Astro Gündem astroderki astroloji Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

30 Mayıs İkizler Yeniayı

İkizler Yeniayı

30 Mayıs saat 14:31 civarı 9 derece İkizler burcunda bir yeniay gerçekleşecek. 9 derece İkizler burcunda Aldeberan sabit yıldızı bulunmaktadır. Bu yıldız, ticarette, ilişkide, iletişim ve savaşta hile ve yalana başvuranları cezalandırırken dürüst ve ilkeli olanları onurlandırır.

Yalanlar, yalanlar, yalanlar…
Söyleyenler, aldatanlar düşünsün…

 • Yeniay, yeni başlangıçları temsil eder. Ama bunda eskiye de atıf var. Zira yeniayın yönetici gezegeni Merkür, Boğa burcunda retro vaziyette. Hem retro hem de 19 Kasım 2021 ve 16 Mayıs 2022 Ay tutulmalarını tetikleyen derecede…
 • Yeniay 9. Evde gerçekleşiyor. Dolayısı ile yasalar, din adamları, üniversiteler, akademik eğitimler, kurslar, yayıncılık, uluslararası konular, uzaklar veya yurtdışı konuları, deniz ve hava yolculukları, turizm konusunda yenilikler ve hızlı başlangıçları işaret ediyor.
 • Öte yandan yeniay, ülkemiz kuruluş haritasının 12. Evine düşüyor. Gizli kalmış konular, hapishaneler, tutuklular, hastaneler ve ajanlar konusu gündeme gelebilir.
 • Yeniay haritasının yükseleni terazi. Yöneticisi Koçta. Venüs ülkemizin 10. Evine düşerken, yükselen derecesi kuruluş haritamızın 4. Evine düşüyor. Ayrıca Venüs haritanın 8. Evinde ve ülkemizin Güneş’ine karşıt.
 • Terazi burcunun doğası ve bulunduğu aks nedeni ile ilişkiler, ortaklıklar, para alış verişi ve anlaşmaların önemli bir dönemden geçeceğini söylersek yanlış olmaz.
 • Kasım, Aralık, Ocak ve Mayıs aylarında olanları bir düşünün derim. O dönem eksik kalan tamamlanmayan konuları tamamlamanız, atılmayan adımları atmanız gerekebilir. Sistem karşınıza yeniden o konuları getirecektir.
 • Ülkemiz için adalet, hukuk, mahkeme sistemi, uluslararası davalar gündeme gelebilir,
 • Sosyal medya hakkında yasal düzenlemeler olabilir.
 • Ülkemiz için aynı zamanda aile, muhalefet, kökler, topraklar ve askerlerimizle ilgili konuları da gündeme getirecek gibi.
 • Ekonomideki gidişat daha da zorlanabilir. Ama fırsatçı zamlar ve saklanan gerçek sorunlar gündeme düşecektir.
 • Merkür Boğa retrosu sebepli para alışverişleri, banka, borsa konusunda sorunlar da yaşanabilir.
 • Bu dönem bilgi paylaşımı, ikili ilişkiler, anlaşmalar sözleşmeler, yatırımlar, ekonomi ve ticari konularda dikkatli adımlar atılmalı. Krize teslim olmadan, dürtüsel büyüme hırsına ve aceleye kapılmadan, akılcı ve sakin adımlar atma zamanı
 • Her türlü zorluğa rağmen ahlaklı ve doğru insanlar kalıcı başarılara imza atabilirler.
 • Bir birine bir şans daha vermek isteyenler bir araya gelebilir ama dürüstlük önemli unutmayın.
 • Kronik baş, göz, kulak, akciğer, bağışıklık sistemi ile ilgili sorunlar olsa da hızlı iyileşmeler  gözlenebilir.

İkizler Yeniayının Burçlara Olası Etkileri

Her bireyin doğum haritasındaki yerleşimler farklı ve biricik olacağından etkilenme olasılıklarımızın da farklı olacağını bilmemizde yarar var.

 • Koç ve Yükselen Koç: 3/9 aksından etki alacaksınız. Bu sebeple eğitim, seyahat, anlaşma, sözleşme ve iletişim konularında gelişmeler olabilir. Kariyer, aile, ev konularında önemli kararlarınızı Retro sonrasına bırakmanızda fayda var.
 • Boğa ve Yükselen Boğa: 2/8 aksından etki alacaksınız. Bu sebeple parasal alacak, verecek konularında gelişmeler olabilir. Yeni gelir kapısı, iş görüşmeleri, aile, kariyer konularında kararlar vermeniz gerekebilir. Ama mecbur değilseniz Merkür retro sonrası adım atmak daha iyi olabilir.
 • İkizler ve Yükselen İkizler: Yeniay burcunuzda gerçekleşeceğinden hayatınızın birçok alanında etki alma potansiyeliniz bulunmakta. İlişkiler, kariyer, aile, sağlık, parasal kaynaklar, anlaşmalar sözleşmeler gibi birçok alanda düşünmeleri ve yeni adımlar atmaları gerekebilir. Ama mecbur değilseniz Merkür retrosundan sonra adım atmakta yarar var.
 • Yengeç ve Yükselen Yengeç: 6/12 aksından etki alacaksınız. Bu sebeple içe dönebilir, ruhsal iyileşme için adımlar atabilir ya da haberci rüyalar görebilirsiniz. Kariyerden kazanç, alacak verecek, kredi prim gibi konularda önemli kararlar almanız gerekebilir. Mecbur değilseniz Merkür retrosu sonrasına bırakmakta yarar var.
 • Aslan ve Yükselen Aslan: 5/11 aksından etki alacaksınız. Bu sebeple yeni sosyal çevre durumları, geçmişte hayal ettiğiniz konular, kariyerden kazanç ve riskli yatırımlar, eğlence, çocuklar ya da aşk meşk konularında gelişmeler olabilir. Eş ya da Ortaklıklar konusunda zorlanabilir ve bazı kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Ancak acilen yapmanız şart değilse Merkür retro sonrası adım atmak daha iyi olur.
 • Başak ve Yükselen Başak: 4/10 aksınızdan etki alacaksınız. Bu sebeple kariyer, statü, ev ve aile ile ilgili geçmişte kaçırdığınız fırsatlar yeniden gündeme gelebilir. Yine geçmişte tanıştığınız bir ilişki, ortaklık konuları da hareketlenebilir. Ama mecbur değilseniz Merkür retro sonrası adım atmak daha iyi olur.
 • Terazi ve Yükselen Terazi: 3/9 aksınızdan etki alacaksınız. Bu sebeple yurt dışı işler, seyahatler, eğitim, kurs, ile ilgili fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca yatırım, yatırımların sonuçları, krediler ve iş yaşamınızla ilgili alanlarda kararlar almanız gerekebilir. Ama çok şart değilse Merkür retro sonrası adım atmak daha iyi olacaktır.
 • Akrep ve Yükselen Akrep: 2/8 aksınızdan etki alacaksınız. Bu sebeple para, kredi, kazanç ve alacak verecek konularında kararlar vermeniz gerekebilir.  Hatta bunlar geçmişte de karşınıza çıkmış konular olacaktır. Öte yandan iletişim, eş, partner ve çocuklar, yatırımlar gibi  konularda da önemli kararlar vermeniz gerekebilir.  Şayet hemen yapmaya mecbur değilseniz Merkür retro sonrası adım atmak daha iyi olur.
 • Yay ve Yükselen Yay: 1/7 aksınızda etki alacaksınız. Bu sebeple ilişkiler ve ortaklıklarınız hakkında geçmişten gelen sorunları çözmeniz gerekebilir ya da geçmişte tanıdığınız birileri ile yeniden bir araya gelebilirsiniz. Öte yandan iş, ev, aile, yakın çevre, para ve gündelik rutinleriniz, sağlık, çalışma koşullarınız ile ilgili önemli gelişmeler olması da mümkün. Yakın çevre, kardeş, sözleşme ve eğitimler gibi konularda biraz zorlanabilirsiniz. Karar vermeniz gereken konuları mümkünse Merkü retrosundan sonra yapmanızda fayda var.
 • Oğlak ve Yükselen Oğlak: 6/12 aksınızdan etki alacaksınız. Gündelik rutinleriniz, iş ve sağlık koşullarınızla ilgili eski ve yeni konular gündeme gelebilir ve sizi yeni başlangıçlar yapmaya itebilir. Arkadaş ve yakın çevrenizden biri ile aşk ilişkisi olabileceği gibi riskli yatırımlar konusu da gündeme gelebilir. Ancak yatırım konusunda çok dikkatli olmanızda yarar var. Önemli kararları Merkür retrosundan sonraya bırakmak faydalı olabilir.
 • Kova ve Yükselen Kova: 5/11 aksınızdan etki alacaksınız. Aşk, çocuk, yatırım ile ilgili fırsatlar olabilir, geçmişten gelen konular ya da kişiler tekrar ortaya çıkabilir. Öte yandan eş, ev, aile ve para konularında önemli ve sizi zorlayan kararlar almanız gerekebilir. Ancak mecbur değilseniz Merkür retrosundan sonra adım atmanızda yarar var.
 • Balık ve Yükselen Balık: 4/10 aksınızdan etki alacaksınız. Ev alımı, taşınma ya da ev ile ilgili diğer işler yeniden gündeme gelebilir. Öte yandan yeni arkadaşlar ve sosyal çevre, eğitimler de mümkün görünmekte.  Önemli kararlarınız mümkünse Merkür retrosundan sonraya bırakmanızda yarar var.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!