Astro Gündem astroderki astroloji Dolunaylar koç Koç Burcunda Dolunay

Koç Burcunda Şironyen Dolunay

Koç Burcunda Şironyen Dolunay

9 Ekim 2022 Pazar günü saat: 23:55  sularında Koç burcunun 16°de bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay, Şiron ve Venüsyen etkili.

Yıl boyu zaman zaman aktif olan Uranüs Satürn karesine düğümler de eşlik etmekte. Dolunayın Satürn ve Uranüs arasındaki kare etkiyi kıran bir etkisi mevcut. Dolunayın Yöneticisi Mars Ekim sonundan itibaren Retroya girecek.

25 Ekim Salı günü, 2 derece Akrep ‘teki Güneş tutulmasına kadar Dolunayın etkilerini göreceğiz. Akrep burcunda yaşanacak olan Güneş tutulması, ülkemizin Güneşi üzerinde gerçekleşeceği için bizim için bir hayli önemli.

Koç burcu öncü, atak ve girişimci, cesurca harekete geçmekle ilgili bir burç. Aynı zamanda Güneşin yüceldiği bir burç olduğu için gerçekleri göstermekle de alakası bulunmakta. Fakat genel olarak, ben diyen, biz demekte zorlanan, ikili ilişkilerdeki ben merkezci yanının dengesini kurmakta zorlanan da bir burçtur. Ayrıca Koç burcu kolluk güçlerini, girişimcileri ve bedenen efor sarf eden kişileri

Koç/ Terazi aksı aynı zamanda adalet ve diplomasi, hak arayış mücadelesi, savaş ve barış ile de ilgilidir. Koç genellikle haksızlığa karşı durur ama bunu yaparken kendi adalet anlayışına göre cezayı kendisi kesmek ister.

Cesurca savaşma isteğindeki koçun yöneticisi Mars, bu dönem ikizler burcunda seyretmekte. Mars ikizlerdeyken gerek fiziksel gerekse fikirsel iletişimin ve seyahatin olduğu konular oldukça hızlı şekilde gündeme gelir. İkili ilişkilerin yanı sıra, yakın çevremiz, komşular, eğitim konuları da dolunayda gündemimizde olacaktır.

Dolunayın yükseleni Yengeç burcu. Yengeç; aile, vatan, hassas duygular, savunma ve biriktirme temalı bir burçtur. Ülkemizin yükselen burcu da Yengeç.  Bu sebeple Türkiye’yi de yakından ilgilendiren bir Dolunay olacak; iç işlerimiz ve güvenlik konuları dikkat çekecek

Genel Olarak Koç Dolunayının Etkileri
 • Düşüncesizce aceleye hareket etme ihtimaline dikkat.
 • Satürn ve Uranüs karesi ile düzen kurma, planlama yapma zorunluluğu hasıl olurken Koç gibi atak ve aceleci bir burçta alınan kararlar yenilikçi öncü, hızlı olabilir ama kalıcılığı zordur. Marsın etkisi ile alınan kararlar kalıcı olmayabilir. Çünkü Mars ay sonunda retro yapacak. Dikkatli kararlar alınması gereken bir Dolunaydayız. Dimyata giderken evdeki bulgurdan olmayalım.
 • Yaralarımızla yüzleşmek zordur ama şifalanmak için gereken hareketi yapmamız da gerekir bu dolunayda.
 • Rekabet gerektiren konular gündeme gelebilir
 • Bitmesi gereken ilişki ve ortaklıklar varsa yollarımızı ayırabiliriz. İlişkilerden alınan yaraları şifalandırmaya çalışalım.
 • Spor ve hareketli kas yaralanmaları, ateşli silah yaralanmalarına karşı tedbirli olalım
 • Spor ve askerlik konularında mücadele görünür olur.
 • Haksızlığa celallenip kendi adaletimizi kendimiz sağlamaya kalkmasak iyi olur.
 • Ateşli silahlar, Metallar, çelik, ısı ve ateş yayan konular gündemde olabilir.
 • Sağlıkta Koç/Terazi aksı kafa, gözler, kulaklar, bel, böbrek hassasiyeti ile ilgilidir, önlemlerinizi alıp şifalandırabilirsiniz. Uyku problemleri, mide yanmaları da olasılık dahilinde.

Bu Dolunaydan en çok etkilenen burçlar; Koç ve Terazi burçları olurken, 13- 19 derece Koç, Teraziler direkt etki alırken 13- 19 derece Oğlak ve Yengeç burçlarında gezegenleri ya da önemli yerleşimleri olanlar için zorlayıcı ve harekete geçirici bir etki mevcut.  Aslan- Kova ve İkizler- Yay aksında 13-19 derece yerleşimleri olanlar için ise, haritalarında aksi etki yapan başka gezegenler yoksa Dolunaydan destekleyici etkiler alabilirler. Başak-Balık ve Boğa-Akrep aksında 13-19 derecede yerleşimleri olanların sağlıkla ilgili konularını şifalandırmaya yönelmelerinde yarar var.

 • Koç ve yükselen Koçlar Burcunuzdaki dolunay sizi dış görünüşünüz, sağlığınız, aile, ilişkiler konularından sizi etkileyecektir. İlişkilerde ben sen dengesini kurmakta zorlanabilirsiniz. Adil ve girişimci olayım derken acele ile hata yapmamaya gayret edin.
 • Boğa ve yükselen Boğalar Yükselen Boğalar için Dolunay inziva evinde gerçekleşirken 6/12 aksında  vereceği etki ile gerek sağlık gerekse gündelik yaşamınız, mesleğiniz, hizmet alanınız ile ilgili konularınızda düzenleme mecburiyeti ve/veya arkanızdan dönen konuların gün yüzüne çıkması olasılığı mevcut.  Haklıyken haksız duruma düşmemeye özen göstermelisiniz.  Bağımlılıklar, korkular ve takıntılar gibi sizi zorlayan konularınızı şifalandırmak adına adım atmanızda yarar olabilir.
 • İkizler ve yükselen İkizler 6/11 aksından etki alacak İkizler burçları için yeni gruplar, arkadaşlar, çocuklar ve eğlence, yatırım, hobi veya spekülatif konular gündeminizde olabilir.  Sosyal organizasyon ve topluluklarda liderlik yapabilirsiniz. Kardeş, kuzen ya da çevrenizdeki yaşça büyük gibi kişilerden destekler alma olasılığınız mevcut. Eğitim, ticaret, seyahat konularında da bir sistem kurma gereği gündemde olabilir.
 • Yengeç ve yükselen Yengeçler 4/10 aksınızdan etki alacağınız Dolunay sürecinde aldığınız etkiler kariyer ve aile arasındaki dengeyi sağlamanın güçlüğü şeklinde olabilir. İlgilenmeniz gereken sorumluluklar çokken bu dengeyi sağlamanız biraz güç olabilir.  Ailenizi ihmal etmemeye dikkat etmelisiniz. Öte yandan kariyer, kariyerden kazanç ve ortaklı paralar konusunda aktif olurken acele etmemeye, verdiğiniz kararlarda revizyona gitmeniz gerekebileceğiniz göz önünde tutmaya dikkat edin.
 • Aslan ve yükselen Aslanlar 3/9 aksınızdan etki alacağınız Dolunay sürecinde, yakın çevre, kardeş, kuzen, yabancılar ve yabancı kültürler, seyahatler ve eğitimler, resmi imza konuları gündemde olabilir. Bu konularda sizden büyük kişilerden ya da otorite konumundaki kişilerden destek alma potansiyeliniz mevcut. Öte yandan kariyer, eş ve aile konularınızdaki krizlere dair mücadeleniz devam etmekte. Bu konularda ortak karar almanız gerekebilir.
 • Başak ve yükselen Başaklar 2/8 aksınızdan sizi etkileyecek Dolunay, sizi bireysel kazanımlar ve değerleriniz ile ortak paralar alanında hak aramaya itebilir. Borç alışverişi de gündeme gelebilir. Bazılarınız için cerrahi operasyonlar gündemde olabilirken bazılarınız için kariyer ve mesleki konularda hareket olasılığı mevcut.
 • Terazi ve yükselen Teraziler 1/7 aksınızdan etki alacağınız Dolunay da Eşiniz, ortağınız ile olan ilişkileriniz ve ev aile konularında aktif bir dönem. Evlilik, ortaklık, danışmanlıklar ya da davalar yolu ile kazanç olasılığı bulunmakta.  Yatırımlar, çocuklar ve hobilerle ilişkili yerden gelecek ortaklı paralar konusunda da bir düzenleme olasılığı mevcut.
 • Akrep ve yükselen Akrepler; 12/6 aksınızdan sizi etkileyecek Dolunay, mesleğiniz, sağlığınız, günlük rutinleriniz ve arka planda gelişen müzakereler, görüşmeler ya da gizli konuları aktive edecek. Ruhsal ve şifaya dair konularla ilgili aktivitede bulunmanızda yarar var.  Eş, ortak, aile ve ev ile ilgili konularda da sorumluluklar konusunda kararlar almanız olası. Ayrıca bazıları için miras, borç alacak konularında da gelişmeler olabilir.
 • Yay ve yükselen Yaylar 5/11 aksınızda etki edecek Dolunay, çocuklar, sosyal çevre ve topluluklar, gelecek idealleriniz, projeleriniz ve kariyerden kazanç ile  ilgili güzel gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek yetenek, şans ve desteğe sahip olmaya başlayabilirsiniz. Eğitim, araba, seyahat konularındaki kısıtlayıcı etkiler ve sorumluluklar gündelik hayatınızı etkilerken yatırım, çocuklar ve partner den kaynaklı konularda şayet kalıcı ve önemli konularda karar vermeniz gerekiyorsa hızlı karar vermeye çalışın. Zira ilerde revizyona gitmeniz gerekebilir.
 • Oğlak ve yükselen Oğlaklar 4/10 aksınızdan etki alacağınız Dolunay etkisi ile eviniz, aileniz ve yakınlarınızla ilgili sürpriz haberler ve önemli gündemler olabilir. Ev emlak/tapu işlemleri, taşınma gibi gündemleriniz olabilir. Yakınlarınızla ilgili sorumluluklar almanız gerekebilir. Ortak paralar ve değerlerinizle ilgili düzenlemeler yapma ihtiyacınız olabilir.
 • Kova ve yükselen Kovalar 3/9 aksınızdan etki alacağınız Dolunay etkisi ile seyahat ve yolculuklar ile eğitim gruplarına katılmanız söz konusu olabilir. Riskli yatırımlar ve ticari konularda temkinli olmanızda yarar var. Flörtler, hobiler, çocuklar ile ilgili alanda da şimdi alacağınız kararlarda revizyona gitmeniz gerekebilir. Eş, aile ve ev konularında uzun süredir etki almaktasınız. Bu konulardaki kararlarınızda da acele kararlar vermemeye çalışın.
 • Balık ve yükselen Balıklar; 2/8 aksınızdan etki alacağınız Dolunay sebebi ile maddi manevi değerleriniz ve ortak paralarla ilgili alanlarda tamamlanma ve görünür olma potansiyeli mevcut. Değerlerinizde Jüpiter’in etkisi ile hızlı bir büyüme olabilir. Öte yandan 8. Evinizdeki terazi Venüs’ün de etkisi ile yüz vb yerlerden estetik operasyon isteğiniz de olası.

Ülkeler ve Türkiye’ye Koç Dolunayının Olası Etkileri

Dünya Astrolojisinde Koç burcundaki Yeniay ve Dolunaylar; askeri konular ve savunma sistemleriyle bağlantılıdır.  Askeri ve savunma (dolunayın yükseleni yengeç) sistemi ile ilgili adımlar, tüm dünya genelinde hızlanıp görünür olacaktır.

Terazi burcunun karşısındaki Dolunay, diplomasi, barış ve dengenin bozulabileceğini de söylemekte.

Ülkemizin yanı sıra, aşağıda adı geçen ülkeler bu Dolunay zamanı daha fazla ön plana çıkarabilir. Fransa, İran, Hong Kong ve Almanya dünyada dikkat çekebilir. Ayrıca, Rusya, Amerika, Yunanistan, İtalya ve Portekiz ile de ilgili önemli haberler duyabiliriz.

 • Ankara’ya göre çıkartılan Dolunay an haritasında yükselen, Yengeç burcu olduğu için ülkemiz için hassas bir Dolunay.
 • Ayrıca Dolunay, 10. ev dediğimiz tepe noktamızda gerçekleşiyor. Dolayısı ile ülkenin yöneticileri ve aldıkları kararlar tüm dünyada dikkat çekebilir. Ama umarım acele ile yanlış kararlar alınmaz.
 • Satürn yine Uranüs ve Ay Düğümleri ile zorlayıcı yerleşimde.
 • Dolunay Merkür ve Satürn’e karşıtlık yaparken, Jüpiter, Venüs’e şaşkınlık yaratma potansiyelli bir açıda.
 • Ülkenin ekonomisi, ödemeleri, iç ve borçlarla ilgili konuları gündemimizde olmaya devam ediyor.  Maalesef maddi meseleler ve pahalılık, fiyat artışları devam.
 • Topraklarımız, emlak, tarım ve üreticiler, ülke çalışanları ile ilgili kararlar gündeme gelebilir.
 • Ülkenin meclisi, belediyeleri ile ilgili problemler ve gerginlikler olası.
 • Mülteciler ve göçmenler, yabancılarla bağlantılı işlerde, yasal düzenlemeler, medya, turizm ile ilgili alanlarda hoşa gitmeyen bazı kararlar olası.

Keyifli ve şifalandığınız bir Dolunay süreci geçirmenizi dilerim.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!