Araştırma Yazıları Astro Gündem Ay Düğümleri ay düğümleri döngüsü Mars mars döngüsü nükleer kazalar nükleer patlamalar savaşlar Uncategorized yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Dünyada Savaşlar, Astrolojik Döngüler

Dünyada Savaşlar ve Astrolojik Döngüler

MARS gezegeni yaklaşık 2 yılda bir burçta retro yapar. Bu retroyu yaptığı zaman da kozmosta bir iz bırakır.   Bu döngüyü takip etmek bize yol gösterici olur. Mars gibi sık retro yapmayan gezegeni gelecek öngörüsünde bulunmak amacı ile iyi irdelemek gerekir. Zira Mars, Zodyağın kötücül gezegenlerinden birisi ve bazen ameliyat, bazen boşanma, taşınma, kaza, çatışma, arbede, savaş vb etkileri tetikleyebilir.

Mars retro yaptıktan sonra bulunduğu burçtan çıkıp girdiği ilk burcu da atladıktan sonra girdiği burçta yaklaşık 2 yıl kadar sonra retro yapar. Diğer gezegenler de elbette önemli. O sırada hangi kombinasyonlardalar bakmak lazım. Ama kitleleri ilgilendiren olaylarda diğer önemli gösterge de Ay düğümlerinin transitleridir. Malum bir süredir Güney Ay Düğümü Akrep ve yöneticisi MARS. Öte yandan Ay düğümleri uzun döngüleri de takip etmekte kullanılır.

Bu dönem Dünya biraz karışık o sebeple birkaç şeye baktım ve notlar aldım. Araştırma yapmayı seviyorum. Tam bir analiz olmasa da aydınlatıcı olacağını düşünüyorum. Aşağıda uzun süren ve Dünyayı etkileyen savaşların döngüleri ile ilgili bilgileri ekledim. Ardından ilgimi çeken şeyler olunca Ukrayna’ya ve oradan da Nükleer kazalara kadar uzandım. Biraz düzenlemek gerekiyor esasen. Ama yurt dışına çıkıyorum ve detayları da sonra analiz ederim dedim, heyecanla paylaşıyorum. Acele eden bir yanım olduğu doğrudur.

DÜNYA SAVAŞLARI

Önce büyük savaşlara bakalım. 1. ve ardından gelen Anadolu Kurtuluş Mücadelesi. Yaklaşık 19-20 yıl sonra da 2. Dünya savaşları. Ardından Mars İkizler döneminde neler olmuş bilgisini de aşağıya ekleyelim.

1.DÜNYA SAVAŞI

1.Dünya savaşı Mars başakla başlamış ve sonra Aslan da retro yapmış. Aslan kraliyetle, yönetim ile ilgili bir burç. Aslında savaşın başlangıcı kraliyet savaşları gibi bir şeydi.  28 Temmuz 1914- 11 Kasım 1918 arasında süren savaş başlarken, Tutulmalar Başak Balık aksındaymış. Başak balık aksı hem din temalıdır hem de başağın parçalı doğası gereği parçalara ayrılmakla ilgilidir. İmparatorluk parçalandı, dinsel teba olmaktan çalışan üreten kesime doğru yolculuk hız kazandı. Uranüs ve Jüpiter Kova’da, Satürn ikizlerde ama 1 ay sonra Yengeç burcuna geçip Plüton ile kavuşmuş ve Mars ile kare yapmış. Neptün 28 derece Yengeçte. Savaşın sonlarında ise Mars Oğlak burcuna geçiyor, tutulmalar da ikizler /yay aksına kayıyor. Uranüs Kova, Satürn’e karşıt, Jüpiter de Plüton da Yengeçte. Not: Satürn ve Plüton yengecin Marsa karesi ülkeleri, aileleri dağıtır, genetik göçler ve zorlanmalar getirir. Oldukça da yıkıcıdır. ( 2018 li yıllarda da Mars Saturn Pluton kavuşumları  tam karşıt aksta, Oğlak burcunda yaşandı. Ülkeler, özellikle de ülkemiz komşu savaşlarından kaynaklı çok göç aldı )

Aşağıdaki paragrafı okuyunca diyeceksiniz; Plüton Satürn kontaklarının sonucu, ülkemize bir biçimde bedel çıkartıyor.

Sözde 1. Dünya savaşı bitiyor ama aralarında anlaşıp kendileri ile uğraşmak yerine zayıf düşen Osmanlıyı yemek işlerine geliyor.

İngilizler, 13 Kasım 1918’ de Plüton/Mars karşıtlığı varken, Güneş ve Venüs Akrepteyken İSTANBUL’u işgal ediyorlar. 15 Mayıs 1919’da da Yunan İzmir’e çıkıyor. ( Bu dereceler ardından kurulan modern Türkiye Cumhuriyeti’nin haritalarında da kendini gösteriyor. O dönem ay tutulması tetiği de var ve Tutulma 23 derece Akrepte. (şimdiki Jüpiter derecemizle 1 derece )

19 Mayıs 1919’da da Mustafa Kemal Atatürk Samsun’dan kurtuluş mücadelesini başlatıyor. Uranüs balık burcuna geçmiş. Uranüs, Plüton üçgen.

Mars Başak, Güneş 27 derece Boğa (Ülkenin kuruluş haritasının Drakonik ruhsal haritasının Güneşi).  Atalarımız boşuna söylememiş; Atatürk Samsundan bir Güneş gibi doğdu diye. Türkiye Cumhuriyetinin  kuruluş haritasının Güneşini oluşturmakla meşgulmüş. 

23.04.1920’de Meclisimizin kurulduğu zaman, Mars Akrep seyahatinde ve retro vs si ile birlikte 7 ay Akrepte kalmış. Mars, Şubat 1922 de yayda harekete başlamış ve Eylül 1922 de Oğlak burcuna geçmiş. 11 Ekim 1922’de imzalanan Mudanya Mütarekesi ile fiilen biten savaş, ( Plüton ve Merkür yengeç, Merkür, Satürn ve Jüpiter terazide, Şiron koçta. Mars yine Oğlakta. Osmanlının işgalindeki dönemdeki gibi Oğlak burcundayken döngü tamamlanmış.

24 Temmuz 1923’te imzalanan Lozan Antlaşması ile ise savaş topyekûn sona ermiştir. İlginç olan; Başak Marsı ve Güney ay düğümü Başak ile başlayan 1. Dünya savaşının devamında Osmanlının parçalanmasına ve Anadolu Kurtuluş mücadelesi ile tamamlanmıştı. İşte bu mücadele biterken de kuzey ay düğümü Başakta. Ay düğümleri aynı burca tersten kavuşumu yaklaşık 19 yılda bir gelip döngüyü tamamlar. Sonraki 19 yılda da önceki yıllarda yapılanlar sağlam değilse tekrar sarsılır. Ve 2. Dünya savaşı ile zaten sarsılmış da. Biz girmeyerek büyük bir badire atlatmış olmakla birlikte demek ki bu milletin sınavı 2. Dünya savaşında kan dökmek değilmiş. Zaten haklı davasında millet yeterince eziyet çekmişti. Ama üretim ve tüketim, beslenme kaynakları, kıtlık, karne ile ekmek dönemleri bu küresel etkilerin eseri olarak halkı zorlamış.

1.Dünya Savaşı Başlangıç ve Bitiş Haritası

1.Dünya Savaşının başlangıç haritası üstünde İSTANBUL’un İşgali

11 Ekim 1922’de imzalanan Mudanya Mütarekesi ile fiilen biten savaş, ( Plüton ve Merkür yengeç, Merkür, Satürn ve Jüpiter terazide, Şiron koçta. Mars yine Oğlakta. Osmanlının işgalindeki dönemdeki gibi Oğlak burcundayken döngü tamamlanmış.

Aşağıdaki Harita 1. Dünya savaşı ile başlayan süreç ve Türkiye’nin Lozan anlaşması.

24 Temmuz 1923’te imzalanan Lozan Antlaşması ile ise savaş topyekûn sona ermiştir. İlginç olan; Başak Marsı ve Güney ay düğümü Başak ile başlayan 1. Dünya savaşının devamında Osmanlının parçalanmasına ve Anadolu Kurtuluş mücadelesi ile tamamlanmıştı. İşte bu mücadele biterken de kuzey ay düğümü Başakta. Ay düğümleri aynı burca tersten kavuşumu yaklaşık 19 yılda bir gelip döngüyü tamamlar.

2.DÜNYA SAVAŞI

2.Dünya savaşı 1 Eylül 1939 – 2 Eylül 1945 Savaş Mars oğlakla başlamış, o sene retro da Oğlakta. Oğlak burcunda Mars yücelir ve çok daha hırslı ve çalışkandır. Mars tam duraktan çıkmış ama o sene önce kovada retro yapmış sonra Oğlakta. Hem kitleleri etkiliyor hem de yücelimde olduğu burçta retro yapıyor. Oldukça yıkıcı…

1 Eylül 1939 Satürn Güney Ay düğümü Boğa’da kavuşum. Mars Oğlak, Neptün Başak 22 derece, Uranüs Boğa (Mars Neptün ve Uranüs arasında toprak üçgeni var). Plüton Aslan, Jüpiter Koç.

25 Ocak 1944’te tutulma olmuş ve Mars/Uranüs’e üçgen. Mars ve Uranüs İkizlerde kavuşum. Tutulma Kova’da. Savaşın ilk başladığı yıl hatırlarsanız Mars önce kovada retro yaparak tarihte iz bırakmıştı. O noktalara gelince de olay tetikleniyor. Bu tutulmada yine iz bırakılan noktalar var. O da İkizler burcundaki Mars Uranüs kavuşumu ve Güney Ay düğümü Merkür kavuşumu Oğlak burcu derecesi (Güney Ay düğümü geçmişten gelen konular, toplulukları etkileyecek durumlar, Merkür iletişim ve trafikle ilgili, haber getiren aynı zamanda aktarım prensibi)

Ardından, 9 Ağustos 1945’te Hiroşima ‘ya atom bombası atılıyor. Mars ve Uranüs düz halde kavuşum ve Plüton ile sekstil (irade ile olan atomik patlama) Ay düğümleri yengeç oğlak aksında. ve öncesinde tutulma var tabi. Bu tutulma bu kez, önceki tutulmadaki Merkür’ün olduğu derecede gerçekleşiyor. URANÜS bu tutulmadaki Mars Uranüs kavuşumunun orta noktası olan derecede.

2 Eylül 1945’te savaş bitiyor. Satürn Yengeçte ve savaşın başladığı dönemki Mars derecesinin tam karışışında. Bu kez ay düğümlerinin konunun başlangıcı ve bitişi ile alakası olmasa da sekstil bir açıdalar. Bitişinde irade kullanıldıysa da Dünyada ve Almanya’da başka şeyleri tetiklemiş olması söz konusu. Rusya bu anlaşmalar katılmamış ve Rusya(sscb) ve Almanya’nın batı ve doğu Almanya sorunu ilerleyen yıllarda çözülmüş. (1990)

VİKİPEDİA’ya göre Savaşın bitiş tarihi hakkında da evrensel bir fikir birliği yokmuş. O zamanlarda savaşın, 2 Eylül 1945’te Japonya’nın resmen teslim olarak Asya’daki savaşı resmen bitirmesi ile değil, 14 Ağustos 1945’teki mütareke ile sonlandığı kabul görüyordu. Aslında bu tarih aktif çatışmanın bittiği anlaşma oluyor.  Sonra taraflar ilerleyen süreçte resmi anlaşmalarla 40 civarı ülkenin konsensus sağlaması ile imzalanıyor.

Savaşı bitiren Japonyaya atılan Atom bombasıydı. O nedenle o dönem olan tutulmalara bakmak yol gösterici olacaktır.

Japonya ve Müttefikler arasında bir barış antlaşması, 1951’de imzalandı. II. Dünya Savaşının ardından Müttefik Kuvvetler ile Japonya arasında 8 Eylül 1951’de San Francisco Kaliforniya’da imzalanan antlaşma.[1] 49 ülke arasında imzalanmış ve 28 Nisan 1952 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir. Antlaşmayla II. Dünya Savaşı resmen sona ermiş, Japonya’nın emperyalist bir güç olarak konumu lağvedilmiştir. Ayrıca antlaşmayla Japonya’nın elindeki müttefik savaş esirlerinin maruz kaldıkları insan hakları ihlallerinden dolayı tazmin edilmeleri karara bağlanmıştır. Bu antlaşmayla beraber Japonya’nın ABD ile ikili ilişkileri yeni bir aşamaya geçmiş ve modern Japonya tarihi bu doğrultuda şekillenmiştir.[2]

Savaşın başlangıç gün haritası ile Atom bombası sonrası teslim olma anlaşmasının haritasına bir arada bakarsak (Saatler bilinmiyor. Ay ve Yükselen dereceleri göz ardı edilmeli)

2 ALMANYANIN BİRLEŞMESİ VE 2. DÜNYA SAVAŞI BAŞLANGIÇ HARİTASI 2B AŞAĞIDA

Mars Oğlak ile başlayan savaş döngüsü aşağıdaki harita ile Almanya için son bulmuş. Savaşın yaraları kapatılmış. Satürn’ün Mars üstüne gelmesi ile anlaşmazlığı durdurma, Şiron ile karşıtlık yapması, Ay düğümlerinin birbirine kare yapması söz konusu. (saatleri bilinmediğinden yükselen derecesi ve Ay derecesi değişebilir)Bu birleşme dönemi Transit Mars İkizlerde

TARİHTE Mars İkizler RETRODA NELER OLMUŞ

BAKALIM ÇÜNKÜ, GÜNÜMÜZDE MARS İKİZLER GEÇİŞİ VE RETROSU VAR (7 AY ETKİLİ)

24 ağustos 1943 ikizlere girmiş seyahati 29 mart 1944 te bitmiş

 • 27 Ekim 1943 9 Ocak 1944 İkizler
 • Ay düğümleri Aslan GAD Kova, Uranüs İkizler, Neptün Terazi, Plüton Aslan, Şiron Başak, Satürn, İkizler.
 • 6 Kasım 1943 Sovyet Birlikleri Kiev’i özgürlüğüne kavuşturdu. ( BU BİRAZ İNSANI DÜŞÜNCEYE SEVK EDİYOR.)
 • Balkanlarda birçok bölge bombalandı.

10 Ekim giriş – 20 Aralık 1958 İkizler bitiş

 • 21 Eylül ile 11 nisan 1959 arası git gel yapmış ikizlerde Uranüs Aslan, Satürn yay, Plüton Başak, Şiron Kova
 • 17 Şubat – Başbakan Adnan Menderes’i Londra’ya götüren (SEV) uçağı, Gatwick Kasabası yakınlarında düştü. Menderes’in yaralı kurtulduğu kazada 14 kişi öldü.
 • 19 Şubat – Londra’da, Türkiye – Birleşik Krallık – Yunanistan – Kıbrıs Türk ve Rum tarafları arasında Londra Antlaşması imzalandı.
 • Öğretmenler bankası kuruldu
 • 4 Ocak – Küba’da Fulgencio Batista iktidarı, Fidel Castro ve Che Guevara önderliğinde yıkıldı.

20 Ekim 1990 giriş- 1 Ocak 1991 çıkış İkizler

 • 1 Eylül 1990- 1 Nisan 1991 arası İkizlerde git gel yapmış. Uranüs Oğlak, Satürn Kova, Oğlak- Plüton Akrep, Şiron Yengeç
 • 4 Eylül – İslam Eleştirmeni, Araştırmacı Yazar Turan Dursun öldürüldü.
 • 17 Eylül – 27 Mayıs Darbesi’nin ardından idam edilen Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ın naaşları, İmralı Adası’ndan İstanbul’a getirildi ve Topkapı’da yaptırılan anıt mezara devlet töreniyle defnedildi.
 • 6 Ekim – İslam Araştırmacısı, Tarihçi Bahriye Üçok öldürüldü.
 • 29 Kasım – Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Irak ordusuna Kuveyt’ten çekilmesi için 15 Ocak 1991’e kadar süre verdi.
 • 3 Aralık – Genelkurmay Başkanı Org. Necip Torumtay istifa etti.
 • 12 Aralık – Erdal İnönü ile Süleyman Demirel buluştu, ortak bildiri imzalayarak erken seçim istediler. ( Bu konuda da bir inceleme yaptım vaktim olursa sayfama koyacağım)
 • 20 Aralık – Aliya İzzetbegoviç, Bosna-Hersek devlet başkanlığına seçildi.
 • 26 Aralık – Slovenya bağımsızlığını ilan etti.
 • 29 Aralık – Taşıt trafiğine kapatılan Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi’nde 30 yıl aradan sonra tekrar Tramvay hizmet vermeye başladı.
 • 31 Aralık – Microsoft tarafından Windows 3.0 piyasaya sürüldü.

UKRAYNA BÖLGESİNE BAKALIM.

GÜNÜMÜZDE AKTİF SAVAŞ ORADA VAR ve MARS İKİZİLER İLE ÜLKENİN GEÇMİŞTEN GELEN BAĞLARI VAR. MARS İKİZLERDEYKEN 6 Kasım 1943 Sovyet Birlikleri Kiev’i özgürlüğüne kavuşturdu. Dolayısı ile o zaman başlayan bir döngü varsa, günümüzü aydınlatabilir mi? 

1793 yılında Lehistan’ın parçalanması sonucu Podolya Rusya’nın eline geçti. Böylece Ukrayna topraklarının büyük bir bölümü Rus İmparatorluğu’na katılmış oldu. Küçük bir kısmı da Avusturya İmparatorluğu’nun eline geçti. Ruslar zaman zaman Ukraynalıları Ruslaştırma siyaseti güttüler. 1917 yılındaki Ekim Devrimi’ne kadar Ukrayna Rusya’nın bir parçası olarak kaldı.

Ukrayna, Orta Avrupa ve Rusya arasında, dünya gezegeninde özellikle önemli bir yerde oturuyor. Diğer birçok ülke gibi Ukrayna da işgaller, kıtlık, savaşlar, katliamlar, yabancı ülkelere ilhaklar ve bağımsızlık dönemleriyle dolu çalkantılı bir geçmişe sahiptir.

1918’de Birinci Dünya Savaşı’nın ardından, Avusturya imparatorluğunun dağılmasıyla, Ukrayna’nın bir kısmı Çekoslovakya ve Romanya’ya ilhak edildi. 1921’de ülke Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti oldu. 24 Ağustos 1991’de Ukrayna, Rusya’dan bağımsızlığını ilan etti. O yıl 1 Aralık’ta yapılan bir referandum oylamasında nüfusun %90’ından fazlası bağımsızlığı onayladı. Ukrayna daha sonra ayrı yürütme, yargı ve yasama organları olan bir parlamenter demokrasi haline geldi ve ülke ilk Cumhurbaşkanını seçti. 8 Aralık 1991’de Ukrayna, Rusya ve Beyaz Rusya, üç eski Sovyet Cumhuriyetinin gevşek bir birliği olan Bağımsız Devletler Topluluğu olan BDT’yi kurdu. Ukrayna anayasası 28 Haziran 1996’da kabul edildi.

1.Dünya savaşı döneminde Rusların Galiçya’ya ilerlemesi Ağustos 1914’te başlamıştır. Avusturyalıları Karpat tepesine doğru süren Rus ordusu böylece tüm bölgeyi işgal etmiştir. Ukraynalılar birbirlerine karşı olan iki orduya ayrılmış durumdaydılar. Bunların 3,5 milyonu Rus Ordusu’nda görevliyken 250.000 kişi Avusturya-Macaristan Ordusu’nda savaşmaktaydı.[4] Ukraynalıların büyük bölümü birbirlerine karşı savaşırken sivil halk da düşman kuvvetlerine yardım ettikleri gerekçesiyle öldürülmüştür.[5] Ukrayna Bağımsızlık Savaşı, 8 Kasım 1917 ile 17 Kasım 1921 yılları arasında süren, içinde çeşitli siyasi ve askerî kuvvetlerin yer aldığı ve Ukrayna’da cumhuriyetin kurulmasıyla sonuçlanan bir süreçtir. Bu cumhuriyet, daha sonra Sovyetler Birliği tarafından ilhak edilerek,[1] Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’ne dönüştürülmüştür.[2]

Batıda Galiçya ve Volhinya Polonya’ya verilirken Bukovina eyaleti Romanya Krallığı topraklarına katılmıştır. Çekoslovakya Uzhhorod ve Mukaçeve’yİ alırken orta ve doğu Ukrayna toprakları Sovyetler Birliği’ne bırakılmıştır. I. Dünya Savaşı ve Rus İç Savaşı ülke topraklarının tümünün yanı sıra 1.5 milyon can kaybına da yol açmıştır.

18  Ocak 1919 Versay Antlaşması Ukrayna topraklarını Avrupa devletleri arasında paylaştırmıştır. Aralık 1922’de alınan bir kararla Sovyetler Birliği’ne bağlanmıştır.

2.Dünya savaşında da bu bölge: Kiev, 19 Eylül 1941 günü düştü. Fakat kuşatılan Sovyet birlikleriyle çatışmalar devam etti. On gün süren şiddetli çatışmaların ardından Kiev’in doğusunda kalan son Sovyet birlikleri de 26 Eylül’de teslim oldular.[4] Alman kayıtları, 600 bin Sovyet askerinin tutsak alındığını ileri sürmektedir. Ancak bu rakamın içinde kuşatmadan çıkmaya çalışan, bu yüzden de durumları şüpheli görülen çok sayıda sivil de vardır. Hitler, Kiev Muharebesi’ni tarihin en büyük savaşı olarak tanımladı. 6 kasım 1943 tarihinde. Mars İkizler burcundayken Kiev özgürlüğüne kavuşturulmuştur.

Aşağıdaki haritalarda saat belli olmadığı için yükselen ve Ay dereceleri göz ardı edilmeli. FAKAT farkındaysanız Kiev bağımsızlık günü Mars ikizlerde retro ve Satürn ile kavuşum. İçerdeki haritada 1919 da 1. Dünya savaşında versay antlaşmsı ile bölünüp dağıtılması bulunmakta. Plüton ve Jüpiter yengeçte kavuşum ve 1943 teki bağımsızlık haritasının MARS ve Satürn’ü ile antisyasal kavuşum içinde. Öte yandan Versay anlaşması ile bölünüş haritasında Mars Kova burcunda. Saati tam bilinmeyen haritalar nedeni ile ortadaki haritanın Ay derecesini göz ardı etsem bile  bölünüş haritasındaki Kova mars ile 1991 kuruluş haritasının Ay’ı aynı derecede ve 3 haritada da Jüpiter Satürn aslan aynı derece ile onlara karşıt. Haritalar arasındaki açı bağlantılarına hiç girmiyorum.

Bir ülke ve halkı ne kadar yıkılıp yeniden kurulsa da kuruluş haritalarında geçmişten izler taşıyor.

Şimdilerde en büyük korku, bu senelerde Ukrayna Rusya savaşı kazara da olsa nükleer patlamaya neden olabilir mi? Saati net değilse de 1943 haritasına bakmak gerekiyor.

Bir de tutulmaya bakayım dedim. Ay düğümleri ve Plüton üstünde olmuş tutulma ve Mars İkizler burcundaymış. Ayrıca tutulma ülkenin Güneşine karşıt. Mars ikizler burcunda Uranüs’ün üstünde.

Yeni dönem için şimdiki Ukrayna haritasının üstünde Mars ikizlerdeyken olan tutulmalara bakmak belki yol gösterici olabilir. 8 Kasım tutulması da pek hoş değil. Tutulmanın yükseleni ile Ukrayna’nın yükseleni ekzakt kavuşum. Tutulma Akrep Plüton’a karşıt. Ayrıca genelde patlamalarda Mars Uranüs keskin kare, kavuşum ve karşıtlıklarını görürüz. Burada tutulmanın Uranüs’ü  tutulma derecesinde ve  ülkenin 8. Evdeki marsına üçgen (Bunu sevmedim). Üçgen kontolsüz akıştır. Tr Mars da ülkenin marsına ekzakt kare. Tutulma Kuzey Ay düğümüne üçgen. Tutulma aynı zamanda halkı temsil eden Ay’a kare. Satürn uzun süredir Ay yani halkın üstünde zorluk veriyor. Yetmez gibi Uranüs’le de kare. Ayrıca ülkenin Mars ile Tutulmanın ikizler Mars’ı AY a Yod açıda. Transit Plüton da ülkenin Mars’ı ile üçgen. Dilerim beklenen olmaz.

20 Nisanda da Hybrid tutulma var ve Plüton ülkenin Harita lordu üstünde. Hayırlısı… 5 Mayısta ki tutulmada da 8 Kasım tutulması tetikleniyor.

19.11.2021 tutulmasının tetiklendiği 4 -22 Ekim 2022 önemli bir zaman dilimi.

Ayrıca Ocak 2023 dönemi önemli 18- 19 Ocak 2023 dönemi belki biraz daha önemli olabilir.

28 Ekim 2023 te de Mars Akrep 8 Kasım 2022 tutulma derecesini tetikliyor. Ama yine de ben transit Uranüs’ün Natal Mars’a yakın orbla üçgen olmasını beklerim.

Bu zaman da 19.Ağustos 2023 civarı ya da 10 Kasım 2023 civarlarında olabilir. Dilerim olmasın

İnsanlığın dinmeyen hırsları artık Dünya’nın dengesini bozuyor.. Dilerim insanlık elim olaylarla akıllanmak zorunda kalmaz.

Minör Progres, Sec Progres, Solar Arc teknikleri de bu tutulmanın önemli olduğunu gösteriyor. Solar Returnde 24 ağustos 2024 e kadar 8. Ev yükseliyor. Profeksiyonda da 8. Ev yükseliyor. Gerçekten Büyük şansa ihtiyaçları var. FAKAT yine de bu bir Nükleer patlama diyemiyorum. Çok örneğimiz yok ama elimizde en kötü olarak Hiroşima ve Çernobil olayları var ve ikisinde de Mars ve Uranüs kavuşum. Ayrıca aşağıda diğer Nükleer kazaları da inceledim. Tabi kaza ile kasti yapılan olaylarda açısal farklılıklar olur. Sekstilde irade varken kare ve üçgenlerde 150 ve karşıtlıklarda kasti hareket beklemeyiz kaza bekleriz. Ama Uranüs varsa işin içinde her zaman anidir oluşan olay.

Benim elim Tarihteki Nükleer kazaları bulur

Tarihteki Nükleer kazalar

Elimizde bir de Japonya’daki Nükleer santral kazası var. Ona bakalım.

Deprem sonrası Tsunamiye bağlıydı ama olsun bakalım yine de…

Fukuşima nükleer santral Kazası

İÇERDEKİ HARİTA DEPREM ANI. DIŞINDAKİ HARİTA İSE NÜKLEER KAZADA SALINAN RADYASYONUN ÇERNOBİL KADAR RİSKLİ OLDUĞU GÜN. YİNE MARS URANÜS KAVUŞUMU EKZAKT VE İŞ BAŞINDA

Bir de Ülke üstünde bakalım

Mayak nükleer faciası

29 Eylül 1957 tarihinde Ural Dağları yakınlarında bulunan Kyshtym kentindeki nükleer yakıt tesisinde yaşandı. Mayak nükleer tesisindeki patlama ısı tankında suyun buharlaşması nedeniyle gerçekleşti. Buharlaşan su nitrat ve asetat birikmesine yol açtı. Bu maddelerin hava ile teması sonucu kimyasal bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çevreye 80 ton kimyasal atık yayıldı. Mayak faciasını ilginç kılan ise dünyanın bu nükleer kazayı tam 20 sene sonra öğrenmesiydi. 1957’de nükleer reaktör patladığında dünyadaki kimsenin Mayak nükleer santralinden haberi yoktu. Patlama olsa dahi Sovyet Rusya yaşananları gizlemeye karar verdi. Nükleer kazanın olduğu hafta ABD havadaki radyasyon seviyesinde büyük değişiklikler olduğunu hemen anladı. Fakat o sırada kendileri de büyük nükleer denemeler yapıyordu. Bu nedenle Sovyetlerle birlikte ABD’de nükleer faciaya sessiz kaldı. Dünya, Mayak’ta yaşananları kazadan 20 yıl sonra Sovyet bilim insanının itirafıyla öğrenmişti. Fakat bu patlamaya dair bugün bile hala net bir bilgi yok. Nükleer kaza sonucu kaç kişi öldü, kaç kişi etkilendi, çevredeki yerleşim yerleri tahliye edildi mi gibi pek çok sorunun cevabı ne yazık ki yanıtlanamıyor.

Ülke haritası üstünde olay gün haritası ve olay öncesi son tutulma aşağıda

Ülkenin Ay’ı na karşıt 22 derece Akrepte Ay tutulması olmuş. Transit Uranüs ülkenin Mars ve Uranüs kavuşumuna 150 (ani kaza açısı yapıyor). Tutulmada transit Mars Yengeç, kaza anında Kaza anının terazideki Mars ve Güneş kavuşumuna ekzakt kare yapmış. Üstelik tutulmanın Marsı aynı zamanda ülkenin Plüton’u üzerinde ve ülkenin Güneşine karşıt. Ayrıca kaza anındaki transit Uranüs, transit  Akrep Kuzey Aydüğümüne de kare ve bunlar ülkenin Jüpiter Akrep’inin üstünde.

Windscale (İngiltere) nükleer kaza

Saatini bulmadım.İngiltere Cumberland’da bulunan Windscale nükleer tesisi, ikinci dünya savaşından sonra atom bombası projesi için inşa edildi. Windscale’deki nükleer kaza 10 Ekim 1957 tarihinde tesisin birinci bölümünde yangın çıkmasıyla meydana geldi. Yangın üç gün boyunca söndürülemedi ve nükleer serpinti tüm Avrupa’ya yayıldı. Olaydan sonra bölgeye yakın olan yerleşim yerlerinin tahliye edilmesine gerek olmadığı söylendi. Fakat tesisin etrafındaki 500 kilometrelik bir alanda yetişen tarım ürünlerinin tamamı imha edildi. INES skalasına göre 5. seviye olarak ölçeklendirilen bu kazanın ardından toplam 240 kişi kansere yakalandı.

TUTULMA VARSA O TETİKLEMİŞTİR BAKALIM

Aşağıdaki haritaya bakarsak; önceki tutulmanın tetiklediği noktalar kazadan 2 hafta sonra olacak tutulma ile tetiklenmiş Mars Uranüs karesi gözlerden kaçmıyor. Ayrıca Ay düğümleri de ülkenin harita Lordu Mars üstünden Uranüse kare yapmakta.

Three Mile Adası (ABD- Pensilvanya) Nükleer kaza

ABD tarihindeki en büyük nükleer kaza 28 Mart 1979 tarihinde gerçekleşti. Three Mile adasında bulunan nükleer santral iki basınçlı su reaktörüne sahipti. İki numaralı reaktörün soğutma sisteminde meydana gelen arıza, reaktör çekirdeğinin erimesiyle sonuçlandı. Çekirdeğin erimesiyle açığa çıkan radyoaktif gazlar ikincil bina içinde bulunan bir tank içinde birikmişti. Kazadan iki gün sonra biriken radyoaktif atık gaz bozunma tankına aktarıldı. Bu aşamada çevreye düşük düzeyde gazlar sızdı fakat önemli bir kısmı filtrelerde tutuldu. Kaza sonucu oluşturulan rapora göre sızan radyasyonun sağlığa etki ettiği düşünülen radyasyon seviyesinden daha düşük bir değerde olduğu iddia edildi. Ancak INES bu kazayı 5. seviye olarak belirledi. Kazanın ardından ABD’de nükleer santral projelerinin neredeyse tamamı iptal edildi.

Yine uzak da olsa Uranüs Mars Karesi var ve Bu kez Neptün de işin içinde.

Mihama Nükleer Santrali (Japonya) Nükleer kaza

9 Ağustos 2004’te, Mihama Nükleer Santralı’nda bulunan reaktörün türbininde yeterli soğutma suyu olmaması nedeniyle büyük bir kaza meydana geldi. Bu kaza Fukuşima felaketine kadar Japonya tarihinde yaşanan en büyük nükleer kazaydı. Japonya her ne kadar kazada radyoaktif sızıntı olmadığını açıklasa da santral türbinlerinden sızan buhar 5 kişinin ölümüne neden oldu. 18 kişinin ise vücudunun neredeyse tamamı yandı. Santral ve çevresinde üst düzey önlemler alınmış olsa da burada çalışan 400 kişi radyasyona maruz kalmıştı.

Öncelikle kaza öncesi son tutulmayla ülke haritasına baktım. Yine Mars Uranüs , hem kare hem de üçgeni var. Bu kez Ay üstünde Mars.

Bir de ülke haritası üstüne Tutulma haritasını ve en dışa da kaza an haritasını koyalım.

Biz her ne kadar incelersek inceleyeyim, bu kadar olay arasında gözden kaçırdığım noktalar olabilir. Zaman azlığından şimdilik bu kadar inceleyebildim. Yine de üzücü şeyler olma olasılığı var denilebilir. Dediğim gibi UKRAYNA ve ÇEVRE ÜLKELER İÇİN RİSK İHTİMALİ VAR GİBİ.

19.11.2021 tutulmasının tetiklendiği 4 -22 Ekim 2022 önemli bir zaman dilimi.

Ayrıca Ocak 2023 dönemi önemli 18- 19 Ocak 2023 dönemi belki biraz daha önemli olabilir.

28 Ekim 2023 te de Mars Akrep 8 Kasım 2022 tutulma derecesini tetikliyor. Ama yine de ben transit Uranüs’ün Natal Mars’a yakın orbla üçgen olmasını beklerim.

Bu zaman da 19.Ağustos 2023 civarı ya da 10 Kasım 2023 civarlarında olabilir. Dilerim olmasın

İnsanlığın dinmeyen hırsları artık Dünya’nın dengesini bozuyor.. Dilerim insanlık elim olaylarla akıllanmak zorunda kalmaz.

Astroderki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!