Astro Gündem astroderki astroloji Mars

Mars Boğa Burcunda 2022

20 Ağustos’a Kadar Mars Boğa Burcunda

5 Temmuz’da Mars, Koç Burcundan çıkıp Boğa Burcuna girdi ve 20 Ağustos’a kadar Boğa burcunda seyahat edecek.

MARS; hareket enerjimiz, hangi şekilde harekete geçeceğimiz, savaş ve mücadele kapasitemiz/ şeklimiz ve risk alma biçimimizi, güç kullanma, hastalıklar, cerrahın bıçağı, ateşli silahlar, savaşlar, patlama ve terörü de gösteren bir gezegendir. Mars özgür irademiz, aynı zamanda dürtülerimiz ve Ay’ın mızrakçısıdır. Dürtüleri yönetmek zor olsa da imkânsız değildir. Burada akıl ve vicdan devreye sokulmalıdır.

Astrolojide Boğa Burcu dokunsal, güvende olmak isteyen, sebatkar ve maddi değerlere önem veren, üretken, doğa sever, sahip olma duygusu gelişmiş bir burç. Boğanın temsil ettiği konular aynı zamanda finans, toprak ve üretim.

Boğanın temsil ettiği sağlık konuları boyun, boğaz, boyun, tiroit ve beslenme ile ilgili durumlar.

Siyasi Astrolojide Boğa ise, ülkelerin refah düzeyi, finansal değerleri, değerli üretimleri, bankaları, yatırımları ve yatırımcıları, tarlaları, tohumları, alım gücü, nakit para gücü, ulusal güvenliği ve müzisyenleri. Değerli taşlar ve mücevherleri de Boğanın temsil ettiği konular arasındadır.

Mars Boğa burcunda Koç burcundaki gibi hızlı ve hareketli değildir, yavaştır, zor harekete geçer. Ama yumruğu güçlüdür, sabrı taşınca vurdu mu oturtur. Normalde rahatına düşkünse de değerlerine dokunulursa öfkeyle harekete geçer. Hedef odaklıdır, sebat eder yolundan dönmez. Güvende olma önceliği olan Boğanın maddi değerlerine ve güvenliğine dokunulursa öfkesini dizginlemek güç olur.

 • 13 Temmuz ve 1-2 Ağustos günleri ülkemiz için zorlayıcı ve hareketli günler olabilir.
 • Bu dönem daha çok, para ve finansal konularda istikrar mücadelesi verilecek. Kimimiz daha çok kazanmak, kimimiz ise borçları, krizleri çözmek için harekete geçeceğiz. Harcamalar, kayıplar artabilir. Finansal konular ve kaynaklarla ilgili huzursuzluklar yaşanabilir.
 • Yatırımlarla ilgili harekete geçmek isterken borçlanmadan yapmaya çalışmakta fayda var.
 • Bankacılık piyasaları ile ilgili yeni uygulamalar olabilir.
 • Tarım ürünleri ile ilgili sorunlar ve topraklarla ilgili hareketlilikler, toprak kayması ya da deprem tarzı konulardan zarar görme potansiyeli ne yazık ki çalışabilir.
 • Tarım ürünlerinin zarar görmesi de olasılık dahilinde.
 • Boğaz, tiroit, boyun gibi organlarda ameliyat tarzı operasyonlar olabilir, bademciklerde iltihap vb durumlara da rastlanır.
 • Mars Boğayı Venüs yönetiyor. İkisi de sevgi, aşk ve cinsellik konusunu temsil ettiğinden libido artışı da olacaktır.
 • Akrep’in yöneticisi Mars karşıt burcu Boğa’dayken sorunlara karşı oldukça inatçı davranmaya neden olabilir. Bu inatçı tavırdan kayıp ve zarar görmemek için daha esnek olmaya çalışılmalı
 • Bu dönem kıskançlıklar yaşanabilir. Aşkta, güven ve huzur ararken öfkeyle kalkıp zararla oturmamaya çalışılmalı.
 • Bildiğiniz gibi bu dönemde ay düğümleri Boğa/Akrep aksında ve tutulmalar da bu aksta gerçekleşmekte. 2021 Kasım ve 16 Mayıs tutulma dereceleri de tetik alacak.
 • 1-2 Ağustos günlerinde Mars’ın hem Kuzey Aydüğümü hem de Uranüs ile kavuşumu olacak. Üstelik Satürn ile de gergin açı yapacaklar. Bu yerleşimde Mars, enerjisini kontrolsüz ve ani bir şekilde ortaya çıkaracak. Alıştığımız istikrarlı görünen şeylerde ani şok edici değişimler söz konusu olabilir. Ani olaylar, patlayıcı, kopartıcı ve yıkıcı olayları gündeme getirebilir. Başkaldırı ve huzursuzluk içeren günler kapıda. Yapıcı yönde kullanabilirsek, bu günlerde kalıplaşmış şeyleri ani bir şekilde değiştirebilir, irademizi yenileyici şekilde kullanabiliriz. Ancak olumsuz yönden bakarsak, bu transit fiziksel açıdan riskli, gerginlik taşıyan, bizi aşırı hırslı ve kavgacı yapabilecek eğilimler taşımakta.
 • Ülkemiz doğum haritası Akrep Stelyumlu ve Mars Boğa karşıdan etki gösterecek. Dolayısı ile Mars, 11. Evde hareket edecek. Sosyal medya, kitleler, durdurulamaz insan ve doğa olayları, ittifaklar, ülkenin meclisi, belediyeleri ile ilgili konularda kendini gösterirken ülke yöneticileri, çocukları ve kadınları ile borsa, para piyasaları, bankalarla ilgili konularda da mücadele ve zorlukları çalıştırabilir. Ayrıca ittifaklar, ülkenin ordusu, yabancılarla ilgili ticaret, din ve kanunlarla ilgili alanlarda düzenlemeler ve zorlayıcı koşullar oluşabilir.
 • 13 Temmuzdaki Dolunay Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 12. evinde gerçekleşirken ülke haritasının da 8. evine denk geliyor. Burası baya düşündürücü geldi bana. Bunu ayrıca yazmayı planlıyorum.

Mars Boğa Transitinin Burçlara Olası Etkileri

Koç Yükselen Koç Mars maddi, manevi değer evinizde. Bu sebeple para kazama, harcama, kariyerden kazanç konularında hırs ve mücadele hâkim olabilir. Harcama konusunda daha kontrollü olmanızda yarar var.

Boğa Yükselen Boğa Mars burcunuzda ikili ilişkiler, ortaklık, eş/partner konularınız ile kişisel sağlık ve bedene ilişkin konularınız hareketlenecektir. Kariyeriniz, hedefleriniz önemli girişimleriniz konularında mücadele olasılığı yüksek. Fiziksel açıdan risk almamaya çalışın, enerjinizi yapıcı olarak kullanmaya çalışın.

İkizler Yükselen İkizler Mars öngörülemeyen, gizli olaylar, sağlık ve psikolojiniz, çalışma koşullarınız, rutinlerinizle ilgili alanları hareketlendiriyor. Gizli düşmanlıklar, sizi huzursuz eden olaylar yaşanması mümkün. Önünüzü görmeden adım atmamaya gayret edin.

Yengeç Yükselen Yengeç Mars sizi, gruplar, arkadaşlar, STK çalışmaları, aşk, flört ve çocuklarla ilgili konularınızı hareketlendirirken düşmanlık, çekişme ve kıskançlıklar yaşamanıza neden olabilir. Miras, borç ve krediler ile kariyerden kazanç konularında da mücadele verebilirsiniz.

Aslan Yükselen Aslan Mars sizin iş hayatınız, kariyeriniz ile ilgili konularda mücadele ettirirken, hırslı ve bağımsız hareket etmeye yönelten durumlar ortaya çıkabilir. Patronunuz veya karayeriniz ile ilgili konularda beklenmedik koşullar ortaya çıkabilir. Ayrıca partner veya ortaklık  konuları ile aile  ve ev konusunda çözülmesi gereken eski konular gündeme gelir.

Başak Yükselen Başak Mars sizin seyahat, ulaşım, eğitim konularınızı hareketlendirmekte. Yabancılar ve uzaklarla ilgili konular, akademik konular ya da inançlarınız ile ilgili konularda mücadele etmek olasılığı mevcut. Ayrıca günlük rutinleriniz, sağlık ve çalışma koşullarınız ile daha önceden gelen anlaşma, sözleşme, eğitim ya da yakın çevre problemleri sizden çözüm bekleyebilir. Bu konularda ani gelişmeler olması mümkün.

Terazi Yükselen Terazi Mars sizin maddi manevi değerleriniz, kazanım ve borçlarınız ile ilgili alanı hareketlendirirken sağlık ve operasyon, miras, borç, vergi ve ortak paralar konularında stres yaşanma olasılığı mevcut. Finansal konulara ve sağlığa özen göstermekte yarar var. Öte yandan aşk, çocuk, riskli yatırım, ailenin maddi değerleri ile ilgili endişe yaşanabilir.

Akrep Yükselen Akrep Mars siz, eşiniz, ortağınız ve ev, aile ilgili konularında ani olaylar ve düşmanlıkları ortaya çıkartabilir. Ani kopuşlar verebilir. Ayrıca sağlığınızla ilgili geçmişten gelen konularda ekstra dikkatli olunmasında yarar bulunmakta.

Yay Yükselen Yay Mars sizi yakın çevre, iletişim, eğitim, anlaşmalar sözleşmeler, seyahat konuları ile işiniz, çalışma koşullarınız, çalışma arkadaşlarınız ve sağlığınız ile ilgili konulara özen göstermenizi gerektiriyor. Bu konularda ani değişiklikler olabilir. Bu konularda düşmanlıklar olasılığı çalışırken, geçmişten gelen gizli kalmış konular, düşmanlıklar ya da psikoloji ile ilgili sorunları çözmeniz gerekebilir.

Oğlak Yükselen Oğlak Mars, aşk, çocuklar, flörtler ve kıskançlıklar, riskli yatırımlar konularında size enerji harcatacaktır. Uzun zamandır maddi değerler, borç ve vergiler, ortak paralar, kariyerden kazanç konularında sizden düzenleme bekliyorsa çözüm bulmanız gerekebilir. Gereksiz risk almamaya çalışmakta yarar var.

Kova Yükselen Kova Aileniz, eviniz, varsa toprağınız ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler olabilir. Evinizi de değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda kariyeriniz ile ilgili geçmişten gelen sorunlar, krizler varsa çözmeniz gerekecektir. Hem bitişler hem de yenilikler yaşamanıza vesile olabilir.

Balık Yükselen Balık yakın çevreniz, kardeşler, eğitim ve kısa seyahatler aktif olabilir. Sözleşmeler ve yakın çevrenizle ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Bazılarımız için yenilikçi ve sıra dışı fikirlerin akla gelmesi mümkün olabilir. Uzaklar, yabancılar, hukuki konular, kurs ve eğitimlerle ilgili geçmişten gelen konular ile kapalı yerler, hastane, hapishane, korkular ve izolasyon gerektiren durumlarda var olan sorunların çözümüne yönelik harekete geçmeniz gerekebilir.

AstroDerki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!