akrep Astro Gündem astroderki astroloji Güneş Tutulmaları

25 Ekim Akrep’te Güneş Tutulması

25 EKİM’DE AKREP’TE PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI

25 Ekim Salı günü saat 13:48′ de Akrep’in 2 derecesinde Venüsyen, Parçalı bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Parçalı tutulmaların etkileri parça parça gerçekleşirler. Güneş tutulmaları, yeniaylar gibi yeni başlangıçlarla ilgilidir ve ülkemizi de yakından ilgilendiren bir tutulma. Hem ülkemizden izlenebilecek hem de Güneşimiz üzerine gerçekleşecek. Yeni bir dönemin ayak sesleri dersek yanlış olmaz.

Tutulmanın etkileri uzun soluklu. Tetiklediği konularla ilgili gelişmeler tutulmadan sonra da gözlenebileceğinden  31 Ekim 2022, 4 Ocak 2023, 18 Mart 2023, 29 Mart 2023 tarihlerine de dikkat etmemizde yarar var.

Akrep burcu tutulma olduğu için Akrep konuları dediğimiz; dönüşüm, tutkular, üreme, cinsellik, derin araştırma konuları, gizemli konular, dedektiflik, ölümler, cinayetler, metafizik, polisiye, suçlar, askeri konular ve finans sistemi ile ilgili konular zehirli maddeler, gündeme gelecektir. Akrep burcu aynı zamanda Kova burcuna yansıyan bir burç olması nedeni ile toplumsal konuları da beraberinde getirir.  Akrep’in doğası ile çürümüş yolunda gitmeyen konular her neyse toplumsal konularla ortaya çıkar.

Bizler sembolleri okuyarak olabildiğince tahmin yapmaya çalışıyoruz. Dilerim Güneş tutulması ülkemize ve bizlere iyicil başlangıçlar getirir. Ama farkındalık çok şeyi değiştirebilir. Tutulma Güney Aydüğümü bendinde olacağı için sonlanmalar ve uzaklaşılması gereken konuları bize hatırlatıyor. Kin, manipülasyon, hırs, ihanet, agresyon ve etik dışı tavırları bırakmamız gerekiyor. İşte o zaman gerçekten yararlı yeni bir dönemin adımları atılmış olacak. 

Güneş tutulmasına Venüs eşlik ediyor. Akrep burcu Venüs’ün rahat ettiği bir yer değildir. Bu sebeple ilişkiler, aşk ve finans gibi Venüs’yen konuların; krizli, dönüşümsel ve tutkulu olma potansiyeli var. Dolayısı ile yeni başlayan konular bu minvalde olacak. Tutulmanın yönetici gezegeni Mars hem aşkın hem de Neptün’e kare. Merkür de Neptün’e Yod açı yapmakta. Mars ile Neptün karesi nedeniyle dolandırıcılık, sahtekarlık, skandallar, ihanet ve suikast gibi durumlar çalışabilir. 

TUTULMA TÜRKİYE İÇİN OLDUKÇA ETKİLİ

Tutulma ülkemizden de izlenebilecek ve Güney Aydüğümü yönünde gerçekleştiği için krizlerden uzaklaşmak adına yeni başlangıçlara yelken açar gibiyiz. Ama çeldiriciler var; etik dışı yaklaşımlar var, hırs, ihanet ve agresyon var…

Bu tutulmanın ülkemize etkisi hayli olacak görünüyor. Türkiye haritasının Güneş ve Ay’ının etkiler aldığını görüyoruz. Güneş ülke yöneticisini temsil ederken, Ay da halkı temsil etmekte.

Tutulma, an haritasının 9. Evinde gerçekleşiyor olmakla birlikte, ülkemiz kuruluş haritasının 5. Evindeki Güneş’i üzerinde gerçekleşecek. 5. Ev; çocuklar, ünlüler, ülke temsilcileri, elçiler, spekülatif maddi konular, borsa, sporcular, sanatçılar, halkın moral motivasyonu. 9. Ev ise dünya astrolojisine göre, mahkemeler, üniversite ve hukuki davaları, yüksek öğrenim, dış işleri, göçmenler, medya ve yayıncılık, inanç, din ve felsefe ile ilgili konuları ve kişileri, deniz, havacılık ve uluslararası işleri temsil eder.

Ankara’ya göre çıkartılmış Tutulma haritasının yükseleni Oğlak burcu ve Plüton da yükselene yerleşmiş durumda. Oğlak burcu, resmi görevleri, devlet ile ilgili konuları, statü, kariyer, sorumlulukları temsil eder.

Düğümler ve Satürn karesi hala 8/11/5. Evler arasında aktif ve toplulukları, meclisimizi, belediyelerimizi, krizleri, doğa olayları ve ekonomik sorunları gündemde tutmakta. Öte yandan tutulma, ülkemiz Ay düğümlerine açısı iyicil etkiler taşıyor. Sanırım üreten, hizmet sektörünü önemseyen toplum olmamız gereği fark edilecek.

Tutulmanın yönetici gezegeni Mars, halkı temsil eden Ay üzerinde yerleşmişken, tutulmanın Merkür’ü de ülkemizin Merkür ve Satürn’ü üzerinde konumlanmış. Öte yandan, Terazi Merkür, Mars ile kare açıdaki Neptün’e Yod açı yapmakta. Mars ile Neptün karesi nedeniyle sahtekarlık ve skandallar, ihanet etmek ve suikast gibi konuları çalıştırabilir.

Ayrıca, Mars, Satürn ve Merkür arasında da büyük hava üçgen açı kalıbı bulunmakta. Bu pozisyon kararlar almakla ilişkili çalışacak görünse sonuçları beklenildiği gibi olmayabilir. Çünkü tutulma yöneticisi Mars, tutulmadan birkaç gün sonra durak pozisyona geçecek bu sebeple biraz yavaş ve ardından da gerileyecek. Dolayısı ile alınacak kararlar, anlaşmalar, düzenlemelerde fikir değişiklikleri, vazgeçme gibi durumlar söz konusu olabilir.

Genel olarak maddelersek

 • Ülke yöneticilerini etkileyen olaylar olacağını söyleyebiliriz. Plüton’un da burada olduğunu göz önüne alırsak, büyük bir değişim, dönüşüm ve gizli konuların ortaya çıkması gibi etkiler söz konusu gibi.
 • Muhalefet kanadında da ani değişikliklerin olasılığı mevcut.
 • Venüsyen tutulma olduğu için kadın liderlerle ilgili şaşırtıcı haberler olabilir.
 • Mars Türkiye haritasının 12.evinde gerileyeceğinden arka planda gizili gelişen olayları, casus faaliyetleri, ihanetleri, kayıpları çalıştırabilir.
 • Ekonomik zorluklarla ilgili konular derinleşirken halkın yaşamına yansıyan zorlukları rahatlatmak amacı ile yeni kararlar, borsa ve para piyasaları ve bankacılık ile ilgili yeni başlangıçlar ve planlamalar söz konusu olacaktır.
 • Gençler, çocuklar, çocukların eğitimi, ünlüler, ülke temsilcileri, elçiler, sporcular, sanatçılar, eğlence yerleri ve halkın moral motivasyonunu etkileyen yeni gelişmeler olacaktır. Bu alanlarda bilinmeyen konular da ortaya çıkabilir.
 • Ev topraklarımız da aynı zamanda. Dolayısı ile doğal afetlerde depremlerde artış, hava muhalefeti yağış düzensizlikleri ve maden kazaları olasılığını çalıştırabilir.
 • Emlak değerinde beklenmedik dalgalanmalar da olası.
 • Yasa ve mahkemeler, hukuk davaları, üniversiteler, yüksek öğrenim, dış işleri, göçmenler, yayıncılık ve medya, din ve felsefe ile ilgili kişiler ve konularda yeni kararlar, başlangıçlar ve haberler söz konusu olabilir.
 • Devam eden davalarda krizler veya uluslararası alanda önceden gerçekleşmiş anlaşmalarda bazı sorunların ortaya çıkması söz konusu olabilir.
 • Deniz ve havacılık alanında ve uluslararası ticarette yeni adımlar ve kararlar alınabilir.
 • Salgınlarda artış söz konusu olabilir.

TUTULMANIN OLASI BİREYSEL ETKİLERİ

Tutulma öncelikle, Akrep/Boğa burçları ile Aslan Kova aksının ilk derecelerinde oldukça etkili olurken, Oğlak ve Yengeç burcunun 27-28 derecesinde gezegen ya da önemli yerleşimleri olanlara da benzer etkiler verebilmekte. Başak ve Oğlak burcunun ilk derecelerinde gezegen ve önemli yerleşimleri olanlar için olumlu etkiler oluşması beklenirken, Balık ve Yengeç burcunun ilk derecelerinde yerleşimleri olanlar için evsel yerleşimlerine göre, süreç olumlu ya da olumsuz durdurulamayan süreçleri çalıştırabilir.

Genel Olarak Tutulmanın Konularına Bakacak Olursak

 • İlişkilerde ve birlikteliklerde köklü dönüşümler ve belki de bitişler olacaktır.
 • Aldanma, aldatma, etik dışı ilişkiler, skandallar problem yaratabilir.
 • Sahtekarlık, dolandırıcılık gibi konulara karşı uyanık olmakta yarar var.
 • İlişkilerdeki mücadele, manevi açıdan olabileceği gibi finansal açıdan da olabilir. Masraflar ve pahalılık nedeni ile bütçe krizi yaşayan kişiler, yeni planlamalar yapmak zorunda kalabilir. Alışık olduğumuzun dışında bir strateji belirlememiz gerekebilir.
 • Yatırımlar ve çocuklarla ilgili kararların bir düzene oturtulması, yeniden yapılandırılması söz konusu olabilir.
 • Gizli ama tutku dolu aşklar ve cinsel maceralar söz konusu olabilir.
 • Kıskançlık, reddedilme, manipülasyon ve krizler söz konusu olabilir.
 • İyi gitmeyen ilişkilerde güç savaşları, mahkeme konuları ve intikam alma isteği söz konusu olabilir.

Tutulmanın Burçlara Olası Etkileri

Herkesin haritasının yükselen derecesi farklı olacağından öngörüler herkeste aynı şekilde çalışmayacaktır.

 • Koç ve Yükselen Koç Tutulma size 2/8 aksından etki veriyor. Ortak kazançlar, miras, prim, nafaka, vergiler, krediler, ödemeler, borçlar, operasyonlar, kriz yaratan durumlar, derin psikolojik konularla ilgili başlangıçları çalıştırabilir. Kredi çekebilir, yatırım yapmak isteyebilirsiniz ancak tutulma yöneticisi Mars ilerde ödeme sorunlarına neden olabilir. 12. Evinizdeki Neptün ile 3. Evinizdeki Mars’ın sert açısı sebebi ile arkanızdan dönen işler olabileceği gibi anlaşma, sözleşme tarzı konularda yanılma, yanıltılma olasılığı ve/veya yakın çevreniz ile iletişim sorunlarına neden olabilir dikkatli adımlar atmalısınız.
 • Boğa ve Yükselen Boğa Tutulma size 1/7 aksı üzerinden etki vermekte. İkili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar, partner, açık düşmanlar, danışmanlıklar, anlaşmalar, sözleşmeler, ortak işler, davalar ile ilgili konularda yeni gelişmeleri işaret etmekte. Ancak Venüs Akrepte olduğu derin ve tutkulu aşları verse de kıskançlık ve manipülasyon olasılıklarını da çalıştırabilir. Öte yandan Mars 2.evinizden Neptün ile gerilimli açı yaptığı için maddi konularda temkinli olun, ortaklı işlerinizde atacağınız imzalara dikkat edin. Siz de etik dışı hareketlerde bulunmamayı ilke edinin.
 • İkizler ve Yükselen İkizler Tutulma size 6/12 aksından etki vermekte. Sağlık, günlük rutinleriniz, iş ve çalışma koşullarınız, hizmet ettiğiniz alanlar, varsa pet hayvanlarınız ile ilgili alanlarda yeni başlangıçlar olabilir. Tutulmanın yöneticisi Mars burcunuzda yer almakta. Neptün ile sert açısı sebebi ile kariyer konusunda olacak yeni başlangıçlarda çeşitli sorunlar çıkmasına neden olabilir. Bazı ikizler burçları, birlikte çalıştığı insanlarla sorunlar olabilir, yanılgılar veya arkadan dönen işlerin ortaya çıkması gibi etkiler yaşayabilir.  Bazıları ise dikkatsizlik sebepli kazalar, sakarlıklar veya sağlık sorunları ile karşılaşabilirler.
 • Yengeç ve Yükselen Yengeç Tutulma size 5/11 aksından etki verecek. Aşk, çocuklar, yaratıcılık, hobiler, sahne, spekülatif yatırımlar gibi konularınızda yeni başlangıçlar yaşatabilir. Tutulmanın yöneticisi 12. Evinizden Neptün’e sert açı yaptığından yabancılarla ya da uzakta olan kişilerle olan aksiyonlarınızda, uzak seyahatlerinizde dikkatli olun. Kanma, kandırılma ya da içinde suyun da etkisinin olduğu zorlanmalar, kazalara karşı temkin.  Satürn zaten uzun süredir ortak paralar, riskli yatırımlar, borsa ve kariyerden kazanç konularında sizi zorluyor. Hamile olan yükselen yengeçlerin sağlıklarına dikkat etmelerinde fayda var.
 • Aslan ve Yükselen Aslan Tutulma size 4/10 aksınızdan etki verecek. Aile, ev, emlak, yuva, ebeveynler, ev taşıma, ya da tadilat konularında yeni gelişmeler olabilir. Ayrıca 8. Evdeki Neptün’ün Mars ile olan sert etkisi maddi sorunlar ya da miras, sigorta pirim vb konularda sorunlara neden olabilir. Bazılarınız için ise sosyal çevrenizdeki arkadaşlar ya da kariyerden kazanç konularında mücadele olabilir.
 • Başak ve Yükselen Başak Tutulması size 3/9 aksınızda etki verecek. Yakın çevre, kardeşler, eğitimler, seyahatler, anlaşmalar, sözleşmeler, imza gerektiren işler, ticari faaliyetler, yazma çizme konuları gibi alanlarda yeni gelişmeler olabilir.  Mars Neptün karesi de sizi ilişkiler, ortaklıklar ve statü alanından etkilemekte. Genel olarak yazıp çizdikleriniz, sözleriniz ve imzaladığınız şeylere dikkat etmenizde yarar var. Mars retrosu başladıktan sonra kariyer eviniz, statünüz ve ortaklıklarınızda dikkatli olun.
 • Terazi ve Yükselen Terazi Tutulma size 2/8 aksınızdan etki veriyor. Maddi, manevi değerleriniz, özdeğeriniz ile ilgili konularda yeni gelişmeler olacaktır. Sizi hak etmeyen kişileri hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Maddi açıdan gelir gider dengesini sağlamanız gerekiyor. Tutulmanın yöneticisi Mars ile Neptün, yükselen Terazilerin 9. Evi ile 6. Evi arasında sert etki yapıyor. Bu sebeple, yüksek eğitim ve akademik kariyer alanında yurtdışı işlerinizde, seyahatler veya hukuksal konularınızda sorunlar yaşanabilir. Ya da hayata bakış açınızı etkileyen durumlar söz konusu olabilir. Sağlığa da dikkat.
 • Akrep ve Yükselen Akrep Tutulma sizin burcunuzda meydana geliyor. Bu sebeple hayatınızın birçok alanından etkileneceksiniz. Hayatınızı yeniden dönüştürebilirsiniz. Özellikle partner, ortaklık, ilişki ve taşınma gibi konularla ilgili yenilikler olabilir. Size hizmet etmeyen konuları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Tutulmanın yöneticisi Mars ile Neptün’ün gergin açısı, 8. ve 5.evden etki veriyor. Ortaklı paralar, miras, kredi ve borçlar, vergi, sigorta, prim gelir gider dengenize çok dikkat etmelisiniz. Riskli yatırımlar, çok borçlanmak gibi durumlara hemen balıklama atlamayın. Aile, yeni ev veya partner, ortaklık, ortak paralar ve miras vb konular da bir süredir gündeminizde ve sizi bir sistem kurmanız için zorluyor.
 • Yay ve Yükselen Yay Tutulma size 12/6 aksınızdan etki ediyor. Arka planınızda sizden habersiz devam eden gizli saklı olayları, düşmanlıkları gündeme getirebilir. Öte yandan sağlıkla ilgili problemleri, gündelik rutinleriniz ve çalışma koşullarınızla ilgili yeni gündemleri hayatınıza taşıyabilir. Bence, bilinçaltı çalışmalar, enerji şifası, spiritüel konularla ilgilenmenizde yarar var. Tutulma yöneticisi Mars 7. Evinizden etki ettiği için ikili ilişkilerde sorunlar olasılığı mevcut. Mars’ın Neptün ile gergin yerleşimi ailevi sorunlar veya yaşadığınız ev veya emlakınız ile ilgili problemleri gündeme getirebilir. Özellikle evinizde su ve gider ile ilgili problemler de olası.
 • Oğlak ve Yükselen Oğlak Tutulma size 11/5 aksınızdan etki verecek. Dolayısı ile sosyal çevre, arkadaşlar, dernekler, vakıflar ve hedefleriniz, çocuklar, hobileriniz, riskli yatırımlar, borsa, flört ve aşklarla ilgili alanlarda yeni başlangıçlar verecektir. Yeni projeler veya sosyal çevrenizden biri ile arkadaşlığın aşka dönüşmesi gibi konular da gündeme gelebilir. Tutulmanın yöneticisi Mars ile Neptün’ün gergin açısı, mesleki anlaşmalar, iletişim, çalışma koşulları, iş ortamınız, sağlığınız veya sorumluluklarınız, gündelik rutinleriniz, varsa pet hayvanlarınız ile ilgili sorunları, sizi zorda bırakacak yanlış bilgi akışını çalıştırabilir. Uzun süredir zaman zaman Satürn Kova ile Ay Düğümleri/Uranüs arasındaki T kare sizi maddi kaynaklarınızla ilişkili sistem kurmaya zorluyor.
 • Kova ve Yükselen Kova Tutulma size 10/4 aksınızdan etki verecek. Kariyer ve statü konuları ve aile, emlak konularında yeni bir başlangıç olabileceğini gösteriyor. Tutulmanın yöneticisi Mars ile Neptün’ün gergin açısı 5 ve 2. ev arasından sizi etkilemekte. Çocuklar, flörtler, eğlence konularında maddi olarak fazla açılmamanızda yarar var. Maddi konularda yatırım niyetiniz var ise fazla risk almamalısınız ve dikkatli olmalısınız. Zira yanılgıya açık bir durum söz konusu.
 • Balık ve Yükselen Balık Tutulma sizi 9/3 aksınızdan etkileyecek. Dolayısı ile yüksek eğitim, kurslar, yurtdışı konular, yabancılar, uzaklar, seyahatler, uluslararası veya hukuksal konular veya imzalar ile ilgili yeni başlangıçlar olasılığını çalıştırıyor. Venüs’ün eşlik ettiği tutulma olması sebebi ile yabancı sevgili, uzaktan aşk konuları da çalışabilir. Tutulma yöneticisi Mars 4.evinizde ve 1. evinizdeki Neptün ile gergin açıda. Aile, ebeveyn, ev, emlak, taşınma ile ilgili konularda sorunları çalıştırabilir.

Bizler sembolleri okuyarak olabildiğince tahmin yapmaya çalışıyoruz. Dilerim Güneş tutulması ülkemize ve bizlere iyicil başlangıçlar getirir.

AstroDerki

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!