Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum Merkür yengeç

Merkür Yengeç Burcunda

Merkür Yengeç Burcunda

İletişim, akıl, ticaret, aktarım, seyahat ve gençler ile ilişkili Merkür Yengeç Burcunda.
Merkür çift cinsiyetli doğası gereği hangi gezegenle yan yana gelir ya da hangi burçta bulunursa onun rengini alır.
5 Temmuz’da Merkür, Yengeç burcuna girip yengeç burcunun doğasına büründü. 20 Temmuz’da Aslan burcuna geçene kadar da Yengecin misafiri …

Herkes kendi doğum haritasının dinamiklerine uygun şekilde etkilenecektir. Yengeç hangi evinizde arzı endam ediyorsa ve etkileşim kurduğu evlerdeki gezegenlerle durumu zorlu ya da iyicil ise etkilenmeniz de o yönde olacaktır.
Bunun yanı sıra Merkür yengecin temsil ettiği şekilde düşünceler, fikir ve mantık kurmaya yatkın olurken, karşımıza bu şekilde olay ve kişileri de çıkaracaktır.
Örneğin ailemin büyükleri, kardeşim, kuzenlerimle yakın olacak şekilde tatildeyim. Bolca eski anıları konuşuyoruz.

Hadi Merkür Yengeç Nasıl Olur Bakalım

♋️Dinlemeyi, dinledikleri ile empati kuran, anılarına düşkün, hafızası güçlü, anı biriktirici, duygulu , bazen alınganlık gösterebilecek kadar kırılgan olabilir.
♋️Anlayışlı, adeta bir anne sevgisi ile rahatlatabilen iletişime çok rastlanır.
♋️Çevrede olup bitene karşı hassasiyette artış, olan bitenin enerjisini ve titreşimlerini algılayıp ruh halimizi etkilemesi mümkün
♋️Daha sübjektif olabiliriz. Çoğunlukla sözler mantıktan çok, duygu filtresinden geçirilerek ifade edilir.
♋️Duygular oldukça renkli bir biçimde sözel veya yazıyla ifade edebiliriz
♋️Gelenekçi fikirler, gizli konuşmalar. Aileden, tarihten, geçmişten bahsetmek gibi durumları yaşamak mümkün.
♋️Geçmişe yönelik fikir üretmek, geçmişten ders almak da seçilebilir.
♋️Savunmacı konuşmalar yapmak, ketumlaşmak, fikirlerimizi saklamak da seçenekler arasında…
♋️ Fikirsel olarak iyi anlaşabileceğiniz kişilerle bir araya gelebilir ya da çalışabilirsiniz.
♋️ Aile işi yapmak, bu konuda yeni fikirler üretmek ya da birlikte çalıştığınız insanlarla aile gibi olabilmek de mümkün
Yükselen Burcunuza Olası Etkileri
♈️Yükselen Koçlar; ev, aile temalı
♉️Yükselen Boğalar; kısa seyahatler, kardeşler, kuzenlerle iletişim, komşular, iletişim, eğitim
♊️Yükselen İkizler; maddi manevi değerler
♋️Yükselen Yengeçler; kendileri ile ilgili hemen her konuda olabilir
♌️Yükselen Aslanlar; Gizli kalmış konular, hastaneler ya da izolasyon gerektiren durumlar, meditasyon, şifa arınma, kayıplar…
♍️Yükselen Başaklar; Sosyal çevreniz, eski arkadaşlarınız, üyesi olduğunuz gruplar, hayaller, statünüze bağlı gelirler ön planda olabilir
♎️Yükselen Terazi: Kariyeriniz, statünüz, işiniz ve bu alanlardaki iletişiminiz, eski konular ve kişiler gibi durumlar gündemde olabilir. Bu alanlarda kararlar alırken duygularınızla hareket etme ihtimaliniz de bulunmakta. Bu sebeple biraz dikkat etmekte yarar var.
♏️Yükselen Akrepler; Uzak seyahatler, eğitimler, inançlar ve hukuksal konulardan geçmişe dayalı haberler alabilirsiniz. Belki uzakta yaşayan aile ya da arkadaşlarınızı ziyaret edebilir ya da uzaklardan gelen haberler alabilirsiniz.
♐️Yükselen Yay; Ortak paralar, bankalarla ilgili konular, borç veya vergi vb ile ailenin parası, miras gibi konularla ilgilenmeniz mümkün. Bu konularda aile veya eski arkadaşlarınızdan destek almak ya da haritanızdaki dinamiklere göre yardımdan çok sorun da yaşanabilir. Duygusal kararlar almamaya çalışın.
♑️Yükselen Oğlak; İkili ilişkiler, eş, partner, ortak, eski ortaklıklarla ya da açık düşmanlar, danışmanlarınız ile ilgili konular gündemde olabilir. Bu nedenle eski duygusal konular veya sorunlar gündeme gelebilir.
♒️Yükselen Kova; Gündelik rutinleriniz, sağlığınız, iş ve çalışma ortamı, çalışma arkadaşları ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Bu konularda kararlar almanız, iletişim kurarken daha anaç ve duygusal olmanız gerekebilir. Sindirim sistemi, mide gibi konularda hassasiyet mümkün.
♓️Yükselen Balık; Aşk, çocuklar, hobiler ve yatırım, risk içeren oyunlar gibi konularda iletişimin yoğun olacağı bir dönem diyebiliriz. Çocuklarla veya çocukluğunuzla ilgili bazı eski konular ya da eski aşklarınıza dair konular gündeminizde olabilir.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!