Astro Gündem astroderki AY tutulmaları

8 Kasım Boğa Burcunda Ay Tutulması

8 Kasım Boğa Burcunda Ay Tutulması

Ankara saati ile 8 Kasım saat 14.01.56 da gerçekleşen bu tutulma, 136 Saros serisine ait. 28 Ekim 2004 yılındaki tutulma ile aynı seride ama diğer gezegenler aynı yerleşimde değil. Bu sebeple benzer etkiler verse de birebir aynı olmayacaktır.

Tutulmayı kısmen gören bölgeler: Kuzey/Doğu Avrupa, Asya, Avustralya, Kuzey Amerika, Güney Amerika’nın çoğu, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Kuzey Kutbu, Antarktika.

Tutulma Uranyen, Merküryen ve Venüsyen bir tutulma. Ankara’ya göre çıkartılan tutulma an haritasının yükseleni 21 derece Kova ve yöneticisi Satürn 3 orbla ASC üstünde. Satürn genel olarak düzen ve sistem kurmak, sorumlulukları artık sırtlanmak gereğine vurgu yapıyor. Tutulmanın, an haritasının yükselenine oturmuş Satürn ile gergin bir açısı var. Aynı zamanda tutulma aktörlerinden Merkür ile Satürn arasında hem kare hem de paralel açı kalıbı bulunmakta. Tutulmaya eşlik eden Merkür ve Venüs’ün dispozitörü Mars da  hem aşkın hem de retro. Merkür ile Mars karşılıklı ağırlamada.

Ayrıca tutulma 3. Evde gerçekleşmekte tutulmanın etki ettiği bağlantılara baktığımızda genel huzur ve refahımızla oldukça ilgili ve iletişim, seyahatler, sözleşmeler ve yakın çevremiz, kardeşler, kuzenler ve komşularla ilişkilerimizin de oldukça önemli olduğu bir tutulma. Etik, ahlak bu tutulmada da önemli. Önceden yenen hurmalar bence hak edeni tırmalar.

Tutulmanın Genel Kişisel Etkilerine Bakarsak

 • Boğa hattında olduğu için güven, refah ve huzur arayışı ile çok alakalı olacağız.
 • Ama beklenmedik konuların ortaya çıkışına ve yüzleşmelere de vesile bir tutulma.
 • Bazılarımız dedikodularla, yakın çevre, aile, partner ilişkileri ile bazılarımız ise maddi koşullarla ilişkili durumları açıkça fark edebilecek.
 • Genel olarak, komşular, kardeşler, yakın çevre iletişimimiz, seyahate ilişkin koşullarımız
 • Alacak vereceklerimiz, gelir gider bütçemiz, üretkenliğimiz ve yatırımlarımız,
 • Güven ve huzur ile ilişkili koşullarımız, ortaklıklarımız, eş ve partner ile ilişkilerimiz ve
 • Aile ve yuva /emlak konularımız, gıda, giyim ve korunmamızla gibi konularımız ön planda olabilir.

Burçlara Olası Etkiler

Herkesin doğum haritası kendine özgü olduğu için bu yorumların genel olduğunu unutmayınız

 • Koç Yükselen Koç 2/8 aksınızda gerçekleşen tutulmanın etkisiyle, maddi birikimlerinizi iyi yönetmeniz gereken dönemdesiniz beklenmedik gelişmelere hazırlıklı olmanız gerekiyor. Kazanç ve harcamalarınız, kariyerden kazanç, hayalleriniz, gruplarınız ve sosyal çevrenizle alakalı konuları düzenlemeniz gereken bir süreçtesiniz.
 • Boğa Yükselen Boğa 1/7 aksınızda gerçekleşen tutulmanın etkisi ile kariyer, statü ve evlilik, ilişkileriniz ve genel durumunuzla ilgili düzenlemeler gerekebilir. Maddi konularda da yanılgılara dikkat etmenizde yarar var. Bedeniniz ile ilgili konulara da özen göstermelisiniz ani gelişmelere açık olabilirsiniz.
 • İkizler Yükselen İkizler 12/6 aksınızda gerçekleşen tutulmanın etkisi ile sağlık, gündelik rutinleriniz ve mesleki alanlarda beklenmedik gelişmelere açıksınız. Kariyer ve aile/ emlak ile ilgili alanlarda önünüzü görmekte zorlanıyorsunuz. Ayrıca yurt dışı ve/ veya akademik konularda bazı düzenlemeler yapmanız gerekiyor.
 • Yengeç Yükselen Yengeç 11/5 aksınızda gerçekleşen tutulmanın etkisi ile gelecek hayalleriniz, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve kariyerden kazançlarınızda, hobi, spekülatif yatırımlar ve çocuklarla ile ilgili konularda yenilikler, ani değişiklikler olabilir. Ortak paralar konularında da bazı krizleri çözmeniz ve planlama yapmanız gerekebilir.
 • Aslan Yükselen Aslan 10/4 aksınızda gerçekleşecek tutulmanın etkisi ile, kariyer ve statünüz ile ilgili konularda beklenmedik yenilikler olabilir. Evlilik, ortaklık ve ortaklı paralarla ilgili konularda düzenleme yapmanız gerekecek gibi görünüyor. Kariyerden kazanç, sosyal medya, arkadaşlar ve sosyal çevreniz ilgili konulardaki sorunlara ve dedikodulara dikkat
 • Başak Yükselen Başak 9/3 aksınızdan etki edecek tutulmanın etkisi ile hayat felsefeniz, fikirleriniz ve inançlarınız konusunda yeniliklere açık olabilirsiniz. Ayrıca yabancılar, kurslar, uzak seyahatler ile ilgili ani değişiklikler olası. Sağlık, gündelik rutinler ve mesleki konularla ilgili düzenli ve planlı olmanız gerekecek.
 • Terazi Yükselen Terazi 8/2 aksınızdan sizi etki edecek tutulmanın etkisi ile maddi konular, borçlar, alacaklar, ortaklı paralar, miras, yatırımların sonuçları ile ilgili endişelenebilirsiniz. Ayrıca bazılarınız, çocuklar veya flört, aşk ve hobiler ile ilgili konularda strese girebilir ve bazı düzenlemeler yapmak, sorumluluk almak durumunda kalabilirsiniz.
 • Akrep Yükselen Akrep Tutulma sizi 7/1 aksınızdan etkileyecek. Eşiniz veya varsa ortağınız ile ilişkilerde ani ve yeni gelişmeler olabilir. Aile, ev, emlak ile ilgili konularda sorumluluklar gündeme gelir ve bir düzenleme ihtiyacı olabilir. İşi ve ortak paralar, sağlık veya yatırımlar hakkında temkinli olmakta yarar var.
 • Yay Yükselen Yay Tutulma 6/12 aksınızdan etkileyecek. Gündelik rutinler, sorumluluklar, sağlığınız, iş ortamınıza ait konularda bazı gelişmeler ortaya çıkabilir. Kendinizi krize çeken konulardan soyutlamaya çalışın ya da inzivaya ilişkin komular, şifa çalışmaları yapılabilir. Yakın çevreniz, kardeşler, sözleşmeler, seyahat ve iletişim konularında dikkatli olmakta yarar var.
 • Oğlak Yükselen Oğlak Tutulma sizi 5/11 aksınızdan etkileyecek. Aşk, flört, çocuklar, riskli yatırımlar borsa vb konularda ani gelişmeler olası. Parasal kaynaklarla ilgili sağlam kararlar ve düzenler kurmanız gerekli. Ayaklarınız yere basmalı. İletişim, karar almak, sözleşme ve seyahatler, iş ve sağlık konularında temkinli olmalısınız.
 • Kova Yükselen Kova Tutulma sizi 4/10 aksınızdan etkileyecek. Kendiniz ile ilgili düzenlemeler, statünüz, aileniz, eviniz, ortak ya da eşiniz ile ilgili konularda ani gelişmeler olabilir. Bitişler ve başlangıçlar, yeni sorumluluklar olası. Yatırımlar, parasal kaynaklar, flört, aşk ya da riskli yatırımlar konusunda temkinli olmakta yarar var.
 • Balık Yükselen Balık Tutulma sizi 3/9 aksınızdan etkileyecek. İletişim, yakın çevreniz, kısa seyahatler, sözleşmeler ile ilgili alanlarda beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Eşin yakın çevresi, yurt dışı seyahatler, kurslar ya da yabancılar ile ilgili stresli durumlar olabilir. Bu dönem sizi kısıtlayan koşullar olabilir. Ev, emlak ve aile ile ilgili konularda da belirsiz durumlar, tekrar eden koşullar var gibi. Temkinli olmanızda yarar var.

Tutulmanın Ülkemize Olası Etkileri

 • Tutulma 3 evde gerçekleşirken, ülkemiz kuruluş haritasının, meclis, yasalar, ülkenin içinde olduğu birlikler, ittifaklarla ilgili alanı olan 11.evinde gerçekleşecek. Bu sebeple alanlarda önemli gelişmeler beklenebilir.
 • Tutulmanın gündemi oldukça yoğun olacak.
 • Tutulma beklenmedik şekilde ortaya çıkan haberlerle ilişkili diyebiliriz.
 • Öte yandan komşularla da ilgili olduğunu, krizlerle gerilebileceğimizi söyleyebiliriz.
 • İttifaklar, paktlar, parlamento, sosyal medya, durdurulamaz doğa olayları ve insan olayları, gelecek projeleri, grup ve çeteler vb konularda beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir.
 • Almak zorunda kalacağımız yeni ekonomik karar ve düzenlemelerin artık zaruri hale geldiğini de söyleyebiliriz.
 • Ayrıca, borsa ve spekülasyonlar ve finansal konular ve genç nüfus, eğitim ve uyuşturucular, zevk veren maddeler, zehirli maddeler gibi konular da gündemde
 • Yabancılar, göçmenler, ulaşım, hukuk sistemi, mahkemeler, inançlar, dini kurumlar ve medya alanlarında hareketli ve gergin bir atmosfer olabilir.
 • İthalat, halkın genel algısı, koordinasyon, komşu ülkeler, ulaşım, iletişim ağı, anadil, kargo, postane, internet, ulaşım seyahat, her türlü trafik, gazeteler ve dedikodular gündeme gelebilir.
 • Büyük davalar ve stresler, paylaşılan paralar, borçlar ve devletin aldığı vergiler, krediler, sigortalar, memur maaşları, yatırımlar, yabancı ülkelerle finansal ilişkiler ile ilgili beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir.
 • İklim ve hava ile ilişkili koşullarda beklenmedik durumlar olabilir.
 • Muhalefet ile ilişkili beklenmedik durumlar da söz konusu
 • Emlak, vatan algımız, yeraltı, ülke sınırlarımız, ölümler, emekliler, halkın aile yaşamı, köklerimiz, İktidar lideri, açık düşmanlar, ülkeler arası protokoller, savaş ve anlaşmalar, anlaşma yaptığımız kurumlar, seçimler, siyasetçilerle ilgili gelişmeler olası.

Akrep Boğa aksı tutulmaların bitmesine 1 yıl kaldı. Bize hizmet etmeyen, ne kadar işe yaramaz , bizi strese sokan konu varsa temizlensin şifalansın dileğimle…

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!