Astro Gündem astroderki astroloji Astroloji Öğreniyorum Balık Dolunayı dolunay Dolunaylar

Balık Burcunda Dolunay

BALIK DOLUNAYI

10 Eylül 2022 Cuma günü, Ankara’ya göre saat 12.59’da Balık burcunun 17 derecesinde Dolunay gerçekleşecek. Etkisi 2 hafta kadar sürer.

Dolunayın etkisi ile şaşırtıcı olaylar ve konuların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.

Bu Dolunaydan En Çok Etkilenecek Burçlar

Güneş ve Yükselen burcu 13-20 dereceler arasında olan Balık, Başak ve İkizler, Yaylar ile  önemli konumları ve gezegenleri bu burç ve derecelerde  yer alan kişilerin daha çok etkilenmesini bekleriz. Ancak her harita kendine özel etkiler taşır. Bu sebeple herkes farklı etkiler alacaktır. 05 -12 Mart doğumlu Balıklar, 07 -14 Eylül doğumlu Başaklar, 05 -12 Haziran doğumlu ikizler, 6 -13 Aralık doğumlu Yaylar zorlanabilir.

Dolunaylarda; etkisi, hareketi daha önceden başlamış ama fark etmediğimiz konular ya da gizli kalmış olaylar görünür olur. Ya da sonuca bağlanır ve tamamlanır.

Bu dolunayla biten konularımız, bizden kopup gidenlerimiz olabilir, üzülmek yerine nasıl şifalandırırız buna odaklanalım. Hayatımızda değişen şeyler hayrımıza da olabilir. Balık burcunun şifacı doğasını göz ardı etmemek gerek. Küllerimizden yeniden doğmayı bilenlerden olmalıyız. Pes etmek yok.

Balık Burcu; fedakârlık, mistik ve gizli konular, ruhsal çalışmalar sezgiler ve duygusal konular, şifa ve ilhama açık olmakla ilgilidir. Aynı zamanda gerçekler ve hayaller arasındaki dengeyi kurmanın zor olduğu bir yerdir. Denizler, sular, sıvılar, uyuşturucular, ilaçlar ve rüyalarla da ilgilidir. Klasik yönetici gezegeni Jüpiter’dir. Dolunay haritasının yükseleninde ise 5 derece Yay yer almakta. Yay burcunun da yöneticisi Jüpiter. Jüpiter koç burcunda geri gitmekte ve Merkür ile de karşıt. Merkür ise Terazi burcunda geri gitmek üzere durakta.

 • Demek ki bazı konularda alınmış kararları revize etmek, geri adımlar atma olasılığı yüksek. Ya da geçmişten gelen konular, anlaşmalar, fikirler ve yazılar konusunda düzeltme ihtiyacı ortaya çıkabilir.
 • Ay, Balık burcundaki retro Neptün ile kavuşumda. Aynı zamanda, Neptün ile Merkür antisya nedeni ile birlikte hareket etmekteler. Bu sebeple yanılma, aldatılma ya da kendimizi kandırma enerjisi yüksek, dikkatli olmakta yarar var. Ayrıca duygusal ve hassas da olabiliriz. Sezgilerimize güvensek de akılcı bakmayı bilmeliyiz.
 • Dolunay hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı da tetikliyor. Meditasyonlar, ruhsal ve şifa çalışmaları yapmak için oldukça uygun bir dönem.
 • Öte yandan Mars’ın da Dolunay’a sert bir kontağı var. Hızlı ve düşünülmeden alınan kararlar, agresif hareketler bizleri zor durumda bırakabilir. Ayrıca dürüstlük ekstra önemli. Mars İkizler burcuna girdiğinden beri fark ettiğimiz üzere, daha çok kaza haberi görür-duyar olduk.  Bu sebeple temkinli olmakta yarar var.
 • Alacağımız kararlarda da akılcı ve sakin olmaya çalışmalıyız. Balık burcu hangi evimize düşüyor ve hangi ev ve gezegenle bağlantı kuruyorsa o konularda ekstra akılcı olmaya çalışalım.
 • Öte yandan, Dolunay’a Uranüs’ten destekleyici bir kontak var. Değişim, yenilik, teknoloji ile ilgili konulardaki yeniliklerin ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz.
 • Ancak, Satürn ile Uranüs arasındaki sert açı hala aktif. Bu da doğa olaylarını tetikleyebilir.
 • Balık burcunun temsil ettiği bağışıklık sistemi hastalıkları, ödemler, ayaklarla ilgili sorunlara karşı dikkat etmekte yarar var.
BALIK DOLUNAYININ ÜLKEMİZE OLASI ETKİLERİ

Dolunay Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 3 ve 4. Evinde etkili olurken Türkiye’nin kuruluş haritasının tepesinde (10.evinde) Uranüs üstünde gerçekleşen bir dolunay olacak.

 • Bu sebeple oldukça şaşırtıcı yeni gelişmeler olabilir.
 • Bu dönemde hükümette yönetimsel değişiklikler, beklenmedik değişimler yaşanabilir. Özgürleşme, bağımsızlaşma isteği ile toplumsal hareketlenmeler olabilir.
 • Ülkemiz yöneticisinin doğum bilgilerini doğru kabul edersek, kendisi ile ilgili şaşırtıcı durumlar da gündeme gelebilir.
 • Muhalefet ile ilgili konular da oldukça gündem yapacağa benziyor.
 • Dolunay haritasının yükseleni Yay. Bulunduğumuz coğrafyada uluslararası konular, yabancılar, yayıncılar, gazeteciler, yasal konular, eğitim konuları öne çıkabilir.
 • Mars, yükselene 7. Evden karşıtlık yapmakta. Bu sebeple bir çatışma enerjisi hâkim. Dolunayın yükseleni ülke haritamızın 6. Evi üstüne denk düşmekte. Halkın yaşamını etkileyeceğe benziyor.
 • Mars’ın Dolunay’a sert kontağı, Merkür Jüpiter karşıtlığı bulunurken Mars kuruluş haritamızın 12.evinden geçiyor.
 • Gizli sırların ortaya çıkışı, ifşalar, hastane hapishanedeki kişilerle ilgili önemli gelişmeler olabilir.
 • Adalet ve davalarla ilgili geçmişten gelen çözülmemiş konular tekrar gündeme gelebilir.
 • Ayrıca, bazı ülkelerle ikili ilişkilerde agresyon olasılığı var.
 • Askeri operasyonlar, uçaklar gündemde olabilir.
 • Satürn ile Uranüs arasındaki sert açı ve Ay Neptün etkisi ile depremsel etkiler ya da sel/su baskınları yaşanabilir. Marmara, Ege ve yurdun iç ve orta kesimleri özellikle etkilenebilir.
 • Satürn uzun süredir maddi konularımızla ilgili evde transit yapmakta ve ekonomi, borsa ve para piyasalarında sorunlar devam ediyor.

AstroDerki

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!