Astro Gündem astroderki astroloji Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Başak Burcunda Yeniay

Başak Yeniayı Marsiyen Etkide

27 Ağustos’ta 4 derece Başak burcunda yeniay meydana geliyor ve yeniay derecesi Mars ile ekzakt kare açıda.

Başak burcu doğasında, tertip, düzen, detaycılık, eleştirel ve mükemmelliyetçilik vurgusu, analitik, dikkatli, gerçekçi ve pratiklik, köle gibi çalışma, İş hayatı, işçiler, çalışan kesim, sağlık sistemi, kamu düzeni, hesap kitap işleri, üretim, hasat vakti, hizmet ve sağlık konuları bulunmaktadır. Başak burcu, bütüne odaklanmaktan ziyade parçadan bütüne gitmekle ilgilidir. Dolayısı ile Yeniayın konusu da bu minvalde olacaktır. Her yeniay yeni başlangıçlarla ilgili bilgiler verir.

Siyasi Astrolojide: Halk sağlığı, doktorların genel durumu, özel sektörde yer alan şirketler, KOBİ’ler, evcil hayvanlar, bir ülkenin işçi ve memurları, polis gibi yurtiçi güvenliğini sağlayan kurumlar, bir ülkede giyilen kıyafetlerin ve yiyeceklerin genel durumu, gıdaların depolandığı yerler, marketler (ihtiyaç  ürünlerinin satıldığı yerler),  sendikalar, grev ve protestolar, istatistikçiler, endüstri ve sanayi gibi konuları temsil eder.

Mars: Rekabet, gasp, kavga, mücadele, cesaret ve atılganlık, kahramanlık, askerler, savaş, terör saldırıları, yangınlar, endüstriyel anlaşmazlıklar, grevler ve çatışmalar ile ilgilidir.

Mars İkizler: iletişim ve iletişimle ilgili kurumlar, telefonlar, telefon hatları, ulaştırmayla ilgili kurumlar, ulaşım araçları (arabalar, trenler, otobüsler vb), habercileri temsil eder. Mars ikizler temalı ülkeler için zorlayıcı konular gündeme gelebilir.

Dolunay’ın yönetici gezegeni (dizpozitörü) ise Merkür Terazi. Terazi Merkür’ü; Bir konunun her iki tarafını da kavramaya ve objektif kalmaya çalışmak, diplomasi ve arabuluculuk, barış görüşmeler, adalet alanında ve ilişkileri organize etmek konusunda kendini gösterir. Merkür’ü yöneten Venüs ise Aslan burcunda ve haritanın 10. Evinde. Venüs-Satürn-Uranüs arasında ise sabit T-kare açı kalıbı bulunmakta. Bireysel olarak sabitleşmiş kalıplarımızı sarsan bir etki taşıyor.

Yeniay, Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının 10 ve 11. evinde etkili.

10 ev: İktidar, otorite figürleri, ülke yönetimi ifade eder.

11 ev: Parlamento, ittifaklar, sosyal medya, doğa olayları, organizasyonlar, gelecek projeleri, kitleler

Yükselende ise Akrep burcu bulunmakta. Akrep’in yöneticisi Mars ise 8. Evdeki ikizler burcundan, Yeniaya kare açı ile kafa tutuyor ne yazık ki. Mars aynı zamanda yeniay haritasının 6. Evini de temsil ediyor. Yani çalışan kesim, kolluk güçleri, halkın yaşam ve sağlık konuları da Mars yönetiminde.

Ülkemiz kuruluş haritasına etkisine bakarsak; Yeniay 3. Evimizde Kuzey Ay Düğümümüzle 4 orb dahilinde kavuşumda. Mars da 12. Evimize düşmekte ve 4. Evimizde yer alan Mars’ımızla da kontrolsüz akışta. Üçgenler iyidir hoştur da malefik gezegenlerin, hele de malefik evlerden üçgenleri ne yazık ki üzücü şeylere sebep olabiliyor.

Yeniayın yöneticisi Merkür Terazi, 4. Evimize düşerken, yeniay an haritasının 11 ve 12. Evinde. Merkür’ü yöneten Venüs ise haritamızın 3. Ev girişinde ye alırken, yeniay an haritasının 10. Evinde bulunmakta. T-kare açı kalıbının odak noktasındaki Uranüs Kuzey Ay düğümü kavuşumu, ekonomi ve finansla ilgili konularda beklenmedik gelişmelere, sert ve sarsıcı etkilere dikkat çekiyor.

Başak Yeniayının Ülkemize Olası Etkileri

 • Yeniay, 3. Evde olduğundan, komşular, yakın çevre, iletişim, trafik, ithalat, medya ve yayın kuruluşları ile ilişkili yeni gelişmeler olasılığı vermekte. Yöneticilerin bu alanları yönetebilmek adına çabası gerekecek.
 • Kuzey Ay Düğümümüz üstünde olması sebebi ile sağlık, araştırma, bilim, mesleki konular, KOBİ’ler, şirketler, zanaatkârlar, sağlık sektörü ile ilgili yeni deneyim ve gelişmeleri tetikleyecektir. Önemli bilimsel gelişmeler ve sağlık alanında yenilikler yaşanabilir. Sağlık ve eğitimde yeni adımlar atılabilir.
 • Gazeteciler, haberciler, sosyal medya, basın yayın konularında sorunlar olası.
 • Bazı ürünlerin ithalatında sorunlar çıkabilir.
 • Kargo, taşımacılık, sevkiyat vb konularda da zorluklar yaşanabilir
 • Venüs-Satürn-Uranüs arasındaki sabit T-kare açı kalıbı ay düğümleri ile de bağlantıda olduğu için kitleleri etkileyecek etki taşıyor ve Borsa, ekonomi, finans, borç alacak gibi alanlarda beklenmedik, sarsıcı etkiler ve değişim de verebilir. Yöneticiler bunu yönetebilmek için mücadele etmek zorunda kalacak.
 • Bu T kare kalıbı, aynı zamanda deprem vb doğal afetler gibi konuları hareketlendirme potansiyeline de sahip ne yazık ki. Dilerim olacaksa da en hafifinden olsun.
 • Sanatsal aktiviteler ve sanatçılarla ilgili konularda, kadınları, cinselliği, gençleri ve eğitimi ilgilendiren stresler yaşanabilir
 • İttifak yaptığımız, yapacağımız ülkelerle ilişkilerimiz gündeme gelir. Bazıları ile sert ilişkiler yaşanması mümkün.
 • Komşularla barış görüşmelerine gerek açıktan gerekse gizli olarak aracılık etmemiz olası olduğu gibi barışı sabote edecek stresler de yaşatacaktır. Yeniay Mars kareli olduğu için her ne kadar barışçıl adımlar atmaya çalışacak olsak da sorunlarla karşılaşma riskimiz var.
 • Yeniay’ın Mars’ı, 8 ve 12. ev temalı da çalışmakta. Askerimiz ile ilgili stresli olaylar yaşama ihtimalimiz mevcut.

Yeniay’dan olumsuz etkilenebilecek ülkeler: Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, İran, Kırgızistan, Tacikistan, Afganistan ve Pakistan gibi bölgelerde askeri hareketlilik ya da sert olaylar yaşanabilir.

Başak Yeniayının Bireysel Etkileri

Yeniay esnasında Venüs-Satürn-Uranüs arasında sabit T-kare açı kalıbı bulunmakta ve bireysel olarak sabitleşmiş kalıplarımızı silkeleyen bir etki taşıyor.

Yeniay, Başak Burcunun 4 derecesi, haritanızın hangi evine düşüyorsa ve hangi evlerdeki gezegenlerle bağlantı kuruyorsa, size o alanlarda hareketlilik ve yeni başlangıçlar yaşatır.

 • Bilgi ve iletişimle ilgili krizler ve sorunlar yaşanabilir.
 • İlgilendiğimiz konularda detaycı, eleştirel, mükemmeliyetçi, analitik, gerçekçi ve pratik olayım derken, aldığımız sert etkiler nedeni ile iletişim sorunları da yaşayabiliriz.
 • Köle gibi çalışma zamanı.
 • Üretken olacağımız, tertip ve düzen işlerine gireceğimiz, hesap kitap yapacağımı bir dönem.
 • Kış hazırlıkları için çabalarız, okul hazırlıkları yaparız…
 • İlişkiler, cinsellik, sanatsal çalışmalar ve sanatçılarla ilgili konularda stresler yaşanabilir.
 • Partner, statü, cinsellik, ortak paralar, kariyerden kazanç, aile, gayrimenkul gibi konularda zorlanmalar olası.
 • Bazılarımız için, sağlık konuları, sindirim, beslenme ve akciğer problemleri gündeme gelebilir.
 • Estetikle ilgili girişimler açısından yeniay dönemi birkaç gün, pek uygun değil

Başak Yeniayının Güneş ve Yükselen Burcunuza Göre Olası Etkileri

 • KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ Başak yeniayı 6/12 aksınızda gerçekleşmekte. Gündelik rutinleriniz, çalışma koşullarınız ile ilgili yeni başlangıçlar ve kararlar söz konusu olabilir. Gündelik rutinleriniz biraz hızlanabilir. Yakın çevreniz, komşular, akrabalarla ilgili sağlık konuları, iletişim sorunları söz konusu olabilir. İletişim, eğitim ve seyahat ile ilgili konularda sorunlar çıkabilir, planlı olmanızda yarar var.
 • BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA Başak yeniayı 5/11 aksınızda gerçekleşecek. Dolayı ile konularınız, çocuklar, eğlence hayatınız, riskli yatırımlarınız, maddi manevi değerleriniz, flörtünüz, sahneye, spor yaratıcılık, hobileriniz, kariyerinizden kazancınız, sosyal çevreniz ile ilgili konularda yeni başlangıçlar olabilir. Kariyer, iş, ev, aile, partner, maddi manevi kazançlarınız, para alış veriş, borç alacak ilişkileri açısından bazı sorunları çözmeniz gerekebilir.
 • İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER Yeniay sizin 4/10 aksınızda gerçekleşecek. Dolayısı ile odağınızda eviniz, aileniz ve kariyeriniz, eşin ailesi konularında yeni başlangıçlar, gelişmeler olacaktır. Ev alabilirsiniz, ev değiştirebilirsiniz, evinizi yenilemek isteyebilirsiniz.  Ayrıca iş ve ev/aile denkleminde dengeyi kurmaya çalışacaksınız. Çocuklar, flörtler, hobiler, ile ilgili hareketlilikler de mümkün. Ayrıca iş, seyahat, yabancılar, kurslar, eğitim, yaşam felsefesi ve sağlık konularında birtakım aksiyonlar almanız için hayat sizi sıkıştırabilir.
 • YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ  Yeniay sizin 3/9 aksınızdan etki edecek. Dolayısı ile yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınız akrabalarınız ile ilgili ya da eğitim ve seyahat konularında yeni gelişmeler olacaktır. Yalnız iletişimde dikkatli olmakta yarar var. İletişim sorunlarına mantıklı ve doğru zamanda doğru tepki vererek çare bulmalısınız. Bu dönem yeni bir eğitime başlamak isteyebilirsiniz veya kısa seyahatler gerçekleştirebilirsiniz. Çocuklar, flörtler veya riskli yatırımlar konuları ile sosyal çevreniz kariyerden kazancınız ve ortak paralar, borç, alacak, vergi, kredi konularında çözüm bekleyen konular var.
 • ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN Yeniay sizin 2/8 aksınızda yeni başlangıçlar getirecektir. Odak konunuz finansal konular.  Yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Kariyer, aile ve partner ile ilgili konularda aktif bir konu var, çözüm gerekiyor. Özellikle işinizle alakalı ya da ev, aile ile ilgili geçmişten gelen sorunlar varsa yeni kararlar almak, çalışmak, üretmek sizin için faydalı olacaktır.
 • BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK Burcunuzda gerçekleşecek yeniay sizi 1/7 aksından etkileyecek. Hayatınızın genelini etkileyebilecek bir yeniay. Özellikle dış görünüz, fiziğiniz ile ilgili yenilikler yapma ihtimaliniz kuvvetli. Değerlerinizi sorgulayabilirsiniz. Bu dönem mantıklı ve yapıcı kararlar alabilirseniz iyi olur. Tepkisel ve rekabetçi hareketler size iyi gelmez. En iyisi üretmek ve çalışmak. Ayrıca partner ya da ortaklı işlerle ilgili yeni adımlar atabilirsiniz
 • TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ  Yeniay sizin 6/12 aksınızda gerçekleşecek. Korkularınız, ruhsal sağlığınız ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Sağlık kontrolleriniz yaptırmayanlar bu konuya el atsa iyi olur. Ruhsal ya da bedensel detoks yapmak, şifa ve meditasyon çalışmaları yaparak bu süreci geçirmek sizin için daha iyi olabilir. Ayrıca kız arkadaşlar, çocuklarınız, hobileriniz ve kariyerden kazanç konularınız, kazançlar, alacak verecek ve maddi değerleriniz ile ilgili bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir.
 • AKREP VE YÜKSELEN AKREP Yeniay sizin 5/11 aksınızda gerçekleşecek. Dolayısı ile sosyal gruplar, dernekler, arkadaşlarınız veya çocuklar, hobiler, riskli yatırımlar odak noktanızda olabilir. Geleceğe dair yeni başlangıçlar ve kararlar olabilir. Kariyerden kazanç konusunda da yeni başlangıçlar, bir takım üretim faaliyetleri söz konusu. Bazılarınız evlilikle ilgili yeni kararlar alabilirken bazılarınız da ev ve yuva ile aile ve partner eksenindeki aktif sorunlara çözüm getirmek durumunda olacak.
 • YAY VE YÜKSELEN YAY Yeniay sizin 4/10 aksınızda gerçekleşecek. Dolayısı ile kariyeriniz, işiniz, aileniz, eviniz ile ilgili yeni başlangıçlar, projeler söz konusu olacaktır; planlı ve üretken olmanız gereken bir süreç. İkili ilişkiler, ortak ya da partner ile ilgili konularda rekabet içeren durumlar söz konusu.  Eğitim, iletişim, kardeş, yakın çevre ve gündelik yaşamınız, gizli kalmış geçmişten gelen konular, krizler sizden sistemli ve adil çözümler bekliyor.
 • OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK Yeniay sizin 3/9 aksınızda gerçekleşecek. Dolaylısı ile iletişim trafiğiniz veya seyahatlerde artış olabilir. Ya da bazılarınız yeni eğitimlere katılabilir, yurt dışı ile ilgili yeni girişimlerde bulunabilir. Bu dönem iletişim sizin hayatınız için önemli. Gelecek planları, kariyer ve kariyerden kazanç konuları, çocuk veya riskli yatırımlar, maddi değerleriniz ile ilgili kararlar, akılcı çözümler, düzenleme ve planlamalar bekliyor.
 • KOVA VE YÜKSELEN KOVA Yeniay sizin 2/8 aksınızda gerçekleşiyor. Finansal konular, ortak paralar, krediler, alışveriş, miras, nafaka konuları ile ilgili yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Kariyer, ev aile, partner ve siz arasındaki dörtgen, planlarınızı revize etmeye, düzenli ve kalıcı hale getirmeye doğru sizi itecek. Bu dönem sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz konular varsa ilgilenmelisiniz.
 • BALIK VE YÜKSELEN BALIK Yeniay sizin 1/7 aksınızda gerçekleşecek. Dolayısı ile partner, eş, ortak, evlilik ile ilgili konularda birtakım yeni gelişmeler ve kararlar olacaktır. Aile içinde, partnerin de dahil olduğu fikir ayrılıkları ve çatışmalar olabilir. Eğitim, seyahat, mahkeme, karar ve imzalarla ilgili ya da içsel dünyanız ile ilgili konular da korkulara krizlere kapılmak yerine kalıcı düzenlemeler ve veya şifa çalışmaları yapmanız gerekiyor.  

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!