Açılar Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum Dragon Head Karmik Astroloji okült astroloji Öngörü Teknikleri

33 Sayısının Gizemi ve Astroloji

33 sayısının Gizemi ve Astroloji

Birçok din ve ezoterik inanışta “kusursuzluk, mükemmellik” ifadesi olarak kabul edilmektedir. Devam eden  paragraflardan da anlayacağımız üzere; 33 rakamına dayalı astronomik olay, evreni anlayıp yorumlamaya çalışan insanın, inanç ve felsefesine de yansımıştır.

Merak edip araştırdığımda gördüm ki Kabala’da Tanrıya atfedilen isimlerin nümerolojik hesaplarından bazı özel sayılara ulaşılmakta. 33 de bunlardan biri.

Spritüel Astrolojide bu rakamlardan yola çıkılarak bilinen ana açılardan farklı açılar da kullanılmakta ve onların da bu hesaplamalarla ilgisi olduğu bence aşikar…

Ayrıca Spritüel Astrolojide Dragon Head Tekniği ile yapılan uzun dönem gelecek öngörüsünde kullanılan derecelerden biridir. Bu yolla örneğin; evlilik anınız iyi başladı ama sonu iyi mi, doğum yaptınız çok mutlusunuz, acaba devamında ne gibi sınavlar getiriyor gibi gibi… Yıllar sonrasına bir bakış sağlayabiliyor.

Ancak tek sebebi bu değildir. Ya da tesadüf sayılamayacak kadar hepsi bir biri ile bağlıdır.

Güneş ve Ay kültüne sahip Sümer, Babil, Akad, İbrani, Kartaca, Mısır, Ugarit ve onlardan etkilenen tüm dünya kültürlerinin geçmişte tapındığı Ay ve Güneş’in kozmik döngüleri de 33 yıldır.

Yaklaşık 354 günlük Ay ve yine yaklaşık 365 günlük Güneş yılları ile devam eden kozmik döngü, 33 yılda turunu tamamlar ve yeniden başlangıç pozisyonuna gelir.

Güneş sisteminin tam dönüşüyle oluşan bu tura “kozmik yıl” deriz. Bu döngüyü, ay takvimine göre belirlenen Ramazan, Kandil gibi özel günlerin 33 yılda bir aynı günlere denk gelmesinden de anlayabiliyoruz.

Birçok haritadan ve kendi yaşamımdan Dragon Head Tekniğini ve bu teknikte kullanılan açıların yaşamımıza getireceklerini teyit etme şansı buldum. İleri Astroloj Eğitimlerimde öğrencilerimle paylaşmaktayım.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!