Astro Gündem astroderki dolunay Dolunaylar yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

23 Derece Yay Burcunda Dolunay

23 Derece Yay Burcunda Dolunay

14 Haziran Salı günü Ankara’ya göre saat 14.51 de Yay Burcunun 23°25’ derecesinde bir Süper Dolunay gerçekleşecek. Ay Dünyaya çok yakın olduğundan Ay daha büyük görünecek ve Ay deklinasyon dışı hareket ediyor.  Bu sebeplerle oldukça etkili bir Dolunay gerçekleşmiş olacak. 14 Aralık 2020 de aynı derecede bir Güneş Tutulması olmuştu. Dolunay 16 Mayıs Akrep Tutulmasını da tetikliyor. O zamanki konuları karşımıza çıkarabilir.

Dolunay tamamlanma enerjisi barındırır ve bazı bilmediğimiz gerçekleri fark ettirir 

Bu Dolunay’ın ana konusu; ilişkiler, adalet ve maddi, manevi krizler. 3. evde gerçekleşecek olan Dolunay  Ras Alhague sabiti ile kavuşmakta. Güneş ise Alnilam/El nath gibi sabit yıldızların bulunduğu bölgede yer almakta. Yükselende ise Merga sabit yıldızı bulunmakta. Merga Hukukçu yıldızıdır. Devlet bakanları hukukçular, başarılı mimarlar ve çok önemli tasarımcılarla alakalı bir yıldızdır.  Dolunay haritasının 7. Evinde Şiron ve Mars kavuşumu yükselen derecesine karşıtlık yapmakta. Dolunay derecesi, 5. Evde yer alan Retro Kova Satürn ile sekstil açı kurarken 6. Evdeki Balık Neptün ile gergin bir açı yapmakta.  16 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması da yeniden tetik almakta. O dönemde sizi ilgilendiren konularınız ile ilgili düzenleme yapılmasını gerektirmekte. Öte yandan Güneş, Plüton ile kontraparalel yapmakta. Otorite konumundaki kişileri zorlayacak.

Ras Alhague; enfeksiyonlar, zehirlenmeler, ilişkilerdeki ahlaksızlar, dini konularda tuhaf ayinler, cinsel sapkınlık, uyuşturucu, halüsinasyon, halüsinasyona neden olan mantarlar, buna benzer ilaçlar. Denizin altından gelebilecek tehlikelerle ve düşmanlık/ iftira gibi konularla ilgili görülmüştür. Öte yandan, şifacılık da veren bir yıldızdır. Muazzam bitki karışımları, enerji, eczacılık ve tıp ile de ilgilidir. Bu yıldızın kendi kendine iyileştirici bir yönü de vardır, mistik bir yıldızdır. Ruhsal ve spritüal çalışmalar yapan insanlarda, şamanlarda görüldüğünden şifa ve şifacılığa dair konular gündeme gelebilir, sağlık sorunları şifalanabilir. Güneş Alnilam etkisi ile kısa süreli ünlenme verebilir.

Yay burcu astrolojide; din, inanç, felsefe, eğitim, yargı, hayata bakış açısı, yayıncılık, eğitim, yayımcılık, medya ve yabancılarla ilgili konuları temsil eder. Şifaya dair bir Dolunay olması sebebi ile sağlıkla ilgili davalar da görülebilir.

Dolunay 3/9 aksında yer alıyor, doğal olarak hem Yay burcunun temsil ettiği konuları hem de yakın çevremiz, akrabalar, kardeşler, eğitim, seyahat, ticaret gibi konuları gündeme getirebilir.

Öte yandan, Dolunay ülkemiz haritasının 6. Evinde gerçekleşmekte. Dolunay Ay’ımıza karşıt. Tr Satürn’ün ülkemiz Güneşi ile antisyasal kavuşumu bulunmakta.  Dolunaya kare olan Neptün de 3. Evimizdeki Mars’ımızla antisyasal kavuşum yapmakta.

 • Halkın yaşam biçimi, çalışan kesim, hizmet ve sağlık sektörüyle ilgili sorunların görünür hale geleceğini söyleyebiliriz.
 • Yay burcu Dolunayı olması sebebi ile çalışan kesimin hakları ile ilgili yeni yasal düzenlemeler gündeme gelebilir.
 • Ayrıca transit Neptün’ün hem ülkenin Ay’ına hem de Dolunay’a kare olması gerek halk, gerekse kadınlarımızla ilgili üzücü haberlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir.
 • Denizler ve/veya sularla ilgili sıkıntılar yaşanabilir.
 • Dolunay haritasının yükseleni Terazi burcu. Yükselen yöneticisi Venüs, haritanın 8. Evinde. Hak hukuk, adalet, ikili ilişkiler, evlilikler, şirket birleşmeleri, arabuluculuklar, yargı ve davalara dikkat çekmekte.
 • Yöneticilerle ilgili eski konular tekrar gündeme gelebileceği gibi para ve borsa vb konulardaki stres ve enflasyonun artışı yine gündemde.
 • Ülke siyasetçilerinin, yöneticilerinin hukuksal sorunları gündeme gelebilir.
 • Yönetici kesim baskı altında veya baskıcı olabilir.
 • Dolunayın Neptün ile kare açıda olması sebebi ile umutlarımız ile gerçeklerin çatıştığını fark etmemiz olası. Ama Satürn ile sekstili de irademizle çözüm bulma şansı tanımakta.
 • Ayrıca medyada yanıltıcı haberlerin olma olasılığı da yüksek.
 • Gazeteciler, yazarlar, avukatlar, davalar bu dönem gündemde çok yer alabilir.

Bireysel Olarak Yay Dolunayı

Doğum haritalarında 23 derece ve 19 ile 26 derece Yay, İkizler, Balık ve Başak burçları  ile 6-10 derece sabit burçlarda gezegenleri veya önemli yerleşimleri  olanları  özellikle etkileyecek.

 • Ana konu ilişkiler, adalet ve maddi manevi krizler.
 • 16 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması da yeniden tetik almakta. O dönemde sizi ilgilendiren konularınız ile ilgili düzenleme yapılmasını hatırlatmakta.
 • Öncelikle geçen yaz attığımız adımlar ve kararlarımızın sonuçlarını göreceğiz ve bir muhasebe yapacağız.
 • Bu muhasebe, sevgi ve ilişki bazında olabileceği gibi maddi anlamda da olabilir.
 • Birçok gizli konu ortaya çıkabilir ve şaşırabiliriz.
 • Haziran sonuna kadar hayata bakışımız, inançlarımız, düşünce biçimimiz ve adalet konuları gündemimizde olacak, hayatı sorgulayacağız.
 • Geçmişten gelen düşmanlıklar nedeni ile karşı tarafa zarar vermek isteyebiliriz. Ancak,
 • Öte yandan Güneş, Plüton ile kontraparalel yapmakta. Otorite konumundaki kişiler, hayatınızdaki eril öğeler, baskı altında zorlanacak ya da onlar sizi zorlayacak.
 • Dolunayın yükseleni Terazi, bizi adil olmakla ilgili uyarırken, ikizler yay aksı da esnek bakış açısına davet ediyor. Ancak bunu yaparken de kendimizi de kandırmayalım zira Neptün karesi hayal kırıklığı yaratma potansiyelinde dikkatli ve etraflı düşünüp adım atmakta yarar var.
 • Özellikle Dolunay’ın Retro Satürn ile sekstili eski sorunlara çözüm bulma şansı da tanıyor.
 • Dolandırıcılıklara karşı temkinli olmalıyız. Özellikle bilgi, veri ve dijital dolandırıcılıklar gündeme gelebilir.
 • Sulardan ve denizlerden gelebilecek tehlikelere karşı temkinli olalım.
 • Sağlık açısından kalça, uyluk bölgesi ile el, kol, omuz ve akciğer sorunlarında artış olabilir.

Dolunay’ın Güneş ve Yükselen Burçlarınıza Göre Olası Etkileri

Herkesin yükselen derecesi farklı olacağından, yorumlar birebir size uymayabilir.

 • Koç ve Yükselen Koç: Eğitim, seyahat, medya, yayıncılık, hedefler, hukuksal ve resmi konularınız, yurt dışı, ticaret ya da yabancılarla ilgili işleriniz varsa bunlarla ilgili haberler, tamamlanmalar mümkün. Baş ve diş ile ilgili sorunlarınızın şifası ile ilgilenmesi gerekenler de olabilir. Bazı Koç ve yükselen Koçların, ikili ilişkiler, ortak ya da partner ile ilgili evlilik, boşanma tarzı konuları da gündemde olabilir.
 • Boğa ve Yükselen Boğa: Ortak paralar, mal ve miras, borç, kredi, sigorta, vergi ve kredi gibi konularınız gündemde olabilir. Bazı Boğa ve yükselen Boğaların ise derin psikolojik veya okült konulara eğilmeleri mümkün. Ya da sağlıkla ilgili cerrahi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle partner, ortak ve aile, kariyer konularında sizden saklanan sırlar ortaya çıkabilir.
 • İkizler ve Yükselen İkizler: Burcunuzun karşısında Dolunay olması sebebi ile sizinle ilgili birçok konu gündem olabilir. Özellikle gizli çevrilen dolaplar ayan beyan olabilir. Düşmanlarınızı fark edebileceğiniz gibi yolunda gitmeyen ilişkiniz veya ortaklığınız varsa bitebilir. Bazılarınız da taşınabilir. Kiminiz beden sağlığınızla ilgilenebilirsiniz. Yolunda gitmeyen kriz içeren iş yaşamı varsa eski sorunlar çözüm için önünüze yeniden gelebilir. Kariyer konularınızda temkinli olmakta yarar var yanılma potansiyeli olabilir.
 • Yengeç ve Yükselen Yengeç: 6/12 aksında gerçekleşen Dolunay sebebi ile gündelik rutinleriniz, iş ve sorumluluklarınızda yeni düzenlemeler yapabilir, iş arkadaşlarınızla birlikte çalıştığınız projeleri tamamlayabilirsiniz. Bir iş biter yeni bir iş başlar. Sağlık, beslenme gibi konularınızı gözden geçirip yeniden düzenleyebilirsiniz. Neptün karesi sebebi ile beslenmenize dikkat ederken, yabancılar, yurt dışı ya da yeni iş konularında da yanılmamaya gayret etmekte yarar var.
 • Aslan ve Yükselen Aslan: Varsa çocuklarınız, çocuklarınızın eğitimi, sağlığı ve aşk hayatınız ile düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Borsa vb riskli yatırımlar, hobileriniz ve spor/sanat gibi konular da planlama bekleyen konular arasında. Ev ve aile, kariyer ve partner ile ilgili geçmişten gelen konuları çözmeniz gerekecek.
 • Başak ve Yükselen Başak: Ev ve aile, kariyer, partner konuları ile yakın çevreniz ve kardeşler, anlaşmalar, eğitim ve kurslar ile yer değişikliği gibi gündemleriniz olabilir. Aile ya da yetişme şekliniz veya eviniz ile ilgili sorunlar varsa bunları ele alabilirsiniz.
 • Terazi ve Yükselen Terazi: Her tür iletişim, sözleşme, alış-veriş konularında ve dijital dolandırıcılıklara karşı temkinli olun. Her duyduğunuza inanmayın. Kardeş ve yakın çevrenizle iletişim sorunları da yaşanabilir. Kısa seyahatler veya varsa arabanız ile ilgili konular da gündeminizde olabilir.
 • Akrep ve Yükselen Akrep: Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili alandan etki alacaksınız. Bu sebeple belki de işe yaramayan gelir kaynaklarınız varsa yeni karar ve düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Ya da borç vb konularınızı kapatabilirsiniz. Kendi değerinizi gözden geçirip sizin için neyin daha önemli olduğunu anlayacağınız bir süreç denilebilir. Eviniz, aileniz ile ilgili konularda da düzenleme yapabilirsiniz. Çocuklar, riskli yatırımlarla ilgili konular ve miras konularında adım atacaksanız temkinli olmakta yarar var.
 • Yay ve Yükselen Yay: Dolunay burcunuzda gerçekleşecek. Gerek sağlık gerekse ortaklık, ikili ilişkiler konularınızı masaya yatırmanız gerekecek gibi. Ruh haliniz inişli çıkışlı olabilir. Geçmişten gelen sağlık ya da çalışma hayatınız ve rutinlerinizdeki krizleri çözmeniz gerekecek. Kardeşleriniz ya da anlaşmalarınız, iletişiminiz veya kararlarınızda duygusal olma ihtimaliniz yüksek. Adil ve mantıklı kararlar almaya çalışın.
 • Oğlak ve Yükselen Oğlak: 12/6 aksınızdan etkileneceğiniz bir dolunay. Bilmediğiniz gizli konular ortaya çıkabilir, dedikodular duyabilirsiniz. Ama her duyduğunuza da inanmayın önünü ardını inceleyin. Bazı kayıplar yaşanabilir. İş, gündelik yaşam, sağlık ve maddi sorunlarınızı çözmeye yönelik kararlar almanız gerekecek ama bunu yaparken düşüncelerinizde yanılma olasılığınız da var dikkatli olun. Bu dönemi planlama ya da ruhsal çalışmalar yaparak geçirmek koruyucu olabilir.
 • Kova ve Yükselen Kova: Sosyal çevreniz, gruplarınızla olan projeler tamamlanabilir ya da arkadaşlarınızla ilgili bilmediğiniz gizli konuları fark edebilirsiniz. Kariyeriniz ve aileniz/eviniz ile ilgili konularda tekrar bir düzenleme gerekebilir. Kariyerden kazanç konularınızın da beklediğiniz gibi olmama olasılığını fark edebilirsiniz.
 • Balık ve Yükselen Balık: Bu dolunay etkisi ile 2 hafta kadar unutkan ve dalgın olma potansiyeliniz mevcut. Statü, kariyer ve hedeflerinizle ilgili bir farkındalık yaşayacaksınız. Hayalci davrandıysanız hayal kırıklığı yaşayabileceğiniz bir dönem. Yurt dışı konular, kurslar, eğitim, ticaret, yakın çevre, kardeş ve arkadaşlar konusunda zorlanma ve düzenleme yapmak gereği var. Geçmişte düzenlemeniz gereken ilişkileri bu dönem yapılandırmanız gerekecek. Güle güle dedikleriniz olacaktır.

AstroDerki; bir gün adalet herkese lazım olacak….

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!