Astro Gündem astroderki Güneş yengeç yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

21 Haziran Güneş Yengeç Burcunda

Güneş Yengeç Burcunda

21 Haziran itibari ile Güneş artık yengeç burcuna geçiş yaptı. Böylece bulunduğumuz yarım kürede Yaz mevsimi başladı. Güneş 21 Haziran- 22 Temmuz arasında Yengeç burcunda seyahat edecek.

Duygular, sezgiler, hassasiyet, beslenme, aile, çocuk, güvenlik ve şefkat konuları gündemimizde.

Her ne kadar duygusal ihtiyaçlarımız Ay ise de ‘’Transit Güneş’’, bizim o ay hedeflediğimiz, projeksiyonumuzu çevirip odaklandığımız konuları gösterir. Dolayısı ile 1 ay boyunca Yengeç burcunun temsil ettiği konular öne çıkacaktır. Aslında, Güneş’in öncü burçlara (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) geçtiği anlar çok önemlidir,21 Hazirandaki yaz dönemi girişinin etkisi 3 ay süreyle etkileyecektir.

Yengeç Burcu

Ailesine, evine, memleketi ve vatanına düşkün, geleneksel konulara eğilimli bir burçtur. Onları hem sever hem de koruma isteği duyar. Yine, duygusallık ve sadakat Yengeç burcu ile ilgilidir. Toplumun oluşturduğu çeşitli gelenekler, aileden aileye değişse de genel kabuller dediğimiz şeyler Yengeç burcuna ait. Halk bilinci ya da aile bilinci, daha gelenekçi. bir araya gelip bir şeyler yapma ve yardımlaşma var. Geçmişle, soyları,  tarih,  antropoloji ya da arkeoloji ile ilgilidir. Kadim bilgiler, gömülü kalmış astroloji, tarih gibi bilgiler ve kaynaklarla ilgilidir. Ayrıca sindirim sistemi de Yengeç burcunun temsil ettiği konular arasındadır.

Mevsim girişlerinde çıkarttığımız haritalarla halkın o mevsim boyunca konularını görme şansı buluruz.

Ülkemizin yaza giriş haritası dediğimiz, Yengeç İngress haritasına bakacak olursak

 • Ankara’ya göre çıkartılan haritada Güneş 10. Evde ve haritanın yükseleninde Başak burcu ve Denebola ve Coma Berenices sabit yıldızlarının etkisi bulunmakta. 10. ev ve ASC yöneticisi ise Merkür.
 • Haritanın tepe noktasında ise (MC) Bellatrix ve Capella sabit yıldızı bulunmakta. Denebola’da müthiş bir eleştiri gücü vardır. İnanılmaz düzeyde bir kontrol gücü ve herkesi kontrol etmek isteği verirken Coma Berenices şans veren bir etkiye sahip. MC deki Bellatrix gaddarlık, kibir ve namussuzluklarla ilgiliyken ve Capella etkisi olayın ayyuka çıkması ile ilgilidir. Gündemde yönetim kademeleri ile ilgili sanki yine ayyuka çıkan olaylar var …
 • Güneş, Ay ve Jüpiterle sert açı yapmakta. Ayrıca değerler ve üretimlerimiz ve bankalarla ilgili alanı temsil eden Venüs ile Satürn Kasım 2021/ Mayıs 2022  tutulma hattını tetikliyor. Halkın yaşam alanını ve beslenmesini de zorlaştırmaya devam ederken, bankacılık konularında da zorlukları işaret etmekte.
 • Güneş haritanın 10. Evinde yer alırken Güneşin dispozitör gezegeni Ay, Koç burcunun 3 derecesinde yer almakta.  Siyasi astrolojide Ay halkı temsil eder ve Difda (Deneb Kaitos) sabit yıldızı ile etkileşimde. Deneb Kaitos, Satürn-Mars karakterinde bir yıldız olup askeri bir yıldızdır. Ay ile birleştiğinde, temkinsizlik, sinirlilik ve gerginlik verir.
 • Haritanın yükseleni Başak burcu olduğu için yaz boyunca ülkenin odağında, hizmet sektörü olacak diyebiliriz. Başak hizmetle, hizmet eden sektörlerle, beslenme ve sağlık gibi konularla ilgilidir. Ana konumuz; sağlık, askerlik, memurlar, işçiler, tarım, çiftçiler, sendikalar, eczacılık, ilaçlar, doktorlar, fırın, beslenme gibi konular olacaktır.
 • Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür’e bakarsak; ülke haritamızın 9. Evinde yer almakta olduğunu görüyoruz. Demek ki dini yerler, yurt dışı konular, uzak yerlere seyahatler, uluslararası etkinlikler, akademik konular, yargı, hukuk, deniz trafiği gibi konulara özellikle vurgu var. Merkür’ün Jüpiter ile olumlu dediğimiz iradi bir açısı bulunmakta.
 • Dövizdeki artış nedeni ile yabancılar için oldukça ucuz bir ülke haline geldik, turist artışı olabilir,
 • Ucuz olan mallarımızın satışı mümkün olabilir, ticaret anlaşmaları da mümkün görünmekte. Ama denizleri etkileyen rüzgarlar, nakliye sorunları da olasılık dahilinde.
 • Güneş giriş haritasında Güneş 10. Evde yer aldığı için bu alan da çok önemli. Güneş, bulunmaktan hoşlandığı bir evde ve 10. Ev Yönetici pozisyonundaki kişileri bize anlatır. Güneş; görünür olmak, parlamak, kendini göstermek, sahnede olmak, etkilemek ve yönetmek ile ilgilidir.  Dolayısı ile yöneticiler kendini göstermek, yönetmek isteyecek ama Güneş’in sert açıları bulunmakta.
 • Hem Ay hem de Jüpiter ile sert kontağı var. Ve Jüpiter Ay kavuşumu halkın duygularını çoğaltıcı ve yayıcı bir etki yapmakta
 • Özellikle Ay ile olan (kare açı) sert kontağı; Yöneticilerle halkın arasında anlaşmazlıklar olacağını gösterir. Yukarıda belirttiğim gibi Betan Kaitos etkisi ile halk keyifsiz, sinirli ve öfkeli olabilir. Özellikle çalışan kesim durumundan hoşnutsuz olacaktır.
 • Ay koç burcunda yenilikçi ve girişimci etkiler altında. Halk yeni adımlar atmak istiyor olabilir.
 • Ay’ın haritanın 7. Evinde olması ve Jüpiter’le kavuşumu sebebi ile birleşen şirketler olabilir. Bazıları belki de yabancı ülke şirketleri ile birleşmek durumunda kalacaklardır.
 • Haritamızda hem yeni yurt dışı ticareti destekleyen görüntüler var hem de ticari ilişkilerde sorunlar olacağını da göstermekte ne yazık ki.
 • Güneş’in Jüpiter ile olan sert kontağı suçları ve üst kademede kişilerle ilgili skandalları da gösterebilir.
 • Ay zaten askeri yıldızla birleşmiş durumda belki de sınır ötesi harekât ile ilgili durumlar olabilir diyeceğim ama aynı zamanda yabancılarla iş birliklerini de göstermekte.

Yengeç Burcunun Kişisel Etkileri

Yengeç burcu herkesin doğum haritasında bir eve düşer. Yengecin yöneticisi Ay ve Yengeç Güneşi hangi evinizle ve gezegenleriniz ya da önemli yerleşimlerinizle bağlantı kuruyorsa o konular öne çıkacaktır. Genel olarak Yengeç burcunun etkileri 

 • Memleketimiz, ev, yuva, aile, ev alım-satımı, , arazi alım-satım işleri, yaşadığımız yeri değiştirme, kiralama ile ilgili konular bir ay boyunca odağımızda olacak.
 • Aile kurma isteğimiz olacaktır. Evlenenler, ev kuranlar olacaktır.
 • Geleneksel konular, duygusallık, sadakat, geçmişten gelen her türlü eşya ve anıyı ve manevi değerleri koruma, saklama, biriktirme de ilgilendiğimiz diğer alanlardan olacaktır.
 • Eski dostlar, arkadaşlar, akrabalarla da görüşülebilir.
 • Ayrıca aile ya da vatan tarihi ya da kıyıda köşede kalmış önemli değerleri araştırmak ortaya çıkarmak da mümkün.
 • Bu dönem biriktirme ve kendimizi maddi olarak güvenceye almak isteği dikkat çekebilir. Koleksiyon yapanlar da olabilir.
 • Güvende olmak, ailemizi korumak, beslemek önemli olacak. Mutfak işlerimiz artabilir, kilo almamak için direnebiliriz.
 • Ayrıca, Yengeç burcu, kendi kabuğuna çekilme isteği verebilir, aile ile zaman geçirme dönemleri olabilir.
 • Çocuklarla ilgilenmek, çocuk bakmak, aile bireylerimizle ilgilenmek, onlarla zaman geçirmek, tatil yapmak isteriz. Hamile kalmak isteyenler/kalanlar olacaktır.
 • Duygular yüksek olabilir. Duyguları saklama ile gösterme arasında sıkışabiliriz.
 • Güneş hedeflerimizse, Yengeçte hedeflerimize ulaşmak için düz ve direkt yol değil indirekt ve biraz arkadan, gizli yolları tercih edebiliriz.

Güzel bir yaz ayı geçirmemiz temennisi ile….

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!