazançlar mümkünken, pürüzsüz akış açısı bulunduğundan anlaşmazlık konularında kalıcı sorunlara da maalesef açığız.

AstroDerki

Açılar nasıl olursa olsun yönetme aklımız ve bilincimiz yerinde olsun…

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!