Aşkın Deklinasyon Astro Gündem astroderki astroloji yengeç Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

29 Haziran Yengeç Yeniayı

29 Haziran Yengeç Yeniayı

29 Haziran Yengeç Yeniayı

29 Haziran çarşamba günü saat 05:52 de Ülkemiz için Önemli bir Yeniay gerçekleşecek. Öncü burçta Yeniay’lar yeni ve devam edecek gelişmeleri vaat eder. Gizli konulara dikkat çeken bu Yeniayın sonuçlarını 13 Temmuz Oğlak Dolunayında görmemiz mümkün olacak.

Yeniayda Ay, Lilith ve Ceres deklinasyon dışı hareket ederken Lilith Yeniay ile kavuşmakta. Bu sebeple gerek duygular, ihtiyaçlar, beslenme, güvenlik konularında, gerekse maddi manevi ilişkilerde manipülatif aşkın davranışlar ve olaylar gözlenebilir.

Yengeç Yeniayı En Çok Kimleri Etkileyecek?

Yeniay, Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koç burcunun 4-10 dereceleri ve Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarının 20-24 derecelerinde gezegen ve önemli yerleşimleri olanları özellikle etkileyecek.

Bireysel olarak; duygularımız, kıskanç ya da korumacı tarafımız, ailemiz, yuvamız, çocuklarımız, annemiz ve aile büyüklerimizin korunması, birikimlerimiz, barınma ve beslenmemiz öne çıkacak.

Siyasi Astrolojide Yengeç burcunun temsil ettiği konular;

Toprak, vatan, köken, konut, gıda, tarım ve çocuklar, topraklar ve toprak altındaki değerler ile bunların güvenliği ve korunması.

Genel olarak yengeç burcundaki yeniaylar, dünyada milliyetçi, muhafazakâr, etnik konuları tetikler. Bu kez Jüpiter’le karesi de tuzu biberi. Bu yeniayda, din, inanç bazında çatışma ve kavgaların yaşanma olasılığı mümkün. Ayrıca hava muhalefeti, yağışlar sebepli gıda krizi de olabilir.

Ankara bazlı haritada Yeniay, 12. Evde gerçekleşiyorken ülke haritamızın yükselen derecesi olan 7 derece yengeç üzerinde olacak. Yeniay, yeni başlangıçları tetikliyor. Aslına gizli konulara da dikkat çekiyor ama 13 Temmuz’daki Oğlak Dolunayında sonuçlarını görmemiz mümkün.

 • Ülkemizin temel konuları, güvenlik, iç işleri, iç ve dış güvenlik, topraklar, refah, barınma ve beslenme…
 • Yeniay, ülkemizin Mars derecesine karşıtlık yapan Koç Jüpiter ile sert etkileşimde. Türkiye kuruluş haritasının Güneş’i ile Yeniayının üçgen kontağı bulunurken, transit retro Satürn, ülkemiz Güneşine antisyasal kavuşum yapmakta.
 • Yöneticilerle ilgili eski konuları gündeme getirebileceği gibi, kısıtlama, düzenleme ve sorumluluk konularında eski maddi düzenlemeler ile ilgili yenilik beklenebilir.
 • Hastane, hapishane, tutuklular ile ilgili konularda yeni gündemler başlayabilir. Belki af konusu gündeme gelebilir.
 • Komşularla ilişkiler gerginleşebilir.
 • Gizli iletişim, diplomatik görüşmeler, düşmanlıklar, olaylar ve yangınlar gözlenebilir. Yapılan görüşme ve anlaşmaları hemen duyamayabiliriz.
 • Askerimizin sınır ötesi, yabancılarla sorunları ve askerlerimizin zora düşmesi gibi konuları gündeme getirebilir.
 • Gazeteciler, basın yayıncılar ile ilgili konular da gündeme oturabilir.
 • Yeni salgın hastalık veya mevcudun artışı gözlenebilir.
 • Çalışan kesimdeki memnuniyetsizlikler dikkat çekebilir.
 • Ayrıca; Halkın beklenti ve isteklerinde artış olabilir.
 • Borsa, finans ve yatırımlar konusunda yeni gelişmelerin olacağını söyleyebiliriz.
 • Gıda, konut ve emlak sektörü ile ilgili yeni uygulamalar gündeme gelebilir.
 • Gıda krizi maalesef gündemde.
 • Konut ve emlak fiyat artışları devam edecek görünüyor.
 • Yeraltı zenginliklerimiz veya arkeolojik keşifler de olasılık dahilinde..

Yengeç Yeniayının Kişisel Bazda Genel Etkileri

Bireysel olarak; duygularımız, kıskanç ya da korumacı tarafımız, ailemiz, yuvamız, çocuklarımız, annemiz ve aile büyüklerimizin korunması, birikimlerimiz, barınma ve beslenmemiz öne çıkacak.

Yeniay, en çok Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koç burcunun 4-10 derecelerinde ve Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarının 20-24 derecelerinde gezegen ve önemli yerleşimleri olanları etkileyecek.

 • Ankara bazlı haritanın yeniayı 12. Evde gerçekleşmekte.
 • Bu sebeple gerek gizli güvenlik kaygılarımız, sağlık sorunlarımız, kanma ve kandırılma, konularımız tetiklenecektir.
 • Yeniay’a Lilith de eşlik ediyor. Bu sebeple ayın karanlık yüzü oldukça manüplatif ve zararlı olabilir. Özellikle aşk, evlilik, kariyer, aile, ev para, konularında kanma/ kandırılma riskine karşı da dikkatli olalım.
 • Koç Mars’ın Plüton ile karesi, yolunda gitmeyen, ilişki, evlilik veya ortaklıkların bitişini gündeme getirebilir. Eşler ve ilişkiler konusunda intikamcı yaklaşımlar zarar verebilir.
 • Aşırı egosal/duygusal ve sinirli tepkilerimiz olabilir.
 • Bu yeniayla birlikte kendimizi daha fazla güvende hissetmek isteriz.
 • Ayrıca gerçeklerle/ beklentilerimiz arasında çatışma yaşayabiliriz.
 • Duygusal konularda veya ev-aile ile ilgili harcamalarda abartı da olabilir.
 • Ev, arsa ve ailemiz ile ilgili konular oldukça aktif olur.
 • Evimizle ilgili işler çok olur, tadilattı, taşınmaydı, ev alım-satımı ve ev güvenliği, dekorasyonu vb ya da ülke veya şehir değiştirmek gibi konular gündemimizde yer bulabilir.
 • Geçmişe ait anılar, konular da gündemimizde yer alacaktır.
 • Annelik, evlilik ve hamilelikle ilgili gelişmeler olasılığı var.
 • Mide, yemek borusu, karaciğer, göğüsler, kaburga, rahim/yumurtalık gibi bölgelerde sağlık sorunları da tetiklenebilir. Özellikle kanser olanların kontrollerini aksatmamaları önemli olabilir. Mide ekşime/ yanması vs ye karşı dikkatli beslenelim. Bulaşıcı hastalıklar, zehirlenmelere karşı da dikkat!
 • Yeme içme konularında abartı da olabilir, abartmamaya gayret edelim!

Yengeç Yeniay’ının Burçlara Etkisi

Herkesin doğum haritasına Yengeç burcu bir eve düşer. Yeni gelişmelerin buradan geleceğini bilmenizde yarar var. Aşağıdaki yorumlar genel yorumlar olup herkesi aynı şekilde etkilemeyecektir.

 • Koç ve Yükselen Koç: 4/10 aksından Yeniay etkisi alacaksınız. Ev ve ailenize ilgili ihtiyaçlarınız gündeme gelirken kendi isteklerinizle ailenizin ihtiyaçları arasında kalabilirsiniz. Alıngan ve bencil olmamaya gayret edin. Bu noktada orta noktayı bulmakta yarar var. Ev alma, taşınma, yer değiştirme, tadilat konuları ve harcamalarda artışlar yaşanabilir. Hamilelik düşünenler için gerçekleşmesi mümkün olabilir. Aile köklerinizden ya da geçmişten tanıdığınız insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Aşırı alınganlık, duygusallık sizi zorlayabilir.
 • Boğa ve Yükselen Boğa:3/9 aksınızdan Yeniay etkisi alacaksınız. Duygusal ve bilgisel birikimlerinizi, konunun kökenini yazıp çizmek için uygun bir zaman dilimi. Daha önceden tanıdığınız yakın çevre, kardeş, komşu, kuzen gibi kişilerle haberleşebilir ve duygusal süreçler yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalara açık bir süreç olabildiğinden çok alıngan davranmamaya çalışın. Yakın çevrenizden kişilerle gezi, seyahat gibi konular gündeme gelebilir. Resmi imza vb işleriniz ya da seyahat, eğitim türünden işleriniz varsa bu konularla ilgili evrak vb şeyler hazırlamanız da mümkün olabilir. Gerek trafik gerekse iletişimde dikkatli olmaya çalışın.
 • İkizler ve Yükselen İkizler:2/8 aksınızdan etki alacaksınız. Maddi ve manevi kaynaklarınızda yeni başlangıçlar, kazançlar veya kazançlarda artış mümkün. Ama harcamalarınızda da artış olabilir. Özellikle ev ve aile ile ilişkili harcamalar mümkün. Birikimlerinize sahip çıkmanızda fayda var, harcamaları abartmamaya çalışın. Daha önce çalıştığınız yerlerden yeni teklifler gelebilir. Aşırı iyimserlikten ziyade mantık size kazandırabilir.
 • Yengeç ve Yükselen Yengeç: Yeniay burcunuzda gerçekleşecek. Gerek sağlık gerekse fiziki görünüşünüzde değişiklikler, yapabilirsiniz. Duygusal tarafınız ve empati yeteneğiniz dikkat çekebilir. İş hayatınızda yükselme, sorumluluk artışı olabilir, dozunu ayarlamalısınız, abartmayın. Eş, aile ve kariyer konularında bazı bilmediğiniz konuları duyabilirsiniz ya da varsa borç alacak ilişkileri ile ilgili konularda dikkatli olmanız yararınıza olur.
 • Aslan ve Yükselen Aslan: 6/12 aksınızdan Yeniay etkisi alacaksınız. Gizli konular, korkularınız, işiniz, gündelik rutinleriniz, çalışma arkadaşlarınız, sağlığınız ve varsa ev hayvanınızla ilgili yeni gündemler ve başlangıçlar olabilir. Bu gelişmeler kontrolünüz dışında olabilir arkadan iş çeviren kişilere karşı dikkatli olmanızda yarar var. Uzak seyahatler, tatil ya da eğitimlere başlamanız da mümkün.
 • Başak ve Yükselen Başak: 5/11 aksınızda yeniay etkisi alacaksınız. Sosyal çevreniz, kalabalık gruplar ve arkadaş organizasyonları içerisinde olmak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla ilgili bazı sırlar kulağınıza gelebilir.  Kariyerden kazanç artışı mümkün. Aynı zamanda harcamalarda da artış da olası. Ancak borçlanma gibi durumlara girerseniz zorlanabilirsiniz. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız.
 • Terazi ve Yükselen Terazi:10/4 aksınızdan yeniay etkisi alacaksınız. Varsa eş, partner, aile, eşin ya da ortağın ailesi ve kariyer konularında yeni gelişmeler olacaktır. Rakiplerinizi fark edebilirsiniz ama onlarla ilişkileri dengede ve hakkaniyetli yürütmeniz halinde siz kazanabilirsiniz. Statünüzle ilgili destekler almanız olası.
 • Akrep ve Yükselen Akrep: Yeniay sizi 9/3 aksından etkileyecek. İletişimde, ticarette, eğitim, uzak seyahatler, yurt dışı ya da yayıncılık, yaşam felsefesiniz, eşin yakınları, uzak akraba ilişkileri ve yeni iş konularında yeni gelişmeler, yeni başlangıçlar yaşamanız mümkün. İş yerindeki arkadaşlarınızla ya da varsa müşterileriniz ile çözmeniz gereken sorunlar, abartılı beklentiler, fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz.  Çözüm odaklı olmanız, alıngan ve inatçı davranmamanız sizin lehinize gelişmeler getirecektir.
 • Yay ve Yükselen Yay: Yeniay sizi 8/2 aksınızdan etkileyecek. Ortak paralar, aile mirası, hayatınızdaki otorite figürü, borçlar ve alacaklarla ilgili alanlarda yeni gelişmeler ve başlangıçlar olabilir. Duygularınız ve aile mirasına farklı bir bakış açısı da geliştirebilirsiniz. Çocuk, aşk, moral motivasyon, eğlence, haz, riskli yatırım konularında aşırılıklara dikkat etmenizde yarar var. İletişim, eğitim, kardeş veya yakın çevre, sözleşme vb konularda eskiden gelen bir konuyu düzene sokmanız gerekebilir.
 • Oğlak ve Yükselen Oğlak: Yeniay sizin karşıt burcunuzda gerçekleşecek. Aile, partner, ortaklıklar, rakiplerinizle ilgili konularda yeni başlangıçlar olası. Maddi manevi kazançlarınız, kariyerden kazançlarınız ve geçmişten gelen arkadaşlık, sosyal çevre ilişkilerinizden, riskli yatırımlarınız, borsa vb ve aşk, flört, çocuk konularında bazı krizleri çözmeniz gerekecek. Hızlı ilişkiler ve veya ayrılıklar da mümkün. Aşırı iyimser tavırlarınız sorun yaşamanıza neden olabilir dikkat.
 • Kova ve Yükselen Kova: Yeniay sizi 6/12 aksınızdan etkileyecek. İş hayatınız, aileniz, sağlığınız ve günlük yaşamınızla ilgili düzenleme yapmanızı gerektirecek açılar mevcut. Bu konular geçmiş dönemlerden gelmekte. Ama aynı zamanda yeni sözleşmeler, ticaret, eğitimler, seyahat ya da kardeş ve yakın çevre ilişkileri ile ilgili trafiğiniz de oldukça hızlanacak. Bu sizde beklenti fazlalığı ve yetişme zorluğu sebepli ekstra stres yaratacak olsa da yönetebilirseniz sizin için kazanç hanenize artı yazabilirsiniz.
 • Balık ve Yükselen Balık: Yeniay sizin 5/11 aksınızda gerçekleşecek. Çocuk, aşk, orta uzunlukta seyahatler, riskli yatırımlar, hobiler, spor ve sanatsal konularda yeni gelişmeler deneyimleyebilirsiniz. Bu konularda fazla özgeci ve alıngan olabilirsiniz. İletişim, seyahat, uzak ve yakın akrabalar, eğitim ve ticaret konularında geçmişten gelen krizleri çözmeniz ve düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Özellikle de ruhsal korkular ve kayıplar ile ilgili alanlarda eğitimler de mümkün. Aynı zamanda eviniz, aileniz ve keyif veren konular ile riskli yatırımlarda abartılı harcama ihtimaliniz de var. Maddi kaynaklarınızı yönetmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Kariyerden kazanç ile maddi, manevi değerleriniz ile ilgili de büyük bir dönüşüm olasılığı bulunmakta. Dikkatli olmanızda yarar var.

 AstroDerki, gök yüzü nasıl olursa olsun, idrak ve farkındalıkla hareket olumsuz etkileri yönetme şansı verecektir…

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!