Astro Gündem astroderki astroloji dolunay Dolunaylar Kova

12 Ağustos Kova Dolunayı

12 Ağustos Kova Dolunayı

Ankara’ya göre çıkartılan haritaya göre saat 04:35 sularında haritanın 7. evinde Kova burcunun 19 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay’ın Mars’ı, 16 Mayıs tutulmasını tetikliyor dikkat.

Dolunaylar tamamlanma, görünür olma ve bitişlerle ilgilidir. Dolayısı ile hayatımızda düzeltilmesi gereken, yolunda gitmeyen konuları Dolunay görünür kılacaktır. Aslan Yeniayında başlayan konuları tamamlamanız veya düzeltmeniz gerekebilir.

Kova burcu doğum haritanızda hangi evdeyse bu evinizle ilgili konularda topluluklarla ekipçe hareket etmek, teknolojiden yararlanmak söz konusu olabilir.

Kova burcu, sosyal güç, kitle psikolojisi, ekip çalışması, soğukkanlılık ve ciddiyet gelecek planı, sistem bilgisine başvuru , sıra dışılık, isyanlar, öngörülemezlik, entellektüelite ile ilgili bir burçtur. Toplulukları da temsil eder.

Siyasi Astrolojide: Karşı konulamayan doğa hareketleri ve doğal felâketler, asiler, çılgınlar, yüksek teknoloji, yeni keşifler, elektrik, kongreler, kooperatifler, bir ülkenin parlementosu, insanların bir araya geldiği gizli olmayan topluluklar (arkadaş grupları, klüpler, dernekler vs.), isyanlar, sıradışı ve nadir rastlanan,  ekstrem sporlar ve ekstrem sporcular,  yeni bulgu ve buluşlara  açık mesleklere sahip olanları (örneğin astrologlar, astronotlar, mucitler, kaşifler, havacılık ve uçaklar, meteoroloji, elektrik-elektronikle, astronomi, astroloji radyoloji ve psikolog, psikiyatr ) temsil eder. Dolayısıyla dolunay sürecinde bu meslek gruplarına ya da konulara dair haberler, gelişmelere şahit olabiliriz.

Dolunay’ın yükseleninde 2 derece Aslan burcu var. Yükselen derecesi iki yüzlülükle de alakalı bir yıldız ile kavuşumda.  Göründüğü gibi olmayan insanlarda çok görülen bir yıldız. Ayrıca hasatlar, boğulmalar ve gezginlerle ilgili olduğu da gözlenmiş.

Venüs’ün Aslan burcuna geçtiği gün gerçekleşen bu dolunayda Venüs ASC’ye 2 orb ve Dolunay Ay Düğümlerine ve Uranüs’e kare. Geçmişteki Venüs Aslan transiti tarihinee bakarsak bizim ülkeye pek iyi gelmediğini görüyoruz. Gerçi 4-5 derece Aslanda sevimsiz şeylere rastlayabiliyoruz ülkece.  Hayrolsun.

Dolunay 7. Evde gerçekleşirken Satürn ile de 3 orbla kavuşmakta. Ay, 12. evin kıstırılmış yöneticisi. Demek ki gizli düşmanlıklar, hastane, hapishaneyle ilgili gizli kalmış konuların ortaya çıkması mümkün. Aynı zamanda halkı zorlayan da bir yanı var. Satürn kavuşumu ile Ay da 8. Eve taşınabiliyor.

Güneş ASC ve 2. Evin Lordu. Aynı zamanda 10. Evin (yönetim kademesinin) de yücelim yöneticisi.

Venüs 10/11 ve 3/4. evlerden geliyor. 4 /5 VE 9/10. Evlerden gelen Mars ile Plüton da üçgen.  Halkın yaşam biçiminde, topraklarımızda, elçilerimiz, ünlüler, sanatçılar ve değerli madenler, borsa, piyasa konularında büyük bir dönüşüm ve yönlendirme var gibi geldi bana.

Güneş Merak sabit yıldızı ile kavuşumda. Merak; Satürn ve Mars karakterinde bir yıldız. Merak yıldızı Dubhe kadar olmasa da çok kuvvetli bir yıldızdır. 7 Rishi den biri sayıyor kadimler. Bu yıldız insan ve hayvan terbiyeciliği yapanlarda, emir vermeyi seven komutanlarda ve hakimlerde görülür. İhtiyatlı, ölçülü, kendini kontrol eden, sabırlı bir doğa vermekle birlikte, şüphelenmesini gerektiren, güvensiz ortam yaratıldığında huzursuz, öfkeli ve intikamcı olabiliyor.

Güneş MC deki Şiron ile üçgen. Yöneticilerle ilgili bir durum olsa gerek. 2 ve 3 yöneticisi Merkür ile Uranüs üçgende.

Kişisel Olarak bakarsak

Dolunay öncelikle olarak, Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarının  16-22, Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçların 8-10 dereceleri arasında gezegenleri veya  önemli yerleşimleri olanları etkileyecektir.  Etkisi 7. ev ve 8. Ev’e taşan bir dolunay.

 • Özellikle 17°-21° derecede Kova ve Aslan burcunda göstergeleriniz varsa ilişkiler, kariyer ya da ev değişimine gitmeniz olası.
 • Boğa ve Akrep burcunda bir göstergeleriniz varsa kariyer hayatınızla ilgili önemli kararlar almanız gerekebilir. Ortaklık, evlilik ve kariyer değişimi kapıda olabilir.
 • Dolayısı ile ortaklıklar, eş, partner, ortaklı paralar, miras, kredi, borç ve eşin kazanımları noktasında bazı konuları ortaya getirecektir. Aile, ebeveyn, kariyer konularının da dahil olduğunu unutmalayım. Bu Dolunay Ay Düğümlerine de kare olduğu için bir yol ayrımı söz konusu olabilir. Kararlar almak, düzenleme yapmak durumu var. Sorumluluklardan kaçamayız.
 • Geçmişten gelen kırgınlık ve sorunlarınıza yapıcı yaklaşırsanız, ego ve kibir yapmadan hareket ederseniz, sorunları çözüme ulaştırabilir ve çözebilirsiniz.
 • Elbette kendimizi seveceğiz ama ego yapmadan, abartmadan kendi yeteneklerimizi ortaya çıkarmalıyız.
 • Bu dönem her türlü değeriniz ile ilgili sevgi, aşk, yaratıcılık, maddi değerler konusunda iyi planlama yapmalısınız
 • Bazılarımız için aşk kapıda.
 • Bazılarımız için mahkeme ya da farklı şekilde adalet yerini bulabilir.
 • Resmi kurumlarda bitmemiş işi olanlar bunları düzene sokmak tamamlamak için gerekenleri görebilir.
 • Boyun/boğaz bölgesi sorunlarına dikkat etmekte yarar var. Bazıları için operasyonlar söz konusu olabilir. Şiddet olabilecek ortamlardan da sakının derim. Ayrıca Tansiyon kalp damar, dolaşım, bilek sorunları da gündeme gelebilir.

Yükselen ve Güneş Burcunuza Göre Olası Etkiler

 • Koç ve yükselen Koçlar: Sizin 5/11 aksınızda gerçekleşecek Dolunay sebebi ile Çocuklar, aşk ve flörtler, sanat, spor, yaratıcılık, hobiler, eğlence, sosyal hayat konularınızı etkileyecektir. Maddi konularda sürpriz gelişmeler, beklenmedik harcamalar, kazanç ya da kredi, vergi, borç, nafaka konuları gündeme gelebilir. Yaptığınız yatırımlar değer kazanabilir. Gelecek planlarınızda zorunlu bazı değişiklikler yapmak durumu olabilir. Sosyal çevrenizdeki kişilere ya da çocuklarınıza destek olmanız gerekebilir. Bu alanda sorumluluk artışı gözlenebilir. İşler güçler ve rutinler konusunda parasal açıdan şaşırtıcı kararlar olabilir. Bazılarınız için ortaklık, evlilik benzeri teklifler gelebilir.
 • Boğa ve yükselen Boğalar: Dolunay sizin 4/10 aksınızda gerçekleşecek. Aile, ev, ebeveyn ve ebeveyn sağlığı, emlak, atalar, kökler, kardeşin parası, eşin işi ve statüsü, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları veya şifa çalışmaları, arınma, inziva konuları gündeminize getirebilir. Kariyer ya da ev aile konularında önemli sonuçlanmalar olabilir. Kariyerinizle ilgili kararlar verebilirsiniz ya da sorumluluklar yüklenebilirsiniz. İlişkilerle ilgili ani kararlar söz konusu olabilir. Son dönem kendinizi çok yorduysanız dinlenmeniz gerekebilir.  Bu Dolunayda bazı işbirlikleri yapmak, ekiple hareket etmek sizin için daha faydalı olabilir. Varsa çocuk, riskli yatırım ya da hobi konularında şaşırtıcı gelişmeler olabilir.
 • İkizler ve yükselen İkizler: Dolunay sizin 3/9 aksınız etkiliyor. Yabancılar, yurt dışı konular, eğitim, iletişim, kısa seyahatler, kardeşler, komşular, yakın çevremizdeki akrabalar (kuzen vb), eşin uzak akrabaları ve varsa çocukların işten kazançları, sosyal çevreleri, umutları ve hukuksal konularla ilgili işleriniz gibi konularda gelişmeler olabilir. Bir eğitimi ya da yurt dışı ile ilgili bir işiniz varsa o tamamlanabilir. Eşin sağlığı, günlük rutinleri ve iş hayatı gibi konularında da beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Ev, eş ve aile ile ilgili kararlar vermeniz gerekebilir.
 • Yengeç ve yükselen Yengeçler: Dolunay sizi 2/8 aksınızdan etkileyecek görünüyor. Maddi manevi değerler, gelirler, yatırımlar, alınan verilen borçlar, harcamalar ile ilgili alanda bazı adımlar atabilirsiniz. Daha önce attığınız adımların, yaptığınız yatırımların sonucunu alabilirsiniz. Vergi, sigorta ya da kredi gibi konularınız varsa sonuçlanabilir ya da bazı sorumluluklar altına girebilirsiniz. Kariyer, statü veya hedeflerinizde bazı plan değişiklikleri yapabilirsiniz. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, varsa çocuklarınızla ilgili sürpriz gelişmeler mümkün.
 • Aslan ve yükselen Aslanlar :  Karşı burucunuzda gerçekleşen Dolunay, sizi ilgilendiren hemen her konudan etki verebilir. Kimlik, kişilik, fiziksel görünüm, kendinizi dışarıya ifade ediş ve algılama şekliniz, tarzınız, sağlığınız, yakın çevrenizle ilgili konular harekete geçebilir. İlişkiler ve kariyer konusunda son kararınızı verebilirsiniz.  Aile, ev ve kariyer konusunda eş veya ortaktan destek alma güçlüğü olabilir. Eğitim, kurs, seyahat ve yurtdışı ile ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir.
 • Başak ve yükselen Başaklar: Dolunay siz  6/12 aksınızdan etki veriyor. Bilinçaltı korkular, bağımlılıklar ve bunlardan arınma çalışmaları, başkalarından gizledikleriniz, gizli düşmanlıklar, kayıplar, inzivaya çekilme, hastane, hapishane, gibi kapalı yerleri ilgilendiren konular, zorluklar, fedakarlıklar, sağlık, gündelik rutinleriniz ve çalışma hayatınızı etkileyecek durumları gündeme taşıyabilir. Biraz dinlenmeye ihtiyacınız olabilir.  İş hayatınızda sorumluluklarınız artabilir. Yurtdışı ya da eğitim vb ile ilgili sürpriz gelişmeler olabilir. İşinizle ilgili bir eğitim almanız ya da yolculuğa çıkmanız gerekebilir.
 • Terazi ve yükselen Teraziler: Dolunay sizi 5/11 aksından etkiliyor. Çocuklar, yaratıcılık, flört, aşk, arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, üyesi olduğunuz gruplar ile ilgili gelişmeler, ebeveynin ameliyatı, parası, kredi, vergi, borç, ortak parayla ilgili durumları, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları hareketlendirebilir. Aşk ya da çocuk, yatırım, hobileriniz ile ilgili bir karar aşamasına geleceğiniz bir dolunay olacaktır. Çocuklarla ilgili sorumluluk almanız gerekebilir. Sorunlu ilişkiniz varsa bitirme kararı alabilirken iyi giden ilişkiyi ciddiyete çevirme potansiyeliniz de olabilir. Riskli yatırımlar açısından ise temkinli olmanızda fayda var, sürpriz harcamalar da çıkabilir.
 • Akrep ve yükselen Akrepler: Dolunayda, statü, İş, kariyer, hedefler, ebeveyn ve genel sağlıkları, eşin, ortağın ailesi, varsa çocukların iş ortamı veya sağlığı alanında etkiler var.  Eviniz veya ailenizle ilgili önemli kararlar vereceğiniz bir dönem.  Aslan yeniayında kariyerinizle ilgili adımlar attıysanız ona bağlı yer değişiklikleri gündeme gelebilir. Ya da ortaklık ya da işbirliği fırsatınız olduysa o konular hızlıca tamamlanabilir. İş, eş evlilik veya ortaklıkla ilgili sürpriz gelişmeler söz konusu. Bazı kararlar alabilirsiniz.
 • Yay ve yükselen Yaylar :  Kurslar, yolculuklar, yabancılar, eşin yakınları, yüksek  öğrenim, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefenizi etkileyen gelişmeler olabilir. yolculuk planınız varsa ertlenebilir ya da aldığınız bir eğitim vs varsa, o tamamlanabilir. Kardeş ya da yakın çevrenizle ilgili sorumluluklarınız artabilir. İş yeriniz, iş arkadaşlarınız yada gündelik rutin sağlık konularında sürpriz gelişmeler size bazı kararlar aldırabilir.
 • Oğlak ve yükselen Oğlaklar: Ortaklı paralar, miras, borç, kredi, vergi, sigorta, nafaka, burs, miras konuları, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazancı gibi konularda düzenleme, kararlar, durum tespiti mümkün. Yaptığınız yatırımların sonuçlarını alabilirsiniz. Ama riskli yatırımlar konusunda dikkatli olmanızda yarar var. Çünkü sürpriz etkiler söz konusu. Bu sürpriz çocuklarla ilgili de olabilir. Öte yandan ev ve aileden gelen destekleriniz var. Aslan yeniayı dönemi attığınız adımların sonuçlarını sabırlı olursanız 2023 yılında alabilirsiniz.
 • Kova ve yükselen Kovalar: Burcunuzda gerçekleşen Dolunay sizi, eş, ortaklık, anlaşmalar, açık düşmanlıklar, davalar, çocukların eğitimleri konularında öncelikli olarak etkileyebilir. Sorumluluklarınız artabilir. Bu dolunay zamanında özellikle aile veya ev, yerleşim konularında gelişmeler ve önemli kararlar almanız mümkün. İlişkiler veya ortaklıklar konusunda bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Eğer bir süredir sorunlar yaşıyorsanız bu dolunay zamanında bitirme kararı alabilirsiniz. Ama iyi düşünün. Fiziksel sağlığınız da bu dolunay zamanında özen göstermeniz yerinde olur.
 • Balık ve yükselen Balıklar: Siz 12/6 aksından etki alacaksınız. Dolayısı ile günlük rutinleriniz, sağlığınız, yanımızda çalışanlar, iş ortamınız varsa kiracılar, evcil hayvanlarınız, şifa ve izolasyon gerektiren durumlarınız gündeme gelebilir. Yakın çevrenizden sürpriz bir haber, yolculuk ya da anlaşma sözleşme konuları gündeme gelebilir. Sizden gizlenen bazı konular ortaya çıkabilir. Yorgunsanız, insanlardan uzaklaşmak ve kafa dinlemek isteğinde olabilirsiniz. Ancak ruhsal açıdan depresif hissetmemek adına bazı ruhsal çalışmalar yapmak size iyi gelecektir tavsiye edilir.

Dolunayın Ülkemize Olası Etkileri

Dolunay Türkiye Haritasının 8. Evinde gerçekleşecek ve Haritamızın 9. Evinde Transit yapacak. Hatırlarsanız, Türkiye’nin Progres Ay’ı Kova burcuna geçti ve Yeniay enerjisindeydi. Bu 30 yıllık yeni bir döngü başlatmıştı. İşte bu Dolunay, bu yeniay’ımızın üzerinde gerçekleşmekte. 8. evden Satürn ile birlikte Venüs’ümüzü karelerken 2. Evdeki Neptün’ümüz ile de karşıtlık yapıyor. Uranüs ile üçgen Merkür transiti ülkemizin KAD ile iletişim kuruyor. Dolunay’ın Güneşi, ülkemizin Şiron’u ile de üçgende.

 • Ülkenin ekonomisine ilişkin rakamlar, halkın borç ve vergileri, kredileri, ülkenin hukuki konular, uluslararası ilişkiler, ticaret (ithalat, ihracat) konuları, ulaşım, iletişim, turizm, sığınmacılar, yüksek eğitim, basın yayın gibi konuları gündemde zorluklar maalesef yine gündemde.
 •  Komşular ve para kaynaklarımız ile ilgili bazı beklenmedik kararlar mümkün. Hem komşular ve ticaret hem de topluluklar, vatan toprak konularında bazı kararlar olası gibi.
 • Borsamız, kadınlarımız, eğitim sistemimiz, sanatçılarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız bu Dolunaydan ciddi etkiler almakta. Bu konularla ilgili gündemler olacaktır.
 • Dış ilişkilerde ve uluslararası davalarda da beklenmedik durumlar yaşayabiliriz.
 • Muhalefete ve gazeteci, yazar veya medyada çalışanlara karşı hukuki yaptırımlar söz konusu olabilir.
 • Ayrıca eğitim ile ilişkili gündemler devam edecek gibi görünüyor. Maalesef KPSS, Üniversite Sınavları ve diğerleri de dahil olmak üzere şaşırtıcı gündemler ortaya çıkmaya devam edebilir.
 • Ayrıca halkın maddi manevi yaşam mücadelesi, beklenmedik durdurulamayan doğa veya insan hareketleri konusu gündeme gelebilir. Umarım deprem, patlama türevi bir şeyler yaşanmaz.
 • Mars 12.evimize girmeye hazırlanırken 11 Nisan’a kadar orada iki ileri bir geri yapacak. Arka planda gizli gündem olarak gizli düşmanlıklar olabilir. Güvenlik açısından sıkıntılı döneme doğru yelken açıyor gibiyiz.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!