Astro Gündem astroderki astroloji dolunay Dolunaylar Oğlak Dolunayı Süper Dolunay Türkiye Türkiye ve Dünya yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Oğlakta Süper Dolunay

Oğlakta Süper Dolunay

13 Temmuz Çarşamba günü 21:37’de Oğlak burcunda Süper bir Dolunay olacak.  Plüto ve Merkür soslu Dolunayda Ay ve Merkür deklinasyon dışı hareket ediyor. Öte yandan Merkür, Venüs ile paralel. Merkür Güneşle kavuşumken Ay da Plüton’la bir arada, krizleri iyi yönetmemiz ve kontrol etmemiz gereken bir etki taşıyor.

Oğlak Dolunayı sistemli ve programlı olmayı gerektiriyor. Dolunayda Plüton ve Merkür’ün etkisi büyük. Kararlar ve uygulamada soğukkanlı olmak önemli.

Süper etkili Yeniay, Dolunay veya Tutulmalar her zaman daha etkilidir.  Ay’ın Dünyamıza en yakın olduğu zamanlarda oluşan Dolunaylar Süper Dolunay sınıfında yer alır. Ay’ın Dünyaya çok yakın olması sebebi ile manyetik etkisi üzerimizde daha fazla olacak. 29 Haziran’da gerçekleşen Yeniay da Süper sınıfındaydı; öncü ve başlatan etkileri olmuştu. O zaman attığımız adımların, karşılığını görebileceğimiz ve varsa fark edemediğimiz arka plandaki olayları daha net göreceğimiz bir Dolunay’a adım atıyoruz.

Dolunay zamanı Oğlak burcu konuları öncelikle dikkat çekecektir.

Oğlak Burcu

hepimizin bildiği gibi duygusallıktan ziyade mesafeli ve adil, sabırlı, disiplinli ve kuralcı bir burçtur. Aynı zamanda yönetim, idare etmek, sistemler, sistem kurmak ve toplumsal yazılı kurallar, otoriterlik, yerleşmiş bilimsel kurallarla da ilgilidir.

Siyasi Astrolojide Oğlak Burcu;

Üst düzey devlet çalışanları, (Resmî ve özel kurumlarda yaptırım gücünü elinde tutan kişiler, yargıçlar, iktidar partisi, Genelkurmay başkanı, komutanlar) Finans, ekonomi, inşaat, mühendislik ve endüstri sektörü. Aynı zamanda eski binalar, kuleler, heykel ve anıtlar, müzeler, konusunda uzman kişiler, gece bekçileri ve özel koruma görevlileri, bilim otoriteleri, yerleşmiş fizik kuralları, eski binalar, kuleler, heykel ve anıtlar, müzeler, taşlar, mineraller, dağlar, ağaçlar, yeraltı şehirleri, saatler ve saat yapımcıları ile ilgilidir.

Dolunayın Kişisel Etkileri

Oğlak Dolunayı sistemli ve programlı olmayı gerektiriyor. Dolunayda Plüton ve Merkür’ün etkisi büyük. Kararlar ve uygulamada soğukkanlı olmak önemli

Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 18-24 İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 4-8 dereceleri arasında gezegenleri, önemli yerleşimleri olanlar dolunaydan öncelikli olarak etkilenecekler.

 • Haziran Yeniay’ında yeni adımlar atanların karşılığını görecekleri bir dönem olacak.
 • Yengeç burcu duygular, sevgi, sahip çıkma, bağlanma, aile ile ilgiliyken Oğlak burcu; hedefler, başarı, görev ve sorumluluklar ile alakalıdır.
 • Bu sebeple bu dolunayda, ailemiz, ilişkilerimiz ile iş hayatımız ve sorumluluklarımız gündemde olacak.
 • Merkür Plüton karşıtlığı takıntılara ve iletişim çatışmalarına neden olabilir dikkat. Özellikle duygular, aile, kariye, statü ve maddi konularda.
 • Sistemli ve disiplinli olmak, yeniden yapılanmak gerekli.
 • Kariyerimiz açısından önemli adımlar atabilir, kararlar alabiliriz.
 • İşimiz ve maddi kaynaklarımızla ilgili sistem kuran, gerçekçi, ciddi adımlar atmaya odaklanmalıyız.
 • Bazılarımız iş değiştirebilir ya da hedeflerini değiştirebilir.
 • 12 evde gerçekleşecek bir Dolunay olduğu için 6/12 aksından etkili olacak. Bilinç dışımızı etkileyebilir; endişe ve korkularımız ortaya çıkabilir.
 • Yalnız kalmak, fedakârlık ve kayıplar, gizli durumlar, içimize dönme, inziva veya hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili konular gündemde.
 • Sağlığımız ve günlük rutinlerimiz, iş ortamımız ile ilişkili gelişmeler gündemde.
 • Sorumluluk bilinci ile hareket edilen ilişkilerden ziyade duygusal ve takıntılı ilişkilerde bazı hayal kırıklıkları gözlenebilir.
 • Plüton’un da etkisi ile manipülasyonlar ve baskılara şahit olabiliriz.
 • Kadınların olumsuz etkilenmesi söz konusu olabilir.
 • Dişler, kemikler, eklemler ve dizler, cildiniz ile ilgili varsa sorunlar ortaya çıkar ya da daha önce fark etmediğiniz problemler gündeme gelir.

Oğlak Dolunayının Ülkemize Olası Etkileri

Ankara’ya göre çıkartılan haritada Dolunay 12. Evde gerçekleşirken, haritanın yükseleninde Kova burcu var. Dolunay haritasının ülke haritamız üstünde etkisine baktığımızda; Dolunay 7. Evimizde gerçekleşirken Plüton etkiyi aynı zamanda 8. Eve taşıyor. Dolunay haritasının Venüs ve Neptün’ü zorlayıcı aktif açıdayken, Neptün, ülke haritamızın Jüpiter’i ile pürüzsüz akışta. Transit Mars ise Güneşimize karşıt.

 • Yönetici pozisyonundaki kişilerle ilgili sorunlar, değişimler olabilir. Sağlık sorunları da gündeme gelebilir.
 • Dolunayda bazı gizli olayların ortaya çıkma potansiyeli bulunmakta. Medyada ifşalar olası.
 • Yasalar, gazeteciler, medya, basın ve davalarla ilgili gelişmeler ve düzenlemeler mümkün.
 • Hastaneler, hapishaneler, dernek ve tarikatlarla ilgili gizli konular gündemde olabilir.
 • Bankacılık, borsa, ekonomi gibi büyük sistemlerde yenilikler, yeni kurallar mümkün.
 • Finansal konularda manipülatif etkiler de bulunmakta
 • Aynı zamanda gençler, çocuklar, eğitim ve eğlence sektörü, sanatçılarla ilgili yeni düzenlemeler olabilir.
 • Toplumla ilgili sorunlar ve konular gündemde olacak. Halkın refahı ve ülkenin genel durumu ilgili durumlar aktif.
 • Diplomatik ilişkilerimiz, yabancı ülkelerle imzalanan anlaşmalar, iş birlikleri, açık düşmanlıklar, uluslararası davalar güdeme gelebilir.
 • Komşu ülkelerle ilişkilerimiz gündemde yerini alacaktır. Baskı ve manipülasyon olasılığı da var. Dost mu düşman mı diye sorgulama yaşanabilir.
 • Süper Dolunayların, doğa olaylarına sebep olma etkisi diğer Dolunaylara göre daha fazla olduğundan doğa olayları da beklenebilir. Süper Plütonik Dolunay deprem tetikleyici olabilir.  Volkanik dağlar yeniden aktif hale gelebilir.
 • Yeni arkeolojik keşifler ortaya çıkabilir ve etkisi büyük ve değiştirici olabilir.

Burcunuza Oğlak Dolunay’ının Olası Etkileri

Her harita kendine özel dinamiklere sahip olduğundan, yorumlar genel olup herkes için aynı koşullar söz konusu olmayabilir.

 • Koç ve yükselen Koç Dolunay kariyeriniz, statünüz ile ilgili alanda gerçekleşirken aile ile ilgili alanları da etkilemekte. Kariyer, statü, hedefler, aile ve ebeveynlerinizin ilişkileri ve onların sağlıkları, varsa eşinizin ebeveyni, ailesi, çocuklarınızın iş ortamı, sağlığı ile ilgili konularda bazı durumlar ortaya çıkabilir ve bunları akılcı yolla yönetmeniz gerekebilir. Yakın çevrenizdeki kişilerin ilişkileri ve kariyerleri ile ilgili hayal kırıklığı yaşanabilir. Onlar da size yaşatabilir.
 • Boğa yükselen Boğa: Dolunay uzak yerler, uzak çevreniz, yabancılar, seyahat, yüksek eğitim ve kurslar, hukuksal konular, yaşam felsefeniz ile ilgili alanda gerçekleşecek. Maddi konularda kalıcı bazı fırsatlar karşınıza çıkabilir. Çok iyi tanımadığınız kişilere karşı temkinli olmalısınız. Hem yabancılar hem de yakın çevrenizle ilgili iş veya para konuları yanıltıcı olabilir, dikkatli olmakta fayda var.
 • İkizler ve yükselen İkizler, Dolunay Krediler, vergi, borç, sigorta, nafaka, miras, burs, konuları, ortaklı paralar, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazancı ile ilgili alanda gerçekleşecek. Ödemeler dengesi, banka, krediler, faizlerle ilgili konu ve olaylar önem kazanacak. İşiniz ile ilgili beklentileriniz istediğiniz gibi olmayabilir, birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili beklenmedik durumlar olabilir. Strese kapılmadan sakin hareket etmeye çalışın. Kazançlar ve geleceğe dair planlar kafanızı çok meşgul edebilir. İlişkilerinizi önemsemeniz yerinde olur. Geleceğe dair beklediğiniz şeyler varsa güzel sonuç almanız da mümkün.
 • Yengeç ve yükselen Yengeçler, Dolunay karşıt burcunuzda. Bu sebeple ikili ilişkiler ve özel hayat, evlilik, eş, ortak, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri ile ilgili alanlardan etki yapacak. Aynı zamanda gündelik rutinleriniz ve sağlığınız da etkilenebilir. Bazı konularda fedakarlıklar yapacaksınız. Riskli yatırımlar ve çocuklarla ilgili konularda stres yapabilirsiniz. Para, ortak paralar ile ilgili konularda yapabileceklerinize sistemli, mantıklı ve soğuk kanlı bakmanızda yarar var.
 • Aslan ve yükselen Aslanlar, Dolunay, ünlük rutinleriniz, iş ortamınız, yanınızda çalışanlar, çalışma arkadaşlarınız, sağlık (küçük hastalıklar), evcil hayvanlarınız varsa kiracılarınız, ile ilgili alanda gerçekleşecek. Dolunayın etkisi ile çok çalışmak, koşturmak olası. Disiplinli ve sabırlı hareket etmekte yarar var. Ayrıca sağlıkla ilgili kontrolleri ihmal etmemenizi öneririm. Kemikler, romatizmal konular, dizler, dişler ve cilde, ekstra özen gösterin. İkili ilişkileriniz, partneriniz ve çevresi ile ilgili konularda istedikleriniz gerçekleşebilir. Eşin sağlığı ve işleri de önemli bu dönem. Öte yandan arkadaşlarınızla parasal konulara dikkat edin; para ile ilgili konularda yanılgılar yaşatabilir.
 • Başak yükselen Başaklar, Dolunay, aşk hayatınız, çocuklarınız, yaratıcı yönleriniz, sanat, spor, hobileriniz, orta uzunluktaki seyahatler ve riskli yatırımlarla ilgili alanda gerçekleşecek.  Sosyal çevreniz ve özel hayatınız arasındaki dengeye dikkat edin Arkadaş çevrenizle ile ilgili problemler çıkması olası. Aşk hayatınıza ve varsa çocuklarınıza dair önemli kararlar ve sorumluluklar gündemde. Hem sağlığınız hem iş sorumlulukları ve gelecek planlarınız sizi strese sokabilir.Ama sakin ve sitemli olmanızda yarar var. Eşin ailesi ile ilgili problemler de gündemde olabilir.
 • Terazi ve yükselen Teraziler, Dolunay sizin, aile, ev, emlak, mülk konuları, atalarınız, kökleriniz ile ilgili alandan etkiliyor. Ayrıca, ebeveyn, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, ebeveynin genel sağlığı, varsa çocuklarınızın başkalarından gizledikleri şeyler, izlolasyon, içe yönelme, arınma çalışmaları, arınma, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumlarda söz konusu olabilir. Ailevi konularda çözülmesi gereken, organize olmanız gereken konular önem kazanabilir. Özel hayatınız ve aile arasında ikilemde kaldığınız, dengeyi kurmanız gereken durumlar olabilir. Kararsızlıklar, anlaşmazlıklar sizi bunaltabilir Ama hep vererek bu işler yürümez, kendi istediklerinizle sizden beklenen sorumlulukları soğuk kanlı olarak dengelemenizde yarar var. Size iyi gelen şeyleri de ıskalamayın.
 • Akrep yükselen Akrepler, Dolunay sizin yakın çevre alanlarınızda oluşacak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, eğitim, iletişim, yazmak, kısa seyahatler konularında etkisini görebilirsiniz. Yakın çevrenizdeki kişilerin vereceği duygusal kararları ile sizin kararlarınız arasında kararsızlıklar olabilir, bu da sizi strese sokabilir. Para harcamalarınız çok olabilir. Spekülatif yatırımlarla ya da aile ilgili konularınız varsa yanıltıcı etkiler altında olmanız olası ama ak koyun kara koyunu fark etmeniz ve kendinizi planlamanız da mümkün. Önemli konuşmalar, gelecek planları, seyahatler ile ilgili konuşmalar yapabilir, kararlar alabilirsiniz.
 • Yay ve yükselen Yaylar, Dolunay sizin para evinizde gerçekleşiyor. Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar ile ilgili gündeminiz bu Dolunayda hareketli olacak. Uzun zamandır beklediğiniz bir para varsa bu para ile ilgili konuşmaların Dolunay zamanında hızlanabilir. O para ile ilgili konular aydınlığa kavuşabilir. Fakat bazı anlaşmazlıklar, tartışmalar, fikir ayrılıkları da yaşanabilir bu konuda.  İkili ilişkiler ve özel hayatınıza da dikkat etmenizde yarar var. Gereksiz çatışmalar içine girmemeye çalışın.  Yakın çevrenizle ilgili sorumluluklar artabilir, yolculuklar, partnerinizle birlikte planlar yapmak, işiniz ile ilgili konuşmalar ve eylemler söz konusu olabilir.
 • Oğlak ve yükselen Oğlaklar, Dolunay sizi ilgilendiren hemen her konuda kendini gösterebilir. Kendinizi dışarıya ifade biçiminiz, fiziksel görünüm, sağlık, dış dünyayı algılama tarzınız, yakın kişiler, konusunda yeni başlangıçlar verebilir. Sağlığınıza dikkat edin; dizler, dişler, kemikleriniz, cildiniz, romatizmal durumlara karşı dikkatli olmakta yarar var. Hayatınızla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Para, ortaklık ve iş konularında da zorlayıcı gelişmeler söz konusu olabilir. Partnerinizle, ortağınızla ilişki ve iletişime dikkat edin, anlaşmazlıklar, fikir ayrılıkları mümkün. Verilecek önemli kararlarda yolları ayırmaya kalkabilirsiniz, soğukkanlı kararlar almaya çalışın. Parterinizle aranız iyiyse bozmamaya çalışın. Değilse zaten zorlayıcı etkiler var.
 • Kova ve yükselen Kovalar, Dolunay hayatınızda gizli kalmış bir noktayı size fark ettirebilir. Fedakarlıklar, gizli düşmanlıklar, zorluklar, inzivaya çekilme, bilinç altı korkular, bağımlılıklar ve bunlardan arınma çalışmaları, kayıplar, başkalarından gizlenenler, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren konularda gelişmeler söz konusu olabilir.  Bu dönem iletişimde ve işlerinizde dikkatli olmanızda yarar var, stres ve gerginlikler olabilir. Para ile ilgili konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Spekülatif yatırımlardan zarar söz konusu olabilir dikkat (Altın döviz borsa, borç kredi vb) Sağlıkta strese bağlı uykusuzluklar, gerginlikler ve kemikleriniz ile ilgili problemlere karşı önlem almakta yarar var. Biraz akışına bırakmayı denemek, fazla stres yapmamaya çalışmak iyi olabilir. Öte yandan özel hayatınızda biri yoksa ve yeni biri ile tanıştıysanız bu kişi kalıcı olabilir.
 • Balık ve yükselen Balıklar Dolunay, sizin arkadaşlık ve sosyal çevre alanınızda oluşacak. Sosyal çevreniz, arkadaşlar, kariyerden kazancınız, üyesi olduğunuz gruplar ve aşk, riskli yatırımlar, çocuklarla ilgili gelişmeler olacaktır.  Dolunayda arkadaş çevreniz ile ilgili gerilimler yaşanabilir, onları yönlendirmek, kontrol etmek isteyebilirsiniz. Evinizin işleri, ev tadilatı, aileniz ile ilişkiler gibi konular da gündemde olabilir ama istediğiniz gibi olmayabilir. Partnerinizle arkadaş çevreniz ya da çocuğunuz arasında kalabilirsiniz. Bu dengeyi iyi kurmanız gerekmekte. Bunlar geçici etkiler, korku ve endişeler sizi bunaltmasın, hayattan keyif almaya ve dengeyi kurmaya çalışın.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!