Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum Venüs yengeç

Venüs Yengeç Burcunda

Venüs Yengeç Burcunda

Venüs, 18 Temmuz saat 04.30 sularında Yengeç burcuna girecek ve 11 Ağustos’a kadar da burada seyahat edecek.

Venüs bildiğiniz gibi; aşk, mutluluk, tutku, sevgi, ilişkiler, lezzet, keyif, öz değer, değer  ve parasal kaynakları temsil ediyor.

Yengeç burcu ise koruyucu, besleyen, büyüten, muhafazakar, derin duygular veren, hassas, sezgisel, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı bir yapı taşır. Bazen de aşırı savunmacı, duygusal konularda takıntı veren, huzursuz ve çabuk endişelenen bir yapı verir. Yengeç kökler, aile ve geçmiş tarihle de ilgilidir ve biriktirme konuları onun işidir.

Ankara’ya göre çıkartılan, Venüs’ün Yengeç burcuna geçiş an haritasının yükseleni de Yengeç burcunda. Venüs 12. evde ve Yengeç burcunun yöneticisi Ay’ın yönetiminde. Ay ise Balık burcunda. Ayrıca, bu günlerde Güneş ve Merkür de Yengeç burcunda hareket etmekte. Yengeç Venüs, Kuzey Ay Düğümü, Mars ve Uranüs’ü de yönetmekte. Venüs ile kavuşum yapan Lilith aşkın deklinasyonda. Venüs Plüton kontraparalelken Merkür ile de paralel açı kuruyor.

Venüs yengeç burcunda seyahat ederken

 • Öncelikle Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burçlarını etkileyecek olan bu geçiş, haritalarımızda Yengeç burcu hangi evde ve hangi ev ve gezegenlerle bağlantıdaysa oralarla ilgili önemli kararlar almanız söz konusu olabilir. Haritanızda Venüs’ün yönettiği Terazi ve Boğa burcunun bulunduğu evleri de göz önünde bulundurmalısınız.
 • Venüs Yengeçteyken, ilişkilerde sevildiğimizi hissetmek isteyeceğimiz, şefkat, sadakat ve güvenin önem kazandığı, aidiyet duygusunda artışın olacağı, sevdiklerimize karşı koruyucu olduğumuz, muhafazakâr yanımızın önem kazanacağı, koruma iç güdüsü ile fazla sahiplenici ve coşkulu olabileceğimiz bir dönem yaşarız.
 • Yeni başlayacak ilişkilerde aileye önem veren, koruyucu, besleyici özellikleri dikkatimizi çeken kişileri odak noktası yapabiliriz. Bu süreçte evlilikler gündeme gelir, eskisi, yenisi ne varsa… Yeni ilişkiler evliliğe yürümek isteyecektir, evlilik, nişan vb seremoniler zaten yaz aylarımızın vazgeçilmezlerinden olmuştur.
 • Yengeç Venüs biriktirmeyi sever; para, anı, nostaljik şarkılar, filmler, belki tarihi eserler, aile yadigarlarını toplamak bu süreçte bizi çeken unsurlar arasında olacaktır.
  Bu süreçte; mutfak işleri sevdiğimiz şeyler arasındadır, yeme içme, zevkli aile yemekleri ya da sevdiklerimizi, ailemizi ağırlamalar, yuvamızı güzelleştirme isteği, ev bark ya da toprak alım satımı hoşumuza gider.
 • Yengeç köklerine düşkündür, dolayısı ile bu dönem ailemiz, vatanımız, milletimiz, ülke topraklarımız önemli olacak bizler için.
 • Annelik ve anneliğe adım atmaya dair konular da gündemdedir bu süreçte; hamilelikler, doğumlar, çocuklarla ilgilenmek vb için uygun zamanlardır.
 • Otelcilik, turizm, yeme/içme, tarım, moda, sanat, güvenlik ve inşaat sektörü bu ara ivme kazanacaktır. Turizm, emlak Gıda ve tarım, sektöründe fiyatlarda yükselme gözlenebilir.
 • Venüs Yengeç burcundayken Dünyada ve özellikle ülkemizde kadınları ilgilendiren konular öne çıkacaktır.
 • Venüs’ün giriş anında Plüton ile kontraparalel açısı; sevgi, değer ve para konusunda manüplasyonlar, baskılar ve zorlanmalar verebilir.
 • Venüs, Ağustos ayına kadar kara ay lilith ile birlikte hareket edecek ve Temmuz’un son günlerinde retro Şiron ile de kare açı yapacak. Bu dönem ilişkilerimizi baltalayan, gizli düşmanlıklar yapan kadınlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Ailevi skandallar da söz konusu olabilir.
 • Aile arasında miras davalarının sonuçlanması, aile şirketlerinde hisse dağılımı gibi konular da gündeme gelebilir. Sadece kendimizi ve kendimizden olanı önceliğimize almak yerine hakkaniyetli olmak bu süreçte önemli olacak.
 • 2-3 Ağustos arasında Venüs’ün yönetimindeki Uranüs, Mars ve Kuzey Ay düğümünün kavuşumu keskinleşecek. Venüs ile iradi bir açıdalar ancak Mars Uranüs kavuşumu büyük dalgalanmalar ve beklenmedik değişimler getirir, dikkatli olmakta yarar var.
 • 5-6-7-8 Ağustos’ta Venüs’ün Neptün’le üçgeni bazılarına büyük aşk ve evlilik getirebilecekken, bazılarına bebek doğumları, mal, mülk veya terfi vb kazanç getirebilir.
 • 9 Ağustos’ta Venüs’ün burç değiştirmeden son açısı Plüton’la karşıtlık olacak. Temeli çürük ilişkiler bitecektir.

AstroDerki

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!