Akrep Burcu Sabit Yıldızları Aslan Burcu Sabit Yıldızları Astro Gündem astroloji Astroloji Öğreniyorum Balık Burcu Sabit Yıldızları Başak Burcu Sabit Yıldızları Boğa burcu sabit yıldızları İkizler Burcu Sabit Yıldızları Kova Burcu Sabit Yıldızları Kraliyet yıldızları Oğlak Burcu Sabit Yıldızları Sabit yıldızlar Terazi Burcu Sabit Yıldızları Yay Burcu Sabit Yıldızları Yengeç Burcu Sabit Yıldızları

Astrolojide Sabit Yıldızlar

SABİT YILDIZLAR

Astrolojide Sabit Yıldızlar

Astrolojik haritalardaki gezegen yerleşimleri, açıları ve evleri bize kişinin ya da olayın potansiyelleri hakkında bilgi verir. Öngörü ve durum analizi yapmakta kullanabilir. Hatta geleceğe dair öngörüler de yapabiliriz.

Bunlara ilaveten, kadim Astrologlar tarafından ilgi ile gözlemlenmiş, verileri kısmen de olsa kaynaklara aktarılmış  ” Sabit Yıldızlar”  bilgilerini de  kullanabiliriz. Ancak, hem gezegenler hem de sabit yıldızlar, bize  hayatımızdaki kişileri de  gösterebildiğinden, salt kendimiz için değil, karşımıza çıkacak kişiler için de o sabit yıldızın anlamını değerlendirmeliyiz. Siz öyle değilseniz karşınızdaki öyle olabilir gibi düşünebiliriz.

Kadim Astrologlarca, sabit yıldızların, kadersel etkiler taşıdığı düşünülmüş ve saptanmıştır. Özellikle Kraliyet yıldızları ve kadiri yüksek bazı sabit yıldızların etkileri  çok önemsenmiştir.

Sabit Yıldızların Yerleri Sabit mi?

Adları her ne kadar sabit yıldız olsa da çok sabit oldukları söylenemez. Ortalama 72 yılda bir 1 derece kayarlar. (Presesyon oranı 72 yılda 1° veya yılda 0.838′’dir). Ama her sabit yıldızın kayma derecesi farklı olabilmektedir. Tüm yıldızların ilerleme hızı aynı olmasa da ortalama 72 yılı baz alıyoruz. Elbette dijital dünyada bu kayma derecelerini otomatik hesaplayabilen programlar mevcut ve günümüz Astrologları bu imkanlardan yararlanmaktadır.

Sabit Yıldızlar Nasıl İncelenir

Sabit yıldızların gezegen kavuşumları, paralelleri veya kontra paralel açıları önemsenir. Ayrıca ASC/DSC/MC/IC dediğimiz haritamızın paranları ile olan ilişkileri de önem taşımaktadır. KAD ve GAD yani DRAGON HEAD’ lerde ve DRAGON TAİL’ lerde bulunan sabit yıldızları çok net kullanabiliriz.

Yıllık  Solar Return, secondary Progres vb haritalarda da kullanılabilmekteyiz. Ancak etkisi o yıl için olacaktır. Bu sabit yıldızların bir de kavuşumlarındaki orb dereceleri önemlidir. Bazı yıldızlarda orb ”0” alınabilirken, bazılarında 2 dereceye kadar alınabilmektedir. Orb’u geniş sabit yıldızlar genellikl kadiri güçlü yıldızlardır.

Ev girişlerindeki sabit yıldızlar,  biraz detay verir ama hiçbir zaman paranlardaki  kadar aktif değildir. Yani köşe evlerde farklıdır. IC de bir Regulus var diyelim, köklerinizde kraliyetle ilgili bir ilişki olabilir. Ev girişlerinde büyük bir sabit yıldız varsa yine Regulusu örnek alırsak;  6 ev girişinde Regulus olduğunda hizmetkarsın, Kral olmayacağına göre sen hizmet edeceksin, gibi düşünürüz.

Sabit yıldızlar, doğum saatinin net ve kesin belirginliği ile birlikte çalışır. Doğum saatinin kesinliği o kadar önemlidir ki 4 dakikada 1 derece, 8 dakikada 2 derece değişecektir.

KRALİYET YILDIZLARINI OKUYUNUZ

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!