Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum Astrolojide Öngörü Teknikleri Drakonik Astroloji Drakonik harita Karmik Astroloji okült astroloji

Drakonik Harita Nedir

Drakonik Harita Nedir

Drakonik Astroloji, çok kadim geçmişlerden beri bilinen Antisyen Yunan’da çıkmış; yani bu Vettius Valens, Manilius zamanlarında ortaya çıkmış bir astrolojidir.

Yalnızca ve yalnızca ezoterik inisiyasyon örgütlerinin kullandığı, Eski Yunan ve Roma’da Eleusis ve Orphik astrologlar dediğimiz astrologların kullandığı çok özel bir kehanet sistemidir. Halka açılmamıştır. Astrolojide egzoterik ve ezoterik kısım vardır. Egzoterik; halka açık olan. Ezoterik ise; gizli olan. Drakonik Astroloji gizli ve konuşulması yasak astrolojidir.

Madam Blavatsky ile beraber yeniden Karmik ve Spiritüel Astroloji; ilk önce Ezoterik Astroloji, sonra da 2. Dünya Savaşı’ndan sonra natal ve doğu teknikleri birleştirerek ve GAD, KAD hatları korunarak Karma Astroloji olarak yeniden doğdu.

Drakonik Astroloji, ruhun tekâmül şeklini gösteren, ezoterik insan ruhunun derinliklerini gösteren astrolojidir. Ustadan öğrenciye aktarılan bir ilimdir. 

Ruhsal harita da denilen Drakonik Harita bize ne gösterir?

Doğum haritamız (Natal), dünyevi amaçlarımız ve yollarımıza işaret ederken, Drakonik haritamız ruhumuzun durumunu, yaşamdaki amacını gösterir.  Evler değişmemekle birlikte (Alcabitus ev sistemi kullanılır) natalden çok farklı olarak gezegenlerimiz farklı burçlarda olabilir.

  • Sen kimsin?
  • Sen niçin buraya geldin?
  • Neler yaşayacaksın?

Doğmadan önceki ruhun durumunu gösteriyor.

Ana açılara ilaveten 150 ve özellikle de 40, 80, 108 lik açılar çok önemsenir. Ay ruhun geçmiş kimliğini gösterirken Satürn bu hayatta kim olduğumuza dair bilgiler verir.

Gezegenlerin dereceleri, burçları ve bulundukları evlerin de anlamları vardır.

Bunun yanı sıra ikili ilişkiler, aile fertleri, eş ya da partnerlerimiz ile ilgili konularımız, karmik bağlarımız hakkında da çok güzel bilgiler vermektedir.

Sinastri çalışmalarında, kullanarak, ruhsal gelişim anlamında çevremizdeki kişilerle aramızda ne gibi bir misyon olduğu da görülebilir.

Özellikle Natal haritanız ile kendi Drakonik haritanız arasındaki bağlantıları iyi irdelemek gereklidir. Örneğin Natal haritanızda Venüs ikizlerken drakonik haritanızda balık da çıkabilir.

Drakonik, Ay düğümleri 0 derece Koç noktasına çekilerek çıkartılan bir harita olduğu için Ay düğümleri ile kavuşum gezegen olmadıkça gitmeniz gereken yönü vermeyecektir. Bunun için başka hesap noktaları kullanırız.

Nataline bakarsın neden bu kadar kötü dersin, ama yüksek bir ruhtur, sadece ders vermek için burada olabilir.

Ayrıca ,Sabit yıldızlar da bu haritalarda çalışır.

Drakonik haritamız üzerinden de gelecek ön görüsü yapabiliriz. Çok denedim; çok da güzel işliyor.

AstroDerki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!