Astro Gündem astroderki astroloji terazi Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

26 Eylül Terazi Yeniayı

Terazi Yeniayı

26 Eylül Pazartesi, saat 0:55 de Terazi burcunun 2.48’ derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeni Ay yeni başlangıçları temsil eder. Terazi burcu  hava elementinde öncü bir burçtur. Dolayısı ile yeni kişisel ve sosyal ilişkiler, yeni başlatılan, inisiyatif alınan konular, eşitlik, hak hukuk, adalet, huzur, barış, diplomasi, anlaşma, sözleşme, plan ve projeler, ortaklıklar ve iş birliklerini gündeme getirecektir.

Yeniay, Uranüs & Satürn karesi ile kontak kurarak, Thors Hummer dediğimiz stresli bir açı kalıbının apeksinde yer almakta. Bir daha aynı olmayacak zorunlu değişimlere işaret eden bu açı kalıbı, bizi eskiyi bırakmaya zorlayacak ve yeni başlangıçlara sevk edecek. Bunu yaparken, adalet ve etik önemli olacak.

Bu yeniaydan Terazi, Koç, Kova, Aslan, İkizler ve Yay burçlarının ilk derecelerinde yerleşimleri olanlar öncelikli olarak etkileneceklerdir. Özellikle Yengeç ve Yay burcu yerleşimleri olanlar, Yeniaydan altmışlık alacakları için daha iyicil etkiler alabilirler.  Fakat herkeste haritanın diğer ögelerinin yerleşim şekli farklı olacağından, kişisel incelemeler daha doğru olacaktır.

Ankara’ya göre çıkarılan yeniay haritasının 4. evinde gerçekleşen Yeniay,

 • Koç burcunun 3 derecesinde retro Jüpiter’e karşıt. Yeniayın dispozitörü Venüs, 3. evde ve pek rahat etmediği başak burcunda yer almakta. Venüs aynı zamanda rx Merkür ile de kavuşumda.
 • Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının yükseleninde 23,34’ derece yengeç burcu yer alırken, yükselende Mars doğasında Pollux (23 ̊ 13′ Yengeç) sabit yıldızı bulunmakta. Pollux, astrolojik olarak cesur, mücadeleci fakat acımasız bir mizacı ifade eder. Kalıcı başarı ve ölümsüz olmakla ilgilidir. Ancak aynı zamanda tahminlerde başarısızlık, spekülasyonlar ve borsada para kaybı ile de ilgilendirilen bir sabit yıldızdır.
 • Bu yeniayda abartılı isteklerimiz, duygularımız olabilir. Ancak, etik, adil ve ölçülü olmalı, hak yememeye gayret etmeliyiz.
 • Yeniay, Uranüs & Satürn karesi ile kontak kurarak, Thors Hummer dediğimiz stresli bir açı kalıbının apeksinde yer almakta. Bir daha aynı olmayacak zorunlu değişimlere işaret eden bu açı kalıbı, bizi eskiyi bırakmaya zorlayacak ve yeni başlangıçlara sevk edecek.
 • Alışkın olmadığımız bir sürece gireceğimiz için elbette bazılarımız huzursuz olacak.
 • Öte yandan, Merkür retro pozisyonda. Bu nedenle yapılacak başlangıçlar özellikle geçmişle bağlantılı olmalı. Yeni bir projeye başlamak için Merkür’ün retro ve duraktan çıkmasını beklemek yerinde olur. (3 Ekim retrodan, 5 Ekim duraktan çıkış)
 • Boşanma ve ayrılıklar gündeme gelebilir. Geçmişe dair ortaklıklar, aşk vb ilişkilerdeki sorunları içe atmak yerine, konuşarak adil ve adaletli çözümler bulunmalı.
 • Başak Venüs’ün yönettiği yeniayda başlanan projeler, somut ve çok çalışılarak elde edilecek değerlere vurgu yapmakta. Ancak, destek ve imkân bulmanın güçlüğü de bulunmakta. Fakat azim ve iyi iletişimle bu handikap aşılabilir.
 • Sağlık açısından, bel ve böbrekler, mide, göğüs, üreme organları, rahim ve yumurtalıklarda hassasiyet artabilir.

Yeniayın Ülkemize Olası Etkileri

Yeniay Türkiye haritasının 4. evinde Terazi Mars’ımızın üzerinde gerçekleşecek. Mars 4,5,10 ve 11. evlerimizde etkili.

 • İktidar ve muhalefet arasında çekişmelerin artacağı bir süreç olabilir.
 • Mafyatik olaylar, infazlar, krizler, silahlı çatışmalar olabilir.
 • Topraklarımız, yer altı kaynaklarımız, tarihi eserlerimiz ve doğal zenginliklerimizin ortaya çıkması mümkün olabilir.
 • Gerek siyasi gerekse sanat çevresinden ünlü kişiler hakkında çok haber duyabiliriz.
 • Ünlü kişilerin ortaklıkları, evlilikleri, skandalları, anlaşmaları, şirket evlilikleri, aile şirketleri, mirasları ile gündeme gelebilir.
 • Moda ve mimari, dekorasyon sektörü, mobilya, el sanatları, hukuk, arabuluculuk gibi sektörlerde yeni başlangıçlar olası.

Terazi Yeniayının Burçlara Etkisi

 • Koç ve Yükselen Koçlar: Evlilik ve ortaklık ilişkilerinizde anlaşmazlıkların çözülmesi gündeme gelebilir. Oturmuş beraberliği olanlar evlilik kararı alabilirler. Para kaynakları ve çalışma koşullarınızla ilgili hak edişler olabilir. Taşınmak, yer değişikliği yaşamanız da olası.
 • Boğa ve Yükselen Boğalar: Gündelik rutinleriniz, İş ve sorumluluklarınızla ilgili yeni başlangıçlar, yardımcı çalışan ayarlamak, varsa pe t hayvanlarınız ile ilgili gelişmeler olası. Sağlıklı yaşam, beslenme ve uyku düzeni planlayabilir, bedensel çalışmalarınızı düzene sokabilirsiniz Önceden ilgilendiğiniz hobileriniz, çocuklarınızla ilgili konular ya da flörtlerinizle ilgili durumlar varsa oralardaki karışıklıkları düzenleyebilirsiniz.
 • İkizler ve Yükselen İkizler: Aşk ve çocuklarınız, hobileriniz ve yaratıcı çalışmalarınızla ilgili yeni başlangıçlar ve düzenlemeler olası görünüyor. Devam eden ilişkisi olanlar evlilik planlıyor olabilir. Alışverişler, seyahatler, alışveriş ve ticaret konularında abartılı harcamalara dikkat etmekte yarar var.
 • Yengeç ve Yükselen Yengeçler: Aile ve özel yaşamınızı ilgilendiren konularda önemli karar ve yeni başlangıçlar olabilir. Bunlar, ev emlak, taşınma, evlilik kararı, miras gibi önemli başlıklarda gerçekleşebilir. Aile bağlarınız güçlenebilir, ebeveyn sorumlulukları üstelenebilirsiniz. Evinizi dekore edebilir, varsa aile şirketinizde söz sahibi olabilirsiniz.
 • Aslan ve Yükselen Aslanlar: Eğitimler, kısa seyahatler, plan ve programlar, iletişim trafiği ve bilgi akışı ile ilgili konularda hareketlilikler olabilir. Kardeş, kuzen, komşu gibi yakın çevre ile ilgili uyumsuzlukları çözme imkânı olabilir, daha ahenkli bir yola girebilir. Para harcama gerektiren konularda ve ticarette abartılı hareketlerden uzak durmak dengeli olmakta yarar var.  İş hayatınız ve gündelik rutinlerinizle ilgili konularda da büyük bir dönüşüm olabilir.
 • Başak ve Yükselen Başaklar: Uzun süredir emek verdiğiniz işlerde ve kariyerinizde emeğinizin karşılığını alabilir, verimli, mutlu yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bunlar size parasal imkân da sağlayacaktır. Ancak maddi konularda abartıya kaçmamakta yarar var. Dolandırıcılıklara da dikkat. Riskli yatırımlar, borsa gibi spekülatif işlerde karar almadan önce uzmanlardan fikir almakta yarar var. Ani uzak seyahate çıkabilir ya da planlamadan bir eğitime katılabilirsiniz.
 • Terazi ve Yükselen Teraziler: Dış görüntünüz, sağlığınıza odaklanabilir ve yeni birtakım başlangıçlar yapabilirsiniz, ancak abartıya kaçmamakta yarar var.  Cazibeniz ve birleştirici uyumlu tavrınızla dikkat çekebilirsiniz. Varsa partneriniz evlilik kararı almak ya da yolunda gitmeyen ilişkileri düzene sokmak konusunda hareket edebilirsiniz.
 • Akrep ve Yükselen Akrepler: 12. evinizde gerçekleşen bu yeniay sebebi ile her türlü ilişkinizde, işinizde gizli kalmış konular, aldanmalar veya aldatılmalarla ilgili konular devrede olabilir veya hastane ve muhtaçlara yardım konularıyla ilgilenebilirsiniz. Nedenini bilmediğiniz bazı sağlık sorunlarınız belirti vermeye başlayabilir. Hakkınızda manipülatif bazı dedikodular, arkadan dönen dolaplar olabilir dikkat. Bu evde olan aksiyonlarda en iyisi manevi konulara eğilmektir. Ayrıca, ailevi konular, ortak paralar ve miras konularında da aksiyonlar bulunmakta.
 • Yay ve Yükselen Yaylar: 11/5 aksında gerçekleşen yeniay dolayısı ile sosyal çevrenizde arkadaş çevrenizi düzenleyip elemeler yapabilirsiniz. Hedefleriniz, gelecek planları, topluluklar, gruplar, toplantı ve projelerde bulunabilirsiniz. Ortaklık ve iş birlikleri sayesinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Kariyerinizde güçlü destekler alabilirsiniz.
 • Oğlak ve Yükselen Oğlaklar: Kariyer, statü, evlilik ve ortaklıklarla ilgili yeni başlangıçlar olası. Otorite figürleri ve sizin için otoriteyi temsil eden aile üyeleri size yardımcı olabilir. Dengeli, adil ve uyumlu olunmalı. Şahsi kazançlar veya ortak paralar konusunda veya varsa sağlıkla ilişkili konularda dikkatli olmakta yarar bulunmakta. Yurt dışı, ticaret ya da davaya dair konularınız varsa geçmişten gelen konuları düzenlemeniz icap etmekte, burada anlaşma sözleşme gibi konularda yeniden düzenleme ve kararlar alırken dikkat edilmeli.
 • Kova ve Yükselen Kovalar: 9/3 aksınızda gerçekleşen yeniay nedeni ile, hayata bakış açınızın değişeceği bir zaman dilimi. İş sebebiyle yurt dışı seyahatler ya da kurs, yüksek öğrenim, akademik kariyer, hukuksal konular gündeme gelebilir. Uzak seyahat, sosyal medya ve eğitimlerde tanıştığınız ya da hobi çevrenizden birileri ile romantik ilişki mümkün olabilir.
 • Balık ve Yükselen Balıklar: 8/2 aksınızdan etkili olan yeniay sebebi ile kazançlar, para, borç-alacak, kredi, ortak paralar, miras konularında yeni başlangıçlar olabilir. Kazanç var ama aşırı harcama meyline dikkat, zarara uğramamaya çalışın. Varsa geçmişten gelen finansal sorunları yeni kaynaklarla bitirme şansı bulabilirsiniz. İlişkilerde fazla eleştirel olabilirsiniz. Sağlık, aile ya da evinizle ilgili sorunlar ve sorumluluklarda var olan eski problemleri dengeyi sağlayarak çözmeniz mümkün. Seyahatlerde ve iletişimde dikkatli olunmalı.

Astroderki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!