Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum Astrolojide Öngörü Teknikleri Öngörü Teknikleri Profeksiyon Tekniği Yükselen Burç yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Profeksiyon Tekniği İle Öngörü

Profeksiyon Tekniği İle Öngörü

Doğum haritamız, Zodyaktaki konumun bir anlık görüntüsüdür. Doğru öngörü yapabilmek için doğduğumuz tarihi ve yeri ve saati bilmemiz gerekir. Böylece yükselen derecemizi, burcumuz  ve gezegenleri, evleri ve diğer göstergeleri görebiliriz. Ardından gelecek yıllara dair öngörü yapabilmek için çeşitli teknikler kullanırız. Bu makalede Profeksiyon Tekniğine dair kısa bir bilgilendirme yapacağım.

Profeksiyon  Tekniği İle Hairta çıkarabilmek için  istersek dijital astrolojik uygulamalardan yararlanırız veya aşağıdaki tablodan yararlanarak X yaşımızda hangi yıl Profeksiyonunu yaşadığımızı bulabiliriz.

Astrolojide 12 ev olduğunu unutmayın. Yıllık Profeksiyonla, her 12 yılda bir zodyağı turlamış olurunuz. Her ev için bir yıl harcayarak, yaşamımız boyunca 12 evi dolaşıp dururuz.. Her doğum günümüzde bir sonraki eve taşınıyoruz. Ve tekrar, tekrar, tekrar…

Her Profeksyion Yılı İçin Yaşlar Aşağıdaki Gibidir:

1. Ev Yaş 0, 12, 24, 36, 48, 60, 72, 84, 96, 2. Ev Yaş 1, 13, 25, 37, 49, 61, 73, 85, 97
3. Ev Yaş 2, 14, 26, 38, 50, 62, 74, 86, 98 4. Ev Yaş 3, 15, 27, 39, 51, 63, 75, 87, 99
5. Ev Yaş 4, 16, 28, 40, 52, 64, 76, 88, 100 6. Ev Yaş 5, 17, 29, 41, 53, 65, 77, 89, 101
7. Ev Yaş 6, 18, 30, 42, 54, 66, 78, 90, 102 8. Ev Yaş 7, 19, 31, 43, 55, 67, 79, 91, 103
9. Ev Yaş 8, 20, 32, 44, 56, 68, 80, 92, 104 10. Ev Yaş 9, 21, 33, 45, 57, 69, 81, 93, 105, 117
11. Ev Yaş 10, 22, 34, 46, 58, 70, 82, 94, 106 12. Ev Yaş 11, 23, 35, 47, 59, 71, 83, 95, 107

Yıllık Profeksion Nasıl Yorumlanır

 • O sene Profeksiyon yılınız olan ev, önünüzdeki 1 yıl için güçlü bir enerjiye sahiptir, o evin kuralları ne olursa olsun ana temanızdır.
 • Bununla birlikte, doğum haritanızı kullanarak bundan daha fazlasını da inceleyebilirsiniz.
 • Grafiğinizi oluşturduktan sonra, Yükselen burcunuzu bulmak isteyeceksiniz ve buna 1. Ev diyeceksiniz.
 • Diyelim ki Yükselen İkizlersiniz ve 29 yaşındasınız. 29 yaş, 6. Ev Profeksiyon yılıdır. 6. ev Akrep burcunda olacaktır (İkizler= 1, Yengeç = 2, Aslan = 3, Başak = 4, Terazi = 5, Akrep = 6 )
 • Bu, Akrep burcunun 6. Ev Profeksiyon yılınızda bir rol oynadığı anlamına gelir. Bu, o seneki yaşamınıza daha fazla Akrep enerjisi, daha fazla şüphe ve araştırma, tutku ve daha fazla mücadele, bozup yeniden yaratım enerjisi getirecektir.
 • Profeksiyon yılımızın hem burcu hem evi önemlidir. Ayrıca Profeksiyon yıl yöneticisi dediğimiz Zaman Lordu önemlidir. Çünkü tüm bunların enerjisi ve aldığı açılar aktif olacaktır.
 • Zaman Lordu, profeksiyon yılınızın burcunun doğal yönetici gezegenidir ve bunun için klasik yöneticileri kullanacağız. (modern gezegenler Uranüs , Neptün ve Plüton dikkate alınmaz) Aşağıdaki paragraflarda Klasik Yöneticileri paylaştım.

Her burçta ne tür bir enerji bekleyebileceğimize kısa ve basitçe bakalım:

 • Koç: Enerji ve dürtü, coşku, heyecan, sabırsızlık, yenilik, fetih, başlama
 • Boğa: Daha güvenlik arayışı, maddi değer yaratımı, istikrar ve güvenlik, topraklanma, kendine güven, elindeki değerlere sahip çıkma, sebat ve inat
 • İkizler: Dağınıklık, fikirler ve planlar, iletişim, seyahat, anlaşma sözleşme, meşguliyet, çeşitlilik, değişkenlik
 • Yengeç: Aile, duygular, besleme, özgeci durumlar
 • Aslan: Dikkat çekmek, yaratıcı ve eğlenceli, romantik, arkadaş canlısı, yönetmek
 • Başak: Detaycı, analizci, üretken, endişeli iş ve ev işleri, hizmet, küçük projeler,
 • Terazi: Başkaları ile ilişkiler, denge, barış, uzlaşma, kararsızlık
 • Akrep: Dönüşüm ve araştırma, çözümler, tutku, yoğunluk
 • Yay: Genişleme ve keşif, uzak seyahat, öğrenme, iyimserlik, kibir, sentezleme
 • Oğlak: Hedefler ve yön, disiplin, sorumluluklar, sistem kurma,
 • Kova: Sıra dışı, farklı, değişim, topluluklar, STK lar,
 • Balık: Sezgisel, hassas, şefkatli, empatik ve yaratıcı

Yıllık Profeksiyon Evlerin Anahtar Kelimeleri

 1. Ev Benliği, bedeni yönetir. Bu nedenle bu yıl kendinize odaklanma zamanı olacak. Fiziğiniz, bedeniniz veya yaşamınızı bütün olarak doğrudan etkileyen değişiklikler yapabilirsiniz. Kimliğinizi veya algınızı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bu, yeni başlangıçların evidir, bu nedenle yepyeni bir döngü başlıyor gibi görünebilir ve büyük, yeni bir girişime başlayabilirsiniz
 2. Ev Parayı ve değerleri yönetir, bu nedenle mali durumunuza odaklanabilir, para kazanma, para harcama veya tasarruf etme şeklinizi değiştirebilirsiniz. Hayatınıza istikrar ve güvenlik getirmek için daha fazlasını yapmak isteyebilirsiniz Değerli olduğunu düşündüğünüz şey ve enerji değişebilir..
 3. Ev İletişimi yönetir, bu nedenle nasıl iletişim kurduğunuza ve kendinizi nasıl ifade ettiğinize odaklanabilirsiniz. Kardeş, kuzen, arkadaş gibi yakın çevrenizle nasıl ilişki kurduğunuz değişebilir. Seyahatler, ticaret, sözleşme gibi konular da hareketlenebilir. Çok daha meşgul olabilirsiniz
 4. Ev Evi ve aileyi yönetir, bu nedenle evin ve ailenin sizin için ne anlama geldiğine odaklanabilirsiniz. Taşınmak ya da tadilat yapmak, ev almak, ailede bazı değişimler yaşamak mümkün olabilir. Kendi köklerinize yönelebilir, yeni bir temel oluşturabilirsiniz.
 5. Ev Aşk, çocuk, eğlence ,keyif, riskli yatırımlar, hobiler, yaratıcı arayışlar, tatiller, flört ve romantizm ya da riskli yatırımlarla ilgili zamanlar olabilir.
 6. Ev İş ve sağlığı yönetir, bu nedenle günlük rutinlariniz ve işe odaklanabilirsiniz. Bunlarda değişikliğe gidebilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza öncelik verebilir ve sağlık rejiminizde iyileştirmeler yapabilirsiniz.
 7. Ev ilişkileri yönetir, bu nedenle ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve bağlantılarınıza odaklanabilir. Yeni ilişkilere girebilir ve mevcut olanlara daha fazla bağlılık gösterebilir veya tatmin edici olmayanlardan uzaklaşabilirsiniz.
 8. Ev dönüşüm ve ortak paralar, krizler, stresler, ölüm kalım savaşı, borçlar, krediler, ameliyatlar,  derinlere inip karanlık yerlere ışık tutmamız gereken konuları verir. Başkalarıyla daha fazlasını paylaşabilir ve başkalarının size sunduğu kaynaklardan yararlanabilirsiniz.
 9. Ev Hayatınızı herhangi bir şekilde genişletme olacaktır. Yaşam felsefenizde değişimler, sınırlarınızı aşma, yeni bir şeyler öğrenmeye başlama, yeni yerlere seyahat, bilgeleştiğiniz konuları başkalarıyla paylaşma, yazma, öğretme vb konularda deneyimler olacaktır.
 10. Ev Hedef odaklı olabilirsiniz. Başarmak ve başarılı olmak için çabalayabilirsiniz. Doğru yaptığınız şeyle büyük ilerleme kaydedebilirsiniz. Ya da yeni hedefler belirlersiniz.
 11. Ev Hayalleriniz için çalışabilir ve onlara yaklaşmak için fırsatları değerlendirebilirsiniz. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınızı ve hayallerinizi yönetir. Yeni arkadaşlar getirebilir ve mevcut arkadaşlarınız veya ait olduğunuz gruplarla daha fazla zaman geçirebilir. Aynı zamanda kariyerden kazanç konularında da değişim olabilir.
 12. Ev Gizli konuları, korkuları ve sonları yönetir. Şifahane, kayıp deneyimleri, meditasyonlar vb Konularla da ilgilidir. Bu nedenle yalnız olduğunuz, içe döndüğünüz ve anlamaya çalıştığınız bir zaman dilimi olabilir.

Burçların Geleneksel Yöneticileri 

 • Güneş : Aslan
 • Ay : Yengeç
 • Merkür : İkizler, Başak
 • Venüs : Boğa, Terazi
 • Mars : Koç, Akrep
 • Jüpiter : Yay, Balık
 • Satürn : Oğlak, Kova

YUKARDAKİ ÖRNEK ÜZERİNDEN GİDECEK OLURSAK

 • Akrep’teki 6. Ev Profection Yılı için Akrep’in geleneksel yöneticisi Mars’a bakacağız. Böylece, doğum haritanızda Mars’a, burcuna, evinin konumuna ve yaptığı açılara bakacağız. Bu aynı zamanda hayatınızın o yılını da etkileyecek.
 • Ayrıca, transit Mars’ı izlemek ve doğum haritanıza yaptığı açılara yakından dikkat etmek ve sizin üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olabileceğinden transit gezegenleri ve doğum Mars’ınıza olan açıları izlemek gerekecektir.
 • Bunların yanı sıra Doğum haritanız üzerine Profeksiyon haritanızı da koyarak hangi evler hareketli bakabilirsiniz. Özellikle doğum haritanızda aynı derecelerde gezegenler varsa onların profeksiyon haritanızla da açıları olacak. Bunlar da o yılınıza ekstra anlamlar katacaktır.
 • Yukarda sıraladıklarıma ek olarak Profeksiyon harita bakmakla ilgili farklı yaklaşımlar da var. Ancak bunlar Astroloji alanında profesyonellik gerektirmektedir. Yukarıdaki bilgiler bile siz sevgili okurlara yıllık öngörü yapmanız için bazı doneler verecektir.

Örneğe Kabaca bakacak olursak; Jhon Travolta’nın evladının ani şekilde yaşamını yitirdiği yıl.

Öncelikle belirtmeliyim ki diğer tekniklerle de bakıp böylesi önemli olayı incelemek en doğru yaklaşım olacaktır.  Unutmayalım ki kadersel olaylar her zaman tutulmalarla birlikte gelir. Diğer bir öngörü tekniği olan seneki Solar Retun haritasında da 5. ev (Akrep) dediğimiz çocuk evi yükselmekte. Bunun  yönetici gezegeni Mars.

Jhon Travolta’nın evladının ani şekilde yaşamını yitirdiği yıl profeksiyonu (1. şekil.)  Profeksiyonda o sene 8. evi olan Kova yükselmiş. Yani 8. evini yaşıyor. Yöneticisi Akrep. Satürnü de o mars yönetiyor. Natal haritasının Çocuk evinin yöneticisi de Mars ve 5. evinde yay burcunda. Yay burcundaki Mars Oğlak burcundaki Şiron ile de antisyasal kavuşumda. Yaşamında zaten çocukla ilgili can yakıcı bir deneyimi de izah ediyor.

Ayrıca, o sene Aslan/Kova aksı ve Yengeç/Oğlak aksı tutulmalar varmış ve Profeksiyon yıl yöneticisi Satürn. Kova burcu Akrep burcuna antisya, dolayısı ile tutulmalar çocuk evinde ve Profeksiyonun yükseleni olan Nataldeki 8. evinde etkili olacaktır. Elbette daha detayla inceleme gerekmektedir. Ama burada Profeksiyon için küçük bir örnek verdiğimden fazla ayrıntıya girmiyorum.

Natal üstüne Profeksiyonu koyduğumuz zaman;  Görüyoruz ki o sene 150 lik açı etkin. (ani gelişen konuları yaşama taşıyabilir). Uranüs de 8. eve girmiş.  Ayrıca natalde ve Profeksiyon haritada da oldukça söz sahibi olan Marsa dikkat edelim. Profeksiyon Mars Natal haritanın 12. evine düşüyor.

 

Hangi evimiz yükselirse yükselsin, moralimiz ve sağlığımız yerinde olsun…

Astro Derki

Serpilgül

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!